خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

چرا حافظه گوشی خود به خود پر میشود (راهکارهای جلوگیری از این مشکل)

علت پر شدن حافظه گوشی سامسونگ و شیائومی چیست ؟در این مطلب قصد بررسی این مشکل را داریم و سپس با ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از پر شدن بی دلیل حافظه گوشی اندروید یک بار برای همیشه به شما آموزش می‌دهیم چگونه این مسئله را حل کنید.

با اینکه گوشی‌های هوشمند این روزها فضای زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، اما باز هم محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد و پر شدن حافظه گوشی بخشی از دغدغه یک کاربر گوشی موبایل است؛ به خصوص اگر فضای ذخیره‌سازی گوشی شما مملو از تعداد زیادی فیلم، عکس، بازی‌های سنگین و فایل‌های موسیقی با کیفیت بالا باشد، دیر یا زود با پیغام پر بودن فضای حافظه رو‌به‌رو می‌شوید. برخی از کاربران به دلیل خطای ” فضای ذخیره سازی پر است ” نمی‌توانند برنامه‌ها یا سیستم عامل سیستم را در اندروید به روز کنند.

گاهی اوقات هم پیش می‌آید که کاربران فکر می‌کنند با توجه به این که داده‌های زیادی را در حافظه گوشی خود ندارند، شاید گریبانگیر ویروس پر شدن حافظه گوشی شیائومی یا سامسونگ شده‌اند و در حقیقت علت پر بودن حافظه گوشی را پیدا نمیکنند!

در این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی ۱۹کالا در حوزه موبایل و تکنولوژی ما به این سوال که وقتی حافظه گوشی پر میشود چکار کنیم جواب خواهیم داد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه با ایجاد فضای کافی در حافظه ذخیره سازی داخلی، می‌توان به راحتی این مشکل را برطرف کنید. همچنین در صورتی که می‌خواهید بدانید چگونه حافظه گوشی را زیاد کنیم می‌توانید مقاله مرتبط و کامل آن را مطالعه کنید.

وقتی حافظه گوشی پر میشود چکار کنیم

چند روش اصلی و کلی برای رفع پر شدن بی دلیل حافظه گوشی سامسونگ و دیگر اندرویدی‌ها وجود دارد که موارد زیر از مهم‌ترین آن‌ها شمرده می‌شوند و در ادامه هر یک را به صورت کاربردی بررسی می‌کنیم:

 1. برای آزاد کردن فضا از حافظه ابری یا انتقال داده‌ها به کامپیوتر استفاده کنید.
 2. سنگین‌ترین فایل‌ها در فضای ذخیره‌سازی خود را پیدا و در صورت لزوم آن‌ها را پاک کنید.
 3. پیش فرض تنظیمات ذخیره‌سازی فایل‌ها را روی حافظه جانبی یا همان SD کارت قرار دهید.
 4. کش یا حافظه پنهان برنامه‌ها را پاک کنید.
 5. بازی‌ها و برنامه‌های اضافی و بدون کاربرد را پاک کنید.
 6. دستگاه خود را ریست فکتوری کنید و به تنظیمات کارخانه برگردانید.

انتقال حافظه سیستم گوشی سامسونگ یا دیگر دستگاه‌های خود به فضای ابری یا کامپیوتر

اولین و مهمترین گزینه پیش روی شما، ذخیره سازی آنلاین است. با استفاده از این راه‌حل می‌توانید به راحتی داده های خود را کنار بگذارید و هر زمان که لازم بود به آنها دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، مطمئن‌ترین گزینه نیز محسوب می‌شود. ممکن است گوشی خود را گم کنید یا به هر طریقی خراب شود و دیگر دسترسی به داده‌ها نداشته باشید.

با بارگذاری فایل‌ها، مطمئن باشید که تمام آنها در فضای امن و در دسترس هستند. برای ذخیره‌سازی عکس‌ها می‌توانید Google Photos را اجرا کنید که فضای ذخیره‌سازی عکس نامحدود را به شما ارائه می دهد. برای انواع دیگر فایل‌ها، می‌توانید Dropbox ،One Drive   Google Drive ،MEGAو موارد دیگر را انتخاب کنید.

یک گزینه مناسب برای انتقال داده‌ها، کامپیوتر است. درست است که همیشه به آن دسترسی ندارید، اما به یاد داشته باشید که فضای بیشتری برای عکس‌های جدید، فیلم‌ها و سایر فایل‌های چندرسانه‌ای به شما می‌دهد.

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۴۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۷۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۹۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

فضای ذخیره‌سازی خود را برای پیدا کردن “سنگین ترین فایل‌ها” بررسی کنید.

گوشی‌های اندرویدی مجهز به یک ابزار ذخیره سازی داخلی هستند که به شما می‌گوید دقیقاً هر فایل چقدر از فضای حافظه گوشی شما را اشغال می‌کند. پاک کردن کلاسیک درایوها با این قابلیت داخلی گوشی به اندازه کافی خوب به نظر می‌رسد، اما با این حال همه جزئیات را هم نشان نمی دهد.

برنامه‌های نصب نشده و فایل‌های غیرضروری یا تکراری هنوز هم وجود دارد. برای رفع این مشکل می‌توانید به برنامه‌های شخص ثالث مانند Google’s File Manager, SD Maid و برنامه‌های مشابه مراجعه کنید.

حافظه گوشی پر شده ولی چیزی توش نیست

انتقال فایل‌ها به حافظه خارجی

همه می دانند که می‌توان از کارت SD به عنوان ذخیره سازی خارجی برای فایل‌های چندرسانه‌ای استفاده کنید. البته اگر دستگاه شما از Sd Card پشتیبانی کند. شما می‌توانید از کارت SD برای ذخیره‌سازی و انتقال موسیقی، فیلم و عکس استفاده کنید تا از پر شدن حافظه گوشی سامسونگ و شیائومی خود تا جای ممکن جلوگیری کنید.

همچنین می‌توانید SD کارت خود را در قسمت تنظیمات به عنوان حافظه پیش فرض انتخاب کنید تا تمام دیتاهای شما از همان اول روی آن دخیره شوند.

برای انجام این کار، این دستورالعمل زیز را دنبال کنید:

۱- SD کارت را وارد کنید.
۲- روی Setup ضربه بزنید.
۳- Use As internal storage را انتخاب کنید.
۴- کارت فرمت می‌شود و تمام اطلاعات آن از بین می‌رود.
۵- Move now یا Move later را انتخاب کنید.

اگرچه با این کار فضای بیشتری برای برنامه‌های شما ایجاد می‌شود، اما چند اشکال به این روش وارد است. اول ، کارت SD شما احتمالاً کندتر از حافظه داخلی استاندارد است. دوم اینکه، پس از فرمت شدن، از سایر دستگاه‌ها نمی‌توان به کارت SD دسترسی داشت. علاوه بر این، چون سیستم آن را به عنوان یک حافظه داخلی و نه خارجی می خواند، نباید آن را حذف کرد.

به یاد داشته باشید که می‌توانید SD را به حافظه خارجی تغییر دهید یا فایلها را در هر زمان که خواستید منتقل کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Storage and USB > Tap the name of the card

حافظه پنهان برنامه‌ها؛ علت پر شدن حافظه گوشی

شاید خیلی وقت‌ها از خود بپرسید چرا حافظه گوشی خود به خود پر میشود ؟ درواقع اگر می‌بینید که یک برنامه ۱۰۰ مگابایتی بعد از مدتی ۱ گیگابایت فضا را اشغال کرده، تعجب نکنید! مسئله این است که برنامه، حافظه پنهان و داده‌های آن، همه حجمی از حافظه را اشغال کرده‌اند. مثلاً اگر از واتساپ استفاده می‌کنید و عکس‌ها را برای دوستان خود ارسال می‌کنید، همه عکس‌ها در پوشه داده برنامه ذخیره می‌شوند. بنابراین، پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها هر چند وقت یک بار می‌تواند فضای زیادی را برای شما آزاد کند.

برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

۱- Settings را باز کنید.
۲- Apps & notifications را باز کنید.
۳- All apps را گسترش دهید.
۴- در لیست، همه برنامه های پر حجم را پیدا کنید و آنها را یکی یکی باز کنید.
۵- روی Storage ضربه بزنید.
۶- Clear cache یا Clear Storage را بزنید.
۷- همچنین می‌توانید داده‌ها را از برنامه‌ها پاک کنید. فقط مطمئن شوید که از فایل‌های مرتبط مانند عکس‌های دریافت شده و اطلاعات کاربری ورود به سیستم پشتیبان تهیه شده است.

علت پر شدن حافظه گوشی سامسونگ

دلیل پر شدن حافظه گوشی سامسونگ و شیائومی به عوامل زیادی می‌تواند مرتبط باشد، اما همیشه کش‌ها نقش بسزایی در آن دارند. البته اگر اطلاعات بیشتری در مورد پاک کردن کش گوشی نیاز دارید می‌توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید تا با جزئیات دقیق‌تری اشنا شوید.

پاک کردن برنامه‌های بدون استفاده

نصب برنامه‌‎ها و بازی‌های زیاد می‌تواند علت پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ یا شیائومی شما باشد. بهترست هر چند وقت یکبار دستگاه خود را مدیریت کنید و اپلیکیشن‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید یا بازی‌هایی که از آن‌ها خسته شدید را پاک کنید تا علاوه بر بالا رفتن سرعت گوشی، حافظه داخلی دستگاهتان نیز آزاد شود.

برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه

گوشی‌های موبایل هم درست مثل انسان‌ها قدیمی می‌شوند. ما نمی‌خواهیم در مورد سن صحبت کنیم، اما وقتی صحبت از دستگاه‌ها و گجت‌ها می‌شود مردم باید تاریخ تولید را بررسی کنند. این نه تنها برای قابلیت فروش بلکه به شما در مورد کیفیت یک محصول هم می‌گوید. ممکن است تصور کنید که هرچه مدل گوشی قدیمی‌تر باشد، بدتر خواهد شد. اما واقعاً چگونه؟ چگونه با گذشت زمان گوشی کند می‌شود یا چرا حافظه گوشی خالی نمیشود ؟ برای گوشی‌های اندرویدی، پاسخ ساده است: فرگمنتیشن (fragmentation) یا تقسیم‌بندی فضای ذخیره سازی.

حافظه گوشیم پر شده چیکار کنم

گوشی‌ها پس از مدتی به طور طبیعی دچار لگ می‌شوند. این امر به عملکرد و قدرت اولیه و مشخصات سخت‌افزاری گوشی بستگی دارد، اما با قطع دسترسی برنامه به اینترنت و آپدیت نشدن، به هر حال سرعت گوشی شما کند خواهد شد. این اتفاق حتی برای گرانترین گوشی هوشمندی که امروز می‌توانید در بازار بخرید نیز رخ خواهد داد. دلیلش هم تکه تکه شدن فضای ذخیره سازی (فرگمنتیشن) است. این فقط یکی از چندین دلیل برای بی دلیل پر شدن حافظه گوشی است.

تمام ساعاتی که با گوشی با برنامه‌های مختلف کار می‌کنید و در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخید، فضای ذخیره سازی دستگاه شما را پر می‌کند. این برنامه‌ها در حالی که در حال اجرا بر پس زمینه هستند داده‌هایی را هم ایجاد می‌کنند و هر روز هزاران بار عملیات را می‌نویسند. آنچه اتفاق می‌افتد این است که داده‌ها گاهی به طور ناکارآمد نوشته می‌شوند که منجر به تکه تکه شدن می‌شود.

این موضوع ما را به یاد ویندوز قدیمی و نیاز به defrag کردن هارد دیسک می‌اندازد و البته چیزی شبیه به آن هم است! همانطور که توضیح داده شد، فرگمنتیشن می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد از سطح هسته به سیستم فایل گرفته تا FTL (لایه ترجمه فلش) خود فلش مموری.

دستگاه‌های اندرویدی نباید دیفراگ شوند، چون هیچ تاثیر خاصی روی عملکرد آن‌ها ندارد و از طرفی هم ممکن است باعث کاهش طول عمر آن شود. اگر گوشی یا تبلت اندرویدی شما ضعیف عمل می‌کند از روش‌های گفته شده در بالا برای افزایش کارایی آن استفاده کنید.

سرانجام، اگر با وجود ایجاد فضای کافی اضافی هنوز مشکل شما برطرف نشد و علت پر بودن حافظه گوشی خود را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

چرا حافظه گوشیم پره

در این مقاله به راهکارهایی برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی پرداختیم. نظرات و سوالات خود را در قسمت کامنت با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین برای آگاهی از قیمت روز گوشی می‌توانید از فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا کمک بگیرید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۶۸ رای

سوالات متداول

وقتی حافظه گوشی پر میشود چکار کنیم؟

در مقاله بالا علت پرشدن حافظه گوشی و راهکارهای آن به صورت کامل آورده شده که توصیه می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

با چه اپلیکیشنی فایل های غیر ضروری و تکراری را حذف کنیم؟

نرم افزارهای زیادی در این زمینه وجود دارد. برای مثال اپلیکیش‌های Google’s File Manager, SD Maid برای حذف فایل‌های غیر ضروری می‌توانند کاربردی باشد.

چطور از کارت SD خود به عنوان حافظه داخلی استفاده کنیم ؟

پس از اندروید ۶ مارشمالو، امکان راه اندازی کارت SD بعنوان حافظه داخلی وجود داردکه دستورالعمل آن در مقاله آورده شده است.

نوشته های مشابه

‫۱۰۰ نظرها

 1. من زیاد برنامه ندارم ولی چرا ۷۲ گیگ از حافظمو گرفته چجوری درستش کنم
  حتی clear cage هم کردم

 2. سلام گوشی من شیائومی ردمی نوت-۷ هست.
  تو قسمت storage گوشی که میزان حافظه گوشی رو نشون میده، قسمت apks نوشته شده حجمش پنج گیگ هست. ولی وقتی واردش میشم، خالی خالی هست. تنظیمات کارخانه هم زدم. ولی دو روز بعد دوباره همون پنج شیش گیگ الکی نوشته میشه. توروخدا اگ میدونین، بگین چیکارش کنم. ممنون

 3. من هیچ عکس و فیلم و برنامه و آهنگی و فایلی داخل گوشیم نیست ، خالیه خالیه هیچیه هیچی توش نیست ولی حافظه اش ۹۹ درصد پره
  چرا؟؟ویروسی‌شده؟؟

 4. سلام من هرچه فایل های پنهان حذف می کنم بازهم حافظه خالی نه میشه بعد از تنظیمات کار خانه این طور شده

 5. سلام من ۳۲ گیگ کارت SD گوشیم فضا داره ولی کل اون خالیه هرچی برنامه ها و فایل هامو انتقال میدم به اون باز بعد یه مدت برمیگرده به حافظه خود گوشیم و با اینکه برنامه چندانی ندارم اصلا چیزایی که داخل گوشیمه خیلی کمه ولی نمیدونم چرا حافظه خود گوشیم ۹۷% پره اگه میشه لطفاً بگید چیکار کنم

 6. عزیزم منم همن مشکل رو دادم و دیگه روانی شدم ازپیام زیاد تو گوشی فقط چندتا عکس و ۵تا آهنگ دارم هر دقیقه برام این پیام میاد هر کاری کردم حافظه پنهان هم هر ده دقیقه یا بیست دقیقه پاک مکنم باز هم پیام میده پره جالبی اینجاست که هروقت گوشی رو پاک میکنم از ۹۹ میشه ۹۸ که بعد از ۱ دقیقه دوباره میشه ۹۹

 7. من گوشیم سامسونگ آ .۵۱ و حافظه اش هم ۱۲۸ گیگابایت هست
  ولی ۱۲۷ گیگش پر شده
  بیشترش واسه ی موارد دیگر هست در حالی که عکس ، ویدئو ، اسناد ، فایل های نصب ، فایل فشرده ، صوتی ، برنامه ، سیستم و سطل زباله رو نام برده

 8. سلام وقت بخیر من گوشیم ۱۲۸ گیگ حافظه داره ولی همش پر هستش طوری که هر لحظه پیام میده فضای کافی ندارین.حتی وقتی میخوام پیام عادی بفرستم یا واتس آپ باز کنم یا یه عکس دانلود کنم این پیغام میده.حافظه پنهان همه برنامه هارو هم هر چند روز پاک می کنم .تو پوشه تلگرام هیچی ندارم ولی خود تلگرام زده ۳۳ گیگ حافظه گوشی گرفته.این حجم برای خود تلگرام طبیعی؟ برنامه های اضافه رو یا پاک کردم یا استپ زدم
  چیکار میتونم انجام بدم.
  از اینترنت خیلی استفاده می کنم.

 9. سلام گوشی من هاوایی است راه کارتخلیه حافظه لطفاً هرکاری میکنم خالی نمیشود برنامه اش مستقیم وصل کنیدتاعملی شودلطفا باتشکر

 10. سلام. حجم برنامه های من به شدت زیاد شدن و حافظه گوشی رو پر کردن از تنظیمات نگاه کردم cash نیستند بیشتر حجم مربوط به app data هستند! نمیخام برنامه هارو پاک کنم! باید چکار کرد چرا حجمشون زیاد میشه؟

 11. وقتی نشون داده میشه که حافظه گوشی پر شده ولی چیزی توش نیست از داخل کش گوشی باید یه سری اپ ها رو پاک کنیم تا حافظه خالی بشه یکی از علتای پر شدن بی دلیل حافظه گوشی سامسونگ میتونه همین باشه

  1. من اینکار رو کردم ولی فایده نداره. بیشتر آپ ها رو پا کردم. هر چی عکس و ویدیو و فایل بود پاک کردم ولی فایده نداره برای چند دقیقه خالی میشه دوباره خودبخود حافظه پر میشه. نمیخوام ریست کنم گوشی رو ولی بقیه راه ها رو امتحان کردم درست نشد که نشد..‌

 12. سلام
  گوشی من ۶۴ گیگه نه عکس دارم نه فیلم و چیزی ولی ۶۳ گیگ از
  حافظه‌ی گوشیم پره باید چیکار کنم؟

  1. اگر اطلاعات مهمی در گوشی ندارید گوشیتان را به تنظیمات کارخانه برگردانید (ریست فکتوری). توجه داشته باشید که بعد از اینکار تمام اطلاعات گوشی شما پاک خواهد شد بنابراین در صورت نیاز بکاپ بگیرید.

   1. سلام گوشیم کل حافظه پر شده فقط بخاطر برنامه ها است چکار کنم؟

  2. سلام خدمت همه عزیزان
   تلگرام رو باز کنین . به ترتیب برین ۱ تنظیمات. ۲ داده ها و ذخیره ها . ۳ میزان استفاده از حافظه. ۴ فضای ذخیره سازی. و در آخر پاک کردن حافظه پنهان رو بزنین
   گوشی من سامسونگ-A31 و همیشه از همین راه استفاده میکنم

 13. سلام من دیگه قاطی کردم
  مدل گوشیم A01 core هست و تقریبا یک ساله این گوشی رو دارم.
  دو سه روزه مشکل برخوردم که وقتی میرم تو تنظیمات یک برنامه ۵_۶ گیگابایتی رو می زنه ۱۷.۶۷ کیلو بایت. بعد داخل مدیریت فایل می رم و می بینم که گوشیم ۱۵.۳ گیگابایت از ۱۵.۵ گیگابایت پره!
  بعد رفتم برنامه ۵ گیگی که داشتم رو حذف کردم و دیدم در کمال تعجب فضاش خالی نشد! خواستم برم دانلودش کنم که گفت گوشیت جا نداره! الان من چه کنم؟!

 14. آقا گوشی من ۶۴ گیک حافظه داره ۵ گیگش که میشه سیستم اندروید که یعنی ۵۹ گیگ واسه پر کردن دارم ولی من کلا ۵۰ گیگ ویدیو و اینجور چیزا دارم و یعنی باید ۹ گیگ حافظه خالی داشته باشم ولی نمیزاره بیشتر از ۱ گیگ دیگه چیزی بریزم همین چند وقت پیش میزاشت ۵۹ گیگ رو پر کنم اما وقتی کلی از ویدیو هامو ریختم تو فلش(چیزی حدود ۲۱ گیگ)بعد یه مدت دوباره گوشیم پر شد و کارت حافظه من انگار ۸گیگش گم شد

 15. سلام دوستان
  به همه پیشنهاد می کنم تا اخر این دیدگاه با من باشید
  اغلب وقتی پس از ۱ الی ۶ سال، مدتی که از استفاده گوشی شما می گذره، پر شدن حافظه گوشی میشه.
  سوال اینجاست که:
  شما حین استفاده در طول سالها از اینترنت استفاده کردید یا نه؟
  جواب قطعا بله است چون بدون اینترنت نمی توان زندگی کرد!
  جالب است بدونید که وقتی گوشی شما به اینترنت وصله، مدام در حال اپدیت برنامه هاییه که از شرکت گوگل صادر میشه
  وقتی یه اپدیت میاد حتما حجمش از نسخه قبلی برنامه بیشتره
  یعنی جزییات یا چیزهای جدیدتری به اپدیت برنامه اضافه شده
  مثلا یوتیوب نسخه قدیمی تنها ۲۰ مگ حجم داشت، در حالی که امکانات بسیار کمی داشت یعنی فقط می تونستید فیلم رو ببینید
  اما جدیدترین نسخه یوتیوب، حجمش حداکثر ‌۴۰۰ مگابایت هستش!!!
  جالبه بدونید امکاناتی هست که بدرد می خورن و برای افرادی هستن که از این امکانات بسیار استفاده می کنند
  اما برای اونایی که میخوان حافظه گوشیشون سالم و خالی باشه،نه!
  یه راه حل ساده است که می تونید از اپدیت های پرحجم این برنامه های مزخرف راحت شید!
  سه تا نکته مهم:

  *در این روش از هیچ برنامه ای کمک گرفته نشده است و از تنظیمات خود گوشی استفاده شده است.

  *اپدیت هایی که در طول این راه حل حذف می شوند، به محض تماس گوشی با اینترنت دوباره دانلود خواهد شد. حل این مشکل:
  (((به هیچچچچچچ وجه برنامه ای که اپدیتش را حذف کردید باز نکنیددد!!!))

  *اگر اپدیت Galaxy apps را حذف کردید، بعدا دوباره دانلود می شود و اعلانش در صفحه اعلان ها ظاهر می شود. به محض امدن، روی اعلان نگه دارید و سپس به صفحه App information یعنی اطلاعات برنامه برید. و سپس روی گزینه Force stop یا توقف اجباری بزنید که برنامه رو از کار کردن در پس زمینه داغون می کنه!

  بریم بگیم چجوری حذف کنیم:

  ۱-اول برنامه Settings یا تنظیمات گوشی رو باز کنید
  در گوشی های ایفون ممکنه Options باشه

  ۲-در صفحه تنظیمات به دنبال صفحه Apps یا برنامه ها بگردید
  در بعضی گوشی ها ممکنه مدیریت برنامه ها هم باشه
  البته این نکته رو هم بگم ،صفحه ای رو باز کنید که همه ی برنامه های گوشی رو اونجا مشاهده کنید

  ۳- روی سه تا نقطه ای که بالا سمت راست یا چپ هست کلیک کنید
  و بعد روی گزینه Sort by size یعنی نمایش بر اساس اندازه بزنید

  ۴- بعد از این کار، برنامه ها از سایز بزرگ به کوچک مرتب می شوند

  ۵- پرحجم ترین برنامه در بالای صفحه قرار دارد که اصولا حجمی بیشتر از ۳۰۰ مگابایت دارد!

  ۶-حال می توانید برنامه ای را که پرحجم است و لازمش ندارید روی ان کلیک کنید و سپس صفحه اطلاعات برنامه را مشاهده کنید

  ۷- در بالای صفحه سمت راست یا چپ سه تا نقطه مشاهده می کنید
  روی ان کلیک کنید

  ۸-و سپس گزینه Uninstall updates یا حذف بروزرسانی ها کلیک کنید

  ۹-صفحه پاپ اپ می گوید:
  ایا می خواهید این برنامه را با یک نسخه کارخانه جایگزین کنید؟

  و سپس روی گزینه حذف بزنید. صبر کنید تا حذف تمام شود

  ۱۰-بعد از ان مشاهده می کنید که به اندازه فضایی که برنامه اشغال کرده بود در فضای گوشی شما باز شد!
  بدین ترتیب این کار را می توانید برای برنامه های دیگر که نیاز ندارید بکنید.

  امیدوارم که مفید بوده باشه اگر کار کرد به این کامنت پاسخ بدید
  ممنون

  1. سلام گوشی من ۶۴ گیگ حافظه داره مدلش هم نت۹اس هست داخل بخش حافظه میرم هیچی ندارم ولی ۳۰ گیگ بخش سایر پر کرده این چیه چطوری میشه ریشه کن کرد اصلا بخش قسمت سایر ها چیه درباره اش توضیح بدین ممنون یک گوشی دیگه ام دارم ۱۶گیگ حافضه داره ۱۰گیگ قسمت سایر پر کرده لطفا راه حل بزارین

  2. سلام وقتتون بخیر
   واقعا خدا خیرتون بده با دیدن پیامتون و انجام این کارها که گفتین گوشیم زنده شد با اینکه فضای داخلی گوشی من ۱۲۸ بود و عملا چیز زیادی توی گوشی نداشتم پیام فضا پره رهایم نمیکرد
   واقعا کلی دعاتون کردم امیدوارم بهترین ها جاری بشه توی زندگیتون موفق باشین

  3. سلام وقتتون بخیر آقای محمد امین
   واقعا خدا خیرتون بده با دیدن پیامتون و انجام این کارها که گفتین گوشیم زنده شد با اینکه فضای داخلی گوشی من ۱۲۸ بود و عملا چیز زیادی توی گوشی نداشتم پیام فضا پره رهایم نمیکرد
   واقعا کلی دعاتون کردم امیدوارم بهترین ها جاری بشه توی زندگیتون موفق باشین

  4. سلام خدا خیرتون بده گوشیم زنده شد
   پیغام فضا پر شده رهایم نمیکرد کلی دعاتون کردم

 16. سلام یلدا خوبی.گزینه هاروبه فارسی میشه بنویسی چجوری شما انجام دادی به منم بگو.به تنظیمات کارخونه اگربرم عکسها وفیلمها وبرنامه های که نصب کردم ازبین میره

 17. سلام من گوشی a21s هستش الان از ۶۴ گیگ ۵۸ گیگش پره
  ۲۱ گیگش زده مال برنامه ها
  ۱۳گیگ فایل های نصب
  ۱۲ گیگ هم زده سیستم اینارو چیکار کنم ۹۰ درصدگوشیم پره هیچ چیزی هم جز اینا توش ندارم

 18. سلام من همیشه حافظه واتساپم پره در صورتی که چیزی تو حافظه اش نیست چیکار کنم

  1. من هیچ عکسی و فیلم و موسیقی ندارم
   فایلا رو همش میریزم توی کات حافظه و اون پایین حتا برام نوشته ۰ پوشه
   فقط هم واتساپ و شاد دارنم
   همه اینکارار وو هم کردم ولی کوشیم همچنان فضاش پره عییعنی از ۱۶ گیگ ۱۵.۹۲ مگش پره

 19. تبلت من اون اوایل کلییی برنامه توش داشت الان دیگه واقعا هر چی بود رو پاک کردم..تمام اهنگا و فیلما و عکسارو انتقال دادم تو کارت حافظه..تنها چیزی ک تو حافظه گوشیمه فایلای واتساپه که اونم بخاطر جزوه ها و پی دی افای دانشگامه.الان اخطار داد حافظه پره و گوشیم دائم هنگ میکنه،،ممکنه ویروس داشته باشه؟من واقعا نمیدونم چیکار دیگه باید بکنم!

  1. سلام گوشی من وقتی تازه گرفتم حافظه خالی بود اما بعد از مدت ها نزدیک به۶.۵۰گیگ پرشده بود که من مجبور شدم فلش بزنم ولی باز پاک نشد میشه راهنمایی کنید

 20. سلام و درود بر عوامل محترم سایت خوب ۱۹ کالا. من چرا رم گوشیم سریع
  پرمیشه من آ۳۱ رم ۶ دارم یه دفعه با یه واتساپ میبینم رمم ۳.۵ گیگ پر شد وگوشی داغ شد دلیلش چیه؟؟

 21. سلام گوشی من داخل تنظیمات نشون میده که ۱۱ گیگ ویدیو داخل حافظه گوشی هست در صورتی که من حتی ۱ گیگ هم ویدیو ندارم
  مشکلش چیه؟

 22. سلام
  من تمام برنامه ها و فیلم ها رو روی کارت حافظه ذخیره کردم ولی باز هم ۵گیگ از حافظه‌ام پره‌ و این ۵گیک رو فقط سیستم پر کرده می تونید‌ بگید چجوری باید این ۵گیگ رو حذف کنم؟

  1. داش سیستمو پاک کنی گوشیتم پاک میشه مثل این میمونه بگی من میخوام کامپیوترمو بدون ویندوز یا مک روشن کنم و توش گیم بزنم

 23. سلام وقتتون بخیر.
  مدل موبایل منSAMSUNG(G5)Prime هستش
  با اینکه فضای زیادی رو خالی کردم و برنامه هایی که نیاز نداشتم رو پاک کردم.
  یک پیام هست که مدام روی صحفه هستش:
  ( محدودیت سیستم فایل :
  (تعداد بسیار زیادی فایل در تلفن شما ایجاد شده است. برنامه ها ممکن است درست کار نکنند و تلفن ممکن است دیگر شروع به کار نکند.
  از همه اطلاعات مهم پشتیبان گیری کنید و تلفنتان را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.)
  من واقعا نمیدونم چه کار کنم، دیگه خسته شدم
  میترسم برای برنامه هایی که درس میخونم مشکل پیش بیاد.
  ممنونتون میشم راهنماییم کنید

 24. من یه تبلت خریدم مارکش سی ایدا هست چیزی هم نداره اصلا اهنگ ندارم ۵تا عکس دارم و برنامه هم یدونه واتساپ و شاد و برنامه های خود گوشی مثل گوگل و اینا هست هی برام پیام میاد حافظت پره چکار کنم تازه ۶ماهه تبلتمو خریدم راهنمایی کنید لطفا دارم سکته میکنم

  1. احتمالا حساب های زیادی در گوشیتون دارید و اکانت های زیادی از طریق ..کروم.گوگل.یا…..درسایت هائ مختلف دارید

 25. سلام من گوشیم ردمی ۹ آ هستش و حافظش ۳۲گیگ و به تازگی خریدم نرم افزار هم زیاد ندارم اما چند روزه حافظش ۱۹ و خورده ای گیگ شده و هرچی پاک میکنم بیشتر میشه اصلا کم نمیشه اگه میشه راهنمایی کنید توروخدا استرس دارم

  1. مقدار فضایی که هر آپلیکیشن در حافظه گوشی اشغال کرده رو چک کنید

    1. دوست عزیز باید میزان حافظه ای که هر کدام از برنامه ها اشغال کردن رو هم چک کنید مثلا خود تلگرام کلی حافظه اشغال می کنه یا فایل هایی که تو واتس اپ ارسال می شه

  2. سلامر بیشتر حافظه گوشی رو همین برنامه های نصب شده پر میکنن وقتی نت روشن میشه خودشون حافظه پنهان دارن همزمان حجم گوشی پر میشه بعدم وقتی گوشیت یکم قدیمی میشه دیگه حافظه خود به خود پر میشه

 26. سلام من الان موارد دیگر گوشیم ۲۷ گیگ رو پر کرده من الان چیکار باید کنم

 27. سلام من گوشیم سامسونگ جی ۵ هستش من چطوری میتونم حافظه ی داخلی گوشی رو بدن برنامه افزایش بدم لطفا راهنمایی کنید

 28. سلام
  گوشی من ایفونه ۶۴ گیگ حافظه داره گوشی مامانم ۱۱ گیگ بیشتر نداره حالا من بهش این برنامه رو معرفی میکنم تا امتحان کنه اول باید یه ذره حافظه خالی کنه تا بشه این برنامه رو نصب کرد حالا امتحان میکنم ممنونم از راهنماعیتون

 29. یه راه دیگه هم هست باید برید توی files و اون سه نقطه ای که بالای صفحه هست رو بزنید بعد بزنید روی گزینه ی trash و هر فایلی اونجا داریدو پاک کنید(اینا همون فایلایی هستن که توی چند مدت زمان شما پاک میکردین) من همین الان این کارو انجام دادم ۱۵ گیگ از حافظم خالی شد

 30. پر شدن حافظه گوشی شیائومی چیه ؟ حافظه گوشیم پر شد و توش هم هیچی ندارد باید چکار کرد

 31. سلام
  من گوشی نوت ۱۰ خریدم اینارو که می‌خوام نصب کنم ۴۰مگ نشون میده بعد نصب ۷۰۸مگ نشون میده
  یه بازی دیگه هم نصب کردم ۱۱۳مگ بود بعد نصب گوشی آورد فایل سنگین ۵۰۴ مگ
  من الان چیکار کنم؟؟؟

 32. گوشی من هواوی هست و همش میگه حافظه ی گوشیت پره و من هیچ تو گوشیم نیست همش هم باید فلش کنم اینطور نمیشه باید چیکارکنم اخه یکی کمکم کنه.

   1. گوشی من شیائومی note8 از یک عکس پنج الا شش تا عکس ذخیره میشه اما حذف نمیشن .
    امکانش هست راهنماییم کنین🙏🏻🙏🏻

    1. در قسمت تنظیمات گزینه ای هست این قابلیت رو فعال کنید تنها یک عکس گرفته می شه این برای زمانی هست که نور کم هست و دوربین چند عکس رو ثبت می کنه که با کیفیت ترین عکس انتخاب بشه

  1. سلام مشکل گوشیت درست شد؟میشه بگی چیکارکردی،مال منم هاوایی هرلحظه پره وجامعموریشم خراب کرده فقط باحافظه هشت گیگ سرمیکنم اعصاب نذاشته واسم

  2. دوست من گوشی من انر ۸ لایته.چند بار فلش هم زدم ولی بعد از یکی دو روز باز هر چند دقیقه این پیام مسخره میاد که حافظه گوشی پر شده.اگه شما به نتیجه ای رسیدی خبر بده .ممنون

 33. من همه این کارارو کردم فلش هم کردم چند بار ولی بازم میگه پره حتی یه عکس هم توی حافظه داخلی ندارم کاملا خالیه ولی نوشته ۱۵ گیگ برای سایر موارد پر شده

  1. برای رفع پر شدن حافظه گوشی میتونید گوشی رو به تنظیمات کارخانه برگردونید

 34. الان دیگه فهمیدم چرا حافظه گوشی الکی پر میشود حتما از حافظه ی sd کمک میگیرم

 35. منم نمیدونستم بغهمم چرا حافظه گوشیم پره این مقاله بهم کمک کرد خیلی

  1. پر شدن حافظه گوشی میتونه به خاطر فضای ذخیره سازیت باشه و میتونی از کارت SD استفاده کنی

 36. چرا حافظه گوشی زود پر میشود مشکل پر شدن حافظه گوشی از کجا آب میخوره

 37. گوشی من سامسونگ مدل m 31 هستش و به تازگی گرفتم ولی در storage نشون میده که ۸۱ گیگ رو گزینه other پر کرده و اصلا نمیدونم توش چی داره و نمیتونم واردش بشم و مشخصات فایل های توش رو ببینم

 38. برای رفع مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید بهتون پیشنهاد میکنم گوشی با حافظه بالا بخرید

 39. علت پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ برای من مشخص شد ممنونم

  1. علت پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ به خاطر برنامه های ویر.سی میتونه باشه

 40. یه راهکار برای حل مشکل پر بودن فضای other در اندروید میگید.

 41. سلام گوشی من شیائومینوت۹پرو
  فیلمی داخل گوشی نیست ولی الکی میگه هست اونم چند گیگ باید چیکار کنم؟

  1. لطفا حتما بخونید که به کارتون میاد. سلام به همه من خودم الان دیگه خسته شدم همیشه حافظه گوشیم پر هست ولی یک برنامه هست که کمی از مشکلتون رو حل میکنه اسم‌برنامه اینه: Appmgr این رو حتما نصب کنید و برید داخل برنامه یکم که برید پایین نوشته حافضه پنهان بزرگ کمی زیر حافضه پنهان بزرگ نوشته پاک کردن حافضه پنهان و این رو بزنید و تمام برنامه هایی که حافضه پنهان دارن مید و در قسمت پایین گوشی عکس یک جارو هست اون رو بزنید و حدود یک دقیقه صبر کنید و از برنانه اصلا در نیاید تا تمام حافضه پنهان هارو پاک کنه
   من خودم مثلا حدود ۱ ساعت که میرم داخل اینیستا بعد که میرم حافضه پنهان رو پاک کنم میبینم که ۲۰۰ مگ حافضه پنهان داره بعد پاک میکنمش.

 42. من نمیدونستم وقتی حافظه گوشی پر میشود چکار کنیم . این مقاله خیلی بهم کمک کرد

 43. من از mi cloud استفاده میکنم
  واقعا راضیم
  با اینکه فضاش کمه، ولی کار راه اندازه

 44. نکته جالبی بود که میشه از اس دی کارت بعنوان حافظه داخلی استفاده کرد…

 45. من همیشه همین مشکل رو با گوشیم دارم…چندبارم فلش کردم باز دوباره همینجوری میشه.

  1. احتمالا گوگل درایو شما رو حالت آپدیت اتوماتیک همه برنامه ها فعال شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن