محصولات شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

چرا حافظه گوشی پر نشان می‌دهد؛ راهکارهایی برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی

 • حافظه گوشی پر شده ولی چیزی توش نیست؟ پر شدن بی دلیل حافظه گوشی اندروید علت‌هایی دارد که می‌خواهیم در این مطلب بررسی کنیم. همچنین راهکارهایی برای جلوگیری از پر شدن حافظه داخلی گوشی آموزش دهیم. با اینکه گوشی‌های هوشمند این روزها فضای زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند اما باز هم محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد و پر شدن حافظه گوشی بخشی از دغدغه یک کاربر گوشی موبایل است. به خصوص اگر فضای ذخیره‌سازی گوشی شما مملو از تعداد زیادی فیلم، عکس، بازی‌های سنگین و فایل‌های موسیقی با کیفیت بالا باشد، دیر یا زود با پیغام پر بودن فضای حافظه رو‌به‌رو می‌شوید. برخی از کاربران به دلیل خطای “فضای ذخیره سازی کامل است” نمی‌توانند برنامه‌ها یا سیستم عامل سیستم را در اندروید به روز کنند.

  گاهی اوقات هم پیش می‌آید که کاربران با مشکل پر شدن بی ‌دلیل حافظه گوشی مواجه می‌شوند و ادعا می‌کنند که حافظه گوشی پر شده با وجود اینکه داده‌های زیادی را در حافظه گوشی خود ندارند یا فکر می‌کنند گریبانگیر ویروس پر شدن حافظه گوشی شده‌اند و در حقیقت علت پر بودن حافظه گوشی را پیدا نمیکنند! در این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی ۱۹کالا در حوزه موبایل و تکنولوژی ما به این سوال که وقتی حافظه گوشی پر میشود چکار کنیم جواب خواهیم داد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه با ایجاد فضای کافی در فضای ذخیره سازی داخلی، می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید. همچنین در صورتی که حافظه گوشی‌تان پر شده و می‌خواهید بدانید چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

  رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی

  ۱- برای آزاد کردن فضا از فضای ذخیره سازی Cloud یا PC استفاده کنید.
  ۲- فضای ذخیره سازی خود را برای پیدا کردن “سنگین ترین فایل‌ها” بررسی کنید.
  ۳- از کارت SD خود به عنوان حافظه داخلی استفاده کنید.
  ۴- حافظه پنهان برنامه ها را پاک کنید.
  ۵- دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

  برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی از فضای ذخیره سازی Cloud یا PC استفاده کنید

  اول و مهمترین گزینه پیش روی شما، ذخیره سازی آنلاین است. با استفاده از این راه‌حل می‌توانید به راحتی داده های خود را کنار بگذارید و هر زمان که لازم بود به آنها دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، مطمئن‌ترین گزینه نیز محسوب می‌شود. ممکن است گوشی خود را گم کنید یا به هر طریقی خراب شود و دیگر دسترسی به داده‌ها نداشته باشید.

  با بارگذاری فایل‌ها، مطمئن باشید که تمام آنها در فضای امن و در دسترس هستند. برای ذخیره سازی عکس‌ها می‌توانید Google Photos را اجرا کنید که فضای ذخیره سازی عکس نامحدود را به شما ارائه می دهد. برای انواع دیگر فایل‌ها، می‌توانید Dropbox ، One Drive ، Google Drive ، MEGA و موارد دیگر را انتخاب کنید.

  یک گزینه مناسب برای انتقال داده‌ها، کامپیوتر است. درست است که همیشه به آن دسترسی ندارید، اما به یاد داشته باشید که فضای بیشتری برای عکس‌های جدید، فیلم ها و سایر فایل‌های چندرسانه ای به شما می‌دهد. این کار جلوگیری از پر شدن حافظه داخلی گوشی شما می‌کند.

  مقاله پیشنهادی: بررسی مشکلات نرم افزاری موبایل و ارائه راه حل

  فضای ذخیره سازی خود را برای پیدا کردن “سنگین ترین فایل‌ها” بررسی کنید

   

  پر شدن حافظه گوشی

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۹,۷۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی 12X ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲X ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  گوشی‌های اندرویدی مجهز به یک ابزار ذخیره سازی داخلی هستند که به شما می‌گوید دقیقاً هر فایل چقدر از فضای حافظه گوشی شما را اشغال می‌کند. پاک کردن کلاسیک درایوها با این قابلیت داخلی گوشی به اندازه کافی خوب به نظر می‌رسد، اما با این حال همه جزئیات را هم نشان نمی دهد.

  برنامه‌های نصب نشده وفایل‌های غیرضروری یا تکراری هنوز هم وجود دارد. برای رفع این مشکل می‌توانید به برنامه‌های شخص ثالث مانند Google’s File Manager, SD Maid و برنامه‌های مشابه مراجعه کنید.

  علاوه بر این، احتمالاً می‌خواهید برنامه‌هایی را که به ندرت از آنها استفاده می کنید حذف و فضای ذخیره سازی بیشتری آزاد کنید. احتمالاً چند برنامه در دستگاه شما وجود دارد که کاربرد خاصی ندارند و حذف آنها ایده خوبی است.


  مقاله پیشنهادی : محدود کردن دسترسی به اینترنت در اندروید


  علت پر بودن حافظه گوشی ؟ چرا حافظه داخلی گوشی پر میشود ؟ برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی بدون دلیل از کارت SD خود به عنوان حافظه داخلی استفاده کنید

  همه می دانند که می‌توان از کارت SD به عنوان ذخیره سازی خارجی برای فایل‌های چندرسانه‌ای استفاده کنید. البته، اگر دستگاه شما از این کارت‌های حافظه پشتیبانی می‌کند. همیشه می توانید از کارت SD برای انتقال موسیقی، فیلم وعکس استفاده کنید تا فضایی از حافظه داخلی گوشی شما خالی شود.

  اما اگر بتوانید کاری کنید که گوشی‌تان از کارت SD به عنوان حافظه داخلی استفاده کند، چه؟ پس از اندروید ۶ مارشمالو، امکان راه اندازی کارت SD بعنوان حافظه داخلی وجود دارد.

  اگرچه با این کار فضای بیشتری برای برنامه‌های شما ایجاد می شود، اما چند اشکال به این روش وارد است . اول ، کارت SD شما احتمالاً کندتر از حافظه داخلی استاندارد است. دوم اینکه، پس از فرمت شدن، از سایر دستگاه‌ها نمی‌توان به کارت SD دسترسی داشت. علاوه بر این، چون سیستم آن را به عنوان یک حافظه داخلی و نه خارجی می خواند، نباید آن را حذف کرد.

  برای انجام این کار، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

  ۱- SD کارت را وارد کنید.
  ۲- روی setup ضربه بزنید.
  ۳- Use as internal storage را انتخاب کنید.
  ۴- کارت فرمت می‌شود و تمام اطلاعات آن از بین می رود.
  ۵- Move now یا Move later را انتخاب کنید.

  به یاد داشته باشید که می‌توانید SD را به حافظه خارجی تغییر دهید یا فایلها را در هر زمان که خواستید منتقل کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

  Settings > Storage and USB > Tap the name of the card > Settings

  برای رفع پر بودن حافظه گوشی ،حافظه پنهان برنامه‌ها را پاک کنید

  اگر می‌بینید که یک برنامه ۱۰۰ مگابایتی بعد از مدتی ۱ گیگابایت فضا را اشغال کرده، تعجب نکنید! مسئله این است که برنامه، حافظه پنهان و داده‌های آن، همه حجمی از حافظه را اشغال کرده‌اند. مثلاً اگر از واتساپ استفاده می‌کنید و عکس‌ها را برای دوستان خود ارسال می‌کنید، همه عکس‌ها در پوشه داده برنامه ذخیره می‌شوند. بنابراین، پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها هر چند وقت یک بار می‌تواند فضای زیادی را برای شما آزاد کند.

  برای انجام این کار، دستورالعمل‌ها را دنبال کنید:

  ۱- Settings را باز کنید.
  ۲- Apps & notifications را باز کنید.
  ۳- All apps را گسترش دهید.
  ۴- در لیست، همه برنامه های بزرگ را پیدا کنید و آنها را یکی یکی باز کنید.
  ۵- روی Storage ضربه بزنید.
  ۶- Clear cache را بزنید.
  ۷- همچنین می‌توانید داده‌ها را از برنامه‌ها پاک کنید. فقط مطمئن شوید که از فایل‌های مرتبط مانند عکس‌های دریافت شده و اطلاعات کاربری ورود به سیستم پشتیبان تهیه شده است.

  مقاله پیشنهادی: با ویژگی های شگفت انگیز اندروید ۱۲ آشنا شوید

  خالی کردن حافظه گوشی اندروید


  مقاله پیشنهادی : حافظه نهان؛ بلای جان گوشی‌های اندرویدی!


  برای رفع مشکل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید

  سرانجام، اگر با وجود ایجاد فضای کافی اضافی هنوز درگوشی اندرویدی خود با خطای “پر شدن حافظه گوشی” مواجه شدید و بی دلیل پر شدن حافظه گوشی شما را کلافه کرده، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

  بی دلیل پر شدن حافظه گوشی

  موارد دیگر در حافظه گوشی – فرگمنتیشن (fragmentation) چیست ؟

  پر شدن حافظه گوشی

  گوشی‌های موبایل هم درست مثل انسان‌ها قدیمی می‌شوند. ما نمی‌خواهیم در مورد سن صحبت کنیم، اما وقتی صحبت از دستگاه‌ها و گجت‌ها می‌شود مردم باید تاریخ تولید را بررسی کنند. این نه تنها برای قابلیت فروش بلکه به شما در مورد کیفیت یک محصول هم می‌گوید. ممکن است تصور کنید که هرچه مدل گوشی قدیمی‌تر باشد، بدتر خواهد شد. اما واقعاً چگونه؟ چگونه با گذشت زمان گوشی کند می‌شود؟ برای گوشی‌های اندرویدی، پاسخ ساده است: فرگمنتیشن (fragmentation) یا تقسیم‌بندی فضای ذخیره سازی.

  گوشی‌ها پس از مدتی به طور طبیعی دچار لگ می‌شوند. این امر به عملکرد و قدرت اولیه و مشخصات سخت افزاری گوشی بستگی دارد اما خب به هر حال سرعت گوشی شما کند خواهد شد. این اتفاق حتی برای گرانترین گوشی هوشمندی که امروز می توانید در بازار بخرید نیز رخ خواهد داد. دلیلش هم تکه تکه شدن فضای ذخیره سازی (فرگمنتیشن) است. این فقط یکی از چندین دلیل برای بی دلیل پر شدن حافظه گوشی است.

  تمام ساعاتی که با گوشی با برنامه‌های مختلف کار می‌کنید و در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخید، فضای ذخیره سازی دستگاه شما را پر می‌کند. این برنامه‌ها در حالی که در حال اجرا بر پس زمینه هستند داده‌هایی را هم ایجاد می‌کنند و هر روز هزاران بار عملیات را می‌نویسند. آنچه اتفاق می‌افتد این است که داده‌ها گاهی به طور ناکارآمد نوشته می‌شوند که منجر به تکه تکه شدن می‌شود.

  این موضوع ما را به یاد ویندوز قدیمی و نیاز به defrag کردن هارد دیسک می‌اندازد و البته چیزی شبیه به آن هم است! همانطور که توضیح داده شد، فرگمنتیشن می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد از سطح هسته به سیستم فایل گرفته تا FTL (لایه ترجمه فلش) خود فلش مموری.

  دستگاه‌های اندرویدی نباید دیفراگ شوند، چون هیچ تاثیر خاصی روی عملکرد آن‌ها ندارد و از طرفی هم ممکن است باعث کاهش طول عمر آن شود. اگر گوشی یا تبلت اندرویدی شما ضعیف عمل می‌کند از روش‌های گفته شده در بالا برای افزایش کارایی آن استفاده کنید.

  در این مقاله به راهکارهایی برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی پرداختیم . نظرات و سوالات خود را در قسمت کامنت برای دوستانتان در فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۴۶ رای

  سوالات متداول

  چرا حافظه گوشیم خالی نمیشه ، چه کار کنم؟

  ✔️ 1-برای آزاد کردن فضا از فضای ذخیره سازی Cloud یا PC استفاده کنید. ۲- فضای ذخیره سازی خود را برای پیدا کردن “سنگین ترین فایل‌ها” بررسی کنید. ۳- از کارت SD خود به عنوان حافظه داخلی استفاده کنید. ۴- حافظه پنهان برنامه ها را پاک کنید. ۵- دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

  با چه اپلیکیشنی فایل های غیر ضروری و تکراری را حذف کنیم؟

  ✔️ اپلیکیش‌های Google’s File Manager, SD Maid برای حذف فایل‌های غیر ضروری مفید و کاربردی هستند. برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی راهکارهایی در مقاله آورده شده است.

  چطور از کارت SD خود به عنوان حافظه داخلی استفاده کنیم ؟

  ✔️ پس از اندروید ۶ مارشمالو، امکان راه اندازی کارت SD بعنوان حافظه داخلی وجود دارد. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید. - SD 1-کارت را وارد کنید. ۲- روی setup ضربه بزنید. ۳- Use as internal storage را انتخاب کنید. ۴- کارت فرمت می‌شود و تمام اطلاعات آن از بین می رود. به یاد داشته باشید که می‌توانید SD را به حافظه خارجی تغییر دهید یا فایلها را در هر زمان که خواستید منتقل کنید که آموزش این موضوع هم در مقاله آورده شده است.

  نوشته های مشابه

  ‫۹۵ نظرها

  1. من هیچ عکس و فیلم و برنامه و آهنگی و فایلی داخل گوشیم نیست ، خالیه خالیه هیچیه هیچی توش نیست ولی حافظه اش ۹۹ درصد پره
   چرا؟؟ویروسی‌شده؟؟

  2. سلام من هرچه فایل های پنهان حذف می کنم بازهم حافظه خالی نه میشه بعد از تنظیمات کار خانه این طور شده

  3. سلام من ۳۲ گیگ کارت SD گوشیم فضا داره ولی کل اون خالیه هرچی برنامه ها و فایل هامو انتقال میدم به اون باز بعد یه مدت برمیگرده به حافظه خود گوشیم و با اینکه برنامه چندانی ندارم اصلا چیزایی که داخل گوشیمه خیلی کمه ولی نمیدونم چرا حافظه خود گوشیم ۹۷% پره اگه میشه لطفاً بگید چیکار کنم

  4. عزیزم منم همن مشکل رو دادم و دیگه روانی شدم ازپیام زیاد تو گوشی فقط چندتا عکس و ۵تا آهنگ دارم هر دقیقه برام این پیام میاد هر کاری کردم حافظه پنهان هم هر ده دقیقه یا بیست دقیقه پاک مکنم باز هم پیام میده پره جالبی اینجاست که هروقت گوشی رو پاک میکنم از ۹۹ میشه ۹۸ که بعد از ۱ دقیقه دوباره میشه ۹۹

  5. من گوشیم سامسونگ آ .۵۱ و حافظه اش هم ۱۲۸ گیگابایت هست
   ولی ۱۲۷ گیگش پر شده
   بیشترش واسه ی موارد دیگر هست در حالی که عکس ، ویدئو ، اسناد ، فایل های نصب ، فایل فشرده ، صوتی ، برنامه ، سیستم و سطل زباله رو نام برده

  6. سلام وقت بخیر من گوشیم ۱۲۸ گیگ حافظه داره ولی همش پر هستش طوری که هر لحظه پیام میده فضای کافی ندارین.حتی وقتی میخوام پیام عادی بفرستم یا واتس آپ باز کنم یا یه عکس دانلود کنم این پیغام میده.حافظه پنهان همه برنامه هارو هم هر چند روز پاک می کنم .تو پوشه تلگرام هیچی ندارم ولی خود تلگرام زده ۳۳ گیگ حافظه گوشی گرفته.این حجم برای خود تلگرام طبیعی؟ برنامه های اضافه رو یا پاک کردم یا استپ زدم
   چیکار میتونم انجام بدم.
   از اینترنت خیلی استفاده می کنم.

  7. سلام گوشی من هاوایی است راه کارتخلیه حافظه لطفاً هرکاری میکنم خالی نمیشود برنامه اش مستقیم وصل کنیدتاعملی شودلطفا باتشکر

  8. سلام. حجم برنامه های من به شدت زیاد شدن و حافظه گوشی رو پر کردن از تنظیمات نگاه کردم cash نیستند بیشتر حجم مربوط به app data هستند! نمیخام برنامه هارو پاک کنم! باید چکار کرد چرا حجمشون زیاد میشه؟

  9. وقتی نشون داده میشه که حافظه گوشی پر شده ولی چیزی توش نیست از داخل کش گوشی باید یه سری اپ ها رو پاک کنیم تا حافظه خالی بشه یکی از علتای پر شدن بی دلیل حافظه گوشی سامسونگ میتونه همین باشه

  10. سلام
   گوشی من ۶۴ گیگه نه عکس دارم نه فیلم و چیزی ولی ۶۳ گیگ از
   حافظه‌ی گوشیم پره باید چیکار کنم؟

   1. اگر اطلاعات مهمی در گوشی ندارید گوشیتان را به تنظیمات کارخانه برگردانید (ریست فکتوری). توجه داشته باشید که بعد از اینکار تمام اطلاعات گوشی شما پاک خواهد شد بنابراین در صورت نیاز بکاپ بگیرید.

    1. سلام گوشیم کل حافظه پر شده فقط بخاطر برنامه ها است چکار کنم؟

   2. سلام خدمت همه عزیزان
    تلگرام رو باز کنین . به ترتیب برین ۱ تنظیمات. ۲ داده ها و ذخیره ها . ۳ میزان استفاده از حافظه. ۴ فضای ذخیره سازی. و در آخر پاک کردن حافظه پنهان رو بزنین
    گوشی من سامسونگ-A31 و همیشه از همین راه استفاده میکنم

  11. سلام من دیگه قاطی کردم
   مدل گوشیم A01 core هست و تقریبا یک ساله این گوشی رو دارم.
   دو سه روزه مشکل برخوردم که وقتی میرم تو تنظیمات یک برنامه ۵_۶ گیگابایتی رو می زنه ۱۷.۶۷ کیلو بایت. بعد داخل مدیریت فایل می رم و می بینم که گوشیم ۱۵.۳ گیگابایت از ۱۵.۵ گیگابایت پره!
   بعد رفتم برنامه ۵ گیگی که داشتم رو حذف کردم و دیدم در کمال تعجب فضاش خالی نشد! خواستم برم دانلودش کنم که گفت گوشیت جا نداره! الان من چه کنم؟!

  12. آقا گوشی من ۶۴ گیک حافظه داره ۵ گیگش که میشه سیستم اندروید که یعنی ۵۹ گیگ واسه پر کردن دارم ولی من کلا ۵۰ گیگ ویدیو و اینجور چیزا دارم و یعنی باید ۹ گیگ حافظه خالی داشته باشم ولی نمیزاره بیشتر از ۱ گیگ دیگه چیزی بریزم همین چند وقت پیش میزاشت ۵۹ گیگ رو پر کنم اما وقتی کلی از ویدیو هامو ریختم تو فلش(چیزی حدود ۲۱ گیگ)بعد یه مدت دوباره گوشیم پر شد و کارت حافظه من انگار ۸گیگش گم شد

  13. سلام دوستان
   به همه پیشنهاد می کنم تا اخر این دیدگاه با من باشید
   اغلب وقتی پس از ۱ الی ۶ سال، مدتی که از استفاده گوشی شما می گذره، پر شدن حافظه گوشی میشه.
   سوال اینجاست که:
   شما حین استفاده در طول سالها از اینترنت استفاده کردید یا نه؟
   جواب قطعا بله است چون بدون اینترنت نمی توان زندگی کرد!
   جالب است بدونید که وقتی گوشی شما به اینترنت وصله، مدام در حال اپدیت برنامه هاییه که از شرکت گوگل صادر میشه
   وقتی یه اپدیت میاد حتما حجمش از نسخه قبلی برنامه بیشتره
   یعنی جزییات یا چیزهای جدیدتری به اپدیت برنامه اضافه شده
   مثلا یوتیوب نسخه قدیمی تنها ۲۰ مگ حجم داشت، در حالی که امکانات بسیار کمی داشت یعنی فقط می تونستید فیلم رو ببینید
   اما جدیدترین نسخه یوتیوب، حجمش حداکثر ‌۴۰۰ مگابایت هستش!!!
   جالبه بدونید امکاناتی هست که بدرد می خورن و برای افرادی هستن که از این امکانات بسیار استفاده می کنند
   اما برای اونایی که میخوان حافظه گوشیشون سالم و خالی باشه،نه!
   یه راه حل ساده است که می تونید از اپدیت های پرحجم این برنامه های مزخرف راحت شید!
   سه تا نکته مهم:

   *در این روش از هیچ برنامه ای کمک گرفته نشده است و از تنظیمات خود گوشی استفاده شده است.

   *اپدیت هایی که در طول این راه حل حذف می شوند، به محض تماس گوشی با اینترنت دوباره دانلود خواهد شد. حل این مشکل:
   (((به هیچچچچچچ وجه برنامه ای که اپدیتش را حذف کردید باز نکنیددد!!!))

   *اگر اپدیت Galaxy apps را حذف کردید، بعدا دوباره دانلود می شود و اعلانش در صفحه اعلان ها ظاهر می شود. به محض امدن، روی اعلان نگه دارید و سپس به صفحه App information یعنی اطلاعات برنامه برید. و سپس روی گزینه Force stop یا توقف اجباری بزنید که برنامه رو از کار کردن در پس زمینه داغون می کنه!

   بریم بگیم چجوری حذف کنیم:

   ۱-اول برنامه Settings یا تنظیمات گوشی رو باز کنید
   در گوشی های ایفون ممکنه Options باشه

   ۲-در صفحه تنظیمات به دنبال صفحه Apps یا برنامه ها بگردید
   در بعضی گوشی ها ممکنه مدیریت برنامه ها هم باشه
   البته این نکته رو هم بگم ،صفحه ای رو باز کنید که همه ی برنامه های گوشی رو اونجا مشاهده کنید

   ۳- روی سه تا نقطه ای که بالا سمت راست یا چپ هست کلیک کنید
   و بعد روی گزینه Sort by size یعنی نمایش بر اساس اندازه بزنید

   ۴- بعد از این کار، برنامه ها از سایز بزرگ به کوچک مرتب می شوند

   ۵- پرحجم ترین برنامه در بالای صفحه قرار دارد که اصولا حجمی بیشتر از ۳۰۰ مگابایت دارد!

   ۶-حال می توانید برنامه ای را که پرحجم است و لازمش ندارید روی ان کلیک کنید و سپس صفحه اطلاعات برنامه را مشاهده کنید

   ۷- در بالای صفحه سمت راست یا چپ سه تا نقطه مشاهده می کنید
   روی ان کلیک کنید

   ۸-و سپس گزینه Uninstall updates یا حذف بروزرسانی ها کلیک کنید

   ۹-صفحه پاپ اپ می گوید:
   ایا می خواهید این برنامه را با یک نسخه کارخانه جایگزین کنید؟

   و سپس روی گزینه حذف بزنید. صبر کنید تا حذف تمام شود

   ۱۰-بعد از ان مشاهده می کنید که به اندازه فضایی که برنامه اشغال کرده بود در فضای گوشی شما باز شد!
   بدین ترتیب این کار را می توانید برای برنامه های دیگر که نیاز ندارید بکنید.

   امیدوارم که مفید بوده باشه اگر کار کرد به این کامنت پاسخ بدید
   ممنون

   1. سلام گوشی من ۶۴ گیگ حافظه داره مدلش هم نت۹اس هست داخل بخش حافظه میرم هیچی ندارم ولی ۳۰ گیگ بخش سایر پر کرده این چیه چطوری میشه ریشه کن کرد اصلا بخش قسمت سایر ها چیه درباره اش توضیح بدین ممنون یک گوشی دیگه ام دارم ۱۶گیگ حافضه داره ۱۰گیگ قسمت سایر پر کرده لطفا راه حل بزارین

   2. سلام وقتتون بخیر
    واقعا خدا خیرتون بده با دیدن پیامتون و انجام این کارها که گفتین گوشیم زنده شد با اینکه فضای داخلی گوشی من ۱۲۸ بود و عملا چیز زیادی توی گوشی نداشتم پیام فضا پره رهایم نمیکرد
    واقعا کلی دعاتون کردم امیدوارم بهترین ها جاری بشه توی زندگیتون موفق باشین

   3. سلام وقتتون بخیر آقای محمد امین
    واقعا خدا خیرتون بده با دیدن پیامتون و انجام این کارها که گفتین گوشیم زنده شد با اینکه فضای داخلی گوشی من ۱۲۸ بود و عملا چیز زیادی توی گوشی نداشتم پیام فضا پره رهایم نمیکرد
    واقعا کلی دعاتون کردم امیدوارم بهترین ها جاری بشه توی زندگیتون موفق باشین

   4. سلام خدا خیرتون بده گوشیم زنده شد
    پیغام فضا پر شده رهایم نمیکرد کلی دعاتون کردم

  14. سلام یلدا خوبی.گزینه هاروبه فارسی میشه بنویسی چجوری شما انجام دادی به منم بگو.به تنظیمات کارخونه اگربرم عکسها وفیلمها وبرنامه های که نصب کردم ازبین میره

  15. سلام من گوشی a21s هستش الان از ۶۴ گیگ ۵۸ گیگش پره
   ۲۱ گیگش زده مال برنامه ها
   ۱۳گیگ فایل های نصب
   ۱۲ گیگ هم زده سیستم اینارو چیکار کنم ۹۰ درصدگوشیم پره هیچ چیزی هم جز اینا توش ندارم

  16. سلام من همیشه حافظه واتساپم پره در صورتی که چیزی تو حافظه اش نیست چیکار کنم

   1. من هیچ عکسی و فیلم و موسیقی ندارم
    فایلا رو همش میریزم توی کات حافظه و اون پایین حتا برام نوشته ۰ پوشه
    فقط هم واتساپ و شاد دارنم
    همه اینکارار وو هم کردم ولی کوشیم همچنان فضاش پره عییعنی از ۱۶ گیگ ۱۵.۹۲ مگش پره

  17. تبلت من اون اوایل کلییی برنامه توش داشت الان دیگه واقعا هر چی بود رو پاک کردم..تمام اهنگا و فیلما و عکسارو انتقال دادم تو کارت حافظه..تنها چیزی ک تو حافظه گوشیمه فایلای واتساپه که اونم بخاطر جزوه ها و پی دی افای دانشگامه.الان اخطار داد حافظه پره و گوشیم دائم هنگ میکنه،،ممکنه ویروس داشته باشه؟من واقعا نمیدونم چیکار دیگه باید بکنم!

   1. سلام گوشی من وقتی تازه گرفتم حافظه خالی بود اما بعد از مدت ها نزدیک به۶.۵۰گیگ پرشده بود که من مجبور شدم فلش بزنم ولی باز پاک نشد میشه راهنمایی کنید

  18. سلام و درود بر عوامل محترم سایت خوب ۱۹ کالا. من چرا رم گوشیم سریع
   پرمیشه من آ۳۱ رم ۶ دارم یه دفعه با یه واتساپ میبینم رمم ۳.۵ گیگ پر شد وگوشی داغ شد دلیلش چیه؟؟

  19. سلام گوشی من داخل تنظیمات نشون میده که ۱۱ گیگ ویدیو داخل حافظه گوشی هست در صورتی که من حتی ۱ گیگ هم ویدیو ندارم
   مشکلش چیه؟

  20. سلام
   من تمام برنامه ها و فیلم ها رو روی کارت حافظه ذخیره کردم ولی باز هم ۵گیگ از حافظه‌ام پره‌ و این ۵گیک رو فقط سیستم پر کرده می تونید‌ بگید چجوری باید این ۵گیگ رو حذف کنم؟

   1. داش سیستمو پاک کنی گوشیتم پاک میشه مثل این میمونه بگی من میخوام کامپیوترمو بدون ویندوز یا مک روشن کنم و توش گیم بزنم

  21. سلام وقتتون بخیر.
   مدل موبایل منSAMSUNG(G5)Prime هستش
   با اینکه فضای زیادی رو خالی کردم و برنامه هایی که نیاز نداشتم رو پاک کردم.
   یک پیام هست که مدام روی صحفه هستش:
   ( محدودیت سیستم فایل :
   (تعداد بسیار زیادی فایل در تلفن شما ایجاد شده است. برنامه ها ممکن است درست کار نکنند و تلفن ممکن است دیگر شروع به کار نکند.
   از همه اطلاعات مهم پشتیبان گیری کنید و تلفنتان را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.)
   من واقعا نمیدونم چه کار کنم، دیگه خسته شدم
   میترسم برای برنامه هایی که درس میخونم مشکل پیش بیاد.
   ممنونتون میشم راهنماییم کنید

  22. من یه تبلت خریدم مارکش سی ایدا هست چیزی هم نداره اصلا اهنگ ندارم ۵تا عکس دارم و برنامه هم یدونه واتساپ و شاد و برنامه های خود گوشی مثل گوگل و اینا هست هی برام پیام میاد حافظت پره چکار کنم تازه ۶ماهه تبلتمو خریدم راهنمایی کنید لطفا دارم سکته میکنم

   1. احتمالا حساب های زیادی در گوشیتون دارید و اکانت های زیادی از طریق ..کروم.گوگل.یا…..درسایت هائ مختلف دارید

  23. سلام من گوشیم ردمی ۹ آ هستش و حافظش ۳۲گیگ و به تازگی خریدم نرم افزار هم زیاد ندارم اما چند روزه حافظش ۱۹ و خورده ای گیگ شده و هرچی پاک میکنم بیشتر میشه اصلا کم نمیشه اگه میشه راهنمایی کنید توروخدا استرس دارم

   1. مقدار فضایی که هر آپلیکیشن در حافظه گوشی اشغال کرده رو چک کنید

     1. دوست عزیز باید میزان حافظه ای که هر کدام از برنامه ها اشغال کردن رو هم چک کنید مثلا خود تلگرام کلی حافظه اشغال می کنه یا فایل هایی که تو واتس اپ ارسال می شه

   2. سلامر بیشتر حافظه گوشی رو همین برنامه های نصب شده پر میکنن وقتی نت روشن میشه خودشون حافظه پنهان دارن همزمان حجم گوشی پر میشه بعدم وقتی گوشیت یکم قدیمی میشه دیگه حافظه خود به خود پر میشه

  24. سلام من الان موارد دیگر گوشیم ۲۷ گیگ رو پر کرده من الان چیکار باید کنم

  25. سلام من گوشیم سامسونگ جی ۵ هستش من چطوری میتونم حافظه ی داخلی گوشی رو بدن برنامه افزایش بدم لطفا راهنمایی کنید

  26. سلام
   گوشی من ایفونه ۶۴ گیگ حافظه داره گوشی مامانم ۱۱ گیگ بیشتر نداره حالا من بهش این برنامه رو معرفی میکنم تا امتحان کنه اول باید یه ذره حافظه خالی کنه تا بشه این برنامه رو نصب کرد حالا امتحان میکنم ممنونم از راهنماعیتون

  27. یه راه دیگه هم هست باید برید توی files و اون سه نقطه ای که بالای صفحه هست رو بزنید بعد بزنید روی گزینه ی trash و هر فایلی اونجا داریدو پاک کنید(اینا همون فایلایی هستن که توی چند مدت زمان شما پاک میکردین) من همین الان این کارو انجام دادم ۱۵ گیگ از حافظم خالی شد

  28. پر شدن حافظه گوشی شیائومی چیه ؟ حافظه گوشیم پر شد و توش هم هیچی ندارد باید چکار کرد

  29. سلام
   من گوشی نوت ۱۰ خریدم اینارو که می‌خوام نصب کنم ۴۰مگ نشون میده بعد نصب ۷۰۸مگ نشون میده
   یه بازی دیگه هم نصب کردم ۱۱۳مگ بود بعد نصب گوشی آورد فایل سنگین ۵۰۴ مگ
   من الان چیکار کنم؟؟؟

  30. گوشی من هواوی هست و همش میگه حافظه ی گوشیت پره و من هیچ تو گوشیم نیست همش هم باید فلش کنم اینطور نمیشه باید چیکارکنم اخه یکی کمکم کنه.

    1. گوشی من شیائومی note8 از یک عکس پنج الا شش تا عکس ذخیره میشه اما حذف نمیشن .
     امکانش هست راهنماییم کنین🙏🏻🙏🏻

     1. در قسمت تنظیمات گزینه ای هست این قابلیت رو فعال کنید تنها یک عکس گرفته می شه این برای زمانی هست که نور کم هست و دوربین چند عکس رو ثبت می کنه که با کیفیت ترین عکس انتخاب بشه

   1. سلام مشکل گوشیت درست شد؟میشه بگی چیکارکردی،مال منم هاوایی هرلحظه پره وجامعموریشم خراب کرده فقط باحافظه هشت گیگ سرمیکنم اعصاب نذاشته واسم

   2. دوست من گوشی من انر ۸ لایته.چند بار فلش هم زدم ولی بعد از یکی دو روز باز هر چند دقیقه این پیام مسخره میاد که حافظه گوشی پر شده.اگه شما به نتیجه ای رسیدی خبر بده .ممنون

  31. من همه این کارارو کردم فلش هم کردم چند بار ولی بازم میگه پره حتی یه عکس هم توی حافظه داخلی ندارم کاملا خالیه ولی نوشته ۱۵ گیگ برای سایر موارد پر شده

   1. برای رفع پر شدن حافظه گوشی میتونید گوشی رو به تنظیمات کارخانه برگردونید

  32. الان دیگه فهمیدم چرا حافظه گوشی الکی پر میشود حتما از حافظه ی sd کمک میگیرم

  33. منم نمیدونستم بغهمم چرا حافظه گوشیم پره این مقاله بهم کمک کرد خیلی

   1. پر شدن حافظه گوشی میتونه به خاطر فضای ذخیره سازیت باشه و میتونی از کارت SD استفاده کنی

  34. چرا حافظه گوشی زود پر میشود مشکل پر شدن حافظه گوشی از کجا آب میخوره

  35. گوشی من سامسونگ مدل m 31 هستش و به تازگی گرفتم ولی در storage نشون میده که ۸۱ گیگ رو گزینه other پر کرده و اصلا نمیدونم توش چی داره و نمیتونم واردش بشم و مشخصات فایل های توش رو ببینم

  36. برای رفع مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید بهتون پیشنهاد میکنم گوشی با حافظه بالا بخرید

  37. علت پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ برای من مشخص شد ممنونم

   1. علت پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ به خاطر برنامه های ویر.سی میتونه باشه

  38. یه راهکار برای حل مشکل پر بودن فضای other در اندروید میگید.

  39. سلام گوشی من شیائومینوت۹پرو
   فیلمی داخل گوشی نیست ولی الکی میگه هست اونم چند گیگ باید چیکار کنم؟

   1. لطفا حتما بخونید که به کارتون میاد. سلام به همه من خودم الان دیگه خسته شدم همیشه حافظه گوشیم پر هست ولی یک برنامه هست که کمی از مشکلتون رو حل میکنه اسم‌برنامه اینه: Appmgr این رو حتما نصب کنید و برید داخل برنامه یکم که برید پایین نوشته حافضه پنهان بزرگ کمی زیر حافضه پنهان بزرگ نوشته پاک کردن حافضه پنهان و این رو بزنید و تمام برنامه هایی که حافضه پنهان دارن مید و در قسمت پایین گوشی عکس یک جارو هست اون رو بزنید و حدود یک دقیقه صبر کنید و از برنانه اصلا در نیاید تا تمام حافضه پنهان هارو پاک کنه
    من خودم مثلا حدود ۱ ساعت که میرم داخل اینیستا بعد که میرم حافضه پنهان رو پاک کنم میبینم که ۲۰۰ مگ حافضه پنهان داره بعد پاک میکنمش.

  40. من نمیدونستم وقتی حافظه گوشی پر میشود چکار کنیم . این مقاله خیلی بهم کمک کرد

  41. من از mi cloud استفاده میکنم
   واقعا راضیم
   با اینکه فضاش کمه، ولی کار راه اندازه

  42. نکته جالبی بود که میشه از اس دی کارت بعنوان حافظه داخلی استفاده کرد…

  43. من همیشه همین مشکل رو با گوشیم دارم…چندبارم فلش کردم باز دوباره همینجوری میشه.

   1. احتمالا گوگل درایو شما رو حالت آپدیت اتوماتیک همه برنامه ها فعال شده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن