گوشی آیفون
اخبار گوشی موبایل

علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی و راهکارهای آن

 • سیستم اعلان اندروید همواره عملکرد سریعی دارد، اما ممکنست گاهی علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی به اشکالات پوسته‌های سفارشی و یا یک برنامه خاص مربوط شود که این امر منجر به تأخیر یا عدم دریافت نوتیفیکیشن‌های اندرویدی می‌شود. خوشبختانه راهکارهایی برای حل این مشکل و اینکه چگونه نوتیفیکیشن گوشی را فعال کنیم وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. با ما همراه باشید.

  علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی چیست و چگونه نوتیفیکیشن گوشی را فعال کنیم ؟

  بسته به اهمیت اعلان‌هایی که دریافت می‌کنید، می‌توانید تنظیمات را برای برخی از برنامه‌ها یا کل گوشی خود تغییر دهید. وقتی نوار اعلان را از بالای صفحه به پایین بکشید، اعلان‌ها نشان داده می‌شوند، برخی از آنها همچنین می‌توانند در صفحه قفل و صفحه اصلی نشان داده شوند و این بستگی به ترجیح شما دارد. اینکه چگونه نوتیفیکیشن گوشی را فعال کنیم ممکنست برای برخی سوال باشد که پاسخ آن بسیار ساده است؛ کافیست به تنظیمات بروید و روی گزینه «Notification» ضربه بزنید. سپس روی «App notification » کلیک کرده و در مرحله بعد، روی نام برنامه مورد نظر برای شخصی‌سازی ضربه بزنید. با کشیدن تاگل کنار برنامه‌های مختلف، تنظیمات اعلان را روشن یا خاموش کنید. علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی می‌تواند مشکل نرم افزاری یا نصب بدافزارها باشد که در هر صورت باید دلیل آن را بیابید، زیرا ممکنست پیام مهمی را از دست بدهید. در ادامه به بررسی دلایل و ارائه راهکار درین زمینه میپردازیم.

  برای اطلاع از قیمت انواع گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  ۱. تنظیمات اعلان برنامه را بررسی کنید.

  رایج‌ترین دلیل قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی وجود یک مشکل در تنظیمات اعلان برنامه مورد نظر است. اکثر برنامه‌ها دارای مجموعه‌ای از تنظیمات اختصاصی برای تغییر میزان دفعات هشدار دادن، نوع اعلان‌های موردنظر و موارد دیگر هستند.

  علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی

  به عنوان مثال Gmail به شما امکان می‌دهد همگام سازی را کاملاً خاموش کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام مرور تنظیمات برنامه، به طور تصادفی هیچ دکمه‌ای را برای خاموش کردن این ویژگی نزده‌اید.

  اگر تنظیمات مربوطه را در برنامه پیدا نکردید، به آدرس زیر بروید و تنظیمات اپلیکیشن مورد نظر را بررسی کنید.

  Settings > Apps & Notifications > [App name] > Notifications

  ۲. قابلیت بهینه سازی باتری نرم افزار را غیرفعال کنید.

  برای حفظ عمر باتری و جلوگیری از فعال ماندن برنامه‌هایی که مرتباً در پس زمینه استفاده نمی‌کنید، اندروید از بهینه سازی‌های نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند. اما الگوریتم‌های تأمین کننده این موارد کامل نیستند و هنگامی که پیش بینی‌های آنها درست پیش نمی‌رود، می‌توانند مشکل ساز باشند.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۰,۹۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۱۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱,۵۳۹,۰۰۰ تومان
  گوشی نوکیا C10 ظرفیت ۳۲ رم ۱ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳۵,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2020 ظرفیت ۱۲۸ رم ۳ گیگابایت نات اکتیو

  چگونه نوتیفیکیشن گوشی را فعال کنیم

  یکی از رایج‌ترین قربانیان این امر، سیستم نوتیفیکیشن گوشی است. شاید از خودتان بپرسید چگونه اعلان های گوشی را فعال کنیم؟ شاید علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی باتری تطبیقی باشد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید قابلیت باتری تطبیقی دلیل عدم نمایش اعلان‌ها است یا خیر، بهتر است این تنظیمات را برای چند روز خاموش کنید.

  در قسمت تنظیمات و سپس باتری می‌توانید این قابلیت را خاموش کنید. برای غیرفعال کردن بهینه‌سازی باطری نیز به صورت زیر عمل کنید:

  Settings > Apps & Notifications > [App name] > Advanced > Battery > Battery optimization

  ۳. آیا داده‌های پس زمینه فعال است؟

  در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی می‌توان دسترسی برنامه‌ها به داده‌های تلفن همراه را در پس زمینه قطع کرد. حتی اگر شما به طور تصادفی این تنظیم را تغییر نداده باشید، هنوز ارزش دارد که هنگام بروز مشکل در فعال سازی نوتیفیکیشن اندروید این مورد را بررسی کنید. از این گذشته، بدون دسترسی به اینترنت بسیاری از اپلیکیشن‌ها به درستی کار نمی‌کنند.

  دلیل قطع شدن صدای نوتیفیکیشن گوشی

  برای یافتن این گزینه مراحل زیرا دنبال کنید:

  Settings > Apps & Notifications > [App name] > Data Usage > Background Data

  ۴. آیا قابلیت صرفه جویی داده (Data Saver) روشن است؟

  ویژگی Data Saver به شما امکان می‌دهد تعداد برنامه‌هایی که از داده‌ی گوشی استفاده می‌کنند را محدود کنید. این ویژگی می‌تواند به شما کمک کند تا در هزینه اینترنت گوشی خود صرفه جویی کنید، اما همچنین می‌توانید برخی نوتیفیکیشن‌ها را هم از دست بدهید.

  قطع شدن صدای نوتیفیکیشن گوشی

  برای بررسی اینکه آیا این قابلیت فعالست یا خیر به مسیر زیر در گوشی موبایل خود بروید:

  Settings > Connections > Data Usage > Data Saver

  ۵. بررسی کنید آیا برنامه در پس زمینه اجرا می‌شود یا خیر؟

  در بسیاری از نسخه‌های اندروید می‌توان اجرای برنامه‌‎هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید را در پس زمینه غیرفعال کرد. این قابلیت برای غیرفعال کردن برنامه‌هاییست که بیش از حد از شارژ باتری استفاده می‌کنند. این ویژگی یک امکان عالیست که از باتری گوشی در مقابل برنامه‌هایی که ساخت ضعیفی دارند محافظت می‌کند.

  چگونه اعلان های گوشی را فعال کنیم

  با این وجود، در صورت فعال بودن این قابلیت در برنامه‌هایی مهم شما، می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی در رابطه با چگونگی فعال کردن نوتیفیکیشن‌ها شود. متأسفانه، اندروید در صورت لزوم می‌تواند به تنهایی تغییراتی در این مورد ایجاد کند. بنابراین باید تنظیمات مربوط به برنامه‌های دارای مشکل نوتیفیکیشن را با دنبال کردن بخش‌های زیر مد نظر قرار دهید.

  Settings > Apps & Notifications > [App name] > Battery > Background Restriction

  ۶. به صورت دستی فواصل همگام سازی را تغییر دهید.

  گوگل این امکان را فراهم کرده که بتوان فواصل همگام سازی را در اندروید تغییر دهید؛ خوشبختانه همیشه می‌توانید به توسعه دهندگان شخص ثالث اعتماد کرده و در جهت برطرف کردن باگ ها اقدام کنید. با برنامه Heartbeat Fixer می‌توان همگام سازی را با حداقل دردسر تنظیم کرد.

  چگونه نوتیفیکیشن را فعال کنیم

  شما می‌توانید هم برای داده‌های تلفن همراه و هم برای اتصالات وای فای همگام سازی را به صورت جداگانه تغییر دهید. می‌توانید آن را تا ۱۵ دقیقه بالا ببرید (که پیش فرض اندروید است) و آن را به کمتر از یک دقیقه برسانید. توجه داشته باشید که شاید این امر راهکاری برای علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی باشد، اما ممکنست این تنظیمات به عمر باتری موبایل شما آسیب برساند.

  نظر شما راجع به علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  سوالات متداول

  چگونه می‌توان اعلان‌ها را در گوشی موبایل فعال و غیرفعال کرد؟

  ✔️ اینکه چگونه نوتیفیکیشن گوشی را فعال کنیم ممکنست برای برخی سوال باشید که پاسخ آن بسیار ساده است؛ کافیست به تنظیمات بروید و روی گزینه «Notification» ضربه بزنید. سپس روی «App notification » کلیک کرده و در مرحله بعد، روی نام برنامه مورد نظر برای شخصی سازی ضربه بزنید. با کشیدن تاگل کنار برنامه‌های مختلف، تنظیمات اعلان را روشن یا خاموش کنید.

  آیا اجرا شدن برنامه‌ها در پس زمینه ارتباطی با قطع شدن اعلان‌های گوشی دارد؟

  ✔️ بله. در بسیاری از نسخه‌های اندروید می‌توان اجرای برنامه‎هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید را در پس زمینه غیرفعال کرد. این قابلیت برای غیرفعال کردن برنامه‌هاییست که بیش از حد از شارژ باتری استفاده می‌کنند. این ویژگی یک امکان عالیست که از باتری گوشی در مقابل برنامه‌هایی که ساخت ضعیفی دارند محافظت می‌کند. با این وجود، در صورت روشن بودن برنامه‌هایی که برای شما مهم هستند، می‌تواندمنجر به بروز مشکلاتی در زمینه اینکه چگونه نوتیفیکیشن را فعال کنیم شود. متأسفانه، اندروید در صورت لزوم می‌تواند به تنهایی تغییراتی در این مورد ایجاد کند.

  قابلیت بهینه سازی باتری نرم افزار چگونه بر قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی تأثیر می‌گذارد؟

  ✔️ برای حفظ عمر باتری و جلوگیری از فعال ماندن برنامه‌هایی که مرتباً در پس زمینه استفاده نمی‌کنید، اندروید از بهینه سازی‌های نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند. اما الگوریتم‌های تأمین کننده این موارد کامل نیستند و هنگامی که پیش بینی‌های آنها درست پیش نمی‌رود، می‌توانند مشکل ساز باشند. یکی از رایج‌ترین قربانیان این امر، سیستم نوتیفیکیشن گوشی است. شاید از خودتان بپرسید چگونه اعلان های گوشی را فعال کنیم؟ شاید علت قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی باتری تطبیقی باشد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید قابلیت باتری تطبیقی دلیل عدم نمایش اعلان‌ها است یا خیر، بهتر است این تنظیمات را برای چند روز خاموش کنید.

  رایج‌ترین دلیل قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی چیست؟

  ✔️ رایج‌ترین دلیل قطع شدن نوتیفیکیشن گوشی وجود یک مشکل در تنظیمات اعلان برنامه مورد نظر است. اکثر برنامه‌ها دارای مجموعه تنظیمات اختصاصی برای تغییر میزان دفعات هشدار دادن، نوع اعلان‌های موردنظر و موارد دیگر هستند. به عنوان مثال Gmail به شما امکان می‌دهد همگام سازی را کاملاً خاموش کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام مرور تنظیمات برنامه، به طور تصادفی هیچ دکمه‌ای را برای خاموش کردن این ویژگی نزده‌اید.

  نوشته های مشابه

  ‫۶ نظرها

  1. سلام دم تون گرم برای من مشکل از دیتا سیور بود. بهترین مقاله

  2. برای من دیگه نوتیفکیشن انتقال اطلاعات از گوشی به لپ تاپم نمیاد مشکلش چیه؟
   مرسی

   1. میتونه دلایل مختلفی داشته باشه ولی می‌تونید این موارد رو هم امتخان کنید
    ۱ – کابل انتقال رو عوض کنید
    ۲ – از یک درگاه USB دیگه استفاده کنید.
    ۳ – توی گوشیتون گزینه‌ی USB Connection رو بررسی کنید.

  3. من وقتی اندرویدم ۱۰ بود میرفتم برنامه موسیقی تو بخش اعلان ها میومد که چی داره پخش میشه و میتونستم قطع کنم یا بزنم بعدی قبلی ولی از وقتی ۱۱ کردم بدون اینمه چیزیو تغییر بدم میرم توش تو نوتیف میاد در حال برسی فضا یا تبلیغا واسم میاد از طریق نوتیف ولی اهنگ پخش میکنم نمیاد چیکار کنم

  4. سلام
   من یه سوال در مورد این که چگونه نوتیفیکیشن را فعال کنیم داشتم تبلت سامسونگ من دچار مشکلی شده که یک اپ با وجودی که نوتیف میده (یعنی بر صفحه نمایش داده میشه) اما صدا نمیده. صدای نوتیف بقیه اپ ها مثل واتس آپ برقراره، ولی صدای این یکی پریده. در حالی که تمام نکات بالا رو تست کردم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن