خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار گوشی موبایلراهنمای خرید

۱۰ مدل برتر از پر فروش ترین گوشی های ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ برای بازار جهانی گوشی های هوشمند چندان خوب نبوده است. گزارش‌های متعدد نشان داده است که همه‌گیری ویروس کرونا منجر به کاهش شدید فروش گوشی های هوشمند در سطح جهان شده است. اخیراً لیستی از پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ منتشر شده که در این مقاله در ۱۹کالا قصد داریم به آن بپردازیم.

خیلی از افراد هنگام خرید گوشی مایلند بدانند که سایرین بیشتر به سراغ چه مدل‌هایی می‌روند، از‌این‌رو دانستن پر فروش ترین گوشی سال ۲۰۲۰ موضوع جذابی برای آن‌هاست، در این مقاله در مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا به سراغ معرفی پرفروش ترین گوشی های میان رده ۲۰۲۰ و پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۰ در ایران و جهان رفته‌ایم، با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی: پر فروش ترین گوشی های جهان کدامند؟

پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ در دنیا کدام مدل‎‌ها هستند؟

Omdia، شرکت تحقیقاتی بازار، لیست پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. اپل با دو شرکت دیگر یعنی سامسونگ و شیائومی این لیست را مصادره کرده‌اند و بیشترین فروش گوشی در سال ۲۰۲۰ را داشته‌اند. در ادامه به معرفی مدل‌هایی که پر فروش ترین گوشی ۲۰۲۰ محسوب می‌شوند، می‌پردازیم.

به طور کلی می‌توان گفت که با وجود اینکه قیمت گوشی‌های آیفون به نسبت بالاست باز هم مقام پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ در دنیا متعلق به این برند است. رتبه اول، دوم و سوم لیست به ترتیب متعلق است به:

۱- گوشی آیفون ۱۱ که مقرون‌به‌صرفه ترین آیفون سال ۲۰۱۹ بود، پرفروش ترین گوشی ۲۰۲۰ در جهان شد. بر اساس این گزارش، اپل ۶۴.۸ میلیون از این مدل را در سال ۲۰۲۰ فروخته است.

۲- آیفون se 2020 یکی دیگر از مدل‌های اپل در لیست پرفروش ترین هاست که مقرون‌به‌صرفه‌ترین آیفون ۲۰۲۰ شناخته می‌شود. بر اساس این گزارش، فروش این مدل ۲۴.۲ میلیون دستگاه بوده است. 

۳- گوشی آیفون ۱۲ به عنوان جانشین مدل قبلی در رتبه سوم لیست پرفروش ترین ها قرار گرفته است. طبق گزارش، اپل ۲۳.۳ میلیون واحد از این گوشی را به فروش رسانده است. 

پرفروش ترین گوشی های 2020

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی  Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۹,۷۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

رتبه‌های چهارم، پنج و ششم از آن یکی دیگر از پرفروش ترین برند گوشی جهان ۲۰۲۰ یعنی سامسونگ است، ببینیم پرفروش ترین مدل از این برند متعلق به کدام گوشی‌هاست؟

۴- گوشی a51 با ۲۳.۲ میلیون فروش در جایگاه چهارم  قرار گرفته است. 

۵- گوشی a21s یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند سری A از سامسونگ است که در لیست گوشی های پرفروش ۲۰۲۰ قرار گرفته است. گفته می‌شود که سامسونگ ۱۹.۴ میلیون دستگاه از این گوشی را در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه کرده است. 

۶- گوشی a01 نیز جایگاه ششم بیشترین فروش گوشی ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است. بر اساس این گزارش، سامسونگ ۱۶.۹ میلیون دستگاه از این گوشی را در سال ۲۰۲۰ به فروش رسانده است.

۷- ایفون ۱۲ پرو مکس چهارمین آیفون در لیست پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ است. طبق گزارش، اپل ۱۶.۸ میلیون واحد از این گوشی هوشمند را در طول سال ۲۰۲۰ فروخته است.

۸- گوشی a11 با فروش ۱۵.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ در جایگاه هشتم پرفروشترین گوشی سال ۲۰۲۰ ایستاده است.

۹- شیائومی نوت ۹ پرو با تصاحب رتبه نهم و با فروش ۱۵ میلیون دستگاه از این گوشی توانسته در لیست پرفروش ترین گوشی در سال ۲۰۲۰ قرار گیرد.

۱۰- ایفون ۱۲ مینی این لیست با یک مدل دیگر بسته می‌شود. این گو‍‍‍‍

برای اطلاع از قیمت گوشی های شیائومی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

اگر بخواهید بدانید که پرفروش ترین گوشی جهان ۲۰۲۰ متعلق به کدام برند و کدام مدل است، باید پاسخ داد که پرفروش ترین برند گوشی در سال ۲۰۲۰ اپل و پرفروش ترین موبایل ۲۰۲۰ «iPhone 11» است

آیا تجربه استفاده از پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۰ در جهان را داشته‌اید؟ به نظر شما چه موارد و ویژگی‌هایی باعث فروش زیاد این مدل‌ها شده است؟ دیدگاه‌های خود را در قسمت کامنت برای ما و دوستانتان بنویسید.

مقاله پیشنهادی: راهنمای خرید بهترین گوشی

لیست پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۰ در ایران

فروش گوشی‌ها در بازارها و کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشور و بازاری میزبان خوبی برای یک یا چند برند و مدل خاص است. فکر می‌کنید پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۰ در ایران کدام مدل‌ها هستند؟ در ادامه این مطلب به معرفی لیست پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۰ از نظر ۱۹کالا می‌پردازیم.

  • «هواوی Y8P»
  • «هواوی Y7P»
  • «شیائومی Note 8 pro»
  • «شیائومی Note 9s»
  • «سامسونگ A21s»
  • «سامسونگ A11»

همانطور که از این لیست مشخص است پرفروش ترین گوشی ۲۰۲۰ ایران متعلق به میان رده‌هاست و هواوی، شیائومی و سامسونگ توانسته‌اند پرفروش ترین برند ها در ایران شوند. مقرون به صرفه بودن و برچسب قیمتی معقول در کنار امکانات خیلی خوب ارزش خرید این مدل‌ها را بالا برده و فروش آن‎‌ها را در ایران جذاب کرده است. برای اطلاع از مشخصات کامل این مدل‌ها نقد و بررسی و ویدئو معرفی آن‌ها را در سایت فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا مشاهده کنید.

پرفروش ترین گوشی میان رده ۲۰۲۰

کهکشانی‌ها بعد از راه‌اندازی خط تولید گوشی های سامسونگ سری A توانستند به خوبی خود را در بازار گوشی های میان رده مطرح سازند؛ اما عنوان پرفروش ترین گوشی های میان رده ۲۰۲۰ متعلق یه کدام یک از این مدل‌هاست و آیا هیچ یک از این مدل ها در این لیست جای می‌گیرند؟

آمار و ارقام منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی Canalys نشان می‌دهد که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ گلکسی ای ۲۱ اس جزء پرفروش‌ترین‌های اندرویدی بوده است و همانطور که گفتیم در لیست پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ هم جای گرفته است.

این مدل به همراه ۳ مدل دیگر از گوشی‌های سامسونگ در لیست پرفروش ترین گوشی میان رده ۲۰۲۰ قرار گرفته‌اند. از طرف دیگر هم این سازنده بزرگ و مطرح کره‌ای با ثبت رشد سالانه ۲٪ نسبت به سال گذشته جایگاه شماره ۱ خود را در بازار گوشی های موبایل باز پس گرفته است. این شرکت در زمانی موفق شد این کار را انجام دهد که میزان فروش جهانی گوشی های موبایل در مدت مشابه ۱٪ کاهش یافته بود.

به طور کلی، Galaxy-A21s در میان گوشی‌های موبایل عرضه شده در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ در جایگاه سوم قرار دارد. با این حال تا پایان سال ۲۰۲۰ و در مجموع ترتیب پرفروش ترینها کمی تغییر کرد و A51-SAMSUNG توانست بعنوان یک میان‌رده جایگاه فروش خیلی خوبی را به نام خود ثبت کند. (نمودار زیر آمار فروش گوشی در سه ماهه سوم را نشان می‌دهد)

پرفروش ترین گوشی های سال 2020

علت فروش بیشتر گوشی های میان رده در این دوره از سال ۲۰۲۰ چیست؟

این احتمال می‌رود که ویروس کرونا کاربران را مجبور به انتخاب دستگاه‌هایی با قیمت پایین‌تر کرده باشد. از طرفی هم نباید این موضوع را نادیده گرفت که کاربردپذیری و ارزش خرید گوشی های میانرده با توجه به رقابت شدیدی که بین شرکت‌ها وجود دارد عامل مهمی در این زمینه محسوب می‌شود.

در نیمه اول امسال، s20 پلاس به پر فروش ترین در جهان تبدیل شد. با این حال اکنون گوشی s20 fe که اخیراً وارد بازار شده ممکن است به این شرکت در ادامه رشد در بخش ۵G کمک کند.

پر فروش ترین گوشی سال 2020
گفته می‌شود که امسال سامسونگ سری Galaxy-S21 خود را زودتر از آنچه پیش بینی شده بود، روانه بازار می‌کند. طبق اطلاعات منتشر شده، این شرکت در اواسط ژانویه ۲۰۲۱ از این گوشی‌های هوشمند پرچمدار جدید رونمایی کرده و فروش آن‌ها را تا پایان همان ماه آغاز خواهد کرد. با این وجود، ممکن است همچنان در آینده نزدیک بتوانیم ببینیم که گوشی های موبایل ارزان قیمت و میان رده در فهرست پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ قرار دارند.
مقاله پیشنهادی: پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰

با اندکی فروش کمتر، گلکسی A11 مدل ارزان قیمت دیگری از سامسونگ سری A در این لیست است، اما «گلکسی ای ۵۱» که جزء پرفروش ترین ها از نوع اندرویدی در سه ماهه اول و در سه ماهه سوم بوده که اکنون به رتبه چهارم لیست رسیده است.

گوشی Android Go Edition سامسونگ یا گلکسی A01 هم به لیست ۱۰مدل برتر پر فروش ترین ها راه یافته است. این مدل با رابط کاربری نسخه Android 10 Go اجرا می‌شود و همین امر کاربردپذیری این گوشی را افزایش داده که می‌توان آن را یکی از عامل‌های مهم قرار گیری در لیست پرفروش ترین ها در نظر گرفت.

مقاله پیشنهادی: رابط کاربری چیست

سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری ۸۰.۲ میلیون نسخه از گوشی های موبایل خود را به فروش رسانده و حدود ۲۳٪ از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. در همین مدت، هوآوی ۵۱.۷ میلیون نسخه را به بازار عرضه کرده، اما ۲۳٪ کاهش رشد سالانه را تجربه کرده است.

به غیر از اپل و سامسونگ، شیائومی تنها تولید کننده گوشی‌های هوشمند محسوب می شود که به لیست پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ راه یافته است. ردمی نوت ۹ ، ردمی ۹ و ردمی ۹A جزء پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۰ هستند، اما «ردمی نوت ۹ پرو» که در برخی از بازارها بعنوان ردمی ۱۰ایکس ۴G نیز به فروش می‌رسد را می‌توان در این لیست قرار داد.

آیا گوشی شما در لیست پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۰ قرار دارد؟ به نظر شما چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود یک مدل آمار فروش بالایی داشته باشد و جزء پرفروش ترین گوشی ۲۰۲۰ در ایران قرار گیرد؟ آیا الزاماً نوع برند تعیین کننده میزان فروش است و یا کیفیت و مشخصات گوشی حرف اول را می‌زند؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۸ رای

سوالات متداول

پرفروش ترین گوشی 2020 متعلق به کدام برند و چه مدلیست؟

✔️ «آیفون 11» که مقرون به صرفه ترین آیفون سال 2019 بود، پرفروش ترین گوشی 2020 در جهان شد. بر اساس گزارش، اپل 64.8 میلیون از این مدل را در سال 2020 فروخته است.

کدام گوشی های سامسونگ در سال 2020 فروش جهانی بیشتری داشتند؟

✔️ «گلکسی ای 51» با 23.2 میلیون فروش در جایگاه چهارم پرفروش ترین گوشی ها 2020 قرار گرفته است. «گلکسی ای 21 اس» یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند سری A از سامسونگ است که در لیست گوشی های پرفروش 2020 قرار گرفته است. گفته می‌شود که سامسونگ 19.4 میلیون دستگاه از این گوشی را در سال 2020 به بازار عرضه کرده است. «گلکسی ای صفر و یک» نیز جایگاه ششم بیشترین فروش گوشی 2020 را به خود اختصاص داده است. بر اساس این گزارش، سامسونگ 16.9 میلیون دستگاه از این گوشی را در سال 2020 به فروش رسانده است. «گلکسی ای 11» با فروش 15.3 میلیون دستگاه در سال 2020 در جایگاه هشتم پرفروشترین گوشی سال 2020 ایستاده است.

کدام گوشی ها در سال 2020 در ایران فروش بیشتری داشتند؟

✔️ «هواوی Y8P» «هواوی Y7P» «شیائومی Note 8 pro» «شیائومی Note 9s» «سامسونگ A21s» «سامسونگ A11»

پرفروش ترین گوشی شیائومی در سال 2020 کدام مدل ها بودند؟

✔️ به غیر از اپل و سامسونگ، شیائومی تنها تولید کننده گوشی‌های هوشمند محسوب می شود که به لیست پرفروش ترین گوشی های 2020 راه یافته است. ردمی نوت 9، ردمی 9 و ردمی 9A جزء پرفروش ترین گوشی های سال 2020 هستند، اما «ردمی نوت 9 پرو» که در برخی از بازارها به عنوان ردمی 10ایکس 4G نیز به فروش می‌رسد را می‌توان پرفروش ترین گوشی شیائومی 2020 در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن