خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

با این چند برنامه خنک کننده گوشی اندرویدی از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید

داغ شدن بیش از حد گوشی باعث خراب شدن آن، ذوب شدن لحیم کاری اتصال اجزاء مختلف داخلی، تغییر شکل نمایشگر و تخلیه ظرفیت باتری می‌شود. اگر ناگهان گوشی موبایل خود را در حال سوختن در لایه‌هایی از پلاستیک و شیشه مشاهده کردید تعجب نکنید؛ در اینجاست که اهمیت برنامه خنک کننده گوشی مشخص می‌شود و اهمیت دانلود نرم افزار خنک کننده گوشی پررنگ می‌شود.

خوشبختانه اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که می‌توانند به جلوگیری از این امر کمک کنند. این برنامه‌ها زمانی که دمای باتری به سطح خطرناکی برسد به شما هشدار می‌دهند. اگر موبایل شما بیش از حد داغ شود، می‌تواند عمر باتری شما را کاهش دهد، به سخت افزار آسیب برساند یا حتی بدتر! بنابراین، برنامه خنک کننده گوشی نقش کلیدی در این زمینه اجرا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ۱۹کالا به عنوان یکی از معتبرترین مرجع موبایل ایران همراه باشید.

چرا گوشی موبایل بیش از حد گرم می‌شود (برنامه سرد کننده گوشی)

قبل از بررسی انواع برنامه سرد کننده گوشی ، ممکن است از خود بپرسید که چرا نمی‌توانید به سیستم خاموش شدن خودکار حرارتی تعبیه شده در خود اندروید اعتماد کنید؟
خاموش شدن حرارتی هنگامی اتفاق می‌افتد که عملکرد سیستم عامل گوشی در اثر دمای بالا دچار مشکل می‌شود. کمی بعد، گوشی موبایل در پاسخ به مدارهای داغ شده و اتصالات ذوب شده که مانع دسترسی آن به داده‌های مورد نیاز برای عملکرد می‌شود، به طور خودکار خاموش می‌شود.

برنامه خنک کننده گوشی

به عبارت دیگر، تا زمان خاموش شدن، گوشی شما آسیب دیده و سعی دارد از خود در برابر مشکلات بعدی محافظت کند. نباید فراموش شود که این قابلیت گوشی نمی‌تواند از بروز تمام آسیب‌های ناشی از داغ شدن گوشی جلوگیری کند، به ویژه زمانی که گوشی بر اثر عوامل محیطی نظیر تابش مستقیم نور آفتاب داغ شده باشد؛ در چنین شرایطی حتی با وجود خاموش شدن گوشی باز هم در زیر نور آفتاب به ذوب شدن ادامه می‌دهد. لازم به ذکرست که قیمت گوشی موبایل با وجود چنین آسیب‌هایی بالطبع کاهش می‌یابد.

برای آگاهی از علل داغ شدن گوشی می‌توانید مقاله «علت داغ شدن گوشی» را مطالعه کنید.

نحوه استفاده از بهترین نرم افزار خنک کننده گوشی

دمای عملکرد طبیعی یک گوشی موبایل بین ۶۸ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۲۰ -۳۰ درجه سانتیگراد) متغیر است. این مورد برای اندرویدها و آیفون ها یکسان است، اما برخی از روش‌های خنک کننده برای سیستم عامل iOS متفاوت است.

بهتر است دمای موبایل خود را کمتر از میزان گفته شده، بین ۶۸ تا ۷۳ فارنهایت ( ۲۰- ۲۵ درجه سانتیگراد) نگه دارید و هشدار را برای دو درجه بالاتر از دمای شارژ دستگاه تنظیم کنید. همچنین برای جلوگیری از بروز مشکل احتمالی برای گوشی موبایل زمانی که بر آن نظارت ندارید، از شارژ کردن گوشی موبایل خود در طول شب اجتناب کنید.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۲۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

برخلاف سیستم خاموشی حرارتی خودکار گوشی، انواع اپلیکیشن خنک کننده گوشی به کاربر امکان می‌دهد تا تنظیمات دما را برای گوشی خود شخصی سازی کنند.

معرفی چند برنامه خنک کننده گوشی

در ادامه تعدادی از برنامه خنک کننده گوشی را معرفی کرده ایم :

Cooling Master—Phone Cooler—CPU Heat Minimizer

این اپلیکیشن امکان آگاهی از دمای گوشی موبایل را برای کاربر فراهم می‌کند و قابل تنظیم است. با این برنامه می‌توانید دمای هشدار را تنظیم کرده و هشدارها را به صدا و انیمیشن مجهز کنید که این کار نادیده گرفتن آنها را دشوار می‌کند. همچنین این نرم افزار خنک کننده گوشی برنامه‌های شما را اسکن کرده و آنهایی که بیشترین مصرف باتری دارند را غیرفعال می‌کند، بنابراین می‌توان آن را بهترین برنامه خنک کننده گوشی در نظر گرفت.

اپلیکیشن خنک کننده گوشی

کولینگ مستر اطلاعاتی در مورد بهینه‌سازی و وضعیت دمای باتری گوشی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که ممکن است عملکرد تراشه در طول گرم شدن باتری کند شود، ظرفیت CPU را به طور مداوم مورد بررسی قرار داده و نکاتی را برای جلوگیری از آسیب ناشی از آن فراهم می‌آورد.

Battery Temperature

این برنامه خنک کننده گوشی با افزودن آیکون نشانگر دما به نوار اعلان، به شما کمک می‌کند همیشه از درجه حرارت موبایل خود مطلع باشید. از آنجا که یکی از دلایل اصلی داغ شدن گوشی عملکرد باتری است این قابلیت می‌تواند بسیار مفید باشد.

بهترین برنامه خنک کننده گوشی

با استفاده از اپلیکیشن Battery Temperature می‌توانید درجه حرارت گوشی را برای دریافت هشدار را سفارشی کنید و همچنین میزان صدای اعلان را به شکلی تنظیم کنید که نادیده گرفتن آن دشوار شود.

Cooling Master—Phone Cooler Free, CPU Better

این برنامه خنک کننده گوشی، ترکیبی مطلوب از خنک‌سازی و نظارت بر وضعیت گوشی را ارائه می‌دهد؛ همچنین یک دید کلی از دمای داخلی موبایل، ظرفیت پردازنده و میزان استفاده از RAM را برای شما فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید ببینید که دمای فعلی چه تأثیری روی آنها دارد.

بهترین نرم افزار خنک کننده گوشی

اپلیکیشن کولینگ مستر هشدارها را به صورت سفارشی ارائه می‌دهد و برنامه‌هایی را که در پس زمینه بدون توجه به برنامه‌های باز، اجرا می‌شوند را می‌بندد.

صحبت نهایی

تمامی نرم افزارهای خنک کننده گوشی که معرفی شدند به صورت رایگان قابل دانلود هستند و می‌توان برای دانلود انواع برنامه خنک کننده گوشی به فروشگاه گوگل پلی مراجعه کرد. با آگاهی از دمای گوشی اندرویدی خود و دریافت هشدار قبل از اینکه گرما باعث آسیب جدی شود، می‌توانید عمر باتری را بهبود ببخشید، داده‌های خود را حفظ کرده و عادت‌های بهتری را برای محافظت از سخت افزار آن بیاموزید.

مشکل داغ شدن باتری باعث در نظر گرفتن راهکارهای جالبی شده است که مقاله «فن خنک کننده شیائومی؛ محصولی جذاب و ضروری برای گوشی‌های گیمینگ» یکی از آنها را مورد بررسی قرار داده است.

اساساً با دانلود برنامه خنک کننده گوشی می‌توانید به دلایل گرم شدن گوشی خود پی برده و سپس در جهت اعمال راهکار برای آن بکوشید. آیا شما هم داغ شدن بیش از حد گوشی را تجربه کرده‌اید؟ آیا برنامه‌ی دیگری برای خنک کردن و کاهش دمای گوشی می‌شناسید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷۹ رای

سوالات متداول

چرا سیستم خاموش شدن خودکار حرارتی تعبیه شده در خود اندروید به تنهایی کارآمد نیست؟

سیستم خاموش شدن خودکار حرارتی تعبیه شده در خود اندروید به تنهایی کارساز نیست زیرا تا زمان خاموش شدن، گوشی شما آسیب دیده و سعی دارد از خود در برابر مشکلات بعدی محافظت کند. نباید فراموش شود که این قابلیت گوشی نمی‌تواند از بروز تمام آسیب‌های ناشی از داغ شدن گوشی جلوگیری کند، به ویژه زمانی که گوشی بر اثر عوامل محیطی نظیر تابش مستقیم نور آفتاب داغ شده باشد؛ در چنین شرایطی حتی با وجود خاموش شدن گوشی باز هم در زیر نور آفتاب به ذوب شدن ادامه می‌دهد.

ایده‌آل ترین تنظیم دمای اپلکیشن های خنک کننده گوشی اندرویدی چه گستره‌ی دمایی را شامل می‌شود؟

دمای عملکرد طبیعی یک گوشی موبایل بین ۶۸ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۲۰ -۳۰ درجه سانتیگراد) متغیر است. هتر است دمای موبایل خود را کمتر از میزان گفته شده، بین ۶۸ تا ۷۳ فارنهایت ( ۲۰- ۲۵ درجه سانتیگراد) نگه دارید و هشدار را برای دو درجه بالاتر از دمای شارژ دستگاه تنظیم کنید.

عملکرد برنامه‌ی Cooling Master—Phone Cooler—CPU Heat Minimizer به چه صورت است؟

این اپلیکیشن امکان آگاهی از دمای گوشی موبایل را برای کاربر فراهم می‌کند و قابل تنظیم است. با این برنامه می‌توانید دمای هشدار را تنظیم کرده و هشدارها را به صدا و انیمیشن مجهز کنید که این کار نادیده گرفتن آنها را دشوار می‌کند. همچنین این نرم افزار خنک کننده گوشی برنامه‌های شما را اسکن کرده و آنهایی که بیشترین مصرف باتری دارند را غیرفعال می‌کند.

نوشته های مشابه

‫۱۲ نظرها

 1. بهترین برنامه خنک کننده گوشی سامسونگ کدوم یک از اینهاست ؟

 2. ممنون از معرفی نرم افزار جلوگیری از داغ شدن گوشی واقعا به درد بخور بود

  1. با سلام لطفا مقاله افزایش سرعت بازی رو ببینید به راه حل هایی اشاره شده

 3. سلام ، لطفا لینک گوگل‌پلی برنامه اول رو بزارید نمیتونم پیداش کنم

    1. سلام من گوشیم گوگل پیکسل ۴ ایکس ال هستش وقتی باهاش کار میکنم بغلاش داغ می‌کنه میشه کمکم کنید

 4. سلام گوشی من ی مدت داغ می‌کرد گفتن بخاطر باتری هست، اینجوری درست میشه؟

 5. منم همش گوشیم داغ میکنه..امیدوارم با این برنامه ها بتونم این مشکلو حل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن