چگونه عطر تقلبی و عطر اصلی را تشخیص دهیم

چگونه عطر تقلبی و عطر اصلی را تشخیص دهیم

همه ما می دانیم که عطرهای تقلبی در بازار موجود هستند. هنگامی که عطری را خریداری می کنیم، همیشه در مورد خرید یک عطر اصلی یا تقلبی تقریبا مشکوک هستیم. اگر قیمت در نظر گرفته شده برای یک عطر پایین باشد در مورد اصلی بودن آن شک میکنیم واگر قیمت بالا باشد، ما نگران این هستیم که فروشنده قصد دارد ما را با قیمت بالا گمراه کند.

هنگام خرید عطر و ادکلن گرانبها می خواهید مطمئن باشید که شما در حال خرید عطری اصل هستید. عطر تقلبی به راحتی تولید می شود، اما کیفیت و عطر و بوی آن به اندازه عطر اصلی نیست، بنابراین شما نمی خواهید پولتان را هدر دهید، درک علائم عطر تقلبی می تواند به شما کمک کند انتخاب آگاهانه ای را انجام دهید.

شناخت عطر اصلی و تقلبی

در ۱۹ کالا مگ چگونگی اطمینان از خرید عطر اصلی یا تقلبی را یاد می گیریم.

در ابتدا:

بسته بندی

بسته بندی اولین عنصر عطر است که به آن توجه می کنیم.

راهی آسان برای تشخیص عطر و ادکلن اصلی از تقلبی این است که کلمه ای اشتباه یا یک گرامر اشتباه در نام و شرح عطر درج شده باشد. شما انتظار ندارید که یک برند معروف عطر چنین اشتباهی را انجام دهد. بسته بندی اصلی از مقوای با کیفیت بالا ساخته شده است. جعبه های ساخته شده از مواد نازک اغلب تقلبی هستند. نگاهی به سلفون روی بسته بیندازید، باید شفاف باشد و به بسته بندی کارتن بسته شده باشد (اگر چروکیده باشد، باید توجه شما را جلب کند).

اما قبل از اینکه به نتیجه گیری برسید، باید دو مورد را در نظر بگیرید. بررسی کنید که آیا چسب یا نوار چسب بیش از حد استفاده شده است یا خیر، عطر اصلی نباید هیچ ماده چسبنده یا نوار اضافی داخل یا خارج از ظرف داشته باشد. در مرحله اول، یک احتمال قوی وجود دارد که بسته به دلیل حمل و نقل بد ممکن است آسیب ببیند. همچنین، باید توجه داشته باشید که بسیاری از عطرهای اصلی بدون بسته بندی رسمی و به عنوان تستر در بازار وجود دارند.

این تسترها، به اندازه همان عطر اصلی با کیفیتی عالی هستند. تفاوت آن ها تنها عدم وجود یک بسته رسمی است. در نظر داشته باشید که تسترها برای استفاده شخصی مناسب تر هستند نه به عنوان یک کالا برای فروش.

تفاوت بسته بندی عطر اصلی و تقلبی

بطری

در انتهای بطری متنی قرار دارد که می گوید ساخته شده در کدام کشور و چه شرکتی می باشد. با وجود این شما ممکن است برای عطر تقلبی این موارد را نیز بیابید.

بر روی بطری عطر برخی از سرنخ های دیگر وجود دارد که به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا عطر اصل است یا تقلبی.

کیفیت بطری باید بی عیب و نقص باشد، سطح آن صاف و بدون حباب در شیشه است. نوشته ها باید دقیق باشند، مشکلی در آرم ها و نوشته ها وجود نداشته باشد. درب آن باید محکم به بطری بچسبد و اگر بطری را بچرخانید و برعکس کنید، درب آن نباید جا به جا شود.

تشخیص عطر اصلی

عطر

عطر درون بطری باید کاملا شفاف باشد (بدون رسوب و تغییر در رنگ). در مایع درون بطری هیچ ناخالصی و یا ذرات وجود نداشته باشد. همانطور که می دانید، یک عطر اصلی چند لایه است و شامل نت های بالا، نت های میانی (قلب) و نت های پایه می باشد. در یک عطر تقلبی این ترکیب چند لایه را پیدا نخواهید کرد.

در بهترین حالت، عطر تقلبی به طور مبهم به شما عطر و ادکلن اصلی را یادآوری می کند، اما در اغلب موارد، این مورد مشابه نیست.

شما اگر شک داشته باشید که ممکن است اصل نباشد هرگز نباید عطر را به طور مستقیم بر روی پوست خود اسپری کنید، زیرا شما نمی دانید چه نوع مواد شیمیایی در آن وجود دارد و آیا برای سلامتی انسان بی ضرر هستند یا خیر.

طریقه اسپری عطر اصلی و تقلبی

بارکد

به دنبال بارکد در بسته بندی باشید، بارکد باید در پایین ترین قسمت پشت جعبه قرار گیرد و نه در دو طرف.

بسیاری از مردم فکر می کنند که بارکد عطر نشان می دهد که آیا اصلی است یا خیر. در حقیقت، ما نباید از این روش تشخیص بدهیم زیرا بارکد آسانترین روش برای جعل است (ساخت بارکد با برنامه گرافیکی بسیار ساده تر از ساخت بطری و تقلید از طراحی بسته و مایع داخل آن است).

بارکد روی بسته نشان می دهد که عطر ساخت کدام برند و کشور تولید می شود و مهم است که بدانیم که عطر یکسان ممکن است در مکان های مختلف تولید شود و بنابراین ممکن است بارکد های مختلفی تولید کند.

عطرهای ساخته شده در فرانسه دارای بارکد هایی هستند که از ۳۰ تا ۳۷ شروع می شوند، ساخته شده در امارات متحده عربی با ۶۲۹ شروع می شود، در انگلستان با ۵۰، در آلمان با ۴۰۰ تا ۴۴۰، اسپانیایی با ۸۴، ایتالیایی با ۸۰ تا ۸۳، در ایالات متحده و کانادا با ۰۰ تا ۰۹ شروع می شوند.

تشخیص بارکد عطر اورجینال

رمزگشایی

شماره کنترل دسته ای و سریالی را بررسی کنید. برند معتبر تمام این شماره ها را در بسته بندی قرار می دهد، که پس از آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا مستقل، صحت آن تأیید شود. با تولید کننده تماس بگیرید تا ببینید آیا شماره ها با شماره تولیدشان مطابقت دارند یا خیر.

به عنوان مثال، اگر عطر خاصی برای هند در نظر گرفته شود، قیمت بسیار پایین تر از آن است که برای اروپا طراحی شده باشد. بنابراین، اگر یک توزیع کننده هندی آن را به یک توزیع کننده اروپایی فروخته باشد، قیمت نهایی آن کمتر از آن است که عطر به طور مستقیم از تولید کننده اروپایی خریداری شود. شانس چنین عطری به عنوان تقلبی نزدیک به صفر است.

رمز گشایی عطر اصلی

فروشنده را بشناسید

برای خرید عطرهای اصلی می توانید با رفتن به یک فروشگاه معتبر عطر، خرید خود را با خیالی راحت انجام دهید. انواع مختلفی از عطرها وجود دارد و مهم است که فواید و خطرات هر یک را بدانید.

فروشگاه های معتبر همیشه امن ترین راه برای خرید عطر هستند. این به شما اجازه می دهد که اگر احتمالا تقلبی در کار باشد، به کارکنان مراجعه کنید و می توانید عطر را بازگردانید.

همیشه قبل از اینکه عطر را خریداری کنید، عطر را بررسی کنید و در صورت امکان اطلاعات تماس فروشنده را در صورت عدم اطمینان بدست آورید.

هنگام خرید آنلاین مهم است که برای بررسی محصولات و بررسی های آنلاین اقدام کنید. به این معنی که فروشنده باید اطلاعات تماس خود را در دسترس خریدار قرار دهد. بررسی کنید که آیا آنها سایت معتبری دارند و سیاست و شرایط بازگشت در صورت تقلبی بودن دارند و اگر نه تقاضای بازگشت کنید.

سایت معتبر برای خرید عطر اصلی

توجه به قیمت

اگر چه این امر همیشه کیفیت عطر را نشان نمی دهد، اگر واقعا (فروشنده تجاری) آن را ارزان قیمت ارائه کند، ممکن است استثنائات وجود داشته باشد، مانند نظارت بر انبار، اما در مجموع قیمت نشانگر خوبی از صحت است.

قبل از خرید عطر وب سایت تولید کننده را بررسی کنید تا ببینید که آیا اطلاعات کافی در مورد بسته بندی، بطری داده شده است. شما ممکن است بخواهید از فروشگاه های دلخواه بازدید کنید.

قیمت انواع عطر اصلی

نتیجه گیری

نکات دانستنی برای صحت و سلامت عطر:

 • تأیید: از سوی منبع قابل اعتماد.

 • طراحی بطری: بررسی کلی کیفیت بطری، نگاه کردن و لمس کردن بطری، وضوح نوشته ها.

 • سلفون و بسته بندی: پلمپ، ممانعت از استفاده چسب بیش از حد و به خصوص استفاده از نوار های چسبناک.
 • جعبه بیرونی: کیفیت کلی مواد مورد استفاده را بررسی کنید، ضخامت، علامت ها و لبه های رنگی.
 • صحت اطلاعات چاپ شده: اندازه، کشور مبدا، اشتباه نوشتاری، آرم، علائم تجاری و سبک نوشتنار چاپ شده را بررسی کنید.
 • Batch Number: یک عدد را بررسی کنید.
 • جعبه داخلی: کیفیت کلی مواد مورد استفاده را بررسی کنید، همچنین رنگ و اندازه جعبه.
 • شکل بطری: کیفیت کلی، ارتفاع، عرض، شکل پایه و طراحی را بررسی کنید.
 • بطری شیشه ای: بررسی کلی کیفیت، ضخامت، وضوح، علامت قالب، حباب هوا در داخل شیشه بررسی شود.
 • درب بطری: اندازه، رنگ، شکل، علامت قالب بررسی شود.
 • اسپری عطر: کیفیت کلی، رنگ، صافی و سهولت کار را بررسی کنید.
 • لوله داخلی اسپری: کیفیت، ضخامت، طول و رنگ را بررسی کنید.
 • بطری اصلی: بررسی کیفیت چاپ Label، اندازه، موقعیت و نگاه کردن به طرح اگر قابل اجرا باشد.
 • برچسب پایین: بررسی کیفیت چاپ، اندازه، اطلاعات صحیح.
 • بارکد: شماره، اندازه و قابلیت اسکن شدن را بررسی کنید.
 • رنگ عطر: سازگاری رنگ را بررسی کنید.
 • روغن درون عطر: بیش از حد چرب نباشد.
 • بوی عطر: برای نت های رایج و عجیب و غریب بررسی کنید.
 • عطر و بوی آخر: تعداد ساعت های تست نت ها باید حداقل ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد.
 • حساسیت های پوستی: واکنشهای همچون خارش، ریزش، تورم و… بررسی شود.

در انتها برای خرید عطر و ادکلن به فروشگاه های عطر معتبر مراجعه کنید.

چگونگی تشخیص عطر اصلی نمونه عطر اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *