خرید گوشی گیمینگ شیائومی
راهنمای خریدسبک زندگی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی؛ چطور بهترین لباسشویی را انتخاب کنیم؟

قصد خرید ماشین لباسشویی دارید ولی نمی‌دانید که در خرید ماشین لباسشویی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟ بین برندهای ایرانی و خارجی با تفاوت‌های قیمتی نجومی سر در گم شده‌اید؟ چه ظرفیتی مناسب تعداد نفرات خانواده شماست؟ در این راهنمای خرید ماشین لباسشویی قصد داریم به نحوه پیدا کردن بهترین ماشین لباسشویی با توجه به بودجه و نیازهای شما بپردازیم. با ما در مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا همراه باشید تا نکات خرید ماشین لباسشویی را برای تجربه یک خرید خوب و لذت بخش بیان کنیم.

حقیقت اینست که از لباس‌های شسته نشده و کثیف نمی‌توان فرار کرد، اما یک ماشین لباسشویی قابل اعتماد و با کیفیت می‌تواند کار شما را راحت ‌کند. اساساً ماشین‌های لباسشویی از نظر ویژگی، ظرفیت، عملکرد و … در مدل‌های مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. همچنین دارای ویژگی‌های منحصر به فردی مانند شستشوی سریع، برنامه‌های شستشو، قفل کودک، کنترل شستشو بر اساس دما، صفحه نمایش دیجیتال و… هستند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی از نظر ظرفیت

در ابتدا و برای گرفتن راهنمای خرید لباسشویی باید از خود بپرسید که آیا خانواده شما در حال بزرگ شدن است یا کودکان در حال رشد هستند؟ آیا تخت خواب کینگ سایز خریداری کرده‌اید و باید روتختی‌های بزرگ و کاورهای مبل را هم بشویید؟

اگر وسایل بزرگ یا حجیم را می‌شوید، یک لباسشویی با ظرفیت بزرگ را در نظر بگیرید. با وجود بزرگ بودن، یک لباسشویی با ظرفیت زیاد به اندازه یک لباسشویی کوچک از نظر انرژی صرفه جویی می‌کند و آنها می‌توانند همان ویژگی‌ها و برنامه‌های شستشو را مانند مدل‌های معمولی ارائه دهند.

از نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی باید این مسئله را در نظر داشته باشید که ظرفیت ماشین لباسشویی بستگی به تعداد افراد خانواده شما دارد و با کیلوگرم اندازه گیری می‌شود، این امر مستقیماً با وزن لباسی که قصد شستن آن را دارید ارتباط دارد. بعضی از لباس‌ها سبک هستند اما فضای زیادی را اشغال می‌کنند، مانند پتو. در حالی که برخی دیگر از لباس‌ها اندازه بزرگی دارند، مانند شلوار جین ولی فضای کمی را اشغال می‌کنند. توصیه می‌شود فقط یک سوم درام (وان شست و شو) را پر کنید تا لباس‌ها بتوانند به راحتی حرکت کنند و کیفیت شستشوی بهتری داشته باشد.

اگر خانواده پر جمعیتی دارید و هفته‌ای یک یا دو بار لباس‌ها را می‌شوید، به سراغ ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا بروید. اگر هم هر روز یا یک روز در میان لباسشویی را روشن می‌کنید، ماشین لباسشویی با ظرفیت متوسط را انتخاب کنید. با این حال، حتی اگر هم مجبور شدید لباسشویی با ظرفیت کمتر را خریداری کنید، زیاد نگران نباشید مشکل بزرگی نیست. فقط کافیست لباس‌ها را در چند دوره شستشو تقسیم کنید. در این صورت، این مسئله را در نظر بگیرید که زمان شست و شوی لباس‌ها بیشتر می‌شود.

نکات خرید لباسشویی

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۸۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۷۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

اگر مجرد یا زوج هستید لباسشویی ۶ کیلوگرمی برای شما مناسب است. در هر بار شست و شو می‌توانید ۲ پیراهن، ۲ شلوار، ۲ حوله کوچک، ۲ رو بالشی و ۱ ملحفه بشویید.

اگر یک خانواده ۳ نفره هستید لباسشویی ۷ کیلوگرمی گزینه خوبی برای شماست. ۳ پیراهن، ۳ شلوار، ۲ حوله کوچک، ۲ رو بالشی و یک ملحفه را به راحتی در هر بار شست و شو بریزید.

اگر یک خانواده ۴ نفره هستید می‌توانید روی یک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی حساب کنید. با این ظرفیت شما می‌توانید ۴ پیراهن، ۳ شلوار، ۳ حوله کوچک، ۳ رو بالشی و ۱ ملحفه را در هر بار شست و شو به طور همزمان بشویید.

اگر تعداد افراد خانواده شما ۵ نفر یا بیشتر است، می‌بایست لباسشویی بالای ۱۰ کیلوگرم انتخاب کنید. در این میزان ظرفیت شما می‌توانید ۳ پیراهن، ۳ شلوار جین، ۶ حوله کوچک، ۶ روبالشی و ۲ ملحفه را بشویید. در ادامه به سایر نکات خرید لباسشویی می‌پردازیم.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

ماشین‌های لباسشویی تمام اتوماتیک به دو دسته طبقه بندی می‌شوند، ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو. شاید بعضی‌ها بین این دو مدل مردد باشند و احتیاج به یک راهنمای خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک داشته باشند و بپرسند ماشین لباسشویی درب از بالا بخریم یا از جلو؟

لباسشویی‌های درب از بالا و جلو ویژگی‌های عملکردی مشابهی دارند، اما از نظر سبک، چند تفاوت بین آن‌ها وجود دارد. بهترین ماشین لباسشویی برای شما به ترجیحات شما بستگی دارد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا:

 • نیازی به خم شدن برای ریختن لباس در لباسشویی نیست.
 • قیمت کمتری دارد.
 • مدل‌های مینی واش کم جاتر و سبکتر هستند.

معایب ماشین لباسشویی درب از بالا:

 • مصرف آب زیاد است.
 • معمولاً فقط قابلیت شست و شو دارند.
 • زمان شست و شو طولانی

مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو:

 • میزان ظرفیت نسبتاً زیاد است.
 • مصرف کمتر آب و انرژی
 • ظاهر مدرن‌تر
 • ایجاد صدای کمتر
 • مصرف کمتر مواد شوینده
 • برنامه‌های متنوع شست و شو

معایب ماشین لباسشویی درب از جلو:

 • بعضی از مدل‌ها دارای لرزش هستند.
 • گران هستند.

از نکات خرید لباسشویی باید بدانید که در ماشین‌های لباسشویی تمام اتوماتیک فرایند شستشو را کاملاً خودکار و بدون دخالت انسان انجام می‌دند. این مدل فقط یک وان هم برای شستشو و هم خشک کردن دارد. فقط شما باید لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید و ماشین را روشن کنید، همین. نیازی به ریختن آب برای شستشو یا انتقال لباس‌ها از قسمت شست و شو به خشک کن نیست. فقط شما باید بعد از تمام شدن شستشو به سراغ ماشین لباسشویی بروید و لباس‌ها را بیرون بیاورید.

برای اطلاع از قیمت ماشین لباسشویی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

نکات خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب

بعد از اینکه تصمیم گرفتید چه نوع ماشین لباسشویی و با چه ظرفیتی خریداری کنید نوبت به در نظر گرفتن سایر قابلیت‌ها مطابق با نیاز شما و بررسی نکات خرید ماشین لباسشویی میرسد. در ادامه این راهنمای خرید ماشین لباسشویی به نکاتی که می‌بایست هنگام خرید لباسشویی در نظر بگیرید، می‌پردازیم.

• برچسب انرژی یکی از مهمترین فاکتورهاییست که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید در نظر گرفت. از آن‌جایی که این دستگاه پر کاربرد بوده و زیاد از آن استفاده می‌شود بهترست مدلی را بخرید که رتبه‌بندی‌های +A ، A++ و A+++ را داشته باشد تا نگرانی از بابت مصرف برق نداشته باشید. مدل‌هایی که نشان ستاره انرژی دارند از مصرف بهینه‌ای برخوردار هستند.

• اگر محل نصب لباسشویی‌تان جایی است که به شیر آب گرم نزدیک است پیشنهاد می‌کنیم که مدل‌هایی که دارای دو ورودی آب هستند را خریداری کنید. با این کار اگر نیاز باشد شست و شوی لباس‌ها با آب گرم انجام شود مقداری از آب گرم از طریق شیر تامین می‌شود و در نتیجه نیازی نیست المنت دستگاه گرما را تامین کند و انرژی کمتری مصرف می‌شود.

• اینکه درام لباسشویی از چه متریالی ساخته شده است به شدت روی قیمت و کیفیت محصول اثرگذارست. لباسشویی‌های ارزان قیمت اغلب از جنس پلاستیک محکم یا سرامیک ساخته‌شده‌اند، درحالی‌که جنس مدل‌های گران‌تر از استیل ضد زنگ است.

• سعی کنید دستگاهی انتخاب کنید که سرعت خشک کن زیادی داشته باشد. لباسشویی‌های ایرانی معمولا خشک کن بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دور در دقیقه دارند. ماشین لباسشویی‌های خارجی هم بین ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ متغیرند. البته سرعت خشک کن قابل تنظیم است.

• در هنگام خرید ماشین لباسشویی به خدمات پس از فروش و گارانتی محصول نیز توجه کنید. بهترست برندی انتخاب کنید که پوشش گارانتی خوبی در ایران داشته باشد و همچنین در نظر داشته باشید که لباسشویی‌های ایرانی از نظر خدمات پس از فروش معتبرترند.

به طور خلاصه و مفید اگر به راهنمایی در مورد خرید ماشین لباسشویی نیاز داشته باشید، به این نکات توجه کنید:

 • هنگام خرید ماشین لباسشویی با توجه به تعداد خانوار ظرفیت مناسب را انتخاب کنید.
 • مدل مورد نظر را با توجه به ویژگی‌های هر نوع لباسشویی و انتظارات و بودجه خودتان انتخاب کنید.
 • به میزان مصرف و برچسب انرژی لباسشویی دقت نمایید.
 • به میزان سرعت چرخش دیگ و خشک کن دقت نمایید.
 • قابلیت‌ها و تکنولوژی به کار رفته در لباسشویی را در نظر بگیرید.
 • به انواع برنامه های شستشو در لباسشویی دقت نمایید.
برای اطلاع از قیمت لوازم خانگی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دارید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا وبهره گیری از این راهنمای کامل خرید ماشین لباسشویی مدل‌های مختلف را از برندهای متفاوت بررسی کنید و با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۶ رای

سوالات متداول

آیا می‌توان ظرفیت‌های کمتر لباسشویی را برای یک خانواده پرجمعیت استفاده کرد؟

✔️ اگر خانواده پر جمعیتی دارید و هفته‌ای یک یا دو بار لباس‌ها را می‌شوید، به سراغ ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا بروید. اگر هم هر روز یا یک روز در میان لباسشویی را روشن می‌کنید، ماشین لباسشویی با ظرفیت متوسط را انتخاب کنید. با این حال، حتی اگر هم مجبور شدید لباسشویی با ظرفیت کمتر را خریداری کنید، زیاد نگران نباشید مشکل بزرگی نیست. فقط کافیست لباس‌ها را در چند دوره شستشو تقسیم کنید. در این صورت، این مسئله را در نظر بگیرید که زمان شست و شوی لباس‌ها بیشتر می‌شود.

برای یک خانواده 4 نفره چه ظرفیتی از ماشین لباسشویی کافیست؟

✔️ اگر یک خانواده ۴ نفره هستید می‌توانید روی یک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی حساب کنید. با این ظرفیت شما می‌توانید ۴ پیراهن، ۳ شلوار، ۳ حوله کوچک، ۳ رو بالشی و ۱ ملحفه را در هر بار شست و شو به طور همزمان بشویید.

مزایا و معایب ماشین لباسشویی درب از جلو چیست ؟

✔️ از مزایای این مدل می‌توان به میزان ظرفیت نسبتاً زیاد، مصرف کمتر آب و انرژی، ظاهر مدرن‌تر، ایجاد صدای کمتر، مصرف کمتر مواد شوینده و برنامه‌های متنوع شست و شو اشاره کرد. از معایب این مدل هم می‌توان لرزش و گران بودن را نام برد.

چه سرعت خشک کنی برای ماشین لباسشویی مناسب است؟

✔️ سعی کنید دستگاهی انتخاب کنید که سرعت خشک کن زیادی داشته باشد. لباسشویی‌های ایرانی معمولا خشک کن بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دور در دقیقه دارند. ماشین لباسشویی‌های خارجی هم بین ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ متغیرند. البته سرعت خشک کن قابل تنظیم است.

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. سلام البته معایب و مطالبی که گفتید درباره همه آنها صدق نمی کند‌ الحمدلله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن