قیمت گوشی سامسونگ
سبک زندگیعلم و دانشهمه

منشأ گفتار بشر به چه زمانی بر می‌گردد؟

 • انسان‌ها از چه زمانی شروع به صحبت کردند؟ و منشأ پیداش زبان از کجاست؟ این سوالی است که شاید بسیاری از ما از خود پرسیده باشیم. طبق یک مطالعه جدید، گفتار انسان در نخستین اجداد ما که شبیه میمون بودند، تکامل یافته است، به این معنی که از ۲۰ میلیون سال پیش سرچشمه گرفته است، خیلی پیش‌تر از آنچه که قبلاً تصور می‌شد. در حقیقت، محققان فرانسوی ادعا می‌کنند که اجداد ما می‌توانسته‌اند صداهای واکه را تولید کنند.

  مدت‌هاست که اعتقاد بر این است که برای تولید صداهای واکه، نخستین اجداد ما به حنجره پایین(یا جعبه صوتی) احتیاج داشتند تا فضای بیشتری برای حرکت زبانشان داشته باشند. با این حال، به گفته نویسنده اصلی؛ «لوئیز ژان بو» مطالعه جدید نشان داده است که  حنجره پایین منحصر به انسان نبوده و برای ایجاد آن نوع صداها ضروری نیست. این مطالعه در ژورنال Science Advances منتشر شده است.

  زمان زیادی اعتقاد بر این بود که میمون‌ها به منظور ایجاد طیف گسترده‌ای از صداهای انسانی فاقد نوع مناسبی از حنجره هستند؛ اما بعد از تجزیه و تحلیل صداهایی مثل خر‌خر و یا ناله آنها، مشخص شده است که در واقع این موجودات قادر به ایجاد اصوات انسانی چشمگیر هستند.

  منشأ پیدایش گفتار بشر به چه زمانی بر می گردد

  این تحقیق جدید نشان می‌دهد که منشا گفتار بیش از ۲۰ میلیون سال پیش آغاز شده است. در واقع قبلاً تصور بر این بود که منشا گفتار به ۲۰۰,۰۰۰ سال پیش بر می‌گردد.

  این تحقیق جدید نشان می‌دهد که منشا گفتار بیش از ۲۰ میلیون سال پیش آغاز شده است. در واقع قبلاً تصور بر این بود که منشا گفتار به ۲۰۰,۰۰۰ سال پیش بر می‌گردد. از دهه ۱۹۶۰ تاکنون اعتقاد بر این است که اولین قدم‌ها در ریشه گفتار با کشیدگی مجرای صوتی از حنجره پایین آغاز می‌شود و محدود به آناتومیک مدرن Homo sapiens بود، این معنی است که اولین نوع گفتار فقط ۲۰۰,۰۰۰ ظهور پیدا می‌کرد.

  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۴,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Black Shark 4 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Black Shark 4 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۸,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۴,۶۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۹,۹۸۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

  این مطالعه جدید شواهد قابل‌توجهی را نشان می‌دهد که تئوری قبلی را درباره منشأ گفتار از ۲۰۰,۰۰۰ سال پیش به بیش از ۲۰ میلیون سال تغییر می‌دهد. این بررسی سه یافته مهم را ارائه می‌دهد. اول، حتی در بین پستانداران اولیه نیز، حنجره پایین منحصر به انسان نیست.منشأ گفتار به چه زمانی بر می گرددد

  انسان‌ها هنوز تنها موجوداتی هستند که می‌توانند با استفاده از زبان کامل ارتباط برقرار کنند. دکتر بو توضیح داد: «حیوانات از طرق مختلف از جمله تماس صوتی ارتباط برقرار می‌کنند، اما پیچیدگی ساختاری، انعطاف‌پذیری و ادغام گفتار و زبان در انسان بسیار بیشتر از گونه‌های دیگر است».

  وی در ادامه اظهار داشت: «بدون محدودیت زمانی تحمیل شده توسط حنجره پایین، اکنون می‌توان انواع فرضیه‌های دیگر درباره ظهور زبان را قبول کرد» از آنجایی که فهم چگونگی تکامل زبان گفتار در انسان یکی از موضوعات پیچیده علمی است کار محققین در این زمینه بسیار دشوار است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن