قیمت موبایل
اپلیکیشن و نرم افزارهمه

باید‌ها و نباید‌های مهم و اساسی در بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون

همه‌ ما این پیغام را بر روی گوشی خود دیده‌ایم، «بروزرسانی برای نصب آماده است» آیا از این پیغام ساده رد شده‌اید یا فوراً آپدیت جدید را نصب کرده‌اید؟ تابحال از خود پرسیده‌اید که چرا باید بروزرسانی جدید را نصب کنید؟ یا سوالاتی از این قبیل که مثلاً آیا با بروز روز رسانی گوشی اطلاعات پاک میشود ؟چه قابلیت جدیدی با آپدیت شدن به گوشی شما اضافه می‌شود؟ در این مقاله سعی داریم به سوالات متعددی که در این زمینه مطرح می‌شود پاسخ دهیم و به شما بگوییم با بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون دقیقاً چه اتفاقی در گوشی شما رخ می‌دهد.

بروزرسانی نرم‌افزاری در گوشی اندروید و آیفون به چه معناست؟

آپدیت گوشی یعنی چه ؟هر گوشی‌ موبایل درست مانند کامپیوتر از ۲ قسمت نرم‌افزار و سخت‌افزار تشکیل شده است. همان طور که می‌دانید سخت‌افزار برای کار کردن به یک سیستم عامل نیاز دارد. موبایل جدید شما با نسخه‌ی از پیش نصب شده‌ای از سیستم عامل خاص خود روشن می‌شود که این سیستم عامل در گوشی‌های سامسونگ، گوگل، شیائومی، هوآوی و … اندروید نام دارد و ios سیستم‌عامل اختصاصی کمپانی اپل است.

بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون

چرا گوگل و اپل همیشه بروز رسانی جدیدی به کاربران ارائه می‌دهند؟

ابرشرکت‌های گوگل و اپل دائماً در تلاش‌اند تا با بهبود سیستم عامل‌ خود، نسخه‌ی بهتری از اندروید و iOS را به مردم در سرتاسر دنیا عرضه کنند. نسخه‌ی بروز شده معمولاً ویژگی‌های جدیدی به همراه دارد، امنیت موبایل را ارتقاء می‌دهد و یا مشکلات نسخه‌ی قبلی خود را برطرف می‌کند.

مقاله پیشنهادی: نحوه به روز رسانی گوشی سامسونگ

چطور از وجود بروزرسانی جدید گوشی مطلع شویم؟

زمانیکه بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون در دسترس باشد، موبایل نوتیفیکیشنی را برایتان ارسال می‌کند. گاهی ممکن است سیستم عامل شما با یک ایراد بزرگ و اساسی دست و پنجه نرم کند، در این صورت android یا ios گزینه‌ای برای بازیابی موبایل شما به تنظیمات کارخانه و بروزرسانی کامل نسخه‌ی سیستم عامل را پیشنهاد می‌دهند؛ فراموش نکنید با بازیابی به تنظیمات کارخانه تمامی اطلاعات شما پاک می‌شوند پس قبل از این کار مطمئن شوید که اطلاعات مورد نیاز خود را در نرم‌افزار یا دستگاه دیگری ذخیره دارید. البته این نکته را در نظر بگیرید که در بروزرسانی گوشی به صورت معمولی هیچ وقت اطلاعاتی از موبایلتان پاک نخواهد شد.

بروزرسانی گوشی

اندروید یا ios؟ کدام بیشتر بروزرسانی گوشی دریافت می‌کنند؟

به طور معمول بروزرسانی در اندروید نسبت به ios کمتر است و هر موبایل اندرویدی به طور پیش فرض معمولاً ۱ الی ۳ مرتبه بروزرسانی نسخه‌ی اندروید دریافت می‌کنند البته گوگل به کاربران خود قول داده که هر ۱۸ ماه نسخه‌ی جدیدی را ارائه خواهد داد. هرچند که زمان و تعداد دریافت Update تا حد زیادی به شرکت سازنده موبایل نیز بستگی دارد. در مقابل یک گوشی آیفون برای ۴ تا ۵ سال از اپل بروزرسانی دریافت می‌کند.

آیا بروزرسانی گوشی خوب است ؟ انواع به روزرسانی گوشی :

به طور کلی ۲ مدل بروزرسانی نرم‌افزاری وجود دارد

 1. بروزرسانی نسخه‌ی سیستم عامل
 2. بروزرسانی امنیتی
  در ادامه به توضیح کاملی از این ۲ مدل آپدیت می‌پردازیم
برای اطلاع از قیمت گوشی به سایت ۱۹ کالا مراجعه کنید

بروزرسانی نسخه‌ی سیستم عامل گوشی 

آپدیت‌های اصلی یا بروزرسانی سیستم عامل؛ که اغلب اوقات تنها یک بار در سال ارائه‌ می‌شوند، تغییرات اساسی در سیستم عامل و در قالب رابط کاربری ایجاد می‌کنند این تغییرات در تنظیمات گوشی، اپلیکیشن‌ها و … ایجاد می‌شود. این نکته را در نیز نظر بگیرید که آپدیت سیستم عامل به ۷۰۰ مگابایت تا ۱ گیگابایت حجم نیاز دارد؛ پیشنهاد می‌شود که قبل از دانلود از داشتن حجم کافی اینترنت مطمئن شوید و در صورت امکان از Wi-Fi استفاده کنید.
در حال حاضر اندروید ۱۰ و ios 13 در دسترس هستند و باید منتظر اندروید ۱۱ و ios 14 باشیم، رابط کاربری اپل  را نیز می‌توانید در مجله‌ی ۱۹ کالا مگ بخوانید.

بروز رسانی گوشی

بروزرسانی امنیتی:

آپدیت‌های امنیتی که با نام پچ امنیتی نیز شناخته می‌شود حجم زیادی ندارند و با تعداد بیشتری در سال نیز عرضه می‌شوند. پچ‌های امنیتی مشکلات سیستم-عامل را برطرف می‌کنند و از موبایل در مقابل هرگونه حملات مخرب محافظت می‌کنند. بطور کلی بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون سطح امنیت را تا میزان زیادی افزایش می‌دهد.
گوشی‌های گوگل پیکسل آپدیت‌های امنیتی را ماهانه دریافت می‌کنند، اما این مسئله در مورد تمام گوشی‌های اندرویدی صادق نیست و اگر خوش‌شانس باشید هر ۲ یا ۳ ماه یکبار پچ‌های امنیتی را دریافت می‌کنید؛ اما برندی که استفاده می‌کنید بازهم در دریافت پچ امنیتی تأثیر زیادی دارد.

بروزرسانی فزاینده:

آپدیت‌های کوچک‌تر که معمولاً با هدف برطرف کردن یک مشکل خاص ارائه می‌شوند، “Incremental Update” یا بروزرسانی فزاینده نام دارند. چنین آپدیت‌هایی با تغییرات جزئی و پچ‌های امنیتی همراه هستند. برای مثال گوشی‌های آیفون برای سیستم عامل ios 13 چندین بروزرسانی فزاینده از ۱۳.۱ تا ۱۳.۵ در سال گذشته دریافت کرده‌اند.

بروزرسانی موبایل

 

مقاله پیشنهادی: معرفی ۵ تا از بهترین برنامه پی دی اف خوان اندروید

چطور از وجود آپدیت جدید مطلع شویم؟

به طور معمولی، زمانیکه بروز رسانی گوشی اندروید و آیفون در دسترس باشد، موبایل از طریق ارسال نوتیفیکیش، شما را مطلع می‌کند و اگر بروزرسانی خودکار را فعال کرده باشید و موبایل به شبکه‌ی Wi-Fi متصل باشد، دانلود اتوماتیک انجام می‌شود ولی اگر این قابلیت غیرفعال باشد، برای دانلود آپدیت گوشی باید به تنظیمات گوشی بروید و روی گزینه‌ی Download بزنید.
برای اطلاع از وجود بروزرسانی جدید روش زیر را امتحان کنید.

بررسی وجود بروز رسانی در گوشی جدید اندروید

 برای بروزرسانی گوشی به قسمت تنظیمات موبایل اندروید خود وارد شود، گزینه‌ی بروزرسانی سیستم را انتخاب کنید و گزینه‌ی بررسی آپدیت را فشار دهید. بروزرسانی‌های موجود را در این قسمت می‌توان مشاهده کرد.

آیا بروزرسانی گوشی خوب است

 بررسی وجود بروزرسانی جدید در موبایل ios

برای آپدیت iOS وارد تنظیمات شوید، گزینه General یا عمومی را انتخاب کنید و وارد گزینه‌ی بروزرسانی نرم‌افزاری شوید. موبایل شما با زدن این گزینه جست و جو برای پیدا کردن آپدیت جدید را آغاز می‌کند.

به روزرسانی گوشی

بعد از دانلود به روزرسانی گوشی چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانیکه که فایل آپدیت دانلود شد، موبایل از شما می‌خواهد که فایل دریافتی را فوراً نصب کنید. نوتیفیکیشنی که درخواست نصب فایل بروزرسانی را ارسال می‌کند، اطلاعاتی از قبیل جزئیات آپدیت، سایز فایل، تغییرات و شماره‌ی نسخه را در اختیار شما می‌گذارد؛ اگر موبایل باتری کافی نداشته باشد سیستم از شما می‌خواهد که قبل از شروع نصب موبایل را شارژ کنید.
پس از طی این مراحل، موبایل برای تکمیل فرایند نصب، ری‌استارت می‌شود.

بروزرسانی سیستم گوشی

مواردی که در حین آپدیت گوشی و بروزرسانی دستگاه باید مد نظر قرار دهید

 در این قسمت به لیستی از مواردی که هنگام نصب آپدیت باید مد نظر قرار دهید اشاره می‌کنیم.

گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

۱.باتری:

نصب بروزرسانی دستگاه چند دقیقه‌ زمان نیاز دارد در نتیجه از داشتن شارژ کافی اطمینان داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که موبایل برای نصب این فایل حداکثر ۷۰ درصد شارژ داشته باشد؛ اگر هم شارژ کافی نداشتید، درتمام مدت بروزرسانی موبایل را به شارژ وصل کنید.

بروز رسانی برنامه ها

 

۲.حواس خودتان را هنگام بروزرسانی سیستم گوشی پرت کنید

فراموش نکنید که در حین بروزرسانی سیستم گوشی اندروید و آیفون  امکان استفاده از موبایل وجود ندارد و تنها صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر می‌بینید.

آپدیت گوشی

۳.موبایلتان را خاموش نکنید!

و در آخر حتی اگر نصب بروزرسانی بیشتر از مدتی که انتظار داشتید طول کشید، به هیچ عنوان موبایل را در حین نصب بروزرسانی خاموش نکنید. توصیه می‌شود که بروزسانی از موبایل را زمانی انجام دهید که تایم آزاد زیادی دارید و به موبایلتان نیاز ندارید، زیرا این فرآیند ممکن است تا ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت طول بکشد.

بعد از نصب آپدیت چه اتفاقی می‌افتد؟

در آخرین مرحله‌ی بروزرسانی، دستگاه بصورت نرمال بوت می‌شود و نوتیفیکیشنی تحت عنوان پایان برورزسانی و یا بروزرسانی با موفقیت به پایان رسید را دریافت می‌کنید.

آیا با بروز روز رسانی گوشی اطلاعات پاک میشود ؟

این روزها بر کسی پوشیده نیست که با آپدیت گوشی هیچ فایل یا اطلاعاتی از گوشی شما پاک نمی‌شود. تمام فایل‌های شخصی نظیر عکس، فیلم، پوشه و … همه‌ی برنامه‌هایی که روی گوشی نصب بوده‌اند مثل چت‌های واتس‌آپ، نرم‌افزار موسیقی و … دست‌نخورده و سالم می‌مانند؛ اما اگر حساسیت زیادی نسبت به اطلاعات موبایل خود دارید، قبل از آپدیت از اطلاعات مهم، فایل پشتیبان بگیرید.


نکته: برای عملکرد بهتر موبایل، بعد از اتمام آپدیت موبایل را ری‌استارت کنید.

ویژگی‌ها و تغییرات جدید رابط‌ ‌کاربری

بروزرسانی استفاده از قابلیت‌های جدید را بدون نیاز به خرید گوشی جدید فراهم می‌کند، بنابراین با همان ظرفیت سخت‌افزاری امکان استفاده از تازه‌ترین تغییرات برای شما محیا می‌شود. همچنین شرکت‌ها سعی دارند با ارائه‌ی برورزسانی‌های مختلف، استفاده موبایل را روز‌به‌روز ساده‌تر کنند پس با هر آپدیتی امکانات جدیدی به موبایلتان افزوده می‌شود.
برای مثال، در اندروید ۱۰ معرفی ژست‌های پیمایشی در واقع جایگزینی برای دکمه‌های پیمایشی شد و احتمالاً در نسخه اندروید ۱۱ که گوگل چندی می‌شود آن را در گوشی‌های پیکسل خود منتشر کرده این ژست‌ها باز هم تغییر خواهد کرد.

چگونه گوشی خود را بروز رسانی کنیم

برطرف شدن باگ‌ها و بهبود عملکرد بعد از بروز رسانی برنامه ها

هر برنامه‌ای، مستعد مشکلات نرم‌افزاریست، برای مثال ممکن است یک آپدیت عملکرد صحیح Wi-Fi گوشی شما را با مشکل مواجه کند. خوشبختانه، چنین مواردی با بروز رسانی برنامه ها به سرعت برطرف می‌شوند. بنابراین با یک آپدیت مشکلات مربوط به Wi-Fi، بلوتوث، مجوزها و … به‌راحتی حل می‌شود. چنین تغییراتی معمولاً پنهان هستند و شما متوجه آن‌ها نخواهید شد مگر اینکه از قبل با مشکلی روبه‌رو شده باشید و آپدیت مشکل را برطرف کند. گاهی نیز سرعت دستگاه بیشتر می‌شود و عملکرد باتری بعد از بروز رسانی برنامه ها بهبود می‌یابد.

 اگر گوشی خود را به روزرسانی نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟


به روزرسانی گوشی بسیار مهم است، اما اجباری نیست و دستگاه شما حتی بدون نصب آپدیت کار می‌کند ولی این نکته را در نظر بگیرید که بدون بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون ویژگی‌های جدید را دریافت نمی‌کنید و باگ‌های گوشی برطرف نمی‌شوند و مهم‌تر از همه عدم دریافت پچ امنیتی موبایل را در معرض خطراتی نظیر حک شدن برنامه‌های بانکی قرار می‌دهد و یا ممکن است فرد دیگری به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند. ۱۹کالا به شما توصیه می کند برای اینکه گوشی خود را تا جای ممکن از حک شدن حفظ کنید مقاله ۶ روش ساده و عالی برای تأمین امنیت کامل گوشی های اندروید را مطالعه کنید.


یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت عدم  بروزرسانی موبایل ایجاد می‌شود، از کار افتادن برخی نرم‌افزار‌های موبایل است. به طور خلاصه، اگر بروز رسانی‌های نرم‌افزاری را روی گوشی خود اعمال نکنید، امنیت موبایلتان را تا حد زیادی کم کرده‌اید و از بسیاری امکانات محروم می‌شود.

همچنین زمانی که قصد به روزرسانی دارید باید این مورد را هم در نظر داشته باشید که گوشی شما هم از نظر حافظه داخلی و هم از نظر سخت‌افزار مطابقت کامل را با نسخه جدید سیستم عامل داشته باشد.

نظر خودتان را پیرامون آپدیت آیفون و بروزرسانی اندروید با دوستان مجله ۱۹ کالا مگ به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

‫۷۴ نظرها

 1. سلام ببخشید با بروزرسانی امکان اینکه باتری قوی بشه وجود داره؟

 2. سلام گوشی منA30 هستش ، اگه بروز رسانی کنم اطلاعات گوشیم مثل عکس و فیلم اینا پاک میشه یانه؟! چون خیلی وقته علانت بروز رسانی اومده ولی میترسم بروز کنم.

 3. سلام من گوشیم سامسونگ گلکسی گرند ۲ اندرو ۴.۲ و یکم قدیمی هست ب روز رسانی کنم برای عکس و فیلم و شماره مخاطبین و سرعت مشکلی پیش میاد؟

 4. سلام من مدل گوشیم آ هفتاد و یک هست دیروز آپدیتش کردم پیام داد حدودا هفت هشت ساعت زمان میبره این درحایه که حجم اینترنت منزل تموم شده (جدیدا شارژ کردم ) لطفا بگین مگه چقدر حجم شارز میشع که شارز خونه تموم شده ؟ ممنون

 5. سلام گوشی من هوآوی y5lite هست اگه من بروزش کنم به اندروید ۹ممکنه عکسام وفایلام پاک شن ؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 6. سلام ببخشید گوشی منmi10 5Gهست.آیابعدازبه روزرسانی شماره سریال نسخه باندپایه ونسخه بانداصلی هم تغییرمیکند

 7. سلام گوشی من ال جی جی فر هست
  گوشیم خیلی داغ میکنه اگه به روز رسانی کنم بر طرف میشه؟
  مشکلی برای گوشیم پیش نمیاد؟

  1. نه دوست عزیز مشکل از جای دیگه هست که باید دقیق بررسی کنید با به روزرسانی مشکلی پیش نمیاد

 8. سلام گوشیم g5520 اندرویدش ۶ میگن تا ۸ میره اگه تا هشت بدمش براش مشکلی پیش نمی یاد ضعیف نمی شه یا بهش فشار نمی یاد

 9. سلام من گوشیم شیاومی نوت ده هست بروز رسانی کردم باتریش ضعیف شده مشکلش چی میتونه باشه

  1. با سلام
   ممکنه از انیمیشن های بیشتری استفاده کنه به همین دلیل پس شما می تونید انیمیشن ها رو محدود کنید
   البته این یکی از موارد هست ولی باید دقیقا بررسی کنید شاید اپلیکیشن مخربی روی گوشی نصب کرده باشید توصیه می کنیم که میزان مصرف باتری اپلیکیشن های گوشی رو هم بررسی بفرمایید

 10. سلام
  بعد از دانلود سیستم جدید وقتی گوشی خاموش روشن میشه باید کارخاصی انجام داد؟ یعنی گزینه های خاصی قبل از روشن شدن میاد که ما انتخاب کنیم؟
  گوشی من سامسونگ m11 هست
  هر چندوقت یکبار سیمکارت های داخل گوشیم غیرفعال میشه بنظرتون بخاطر اینه که آپدیت نکردم؟

  دوتا سوال پرسیدم
  ممنون میشم جواب بدین

 11. سلام گوشی من a31 هستش میترسم بروزرسانی کنم اطلاعاتم پاک بشه و گوشی ضعیف تر بشه تازه خریدمش ۱۰۰ گیگ جا داره

  1. اگر گوشی رو اصولی به روزرسانی کنید هیچ دیتایی پاک نمیشه

  2. سلام اطلاعاتش پاک نمیشه برا اطمینان بیشتر میتونی اطلاعاتتو تو رم یا دستگاه دیگه ای کپی کنی تا اگرم حذف شد بتونی باز که مطمئنم نمیشه بتونی باز برشون گردونی

   1. حذف نمیشه به اینا که نمیدون اینجور نگو اگه گوشی شما سه چهار بار از بروزرسانی عقب بمونه خود به خود رو اعلانات اخطار میده

 12. سلام موبایل من a 20s هستش میخواستم بگم که من موبایلم رو بروز رسانی کردم و الان یه کمی کند شد چیکار کنم بازم میگم فقط یه کوچولو کند شده و اینکه من ۳۲ گیگ حافضه دارم و ۲۸ گیگ پر هستش آیا به این ربطی داره ؟؟؟؟

  1. بله احتمالا به همین دلیل هست سعی کنید برخی از نرم افزارهایی که نیازی بهشون ندارید رو حذف کنید

 13. سلام من شیائومی ردمی نوت ۹اس دارم اندرویدش رو از ۱۰به۱۱ارتقا دادم به صورت دستی میخواستم بدونم اگر آپدیت جدیدی بیاد گوشی من دریافت میکنه یا خیر؟

 14. سلام‌‌ اگه گوشی‌ بازنشانی‌کارخانه‌بشه دیگه‌ بروزرسانی‌دریافت‌نمیکنه؟

  1. با سلام
   به روزرسانی به این مورد ربطی نداره و حتی بعد از تنظمیات کارخانه هم شما به روزررسانی رو دریافت خواهید کرد

 15. سلام ببخشید منم مدل گوشیم سامسونگ A10s بروزرسانی کنم عکسها
  و برنامه ها یا چیزای دیگه پاک نمیشن از گوشیم؟ میترسم بروزرسانی کنم پاک بشن

  1. نه دوست عزیز با به روزرسانی هیچ اطلاعاتی پاک نمیشه

   1. با سلام
    ببخشید اگه اطلاعات گوشی بعد از به روز رسانی پاک شد چیکار کنیم

    1. با سلام
     هیچ دیتایی بعد از به روز رسانی پاک نمیشه دوست عزیز تنظمیات خاصی انجامد دادید

 16. سلام ممنون از زحماتتون من چند روز پیش گوشیمو آپدیت کردم و الان هر چی عکس توی برنامه vauolt بود پاک شده خوده برنامه هست اما عکسا پاک شده ،من باید چیکار کنم برگردن ،خاهشا جواب بدین

  1. با سلام
   با به روزرسانی هیچ سفارشی سازی حذف نمیشه و تمام دیتاها باقی میمونن شاید مشکل دیگه ای وجود داشته باشه که باید بررسی بشه

  2. من اندروید ۱۱ رو دانلود کردم ولی همه ی آهنگام پاک شد اگه میشه کمک کنید

 17. سلام ببخشید با اپدیت کردن گوشی حافظشم زیاد میشه؟ مثلا اگه حافظش۳۲گیگ باشه بعد اپدیت اندروید میشه ۶۴گیگ؟

  1. با سلام نه دوست عزیز آپدیت یک نسخه جدید نرم افزار هست ظاهر آیکون ها رو بهتر می‌کنه و یک سری قابلیت های جدید ممکنه اضافه بشه به نرم افزار گوشی حافظه رو افزایش نمیده ، برای افزایش حافظه باید از کارت حافظه جانبی استفاده کنید

 18. سلام گوشی من j5.2016 هستش.من برای اپدیت به اندروید ۷ ترسیدم و الان چند روزه اپدیت روی ۳% مونده
  ۱)اگه اپدیت کنم ادامشو اختلالی پیش نمیاد برای نصبش؟؟
  ۲)بعد از اپدیت گوشی ضعیف و کندتر میشه حتی اگه حافظه رو مدیریت کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. سلام من بروز رسانی کردم گوشیم خامو شد ری استارت شد همون تصویری ک گزاشته بودین درحال آپدیت اومد، ولی یکم رفت جلو زد خطا بعد خاموش شدو روشن شد الان ینی چی؟ حتمن ج بدین

 19. سلام ببخشید میشه بگید با بروز رسانی، از حجم حافظه هم کم میشه یا نه؟اخه زیاد حافظه ندارم حدود کمتر از ۱ گیگ حافظه دارم.گوشیم LG k8
  ممنون…

  1. با سلام
   بهتر هست زمانی که آپدیت رو دریافت می کنید حافظه زیاد پر نباشه

 20. سلام،در رابط با آپدیت موبایلم میخواستم بپرسم که حجمش حدود ۲.۳ گیگ هست بنظرتنن زیاد نیست؟بعد هنگام دانلود برام مشکل پیش میاد و از اول شروع می‌کنه.گوشیم ردمی نوت هشت (redmi note 8)هست.

  1. با سلام اولا سرعت اینترنتتون رو بررسی کنید و ثانیا ببینید اصلا حافظه خالی داره گوشی شما یا خیر

   1. سلام خسته نباشید
    امکان داره بعد از اپدیت ios اپل ایدی و اطلاعات از بین بره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا جواب بدینننن

    1. نه دوست عزیز اپدیت ربطی به تغییرات و سفارشی سازی هایی که انجام دادید نداره

 21. سلام اگ گوشیمو به روزرسانی کنم امکانش هس ک بعدبه روزرسانی گوشی برنامه هام وعکسام،کلیپام،اهنگام پاک بشن یا ن پاک نمیشن؟ممنون میشم جواب بدین

 22. سلام گوشی من ۱۲۸ گیگ حافظه دارد
  و بیشتر فضاش خالیه خدودا ۸۰ گیگ
  اگه اندرویدش رو بروزرسانی کنم چه مقدار از حافظه رو پر میکنه

  1. سلام دوست عزیز ، مشخص نیست بستگی به ویژگی هایی داره که در به روزرسانی اعمال میشه و اینکه چه گوشی در دستتتون دارید

   1. سلام ببخشید اگ گوشیمو به روز کنم امکانش هس ک برنامه هام و عکس وکلیپام واهنگام پاک بشن یانع پاک نمیشن؟ممنون میشم جواب سوالموبدین،گوشیم هونور۵xهس

 23. ۲ سوال دارم
  ۱:آپدیت کردن گوشی ، سرعت گوشی رو کند میکنه؟
  ۲:من گوشیم a31 هست ، اگه آپدیت one ui 2.5 رو بکنم گوشیم کند میشه؟
  ممنون

  1. با سلام دوست عزیز برنامه اپدیت همیشه مفید هست و آپشن های بیشتری رو دراختیار شما قرار میده ولی به خودی خود باعث کند شدن دستگاه نمیشه بعد از اپدیت پیشنهاد می کنم که مدیریت دقیق تری بر حافظه گوشی خودتون داشته باشید

 24. ۲ سوال دارم
  ۱:آپدیت کردن گوشی ، سرعت گوشی رو کند میکنه؟
  ۲:من گوشیم a31 هست ، اگه آپدیت one ui 2.5 رو بکنم گوشیم کند میشه؟
  ممنون

 25. سلام من هواوی Y8pدارم هربار بروزرسانی نرم افزار رو گوشی میاد میترسم بزنم اهنگهام. عکس وفیلم پاک بشه مشکلی پبش نمیاد لطفا

  1. با سلام دوست عزیز با به روزرسانی مشکلی برای داده های ذخیره شده در گوشی به وجود نخواهد آمد

 26. سلام گوشی من A30 هست درست یک ماه بعد از خرید پیام به روزرسانی بروم که زدمش و تا نصف دانلود شد اما ترسیدم خراب بشه و متوقفش کردم
  الان چن ماه هست که هنوز یه علامت بالای صفحه گوشیم مونده و اگه واردش میشم نصف دانلود را نشون میده
  میخواستم بپرسم اگه الان ادامه ی دانلود را بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟

 27. سلام خدمت شما عزیزان و سایت خیلی خوب ۱۹ کالا؛
  ببخشید من موبایل ردمیa7 یا به عبارتی دیگر Redmi a7
  دارم. حدود یکسال هست که خریداری نمودم و بروزرسانی داشت اونو انجام دادم و موبایلم خیلی تغییر کرد و همینطور سرعت بیشتر ولی در ۹۲ درصد یکمی گیر کرد بعد دوباره زدمش و این تغییرات به وجود آمدند.
  و موقعی که موبایلم رفتم داخل تنظیمات در اندروید موبایل رفتم ولی ننوشت که اندروید ۱۰ و حالا اندروید ۱۱ برای موبایلم آمده باید چکار کنم آیا مشکلی به وجود می آورد یا حذف شدن برنامه ها و جیمیل و اطلاعات دیگر لطفاً راهنماییم کنید با تشکر
  لطفاً یک مشاوره واتساپ هم قرار دهید با تشکر

  1. با سلام و سپاس.. اگر اپدیت برایتان امده هیچ مشکلی وجود ندارد و میتوانید اپدیت کنید بدون هیچنگرانی. در مورد پیشنهاد مشاوره هم در دست بررسی و امکان سنجی میباشد.

 28. سلام ببخشید فایل های گوشی رو چطوری مدیریت کنیم که پاک نشن؟؟؟

 29. ببخشید من امروز گوشی سامسونگ a10s رو بروز رسانی کردم و تغییراتی در دوربین گوشی پیش اومده مثل اینکه عکس میگیرم و اون گوشه که دایره کوچیک داره و بعد از زدن اون میره به یه عکسی که بیست روز پیش گرفته شده میخواستم ببینم این بخاطر بروز رسانی هستش؟

  1. با سلام . معمولا بعد از به روزرسانی ممکنه چنین باگ هایی به وجود بیاد ولی برطرف خواهد شد

  1. با سلام، بله مشکلی پیش نمیاد به شرطی که حافظه گوشی رو مدیریت کنید

 30. سلام خدمت سایت ۱۹kala گوشی من Samsung Galaxy A01 هست میخواستم ببینم آپدیت Android 11 و one UI 3.0 چه موقعی برای گوشی من عرضه میشه.با تشکر.

  1. با سلام. مشخص نیست ولی زمانش به محض اینکه مشخص شد در اینستاگرام و یا مجله ۱۹ کالا اعلام خواهیم کرد

 31. سلام ببخشید من ios 13دارم اگه اپدیت نکنم مشکلی پیش میاره،
  از نظر امنیتی چی؟؟

  1. به روزرسانی همیشه ویژگی‌های جدیدتری رو دراختیار شما قرار میده و از نظر امنتی هم بهتر این هست که به روزرسانی انجام بگیره

   1. ۲ سوال دارم
    ۱:آپدیت کردن گوشی ، سرعت گوشی رو کند میکنه؟
    ۲:من گوشیم a31 هست ، اگه آپدیت one ui 2.5 رو بکنم گوشیم کند میشه؟
    ممنون

 32. با سلام تو قسمتی که گفته بودین هنگام بروز رسانی برنامه ها دست نخورده میمونن واسه صفحات ثبت شده اینترنت هم شامل میشه ؟

  1. با سلام، بله تاریخچه مرورگر حذف نمیشود و باقی میماند

   1. ۲ سوال دارم
    ۱:آپدیت کردن گوشی ، سرعت گوشی رو کند میکنه؟
    ۲:من گوشیم a31 هست ، اگه آپدیت one ui 2.5 رو بکنم گوشیم کند میشه؟
    ممنون

 33. درود، بنده ردمی نوت هشت دارم، و منتظرم برای می یو آی دوازده، خواستن ببینم نصبش کنم؟ آخه برخی اعتراض کردن و مثل اینکه بروز رسانی از سایت شیایومی دوباره خارج شده، و گفتن منتشر میشه، با توجه به انیمشین های زیاد می یو آی دوازده ، اسنپدراگون ۶۶۵، در طولانی مدت با این نرم افزار آسیب نمی بینه؟

  1. با سلام، نه دوست عزیز مشکلی پیش نخواهد اومد به شرطی که شما حافظه و رم گوشی خودتون رو مدیریت کنید

  2. سلام من یک گوشی شیائومی نوت ۹ دارم
   می ترسم بروز کنم آخه یک بار موقع آپدیت گوشیم بهش شوک وارد شد و به نمایندگی زنگ زدم گفتند که شارژ گوشیتون کم بوده و بزارید داخل شارژ
   از اون موقع می ترسم که بروز کنم
   الان بروز رسانی آمده بکنم یا نکنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن