گجت‌های هوشمندهمه

مطالعات نشان می دهد که اپل واچ و دیگر گجت های پوشیدنی می توانند دیابت را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

امروزه ساعت هوشمند از نظر طراحی و کاربردی بودن از محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد برخوردارست. در میان سایر برندها شرکت اپل در این زمینه پیشگام بوده و توانسته به جزء مدل‌های گوشی آیفون، سری ۱ و سری ۲ و سری ۳ از اپل واچ را روانه بازار کند و سهم قابل توجه ای از این بازار را به خود اختصاص دهد. همان طور که می دانید این ساعت ها از سنسورهای متعددی برخوردار بوده و قادراند برخی از داده های مرتبط با سلامتی را ثبت کنند. با وجود اینکه اپل واچ تاکنون قادر به اندازه گیری غیرتهاجمی سطح قند خون یک کاربر نیست.

 

 یک مطالعه جدید و جذاب انجام گرفته توسط گاردیوگرام استارت آپ دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو نشان می دهد که این گجت پوشیدنی به درستی می تواند تشخیص دهد که کاربر دیابت دارد یا خیر. این مطالعه خصوصا نشان داد که اپل واچ و دیگر گجت های پوشیدنی قادر هستند به درستی بیماری دیابت بیمارانی  که قبلا بیماری آنها تشخیص داده شده است را تشخیص دهد.

مطالعات نشان می دهد که اپل واچ و دیگر گجت های پوشیدنی می توانند دیابت را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

این مطالعه حدود ۱۴۰۰۰ کاربر اپل واچ و گجت های سلامت اندرویدی را در طول چندین هفته مورد آزمایش قرار داده است. در مورد چگونگی این آزمایش نیز محققان توضیح دادند که برای پرورش یک شبکه عصبی عمیق، نمونه های حاصل از فشار خون، آپنه خواب، فیبریلاسیون دهلیزی، کلسترول بالا در افراد دیابتی و غیر دیابتی همچنین انبوهی از داده های حاصل از حسگر سلامت را مورد استفاده قرار داده اند در حقیقت کاردیوگرام این الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی خود را DeepHeart می نامد. جانسون هسیه، یکی از بنیانگذاران کاردیوگراف، در مورد چگونگی ارتباط اطلاعات حاصل از ضربان قلب و تشخیص دیابت می گوید: قلب شما از طریق سیستم عصبی خود مختار به پانکراس ارتباط دارد.

بنابرین افرادی که در مراحل اولیه دیابت هستند الگوی ضربان قلب آنها تغییر می کند. Hsieh به مطالعه سال ۲۰۱۵ اشاره می کند که در آن محققان در طول یک دوره ۱۲ ساله کشف کردند که ضربان قلب استراحت بالا (مقدار ضربان قلب در زمان استراحت) و تغییر پذیری ضربان پایین قلب زمانی که افراد در معرض ابتلا به این بیماری هستند قادر به پیش بینی دیابت است.

مطالعات نشان می دهد که اپل واچ و دیگر گجت های پوشیدنی می توانند دیابت را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

از آنجایی که شمار افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند روز به روز بیشتر می شود این مطالعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مطالعه بیان می کند که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در ایالت متحده به این بیماری مبتلا بوده و یا در معرض ابتلا به این بیماری هستند. بنابراین اگر این خصیصه در اپل واچ های آینده گنجانده شود اهمیت این نوع گجت های پوشیدنی دوچندان خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی موبایل اپل در این مطلب به نکاتی پیرامون این گجت ها اشاره کرد. نظر شما در مورد اپل واچ چیست؟ نظرات خود را با ۱۹کالا در میان گذارید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن