خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار گوشی موبایلمقایسه گوشیویدئو

مقایسه a52 با ۱۱lite ne از نظر دوربین ( دوربین این مدل سامسونگ قویترست یا شیائومی )

در این ویدئو به مقایسه a52 با ۱۱lite ne از نظر دوربین پرداخته‌ایم دو میان‌رده دوست داشتنی از برند‌های محبوب بازار که قطعاً هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که کدام مدل دوربین بهتری دارد، این ویدئو را تماشا کنید.

برای اینکه بدانید کدام بهتر است ابتدا ویدئو زیر را تماشا کنید و در ادامه متن نیز در اختیار شماست.

ویدئو مقایسه شیائومی ۱۱ لایت ne با a52 در بخش دوربین

مقایسه a52 با ۱۱lite ne در بخش دوربین

اولین محیطی که توسط تیم فنی ۱۹کالا برای تست لنز اصلی انتخاب شد، میز بیلیارد بود که علاوه بر تنوع رنگی بالای توپ‌ها، جزئیات پارچه و سایر بخش‌ها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

برای اطلاع از قیمت روز گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

مقایسه a52 با 11lite neسنسور اصلی شیائومی سعی کرده عکس‌ها را با تناژ رنگی گرم‌تری ثبت کند که دقیقاً عکس نتیجه ثبت شده با فیلتر Cool سامسونگ بود. با اینکه شیائومی تناژ زردی دارد، اما رنگ پارچه میز بیلیارد را طبیعی‌تر از گوشی a52 ثبت کرد. سپس در مرحله بعد برای اینکه رزولوشن عکس‌های دوربین اصلی هر دو مدل را بهتر تشخیص دهیم، تعداد سوژه‌ها را کاهش دادیم و مجدد با همان کادر عکاسی را تکرار کردیم.

سامسونگ گلکسی ای 52

Samsung Galaxy A52

قیمت سامسونگ گلکسی ای 52بررسی ویدیویی سامسونگ گلکسی ای 52تصویر سه بعدی

مقایسه 11 lite ne با a52 رنگ زرد تصاویر در شیائومی ۱۱ لایت ۵g ne و البته کنتراست بالای دستگاه کره‌ای‌ها دوباره مشاهده شد که باز هم شیائومی عکس طبیعی‌تری ثبت کرده است. کیفیت و رزولوشن عکس هر دو مدل بسیار قابل‌قبول است، اما دوربین سامسونگ جزئیات بیشتر و نویز کمتری را ثبت کرده است.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۳,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

سپس بعد از تست دوربین اصلی، زمان آن رسید که لنز اولتراواید را فعال کرده و نمونه تصاویری را ثبت کنیم.

گوشی شیائومی 11 لایت 5g ne

Xiaomi 11Lite 5G NE

قیمت گوشی شیائومی 11 لایت 5g neتصویر سه بعدی

مقایسه a52 با 11 lite ne اگر به سمت راست تصویر دقت کنید، ای ۵۲ استند چوب‌های بیلیارد را خیلی کامل‌تر ثبت کرده که دلیل اصلی این تفاوت، زاویه دید ۱۲۳ درجه‌ای لنز عریض سامسونگ است.

برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

حال که قصد بررسی کیفیت دوربین را داریم، نباید حالت پرتره را فراموش کنیم. برای تست عملکرد تفکیک سوژه از بک گراند هر دو مدل، از یک توپ بعنوان سوژه استفاده کردیم و گوشی‌ها را در فاصله مشخصی قرار دادیم.مقایسه a52 با 11 لایت ne تشخیص اینکه دوربین کدام گوشی عکس بهتری را ثبت کرده، آسان نبود پس برای اینکه بتوانیم نتیجه‌گیری درستی انجام دهیم از بزرگ‌نمایی حداکثری استفاده کردیم. در نهایت باید اعتراف کنیم که هر دو فوق‌العاده بودند، اما گوشی چینی‌ها پرتره‌های دلنشین‌تر و البته دقیق‌تری را به ثبت رسانده است.

با اینکه هر دو گوشی زوم دیجیتالی دارند، اما برای تکمیل مقایسه باید این حالت عکاسی نیز تست می‌شد.

مقایسه شیائومی 11 لایت ne با a52تصاویری که در حالت زوم با شیائومی گرفته شد به نسبت دستگاه سامسونگ نویز بسیار کمتری و البته کیفیت بهتری دارد پس برنده این بخش

برای اطلاع از گوشی شیائومی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

آخرین تست میحط بسته نیز ماکرو بود که galaxya52 بسیار ضعیف‌تر از رقیب خود عمل کرد. تصویری که در ادامه خواهید دید، بالاترین حد فوکوس لنز ماکرو هر دو گوشیست.مقایسه a52 با 11lite ne از نظر دوربین پس از اینکه دوربین‌ها را در محیط بسته بررسی کردیم، زمان آن رسید که در محیط باز نیز لنز‌ها را بررسی کنیم و برنده این رقابت را اعلام کنیم.مقایسه a52 با 11lite neمیحطی که برای عکاسی انتخاب شد برای هر دو گوشی چالش‌های زیادی را به دنبال داشت، زیرا که علاوه بر طیف رنگی گسترده‌تر، جزئیات نیز به نسبت فضای بسته بیشتر شده بود.

اصولاً در عکاسی فضای باز، تناژ رنگی گرم انتخاب بهتریست و این همان جاییست که بازیکن چینی‌ این رقابت در این مرحله تصاویر دلنشین‌تری را ثبت کرده است.

مقایسه 11 lite ne با a52از نظر رزولوشن نیز هر دو قابل قبول بودند و انتخاب اینکه کدام بهترست کار آسانی نبود. سپس لنز اولتراواید را نیز تست کردیم که در ادامه نمونه عکس هر دو مدل را  خواهید دید…

مقایسه a52 با 11 lite neصرف نظر از عریض‌تر بودن تصویر سامسونگ، اگر بخواهیم از نظر رزولوشن و روشنایی این دو عکس را مقایسه کنیم، قطعاً سامسونگ موفق‌تر عمل کرده و لنز اولتراواید بهتری دارد.

آخرین بخش مقایسه را هم به دوربین سلفی اختصاص دادیم. با اینکه سامسونگ، لنز واید ۳۲ مگاپیکسلی دارد و از رقیب خود قوی‌ترست، اما تفاوت چندانی بین این دو مدل وجود نداشت و کیفیت تصاویر هر دو فوق‌العاده بود.مقایسه a52 با 11 لایت ne

مقایسه a52 با ۱۱ lite ne از نظر فیلم برداری

تجربه استفاده از این دو گوشی از نظر فیلمبرداری در ویدئو آورده شده که تست اسلوموشن و استبلایزر را شامل می‌شود. به دلیل اینکه سامسونگ مورد مقایسه ما از کیفیت فیلمبرداری ۴K پشتیبانی می‌کند، یکی از بهترین انتخاب‌ها جهت تولید محتواست. رقیبش نیز در حالت‌های مختلف فیلمبرداری مثل اسلوموشن گزینه بسیار مناسبیست، اما انتخاب اینکه کدام مدل برای شما گزینه بهتریست بستگی به نوع کاربری شما دارد.

مقایسه ۱۱ lite ne با a52 از نظر عملکرد کلی

پس بررسی تمامی قابلیت‌های دوربین این دو میانرده دوست داشتنی نتیجه‌گیری کلی ما  اینگونه شد که دوربین هر دو کیفیت قابل‌قبولی دارد و هر کدام برتری‌هایی به یکدیگر داشتند. اگر در انتخاب بین اینکه کدام گوشی بهترست سر در گم شده‌اید، عملکرد بهتر ۴۴ درصدی پردازنده این مدل شیائومی و البته قیمت مناسب‌تر آن را نیز در نظر داشته باشید.

نظر شما چیست؟ به نظر شما مدل محبوب شیائومی گزینه بهتریست یا سامسونگ؟ نظرات خود را با ما سایر کاربران از طریق کامنت به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

سوالات متداول

در مقایسه a52 با 11lite ne کدام مدل برای عکاسی اولتراواید گزینه مناسب تری خواهد بود؟

✔️با استناد به تست هایی که در این مقاله انجام شد و البته مگاپیکسل بالاتر لنزاولتراواید سامسونگ ای 52 عملکرد بهتری دارد.

مقایسه a52 با 11lite ne از نظر دوربین سلفی کدام مدل برای تماس های تصویری گزینه بهتری است؟

✔️هر دو گوشی دوربین های جلو بسیار با کیفیت و قابل قبولی دارند و در تماس های تصویری هر دو فوق العاده خواهند بود، اما اگر تصمیم به عکاسی سلفی دارید شاید ای 52 کمی بهتر باشد.

درمقایسه a52 با 11 لایت ne از نظر دوربین کدام مدل برای عکاسی فضای باز بهتر است؟

✔️هر دو گوشی کیفیت بسیار خوب و قابل قبولی دارند و این کاملاً سلیقه ایست که تم رنگی گرم را انتخاب کنید یا کنراست بالا و فیلتر Cool . در کل برای فضای باز که نور بیشتر است تم رنگی زرد انتخاب بهتریست.

نتیجه مقایسه شیائومی 11 لایت ne با a52 در بخش دوربین چیست؟ کدام مدل انتخاب بهتری خواهد بود؟

✔️با اینکه هر دو مدل از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما باید ابتدا نوع استفاده خود را از دورین مشخص کنید، اگر صرفاً یک دوریبن با کیفیت تر بخواهید ای 52 گزینه مناسب تری خواهد بود.

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

  1. من عکس های سامسونگ رو بیشتر میپسندم و لی شیائومی به صرفه تره!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن