خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزار

نحوه گرفتن بکاپ واتساپ به ساده ترین روش در اندروید و آیفون

واتساپ یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های پیام رسان است که اکثر مردم مکالمه‌های روزانه خود را در آنجا انجام می‌دهند و فایل‌های صوتی، تصویری زیادی را با هم به اشتراک می‌گذارند. اگر گوشیتان گم یا خراب شد تکلیف این مکالمات و فایل‌ها چه می‌شود؟ اگر چت مخاطبان را حذف کردیم، آیا می‌توانیم دوباره آن را برگردانیم؟ خوشبختانه باید بگوییم که بکاپ واتساپ چه در آیفون و چه در اندروید امکانپذیرست.

با بکاپ گرفتن از واتساپ می‌توانید حساب و داده‌های خود را به راحتی در یک دستگاه جدید بارگیری کنید و هرآنچه تاکنون در واتساپ رد و بدل کرده‌اید را دوباره برگردانید. در این مقاله از مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا قصد داریم نحوه backup گرفتن از واتساپ را به شما عزیزان آموزش دهیم.

بکاپ واتساپ کجا ذخیره میشه؟

بکاپ واتساپ

هنگامی که گوشی‌تان گم یا خراب می‌شود، خیلی بیشتر از یک دستگاه از دست می‌دهید. گاهی برای بعضی افراد هزینه واقعی در تمام داده‌ها و اطلاعاتیست که ممکن است برای همیشه نابود شود. شاید بگویید گوگل فوتو و گوگل درایو از برخی فایل‌های مهم نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند، اما خب تکلیف سایر برنامه‌هایی که بصورت خودکار نیستند چه می‌شود؟ یکی از این برنامه‌ها واتس‌اپ است، اما راهی برای حل این مسئله نیز وجود دارد.

خوشبختانه، بکاپ اتوماتیک واتساپ فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا اطلاعات شما را در فضای ابری ذخیره کند و کاملاً هم رایگان است. اگر نگران بک آپ از واتساپ و فایل‌های خود هستید، خبر خوب اینست که گوشی شما قبلاً یک نسخه پشتیبان تهیه کرده است. این برنامه به طور خودکار هر شب یک بکاپ ایجاد می‌کند، مشروط بر اینکه به Wi-Fi متصل باشید و حافظه و باتری کافی هم داشته باشید. در واقع در صورت گم یا شکستن گوشی، تنها همین بکاپ چت واتساپ است که به داد شما می‌رسد.

همچنین، یک عملکرد داخلی برای پشتیبان‌گیری از همه پیام‌ها و رسانه‌های خود در فضای ابری از طریق Google Drive پیدا خواهید کرد. برای بکاپ گرفتن از واتساپ می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که این فرآیند هر روز، هر هفته یا هر ماه به‌طور خودکار و در هر زمان که بخواهید اجرا شود.

بکاپ واتساپ در اندروید

چگونه در واتساپ بکاپ بگیریم ؟ اگر گوشی اندرویدی دارید برای گرفتن بک اپ واتس اپ کافیست مراحل زیر را طی کنید:

بک اپ واتس اپ

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۲۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

۱- در ابتدای مسیر گرفتن بک آپ واتس آپ واتساپ ، دستگاه اندرویدی خود باز کنید، سپس روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

۲- روی «Settings» و سپس روی «Chats» ضربه بزنید.

۳- روی «Chat backup» ضربه بزنید و سپس در صفحه بعدی روی دکمه سبز «BACK UP» ضربه بزنید.

۴- برای برنامه‌ریزی بکاپ گیری از واتساپ روی «Backup to Google Drive» ضربه بزنید و زمانبندی پشتیبان‌گیری را انتخاب کنید. سپس، بررسی کنید تا مطمئن شوید که حساب گوگل و شبکه Wi-Fi صحیح انتخاب شده‌اند.

بکاپ واتساپ در گوگل درایو

بکاپ واتساپ در گوگل درایو یکی از بهترین روش‌های پشتیبان‌گیری از اطلاعات است. واتس اپ به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی از تمام چت‌های خود در گوگل درایو نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای بکاپ گرفتن از پیام های واتس اپ با استفاده از Google Drive، به یک حساب فعال گوگل و همچنین خدمات Google Play روی گوشی نیاز دارید. همچنین، می‌توانید حساب گوگل خود را تغییر دهید، اما اگر این کار را انجام دهید دسترسی به پشتیبان‌هایی که در حساب قبلی ذخیره کرده‌اید را از دست خواهید داد. در اینجا یک راهنمای سریع در مورد بکاپ واتساپ با گوگل درایو را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

چگونه از واتساپ بکاپ بگیریم ؟

بکاپ گرفتن از واتس اپ ایفون

مرحله ۱: WhatsApp را در گوشی اندرویدی خود باز کنید و به بخش تنظیمات بروید.

مرحله ۲: اکنون روی Chats > Chat backup > Backup to Google Drive ضربه بزنید.

مرحله ۳: زمانبندی پشتیبان‌گیری غیر از Never (به معنای هرگز) را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید انتخاب کنید که در چه زمانی از چت‌های خود در Google Drive نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرحله ۴: حساب گوگلی که می‌خواهید از سابقه چت خود در آن پشتیبان تهیه کنید را انتخاب کنید. اگر حساب Google متصل ندارید، می‌توانید وقتی از شما خواسته شد روی Add account ضربه بزنید و یکی را وارد کنید.

مرحله ۵: اکنون باید روی Back up over ضربه بزنید تا شبکه‌ای که می‌خواهید برای پشتیبان‌گیری استفاده شود را انتخاب کنید. بهترست با استفاده از Wi-Fi نسخه پشتیبان تهیه کنید، زیرا ممکن است حجم زیادی از اینترنت مصرف شود.

مقاله پیشنهادی: آموزش کامل دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت تصویری

بکاپ گرفتن از واتس اپ ایفون

بکاپ گرفتن از واتس اپ ایفون هم تنها با چند مرحله کوتاه امکانپذیرست، در ادامه نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ در ایفون را می‌بینید:

بکاپ گرفتن از واتساپ

۱- WhatsApp را باز کنید و روی “Settings” در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

۲- روی «Chats» و سپس روی «Chat Backup» ضربه بزنید.

۳- روی «Back Up Now» ضربه بزنید.

همچنین، می‌توانید با ضربه زدن روی «پشتیبان‌گیری خودکار» و ورود به حساب iCloud خود و انتخاب زمانبندی پشتیبان‌گیری، به‌روزرسانی‌های خودکار را فعال کنید.

مقاله پیشنهادی: چگونه دو واتساپ داشته باشیم در یک گوشی؟

بکاپ واتساپ با ایتونز

 

بکاپ گیری از واتساپ

آیا می‌دانید بکاپ واتساپ در آیفون به غیر از روشی که گفته شد یک راه‌حل دیگر هم دارد؟ آیا آیتونز گزینه‌ای برای ایجاد یا بازیابی نسخه پشتیبان آیفون ارائه می‌دهد؟ درست حدس زدید، بک اپ واتس اپ در ایفون با استفاده از iTunes هم امکانپذیرست. حال اگر بخواهید بکاپ واتساپ ایفون را به صورت دستی ایجاد یا بازیابی کنید چه باید کرد؟ در این قسمت به نحوه بکاپ واتساپ با ایتونز می‌پردازیم.

بکاپ واتساپ با ایتونز یک راه سریع برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات شما است. علاوه بر این، با استفاده از این روش با مشکل تمام شدن فضای ذخیره‌سازی که اکثر کاربران آیفون در حین آپلود اطلاعات خود در iCloud با آن رو به رو هستند، مواجه نمی‌شوید. بنابراین، می‌توانید هر اندازه داده‌ که می‌خواهید ذخیره کنید.
برای اطلاع از قیمت گوشی آیفون به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

همچنین، iTunes به شما هر دو گزینه ذخیره سازی محلی و iCloud را ارائه می‌دهد و انتخاب بین آنها به عهده شماست. دو راه برای ایجاد بک اپ واتس اپ iTunes وجود دارد. اولین مورد اینست که از واتس اپ از طریق آیتونز و با استفاده از سیم پشتیبان تهیه کنید. مورد دیگر تهیه نسخه پشتیبان به صورت بی‌سیم است. در ادامه هر دو روش را توضیح می‌دهیم:

√ پشتیبان گیری از WhatsApp در iTunes با استفاده از کابل

چگونه از واتساپ بکاپ بگیریم

این روش یک راه سریع برای ایجاد بکاپ واتساپ بدون گوگل درایو است. تنها چیزی که برای انتقال داده‌های خود نیاز دارید یک کابل است. مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱. آخرین نسخه iTunes را بر روی کامپیوتر خود نصب و اجرا کنید.

مرحله ۲. اکنون دستگاه خود را به رایانه شخصی متصل کنید. کمی منتظر بمانید، اجازه دهید iTunes گوشی هوشمند شما را شناسایی کند.

مرحله ۳. روی تب Device کلیک کنید و گوشی مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر فقط یک دستگاه را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کرده باشید، iTunes به طور خودکار آن را انتخاب می‌کند.

مرحله ۴. یک برگه Summary را در پنجره سمت چپ خواهید دید؛ آن را انتخاب کنید.

مرحله ۵. دو گزینه برای قرار دادن پشتیبان خود پیدا خواهید کرد. اولین مورد iCloud است. اگر فضای ذخیره‌سازی کافی در iCloud دارید، می‌توانید یک نسخه پشتیبان در آنجا ایجاد کنید. در غیر این صورت به گزینه دوم بروید. همچنین، می‌توانید داده‌های پشتیبان خود را در حافظه محلی هم قرار دهید. بنابراین روی تب “This Computer” کلیک کنید و نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرحله ۶. دکمه “Backup now” را برای شروع فرآیند فشار دهید.

مرحله ۷. تکمیل آن کمی زمان خواهد برد.

بک اپ واتس اپ در ایفون
√ پشتیبان‌گیری از WhatsApp به iTunes به صورت بی‌سیم

این یک روش دیگر برای پشتیبان‌گیری از WhatsApp از طریق iTunes است. به این ترتیب برای اتصال اولیه فقط یکبار باید کابل دیتا داشته باشید. پس از ایجاد موفقیت‌آمیز اتصال اولیه، دیگر نیازی به داشتن کابل دیتا برای دفعه بعد ندارید. برای ایجاد بکاپ واتساپ مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱. آخرین نسخه iTunes را بر روی رایانه شخصی خود نصب و اجرا کنید.

مرحله ۲. گوشی خود را به رایانه متصل کنید و اجازه انتقال داده‌ها را بدهید.

مرحله ۳. به برگه summary بروید. گزینه “Sync with this iPhone over Wi-Fi” را خواهید دید. این گزینه را علامت بزنید و تغییرات اخیر را ذخیره کنید.

بکاپ واتساپ در آیفون

 

مرحله ۴. آیفون خود را از کامپیوتر جدا کنید.

مرحله ۵. اکنون می‌توانید آیفون خود را بدون اتصال به کامپیوتر با iTunes همگام‌سازی کنید.

مرحله ۶. بر روی گزینه Select کلیک کنید و به گزینه General بروید. برای همگام سازی داده‌ها می‌توانید روی گزینه iTunes Wi-Fi Sync کلیک کنید.

مرحله ۷. هنگامی که دکمه Sync Now را فشار می‌دهید، iTunes فرآیند بکاپ گرفتن از واتساپ را آغاز می‌کند.

بک آپ از واتساپ
برای اطلاع از قیمت موبایل به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید
در این مقاله یاد گرفتیم بکاپ واتساپ چیست و چطور از چت‌ها و فایل‌های خود در گوشی اندروید یا آیفون پشتیبان‌گیری کنیم. اگر سوالی در رابطه با نحوه بکاپ واتساپ اندروید یا آیفون دارید در قسمت کامنت بنویسید. منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

سوالات متداول

نحوه بکاپ واتساپ در اندروید چگونه است؟

✔️ برای بکاپ گرفتن از واتساپ در گوشی اندرویدی کافیست از منوی سه نقطه واتساپ در بالای صفحه روی تنظیمات ضربه بزنید. سپس چت روی گزینه چت بزنید و پشتیبانگیری از چت را انتخاب کنید. آموزش تصویری این فرآیند در مقاله بصورت کامل ارائه شده است.

بکاپ واتساپ کجا میره ؟

✔️ پوشه بکاپ واتساپ در فایل منیجر گوشی قرار دارد. اگر از طریق گوگل درایو اقدام به پشتیبان گیری کرده باشید می‌توانید آن را در فضای ابری Google Drive خود نیز پیدا کنید.

بکاپ واتساپ در گوگل درایو آیفون چگونه است؟

✔️ برنامه واتساپ را باز کنید. به مسیر Chats > Chat backup > Backup to Google Drive بروید و نسخه بکاپ را ایجاد کنید. آموزش کامل این سوال در متن مقاله وجود دارد.

آیا بکاپ واتساپ بدون ایمیل امکانپذیرست؟

✔️ در گوشی آیفون شما می‌توانید از طریق آیتونز نیز اقدام به بکاپ گیری کنید. این راه حل نیز به دو روش امکانپذیرست که در مقاله بصورت کامل به ان پرداخته شده است.

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

  1. چگونه از واتساپ بکاپ بگیریم وقیتی اکلودمون ست نیستش؟

  2. چگونه از واتساپ بکاپ بگیریم وقیتی اکلودمون ست نیستش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن