گوشی آیفون
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار فناوری و تکنولوژی

پیام محو شونده واتساپ یا قابلیت WhatsApp Disappearing چیست؟۱۳ نکته مهم در مورد آن

 • یکی از قابلیت‌‌های جدیدی که به این پیام رسان اضافه شده، پیام محو شونده واتساپ بوده که بسیاری از کاربران را با ابهاماتی روبه‌رو کرده است، برای مثال ممکن است این ابهام ایجاد شود که disappearing messages whatsapp چیست ؟ هنگام استفاده از آن چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا می‌توان پیام‌هایی که محو شده را دوباره برگرداند؟ طبیعی است تا زمانی که تمام ابهامات شما برطرف نشده از استفاده و یا فعال کردن قابلیت WhatsApp Disappearing اجتناب کنید. در اینجا مجله فروشگاه اینترنتی موبایل ۱۹کالا به ۱۳ نکته ضروری در رابطه با ویژگی پیام محو شونده در واتساپ و یا قابلیت WhatsApp Disappearing اشاره خواهد کرد.

  معنی disappearing در واتساپ – پیام محو شونده در واتساپ

  اگر از جمله افرادی هستید که نمی‌دانید کاربرد قابلیت دیس اپیرینگ واتساپ چیست! بهترست بدانید که با فعال کردن این گزینه پیام‌ها بعد از ۷ روز ناپدید می‌شوند همانند وضعیت یا استاتوس واتس‌آپ و شما دیگر آنها را مشاهده نخواهید کرد. به جای اینکه این پیام‌ها بلافاصله ناپدید شوند، بعد از فعال کردن این گزینه ۷ روز بعد ناپدید خواهند شد؛ اما چه نکاتی را باید در رابطه با آن در نظر گرفت؟ آیا در همه پلتفورم‌های گوشی موبایل در دسترس است؟

  ۱- از چه پلتفورم‌‌ها و چت‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

  قابلیت پیام محو شونده واتساپ یا قابلیت WhatsApp Disappearing هم در اندروید و هم در iOS همچنین نسخه وب واتس آپ در دسترس کاربران قرار گرفته است. از‌این‌رو برای اینکه از این قابلیت بتوانید استفاده کنید می‌بایست واتساپ خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید؛ اما تا به امروز از نسخه ویندوز پشتیبانی نمی‌کند. همچنین این مورد از قابلیت‌های واتساپ هم برای چت‌های مجزا و هم برای گروه‌ها قابل اجراست.

  ۲- مدت زمان پیام‌ها

  این به شما بستگی دارد که این قابلیت واتس آپ را فعال کنید یا خیر، اما در نظر داشته باشید که بعد از فعال‌سازی ۷ روز چت‌های ارسالی و دریافتی پاک می‌شوند. به محض اینکه این قابلیت واتس‍آپ را غیرفعال کنید هم دوباره پیام‌های ارسالی و دریافتی در چت روم باقی خواهند ماند.

  پیام محو شونده واتساپ
  پیام محو در شونده واتساپ

  ۳- ویژگی پیام محو شونده واتساپ یا قابلیت WhatsApp Disappearing به صورت پیش فرض خاموش است. اگر قصد دارید از این نوع از قابلیت‌های واتس‌آپ استفاده کنید، بعد از به‌روز رسانی آن را فعال کنید.

  پیام ناپدید شونده واتس آپ
  پیام ناپدید شونده واتس آپ

  ۴- تماس یا برنامه خاص

  این ویژگی خاص تماس‌ها است، از‌این رو برای تک تک تماس‌های خود باید این ویژگی را فعال کنید. این معنایش این است که زمانی که در یک چت مجزا آن را فعال کردید، در دیگر چت‌ها فعال نخواهد شد. تاکنون ویژگی هم در واتس‌اپ ارائه نشده تا بتوان به صورت یکجا این قابلیت را فعال کرد.

  ۵- چگونه می‌توان پیام محو شونده در واتساپ را فعال و غیرفعال کرد.

  قدم اول:
  WhatsApp را باز کنید، چت‌ها و گروهایی که می‌خواهید این قابلیت برای آنها فعال شود را باز کنید. در نظر داشته باشید که آدمین گروها می‌توانند این قابلیت را فعال یا غیر‌فعال کنند.
  قدم دوم:
  روی نام مخاطب و یا گروه ضربه زده و از تنظیمات روی گزینه Disappearing messages ضربه بزنید.

  پیام ناپدید شونده واتس آپ قابلیت WhatsApp Disappearing

  قدم سوم:
  در این مرحله می‌توانید با انتخاب On این قابلیت واتس آپ را فعال و انتخاب گزینه Off آن را غیر فعال کنید.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۸۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی نوکیا G21 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۰۶۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11S ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۲۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اینفینیکس Hot 11 Play ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2020 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۸,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۱T 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

  قابلیت WhatsApp Disappearing

  ۶- چه کسی می‌تواند ویژگی پیام محو شونده واتساپ را کنترل کند؟

  هر دو شرکت کننده در گپ یک به یک می‌توانند ویژگی پیام محو شونده واتساپ را در هر زمان فعال یا غیرفعال کنند. بنابراین اگر آن را فعال کنید، شخص دیگر می‌تواند آن را خاموش کند؛ اما تنها در گروها تنها ادمین گروه‌هاست که می‌توانند آن را روشن و یا خاموش کند.

  ۷- برای پیام‌های قدیمی واتس آپ چه اتفاقی می‌افتد

  پیام‌هایی که قبل از فعال کردن قابلیت پیام محو شونده در واتساپ ارسال شده بدون تغییر باقی خواهند ماند .

  بیشتر بخوانید : افزایش تعداد اعضای گروه واتساپ

  ۸-نوتیفیکیشن اسکرین شات

  در اسنپ چت، فیس‌بوک و اینستاگرام زمانی که کسی از صفحه اسکرین شات می‌گیرد، کاربر اعلان مربوطه را دریافت می‌کند. با این حال، WhatsApp هنگام فعال کردن پیام‌های ناپدید شونده، زمانیکه شرکت کننده از صفحه عکس می‌گیرد اطلاع نمی‌دهد. بنابراین شما باید فقط با افرادی که می‌توانید به آنها اعتماد کنید از این ویژگی استفاده کنید.

  ۹- از کجا می‌توان دریافت که ویژگی پیام محو شونده واتساپ فعال شده است؟

  وقتی کسی ویژگی پیام‌های ناپدید شده را در یک چت روشن کند، WhatsApp هشدار «پیام‌های در حال ناپدید شدن» را در چت مربوطه روشن می‌کند. به همین ترتیب، هنگامی که شما یا شرکت کننده دیگر ویژگی را غیرفعال کنید، یک پیام هشدار ظاهر می‌شود.

  قابلیت WhatsApp Disappearing

  در مواردی هم که شما هشدار را نادیده بگیرید یک راه دیگر برای چک کردن فعال بودن این قابلیت واتس‌اپ وجود دارد. یه آیکون ساعت که در کنار نام مخاطب آمده توجه کنید. اگر علامت ساعت را مشاهده کردید، یعنی قابلیت پیام محو شونده واتساپ فعال است.

  ناپدید شدن پیام های واتس آپ

  ۱۰- نقل قول و یا پیام‌های فوروارد شده باقی می‌مانند

  هنوز باگ‌هایی در قابلیت پیام محو شونده واتساپ وجود دارد که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید، برای مثال بعد از فعال کردن هم هنوز پیام‎های فوروارد شده باقی می‌مانند.

   در مواردی هم که شما هشدار را نادیده بگیرید یک راه دیگر برای چک کردن فعال بودن این قابلیت واتس‌اپ وجود دارد. یه آیکون ساعت که در کنار نام مخاطب آمده توجه کنید. اگر علامت ساعت را مشاهده کردید، یعنی قابلیت پیام محو شونده واتساپ

  ۱۱-پیش نمایش پیام‌ها در واتس‌اپ دیده می‌شود

  فرض کنید شما چند روز به سراغ پیام‌رسان نرفته‌اید، در همین حین دوست شما ویژگی Disappearing Messages را برای چت شما فعال کرده و تعدادی پیام ارسال می‌کند. اکنون، اگر بعد از یک هفته بخواهید آن پیام‌ها را در WhatsApp بررسی کنید، آن پیام‌ها را نمی‌بینید؛ اما پیش نمایش آنها در اعلان‌ها نمایش داده می‌شود، البته به این شرط اینکه اعلان واتس آپ را غیر فعال نکرده باشید. از‌این‌رو توصیه می‌شود که هنگام استفاده از این قابلیت واتس آپ احتیاط کنید.

  ۱۲- پشتیبان گیری از پیام محو شونده واتساپ

  همه پیام‌ها، حتی پیام‌های ناپدید شده، جزئی از نسخه پشتیبان WhatsApp قرار می‌گیرند، خواه به صورت دستی پشتیبان بگیرید و یا به آن برنامه‌ دهید تا به صورت خودکار انجام شود. با این حال، هنگامی که نسخه پشتیبان تهیه شده را پس از یک هفته یا بیشتر بازیابی می‌کنید، پیام‌های ناپدید شده بازیابی نمی‌شوند. بله، حتی اگر از Disappearing Messages پشتیبان تهیه کنید، آنها از نسخه پشتیبان تهیه شده پس از ۷ روز پاک می‌شوند.

  ۱۳- برای فایل‌های چند رسانه‌ای چه اتفاقی می‌افتد؟

  شما از طریق این پیام‌رسان می‌توانید فایل‌هایی مثل ویدئو، گیف و یا اسناد را ارسال و دریافت کنید. ویدئو‌ها اگر در حالت دانلود خودکار باشند دانلود شده و به گوشی منتقل می‌شوند، اما اگر قابلیت Disappearing Messages فعال باشد بعد از هفت روز تماماً این فایل‌ها از چت واتس آپ پاک می‌شوند؛ اما در گوشی شما باقی خواهند ماند.

   در مواردی هم که شما هشدار را نادیده بگیرید یک راه دیگر برای چک کردن فعال بودن این قابلیت واتس‌اپ وجود دارد. یه آیکون ساعت که در کنار نام مخاطب آمده توجه کنید. اگر علامت ساعت را مشاهده کردید، یعنی قابلیت پیام محو شونده واتساپ

  فرقی نمی‌کند که شما از گوشی سامسونگ استفاده کنید یا شیائومی و یا حتی گوشی‌های اپل، در هر حال با به روز رسانی می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید تا بتوانید مدیریت بهتری بر حافظه گوشی خود داشته باشید تا از کند شدن آن جلوگیری کنید.

  با مواردی که مطرح شد آیا باز هم از قابلیت Disappearing Messages استفاده خواهید کرد؟ نظرات خود را با ما به عنوان فروشگاه اینترنتی موبایل معتبر به اشتراک گذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۲ رای

  سوالات متداول

  با فعال کردن پیام محو شونده واتساپ (whatsapp disappearing) پیام ها بعد از چه مدت ناپدید می شوند؟

  با فعال کردن آن بعد از 7 روز پیام ها ناپدید می شوند.

  چه کسی می تواند ویژگی پیام محو شونده واتساپ را کنترل کند؟

  دو طرف شرکت کننده در پیام ها می توانند آن را فعال کنند اما در گروه هافقط ادمین می تواند آن را فعال یا غیر فعال کند.

  آیا پیام ها بعد از فعال کردن پیام محو شونده در نسخه پشتیبان ذخیره می شوند ؟

  بعد از فعال کردن دیس اپیرینگ واتساپ ، پیام ها در نسخه پشتیبان ذخیره نمی شوند.

  نوشته های مشابه

  ‫۱۱ نظرها

  1. گزینه disappearing message در واتساپ رو میزنم ولی نمیدونم چرا فعال نمیشه

  2. سلام وقتی هنوز واتساپ هشدار اسکرین شات از چت رو نداره این قابلیت چه استفاده ای میتونه داشته باشه ؟؟؟

  3. وفت بخیر
   طرف مقابل من چندبار این قابلیت رو روشن کرد و من خاموش بعد از اون یه علامت ابی بغل چت ها امدع علت چیه؟

   1. دوست عزیز مقاله رو مطالعه کنید کاملا توضیح داده شده

  4. سلام بعد از فعال سازی پیام ها برای دوطرف پاک میشه ؟
   و اینکه اگه قبل از زمان ۷ روز صفحه چت مون رو پاک کنیم ب طور خودکار برای طرف مقابل پیام ها پاک میشه؟

   1. نه پاک کردن چتتون فقط برای شما پاک میشه اما اگر تنظیم کنید بعد از ۷ روز برای هر دو طرف کلا پیام ها حذف میشه

  5. سلام‌ میخواستم بدونم توی چت خصوصی (دو نفره) اگر یکی از طرفین این گزینه را فعال کنه و اون یکی قبل ۷ روز یا اتمام تایم میتونه خاموشش کنه؟و در حالتی که خاموش کنه باز هم پیام هایی که قبلا رد و بدل شده بودن پاک میشن یا خیر ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن