خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار سامسونگاخبار گوشی موبایلپیشنهاد سردبیر

تفاوت گوشی سامسونگ ویتنام و هند در چیست و کدام یک با کیفیت‌‌ترست؟

گوشی های سامسونگ ساخت هند بهتر است یا ویتنام؟ احتمالاً شما هم هنگام خرید گوشی در بازار با پک ویتنام و هند در این برند روبه‌رو شدید و نمی‌دانید که گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است، اما تفاوت پک ویتنام و هند در چیست؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا یکبار برای همیشه این موضوع را بررسی کنیم.

فرق گوشی ویتنام با هند

همانطور که می‌دانید سامسونگ یک برند کره‌ایست و شعبه‌های زیادی در کشورهای مختلفی مثل هند، ویتنام، اندونزی، برزیل و چین دارد. البته ناگفته نماند که نه تنها این برند بلکه همه برندهای معروف جهان در کشورهای مختلف شعب دارند تا بتوانند پاسخگوی تقاضای میلیونی محصولات خود باشند و هزینه تولید را نیز پایین بیاورند. همانطور که محصولات برند آمریکایی اپل در چین ساخته می‌شود، طبیعیست samsung هم در جایی غیر از کره جنوبی خط تولید داشته باشد. البته برخی مدل‌های آن مثل سری M تنها در یک کشور(هند) ساخته می‌شوند و نسخه دیگری ندارند و گفتن این که محصولات سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است در واقع بی‌معنی به نظر می‌رسد.

گوشی هندی بهتره یا ویتنام

گوشی های سامسونگ ساخت هند بهتر است یا ویتنام

هنگامی که برای خرید به یک فروشگاه موبایل مراجعه می‌کنید، فروشنده ممکن است با چرب زبانی و هزار ترفند متفاوت سعی کند جنس خود را به شما بفروشد و حتی قیمتی بالاتر از ارزش واقعی نیز از شما تقاضا کند. یکی از داستان‌هایی که بسیار رایج است و حتماً آن را شنیدید، تفاوت پک هند با ویتنام سامسونگ است و گفته می‌شود گوشی‌های ساخت ویتنام کیفیت بالاتری دارند و در نتیجه هزینه بیشتری باید برای آن بپردازید و از طرفی دیگر گوشی‌های خط تولید هند را بی‌کیفیت و بدون خریدار جلوه می‌دهند، اما این موضوع تا چه حد واقعیت دارد؟ گوشی سامسونگ ویتنام بخریم یا هند ؟

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین گوشی سامسونگ ۲۰۲۱

بگذارید خیالتان را راحت کنیم، واقعیت این است که samsung برای همه خط تولیدهای خود استاندارد یکسان داشته و کیفیت تمام قطعات یکسان است و مهم نیست آن گوشی در هند تولید شود یا ویتنام، کیفیت و محصول نهایی یکیست. در واقع محصولات سامسونگ در این کشورها فقط مونتاژ می‌شوند. پس حتی مطرح کردن سوال گوشی سامسونگ ساخت هند بهتر است یا ویتنام نیز اشتباه بوده و صرفاً ترفندیست که فروشندگان سودجو گوشی‌های خود را گران‌تر بفروشند یا گوشی ساخت هند شما را زیر ارزش واقعی از شما خریداری کنند.

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتره

مقاله پیشنهادی: از کجا بفهمیم گوشی اصل است ؟

چرا گوشی‌های ساخت هند سامسونگ قیمت پایین‌تری دارند؟

دو عامل مهم در پایین‌تر بودن قیمت گوشی‌های تولید هند سامسونگ نسبت به نسخه ویتنام دخیل است.
عامل اول اختلاف ارزش پول و پایین بودن دستمزد کارگران در کشور هند است که باعث می‌شود هزینه تولید و قیمت نهایی برای سامسونگ کم‌تر شود و بتواند اندکی قیمت عرضه را پایین‌تر بیاورد.
عامل دوم نیز شایعاتیست که فروشنده‌ها در مورد گوشی‌های هندی راه انداختند و جلوه بدی که از آن در ذهنیت مردم ساختند باعث شده مدل‌های تولید ویتنام گران‌تر به فروش برسد و طرفداران بیشتری داشته باشد.

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۳,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۲۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۸,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

تفاوت پک هند با ویتنام در لوازم جانبی و بسته بندی

شاید تنها تفاوتی که بین گوشی سامسونگ ساخت هند و ویتنام وجود دارد، سری شارژر آن باشد که مطابق با استاندارد همان کشور زده شده است. در بقیه موارد مثل هندزفری و محتویات داخل جعبه تفاوتی وجود ندارد و همه چیز یکسان است.

سامسونگ ویتنام یا هند را چگونه تشخیص دهیم؟

معمولاً پشت جعبه گوشی نام کشور سازنده نوشته شده، اما می‌توانید برای اطمینان بیشتر از کد IMEI درج شده روی جعبه دستگاه استفاده کنید یا در قسمت تنظیمات گزینه About را بزنید تا شناسه IMEI نمایش داده شود. همچنین می‌توانید برای مشاهده کد IMEI با گوشی خود *#۶# را شماره‌گیری کنید. اکنون کافی است به رقم هفتم و هشتم آن دقت کنید تا متوجه شوید گوشی شما مونتاژ چه کشوریست.

 • رقم ۰۵ یا ۵۰ یعنی مونتاژ آمریکا، فنلاند یا برزیل است.
 • ارقام ۰۲ و ۲۰ مونتاژ کشورهای امارات متحده عربی یا هند است.
 • عدد ۱۰ یا ۰۱ مونتاژ فنلاند را نشان می‌دهد.
 • اعداد ۰۶ و ۶۰ نشان دهنده مونتاژ هنگ کنگ، چین یا مگزیک است.
 • وجود رقم ۰۳، ۳۰، ۰۴ یا ۴۰ نشان دهنده مونتاژ چین است.
 • در مورد ارقام ۰۷ و ۷۰ نیز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما به نظر می‌رسد مونتاژ ویتنام است.
 • عدد ۰۰ به معنی تولیدشدن در کارخانه اصلی کمپانی samsung است.

گوشی ساخت هند بهتره یا ویتنام

گوشی‌های ODM چیست؟ آن‌ها را اشتباه نگیرید.

بعضی از گوشی‌های ارزان قیمت و اقتصادی این برند کره‌ای به سفارش samsung توسط کمپانی‌های چینی Haquin، Wingtech، Longcheer، Chino-E و TINNOساخته می‌شوند که به آن‌ها ODM می‌گویند. البته بیشترین سهم در گوشی‌های ODM این برند متعلق به شرکت Wingtech است. هدف از تولید مدل‌های ODM کاهش هزینه نهایی و رقابت با گوشی‌های ارزان قیمت چینیست و آن‌ها را با پک هند و ویتنام سامسونگ اشتباه نگیرید.

هرچند غول کره‌ای معتقد است کیفیت گوشی‌های ODM مورد تأیید آن‌هاست، اما از نظر چیپست، نمایشگر و دوربین اصلاً با گوشی‌های ساخت خود شرکت samsung قابل مقایسه نیستند. البته موبایل‌های ODM بسیار ارزان‌تر از محصولات دیگر این برند هستند و نمی‌شود بابت کیفیت پایین‌تر آن ایرادی به این شرکت کره‌ای وارد کرد. ناگفته نماند اکثر خط تولید برندهای چینی معروف مثل شیائومی کیفیت و سخت‌افزار بسیار بهتری نسبت به گوشی‌های ODM سامسونگ دارند. از جمله موبایل‌های ODM می‌توان به A01 و A10 اشاره کرد.

در نهایت گوشی ساخت هند بهتره یا ویتنام 

در آخر باید گفت که مطرح کردن این سوال که موبایل سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است به طور کلی اشتباست، چرا که پک هند و ویتنام از نظر باتری، نمایشگر، تراشه و استاندارد بکار گرفته شده در مونتاژ هیچ تفاوتی باهم ندارند و تنها بازارگرمی فروشنده‌ها و ذهنیتی که برای عموم مردم ایجاد شده باعث چنین جوی شده است. تاکنون هیچ منبع یا شکایاتی وجود نداشته که ثابت کند گوشی های سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است یا پک هند و ویتنام کیفیت متفاوتی با یکدیگر دارند. پس با خیال راحت می‌توانید پک هند یا ویتنام گوشی‌های سامسونگ را خریداری کنید.

نظر شما چیست؟ شما تجربه استفاده از کدام پک از گوشی‌های سامسونگ را داشتید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴۰۸ رای

سوالات متداول

گوشی های سامسونگ ساخت هند بهتر است یا ویتنام ؟

✔️ در واقع هیچ تفاوتی بین گوشی‌های ساخت هند و ویتنام وجود ندارد و هر دو زیر نظر سامسونگ و طبق استانداردهای آن، گوشی‌ها را مونتاژ می‌کنند.

از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ ما پک ویتنام است یا هند ؟

✔️ معمولاً پشت جعبه گوشی کشور سازنده را ذکر کرده است، اما راه دیگر آن استفاده از کد IMEI است که رقم هفتم و هشتم آن نشان دهنده کشور تولید کنند آن است. عدد 10 یا 01 مونتاژ ویتنام و عدد 05 یا 50 مونتاژ هند است.

گوشی‌های ODM چیست؟

✔️ برخی گوشی‌های اقتصادی و ارزان قیمت سامسونگ که توسط کمپانی‌های چینی ساخته می‌شوند و در مقاله بالا کامل‌تر درمورد آن توضیح داده شده است.

آیا پک هند و ویتنام گوشی‌های سامسونگ در بسته بندی و لوازم اولیه داخل جعبه تفاوتی دارند؟

✔️ خیر، لوازم جانبی و بسته بندی یکیست و تنها تفاوت سری شارژر آن است که مطابق با استاندارد برق همان کشور طراحی شده است.

نوشته های مشابه

‫۱۳۳ نظرها

 1. درود بر شما
  من دو سه ساله a71دارم هندی هم هست
  فوق‌العاده عالیه ، تا الان نه هنگ کرده نه باطریش خالی کرده ، از هر نظری که فکر کنی عالیه
  البته طبق نظرات کارشناسانی که توی گوگل سرچ کردم همه اتفاق نظر داشتن که گوشی سامسونگ a71یکی از بهترین گوشی های سامسونگ هست و یک گوشی حرفه ای بحساب میاد
  شاد باشید

 2. اینم بگم
  موقع خرید دقت کنید، گوشی رو تست کنید که توی حمل و نقل آسیب ندیده باشه، بعدا ببرین خونه ببینین فلان چیزش خرابه بذارین بحساب کشورِ تولید کننده‌ش
  گوشیها همه کنترل کیفی میشن بعد میان بیرون، حالا بعدا توی بار آسیب ببینه به هند و ویتنام چه مربوط

 3. خدا شاهده من هم ینفر مثل شماها، موقع خرید گوشی ۶۰۰ تومن بیشتر پول دادم ویتنامی خریدم، برادرم همون موقه هندی خرید
  آوردیم خونه مقایسه کردیم هیچ فرقی نداشتن، الان دوسال گذشته هنوزم فرقی ندارن
  بخدا دوربین و نمایشگر و سی پی یو و هر کوفت و زهرماریو مقایسه کردیم یه فرق هم پیدا نشد
  گولِ فروشنده های بی انصافو نخورین، آقای قاسمی الان اون ۶۰۰ تومنی که ازمن ییشتر گرفتی پولدارت کرد؟ چرا اونهمه دروغ گفتی به من؟؟؟
  گولشونو نخورین، میان اینجاها هم کامنت میذارن که گمراهتون کنن گولتون بزنن

 4. فرق دارین راحت ترین راه فهمیدن فرق هم شما سریa54از ۲تا سری هند ویتنام بگیر دستت باهاش شماره بگیر صفحه که باز شد وقتی شماره گرفتی پک هند معمولی همه گزینه هاش پک ویتنام ضبط کننده صدا داره این یکی از فرقایی هست ک تو نرم افزار هم سخت افزاری هم نرم افزاری فرق هست بینشون اما چرا دقیقا این نمیگن مشخص نمیشه از سمت کارخانه مشخص نیست

 5. سلام
  بنظر من پک هند و ویتنام هیچ تفاوتی با هم ندارند و سامسونگ تنها شرکتی نیست که محصولاتش رو توی هند مونتاژ می‌کنه ، اگه خاطرتون باشه شرکت نوکیا که یک برند فنلاندیه هم محصولاتش رو توی هند مونتاژ میکرد یعنی شرکتهای مستقر در هند اینقدر کارشون درست بوده که سایر برندها هم توی این کشور سرمایه گذاری کردند و اعتبارشون رو در اختیار این کشور گذاشتند ضمن اینکه این کشور مثل ما مسلمون نیست که بخواد توی کارش غل و غش داشته باشه ولی اگه این برندها میومدند توی ایران مونتاژ میشدند تا حالا صددرصد نیست و نابود میشدند و اثری ازشون باقی نمیموند چون ما تو کشورمون بهانه ای بزرگ داریم به اسم تحریم

  1. مسلمون واقعی با. مسلمون اسمی، تفاوت داره دوست عزیز

   کم کاری ما ربطی به دینمون نداره

   الکی شلوغش نکن

   1. اسلام به ذات خود ندار عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست برادر عزیز تمام دنیا ادم خوب وبد داره فقط مختص مانیست که عزیزم

 6. من ۳ماهه a73*هندی خریدم انتن دهیش افتضاحه
  و موقعی ای که میخوام تماس بگیرم هم باید چندین بار تماس بگیرم تا تماسم وصل بشه
  اگه دوستان این مشکلات رو داشتن و تونستن برطرف کنن لطفا راهنمایی کنید

 7. سلام من a54رم ۸ دارم هند ازش راضیم بین ویتنام هم به نظرم فرقی نداره

  1. فرق دارین راحت ترین راه فهمیدن فرق هم شما سریa54از ۲تا سری هند ویتنام بگیر دستت باهاش شماره بگیر صفحه که باز شد وقتی شماره گرفتی پک هند معمولی همه گزینه هاش پک ویتنام ضبط کننده صدا داره این یکی از فرقایی هست ک تو نرم افزار هم سخت افزاری هم نرم افزاری فرق هست بینشون اما چرا دقیقا این نمیگن مشخص نمیشه از سمت کارخانه مشخص نیست

  2. چرافرقی نداره عزیز همون پک ویتنام تو قسمت سخت افزاری ضبط صدا داره که پک هندی نداره این یکیش کافیه برا جواب شما

 8. سلام چند سال هست پشت سر هند خیلی نظرات منفی بوده اگر هم بر فرض بد بوده خود هند با دیدن و شنیدن این حرفها تا الان خودش رو اصلاح کرده یا حداقل کره برا خراب نشدن خودش دیگه قطعات رو برای مونتاژ به هند نمیداد

 9. سلام دوستان شاید از لحاظ سخت افزاری فرقی نداشته باشن ولی از نظر متریال صد در صد فرق دارن نوع چسب استفاده شده نوع قلع استفاده شده جنس پیچ و کیفیت همینا بعضی قطعات از شرکت مرجع نمیاد برای راحتی و هزینه کم توی کشور مونتاژ تولید میشه مثل قاب بدنه باتری و السیدی فقط شرکت مرجع کیفیتشون رو تایید میکنه که میتونن کمکاری کنن شرکتای تولید کننده بنده به شخصه ۱۳رو خیلی مقایسه کردم تفاوت زیادی داشتن حتی توی وزن حتی توی کیفیت کابل شارژر

 10. بالاخره چند تا از دوستان حرف دلم زدند،من هم به شما توصیه من گوش کنید گوشی های سامسونگ پک ویتنام و هندش از همه لحاظ سخت افزاری و کیفیت با هم یکسان هستند فقط توی ای دو کشور مونتاژ میشوند من خودم سامسونگA51پک هند دارم دو سال و دوماهه که دارمش هنوز مشکلی براش نیومده نه هنگی نه افت کیفیت مثل ساعت کار میکنه همه چیزش مثل روز اول کار میکنه،
  شماها هم کاربران عزیز گول مغازه داران نخورید همون هندش هم عالیه فقط به خاطر پایین بودن دستمزد کاراگران هندی و پایین بودن ارزش پول این کشور گوشی پک هند ارزانتر از پک ویتنامه
  وسلام

  1. سلام من گوشی ام۱۴*هند وa23 ویتنام و دارم از نطر مشخصات مثل ظرفیت،رام،رم و سایر موارد و دوربین دقیقا یکی هستند فقط اینترنت هندی ۵گیگ است ویتنامی ۴ گیگ.
   در بسیاری از موارد هندی برتر از ویتنامی هست از هر جهت که بخواهید حساب کنید.

 11. بله موافقم. سامسونگ های جدید دیگه مثل قبل نیست و کیفیت ساختشون افت کرده. فعلا داره پول برند و سابقه قبلشو میخوره

 12. سلام من A52S5Gساخت برزیل دارم گوشی نه داغ میکنه نه باطریش زود خالی می شه رزولوشن و کیفیت عکسش هم از A51که قبلا داشتم خیلی بهتره نمیدونم الان از برزیل وارد میشه یا نه چون من سال قبل گرفتم

 13. گوشی مثل ماشین شانسیه فقط باید امیدوار بود شانس بیارین

 14. من هر دوتاشون دارم a32هند و a32ویتنام در کل تنها تفاوت که در این شش ماه دیدم وقتی میخوایم وارد بازی کالاف بشیم ویتنام همیشه زودتر وارد بازی میشه واین بنظرم پردازنده قویتری داره البته توی مشخصات گوشی همه چیز آن باهم برابر است اما این نکته همیشه توی گیم اتفاق میوفته حتی هر دو اون گوشی ها بایک نت و بایک بسته اینترنت وبا یک اوپراتور استارت میشن اما ویتنام همیشه زودتر وارد بازی میشه .اما تفاوت دیگری ندیدم

 15. گوشی ام.۳۲ هندی ، باتری شش هزار میلی آمپر و گزینه ی ضبط مکالمات را هم داره. ولی ویتنامی پنج هزار میلی آمپر و ضبط مکالمات نداره.

 16. سلام دوستان
  من تا الان ۳ گوشی سامسونگ داشتم و هر سه مونتاژ ویتنام بودن کیفیت دورربین چه ماکرو چه عمق سنج و غیره کیفیت وحشتناک پاینی نسبت به گوشی های همرده داشتن و کیفیت متریال بسیار پایینه و صفحه ی نمایششون بعد یک سال استفاده بشدت کم کیفیت شده و کلا ریجن هند و ویتام کیفیت وحشتناک پایینی دارن بعد چند سال استفاده پشت گوشی ترک خورده در صورتی که همون روز اول گارد و گلس براش گذاشتم شارژر هم افتضاح هر ماه دارم سیم شارژر میخرم قبلا الجی مدل ال فینو داشتم عالی بود تا ۵ سال نه سوکتشو عوض کردم نه باطری و نه شارژر ولی متاسفانه الجی از تولید گوشی کنار کشیده و سی پی یوش سوخت و پیدا نشد دوستان از نظر شیامی بخرین خیلی بهتره تا سامسونگ الان سامسونگ کیفیتشو از دست داده و مثل قدیم نیست و برعکس هواوی که روز به روز کیفیت مونتاژ و متریال بیشتر میشه

 17. سلام گوشی مونتاژ هند و ویتنام تفاوتی ندارن ولی رام منطقش به زبون ساده سیستم اندرویدی که روش هست ویتنام باش بهتره
  برای اینکه رامتون ویتنام باش باید رام ویتنام مخصوص مدل خودتونو دانلود و با کامپیوتر فلش کنین
  رام هند باگ زیاد و خیلی سنگینه

   1. آره من گوشیم رامش هند بود رام ویتنام زدم روش

 18. سلام عزیز کفیت گوشی های سری سامسونگ بستکی داره شما چه انتظاری از گوشی داشته باشی ، سعی کن از کسانی این گوشی رو دارن نظر بگیری تا به یک جمع بندی بر سی

 19. سلام ، دو رقم اخ lmlروی کارت گوشی ببین اگه ۰۱ بود ویتنام
  عرض کنم خدمت دوستان در رابطه گوشی سری mبه دلیل نوع ولتاژ ساخت کشور هند یا ویتنام امکان داره در نوسانات برقی اشکالاتی وارد کنه ، و مورد بعدی اینکه من گوشی سری m.12 در جاهایکه ایتنرنت ضعیف بود امتحان کردم نسبت به گوشی های دیگه خوب جواب میداد

 20. من خودمA.52.s ساخت هند رو گرفتم داغ میکنه بعد نیم ساعت توی اینستاگرام و تلگرام و پابجی و کالاف بعد فقط ۷ ساعت استفاده میکنم شارژش قرمز میشه باید بزنم تو شارژ تازه تو شارژ هم خود گوشی هم شارژر به طرز باورنکردنی بد داغ میکنه حالا من پرسیدم از بعضی ها میگن ویتنامیش بهتره

  1. من ویتنامش داشتم. اون هم همینجوری بود. کلا ساختش این مشکلات داره

  1. آقا به خدا فرق دارن من خودم اصلا a33هند داشتم ۹ ماه باهاش کار کردم به طرز عجیبی داغ میکرد لامصب اصلا باهاش یه عکس میگرفتی داغ میکرد
   از شرش خلاص شدم فروختم
   A34ویتنام گرفتم
   واقعااااااا عاللیییییییه معرکست
   اصلا وقتی تو شارژم داغ نمیکنه لامصب

  2. چرا من کدگوشیمودیدم زده ۲۵ یا ۳۰ که مال چین هستش ولی رفتم توسایت و کد یا همین شماره سریال گوشیمو کامل وارد کردم و رفتم روی اون نوشتهَ قرمز ودیدم که اخرین خطش نوشته بودکه ویتنام؟ چرا اونور زده چین و اینور زده ویتنام؟ بلاخره کدومش درسته؟ ممنون میشم جواب بدین

 21. سلام خدمت دوستان بعضی هایی که نظر دادن باید هواسمان باشد مبایل های هند و ویتنام تفاوتی ندارند
  اما فکر کنم این طور نیست. من a.50 ساخت هند دارم تا حال هیچ تفاوتی رو مشاهده نکردم وحتی تست کردیم با دوستان
  با احترام S…

 22. سلام
  من الان گوشی M.12 ساخت هند گرفتم برد گوشی میگن از اول خراب بوده گوشی آکبند گرفتم آوردم خونه بعد از چند بار استفاده خود به خود خاموش میشه گوشی بعد خودش روشن میشه واقعاخیلی داغونه این مونتاژ هندی ها
  ۴/۵میلیون پول دادم الان ۱/۵ میلیون گفتن بیشتر ارزش نداره بفروشمش

 23. سلام و درود هیچ فرقی باهم ندارن همش چرته تازه من سری m سامسونگ دارم گوشیای بسیار فوق العاده ایه همین مدت که نتا و خط دهیا کم شده سری m خیلی بهتر a هست در هر صورت سازنده سامسونگ هست و نمیزاره تفاوتی در کیفیت صورت بگیره فقط گوشی رام چین و گلوبالش مهم ک مال شیائومیه

   1. چون عزیزم یک کشورجوابگوی این تعداد مشتری نیست. سامسونگ خط تولید رو در کشورطرف قرارداد راه اندازی میکنه وتمام قطعات به تمام خط تولیدها ارسال میشه حالا میخواد هرکشوری باشه… پس هیچ تفاوتی ندارن بیاییم خودمون با این حرفا سرخودمون رو کلاه نذاریم.. به امید… یکی اومده میگه چسب وپیچ فرق میکنه… آخه ماملت دیوانه نیستیم؟؟؟؟!!!! بلا نسبت عزیزان

 24. من-a۱۳- مالزی خریدم واقعا از همه لحاظ عالیه و با ویتنام مقایسش کردم هیچ تفاوتی ندارن

  1. دوستم اس۲۲* ویتنام گرفت بعداز۲ماه باطریش کاراییشو ازدست داد یه روز تا غروب دوام نداشت بعدش من اس۲۱هند گرفتم الان ۸ماهه (چشمش نزنم)باطری و کیفیت تصویر و همه چیش مثل روز اوله،اصلا داغ وهنگ نمیکنه فقط باید خودتون رو بسپارید دست تقدیر (ایموجی لبخند)

 25. با سلام
  بنده هنگام خرید گوشی سامسونگ a 52 با یکی از دوستان که در این زمینه متخصص هستند مشورت کردم ایشان با صراحت کامل به من گفتند که هیچگونه تفاوتی بین این گوشی‌ها با توجه به اینکه ساخت کدام کشور هستند وجود ندارد.

 26. سلام من a.13هند خریدم اومدم خونه دوستم که a.13 ویتنام داشت وقتی دوتا گوشیو دستم گرفتم کاملا تز نظر دوربین رزولیشن حتی وزن و گیفتیت باهم متفاوت بودن گوشی دوستم دوربینش واقعی بود و گوشی من با این که نوتر بود کیفت دوربینش رزولیشنش افتضاح بود در مقابل گوشی دوستم واقعن به سدت ناراحت شدم از گوشیم

 27. سلام من می‌خوام m3 2بخرم کدومو بخرم نسخه هندی اندروید ۱۰باطری ۶۰۰۰امپر وزن گوشی ۲۰۵گرم یا نسخه جهانیش که اندروید۱۱باطری۵۰۰۰امپری و وزن۱۹۰گرمی داره؟

  1. m32اینترنتش ضعیفه و ۴+ نمیرسه.. اما a32ویتنام نتش فورجی پلاس میشه. و هم اینکه آنتن دهیش هم خیلیی عالیه.. گوشی های هندی در شهرستان های که ارتفاع اون منطقه از دریا پایین تره پرش آنتن های زیادی دارند..لذا دوستانی که در شهرستان های که آنتن دهی منطقه شون بالا و پایینی ها های مخابراتی زیادی دارند گوشی هندی نخرید.. چراکه بهم اثبات شد.. من قبلا دو نوع گوشی ویتنامی داشتم.. a21و a32که اصلا مشکلی و اختلالی نداشتیم.. اما الان که یک ماه ای میشه a52نسخه هندی خریدم.. گوشی اصلا جواب نمیده.. بنحوی که در بعضی مناطق اون دوستانی که باهام تماس میگیرن.. خط موون بوق نمیخوره.. خلاصه دنگ و فنگ و دردسر زیادی داریم.. الانم گذاشتم بفروشم.. لذا دوستان گول گوشی هندی رو نخورید.. در شهرستان های بی امکاناتی که آنتن دهی ها نوسانات دارند.. گوشی هندی سمه.. ســم

 28. من فکر میکنم گوشی ویتنام بهتر باشه ، آخه گوشی مادرم a.22 ساخت ویتنام هست و گوشی من a.32 ساخت هند ، کیفیت دوربین گوشی ویتنام بهتره ! البته اینو بگم اون گوشی ۲۲ از نزدیک خیلی خوب از اجسام عکس میگیره و ۳۲ دور رو بهتر و واضح تر عکس میگیره!!

  1. سلام .فرقی نداره بین ساخت کشور ها . کلا گوشی گلکسی a.32 کیفیت دوربین خوبی نداره

   1. با سلام.
    منم طبق همین نظرات گوشی مونتاژ هند A.32 خریدم و کاملا هم پلمپ و آکبند بود ولی لنز دوربینش باعث میشد تصویر بشدت تار بشه تا حدی که تصویرش از یک دوربین گوشی معمولی مثل نوکیا کیبورد دار هم پایین میومد و موضوع اصلی این بود که رنگها بشدت بی کیفیت میشدند.
    و من پرس و جو کردم یکی از افرادی که توی هند رفت و آمد داره و کارش اونجاست بهم گفت هندیها افراد بد سلیقه و شلخته و بشدت بی دقتی هستند و برای کارهای ظریفی چون مونتاژ قطعات الکترونیکی مهارت ندارند. البته ناگفته‌ نماند که خطِ تولید تا حدودی اوتوماتیک هست ولی در قسمتهایی که لنز دوربین توی فریم قرار داده میشه، بصورت دستی انجام میشه. و حتی یک مقدار کوچکی از غبار باعث خواهد میشه سنسور دوربین تار نشون بده و یا لنز دوربین با جذب چند درصد از رطوبت، پنجاه درصد شفافیتش رو از دست بده. و بدتر از همه آب و هوای خیلی نامناسب هند برای تولید این محصولات و همچنین هندیها بارها دیده شده که در حین کار، حتی لباس خودشون رو به کمرشون بستند، و عرق از سر و صورتشون پایین میریزه.
    حالا برعکس چینی‌ها، ژاپنی‌ها و کره ای ها در کارهای ظریف با دقتِ بالا، تیزبین و مهارت بالایی دارند. وگرنه الکی نیست که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها صد سال پیش اولین شرکتهاشون رو در توکیو تأسیس کردند و نه هند. چرا پس نرفتند هند؟ چون ژاپنی‌ها افرادی سخت کوش دقیق و منظبط و متعهدی هستند. برعکس هندیها که سهل انگار و کارشون بی دقت و زُمخته. من توی شرکت نستله هندیها رو دیده بودم که کار می‌کردند. شلخته و بی دقت بودند. این مقاله هم بنظر منطقی نمیاد، چون تعیین قیمتِ عرضه، باعث گران شدن پک ویتنام شده و نه چرب زبونی مغازه داره‌ها.
    هرچند خودم خریدِ گوشی از مغازه رو پیشنهاد نمیکنم و می‌دونم که خیلی از حرفاشون بازار گرمی و دروغه. و اکثر گوشی‌ها تو مغازه فروش ها، حتی دست دوم و می‌تونه ایراد فنی هم داشته باشه. ولی این موضوع و تعیین قیمت، بنظر من از همون مرحلهِ واردات هست و گوشی‌های پک هندی، توسط یک کشور واسطه عربی وارد کشور ما میشه. اونم با قیمتی پایین تر. ولی پک ویتنام گرانتره، اونم به همون دلیل پایین بودن ارزش ارز هندی و دستمزد کارگران شلخته هندی و کاهش هزینه تولید و هم شیوه واردات به کشور.

     1. سلام چرا گوشی من شماره lmei هفت و هشت ۲۹ یا ۹۱ هست آ ۱۲ دارم هندی

    1. رئیس دوتا از شرکت ها بزرگ تکنلوژی جهان گوگل و مایکروسافت هندی هست این حرفا چیه اخه!
     این کارخونه ها کامل زیر نظارت سامسونک هست هیچ فرقی ندارن با هم

    2. دقیقا فرمایشات شما درسته. قطعات سامسونگ با هم فرقی نمیکنند مهم مونتاژ کردنه که در ویتنام بسیار با مهارت مونتاژ میشه ولی در هند فقط مونتاژ میشه و مدیریت دقیقی در مونتاژ نداره.و اینکه قیمت تمام شده گوشی سامسونگ در هند ارزانتر از ویتنام در میاد برای همین پک ویتنام گرانتر هست.
     من خودم گوشی سامسونگ S3 ویتنام داشتم و سال ۲۰۱۵ S6 ویتنام گرفتم و تا الان دارمش از نظر کارایی فوق‌العاده هست فقط دو بار باتری عوض کردم و یکبار تاچ و السیدی شکست و عوض کردم و واقعا گوشی خوبیه و راضی هستم

    3. داداش این حرفا چیه میزنی آخه ؟!!!!مگه گوشیارو تو کوچه و خیابون درست میکنن که طرف لباسشو ببنده به کمرش عرق کنه و این حرفا…
     این چرندیات چیه آخه!!!!
     خط مونتاژ هر کشور باید طبق استاندارد جهانی باشه و زیر نظر شرکت انحصاری.
     از نظر کیفیت قطعات ،پردازنده,دوربین و غیره کشورای مونتاژ کننده یکی هستن و زیر نظر مستقیم شرکت سازنده.کوچکترین اشتباه توی خط تولید میتونه باعث از بین رفتن اعتبار شرکت بشه.
     مگه سامسونگ اعتبارشو از توی جوب پیدا کرده که بده هندیای کوچه و خیابونی براش مونتاژ کنن.!!!
     پک هند و ویتنام فرقش قبلاً فقط واسه محتویات جعبش بود.مثلا ویتنام هندزفری میزاشت هند نمیزاشت و هند شارژر سه خار میزاشت ویتنام دو خار،همین که دیگه الآن شارژر و هندزفری حذف شده.
     الانم تنها فرق هند و ویتنام فقط بخاطر آپدیت دادنه که هند زودتر میاد ویتنام دیرتر.
     الکی مردمو گمراه نکنید
     کاسبا با همین حرفا مردمو میچاپن
     که هند ارزون تره ویتنام گرون تره یا برعکس

     1. باسلام دوست بنده کارش همینه خیییلی ساله فرقش اینه که پک هندفقط۱سال آپدیت نرم افزاری ومیده پک ویتنام۴سال

    4. یعنی میگی این دوست شما ازشرکت سامسونگ زرنگتربوده وشلخته بودن هندی ها رو فهمیده؟؟!!!! خدایا شکرت…

   2. سلام گوشی منA32ساخت هند هست ، کیفیت دوربینش فوق‌العاده است خیلی باکیفیت میندازه

  1. اصلا خوب نیست خودم تجربه کردم کیفیت دوربینش پایینتر از هم تراز اماراتیش بوده

   1. سلام من A.53 ساخت هند خریدم اصلا کیفیتش حرف نداره و هیچ تفاوتی با ویتنام نداره

    1. فقط حرف می زنید تا الان سه بند خوندم سر اصل مطلب نیومده فقط حرف های بیهوده اصل مطلب رو بنویسید

    2. دوستان عزیز فرق پک هند و ویتنام فقط دراپدیت میباشد برای هند آپدیت وساپورت گوشی فقط۱ساله ویتنام ۴سال

  2. مالزی هم عالیه و هم سطح ویتنامه.. اما هند آشغاله.. گیرش و سمتش نرین..

 29. آقایون داداشای گلم تا زمانی که چندتا مشتری مثل شما هستش که واسه پک فلان جا پول اضافی میده بهشت فروشندهاست بقرآن هیچ تفاوتی وجود نداره فروشنده بهت گفت ویتنام بهتره بگو داداش به من هند وبده حال کردم با بدتره عشق کنم بزن نابودش کن.

 30. وقت بخیر . اگه امکاش هست بیشتر راهنمایی بفرمایید که گوشی سامسونگ ساخت مالزی بهتره یا ویتنام ؟ میشه رو کیفیت گوشی سامسونگ ساخت مالزی حساب کرد؟

  1. نه مالزی رو با ویتنام مقایسه کنین علی الخصوصدوربینش چون کاملا محسوسه

 31. سلام . یه سوال ؟ از کجا بفهمیم گوشی ساخت ویتنام است ؟ به طور کل تشخیص گوشی سامسونگ ساخت ویتنام چه جوری هستش ؟

  1. رو ضلع بالای کارتن گوشی ها.. که مشخصات و جزئیات دستگاه قید و اشاره شده.. در وسط و مابین جزئیات متن اشاره و قید شده MADIN کجا.. VIETNAM /INDIA / MALAYSIA

 32. آقایی که تو میگی تلویزیون سونی چ ربطی داره به خط تولید گوشی سامسونگ اینو میگی تو تعمیرکاری یا فروشنده من گوشی سامسونگ نسخه چین،ویتنام و هند داشتم هیچ تفاوتی نداشتند سامسونگ آبرو خودشو نمیبره که کیفیت محصولاتش در کشور دیگر متفاوت باشه

 33. والله من دو گوشی A7 و A50 ساخت ویتنام داشتم هردو خراب شد چند ماه بعد از تمام شدن گارانتی . یکیش آنتن دهی ش خراب شد کا درست نشد یکیش هم هاردش سوخت و درست نشد و اوراقی فروختم .

  1. عزیزم کار کردن با گوشی رو بلد نیستی وگرنه دوتاگوشی سامسونگ با هم مگه میشه؟؟

  2. مهم سخت افزار و صفحه نمایشگر گوشی هست وقتی یکی باشه مونتاژش دیگه مهم نیست تو ارومیه باشه یا آمریکا.

 34. سلام ببخشید اخه من میخام یه گوشی بخرم بعد جعبه گشاییشو که دیدم دیدم هندزفری نداره ولی تویه یه فیلم دیگه داره یعنی یکی از جعبه ها نداشت ولی دومی داش اخه یعنی چی خب الان ساخت کدوم کشوره برم بگیرمش

  1. این تفاوت با بازاری مرتبط هست که شرکت سازنده اونو توزیع میکنه

 35. من خودم موبایل فروش هستم.هیچ فرقی بین این دو نیست.فقط پول بیشتر ازتون گرفته میشه به اسم ویتنام….تمام

  1. نه داداش.. عمر و کارایی گوشی ویتنامی.. صدبرابر بیشتر و بالاتر از گوشی های هندی هست.. شک نکن

  1. دوست عزیز با این توضیحات داده بازم نفهمیدی باور کنین همین شما ها باعث میشین قیمت یک پک از اون یکی بیشتر بشه این همه در این سایت توضیحات کامل داده شده هردو یکی هستن و هیچ فرقی ندارن هیچکدوم از اون یکی بالاتر نیست

  2. سلام ممنون ازتوضیحاتان که جامع ومفیدبوده چون تابحال متوجه نبودم که شرکت سامسونگ بااین برند بسیارباکفیت راتولید میکنه ومن گوشی ساخت هنددارم وبسیارکفیت عالی داره موفق باشیدa52s256

   1. سلام آیا شما imoi. را چک کردید مشخصات گوشیتون با آن می خواند و یا ۱۲۸ ظرفیت را نشان میده ؟

   2. داداش من می خوام گوشی-a52s5g-بگیریم همه میگن ویتنام بگیر هند نخر بعد ویتنام هم گیر نمیاد فرقی دارن باهم یا الکی میگن

    1. ما تو یه خونه هم هند داشتیم هم ویتنام ، رزولوشن و شارپنس ویتنام که با چشم دیده میشه بهتره ، بقیه اش رو نمی دونم

  1. عربی نگفتا!! فرقی نداره جفتشون سامسونگه هر کدوم خورد به پستت بخر

 36. من گوشی a30s پک ویتنام داشتم فروشنده گفت پک ویتنام اصل و ما هم ساخت ویتنام خریدم و گوشی خراب نشد و به تعمیر نرفت.

 37. ارقام ۰۲/۲۰ :  امارات متحده عربی/هند اینجا نوشتید عدد ۰۵ یا ۵۰ مونتاژ هند است.

 38. این یک نظریه اشتباه است همه میدانند که مثلا تلویزیون های سونی ژاپن بهتر از مالزی است چون مراحلی که ژاپنی ها در کنترل کیفیت دارند خیلی بهتر است و این مثال رو در رابطه با پژوی فرانسوی با نمونه ایرانی مطرح کرد . دقت در کنترل کیفیت مسئله مهمی است که ما از آن غافلیم.

  1. دقیقا به نکته خوبی اشاره کردین حتی سال های اول مونتاژ پژو که تمام قطعات از فرانسه اومده با این وجود به خاطر مشکلاتی در مونتاژ چندین مشکل جدی داشتن

   1. اون بخاطر مونتاژ نیس. بخاطر دزدی از قطعات اصلی پژو بود. شما نمونه مونتاژ رو در ایران تلویزیون و مانیتورهای الجی رو در نظر بگیرید ک توسط مادیران انجام می‌شد و بسیار با کیفیت بود

  2. شما یا از همون دسته فروشنده ها هستین یا چون یک گوشی خرید کردین و به خاطر پک یک کشور قیمت بالاتر دادین با این مثال ها که هیچ ربطی نداره دارین دیگران رو سردرگم میکنین مگه خودرو پژو در ایران خط تولید فرانسه در ایرانه که این حرف رو میزنین کشور ایران امتیاز تولید چند مدل رو از اون کشور خریده اگه اطلاعات کامل ندارین خواهشا دیگران رو ترغیب نکنید برن گول یکسری فروشنده هارو بخورن البته همه فروشنده‌ها هم اینجوری نیستن اخرتشون رو بفروشن خیلی ها واقعا بد وجدان هستن تعداد کمی این کارو می‌کنن.

  3. اشتباه می کنی داداش
   سامسونگ برای خطوط تولیدش هرجای دنیا از یک پروتوکل استفاده میکنه. نه تنها سامسونگ همه شرکت های چند ملیتی همیطور هستن. مثال خودرو سازی هم کاملا بی اتباط با این مسئله است. چون پژو هییییچ نظارتی روی خطوط تولید این آشغال ساز نداره و مطمئن باش اگه قرار بود خطوط تولید اصلی پژو تو ایران باشه و تحت برند اصلی پژو تولید بشه کیفیت زمین تا آسمون با الان فرق داشت

    1. در تفاوت کیفیت ویتنام و هند همین یه دلیل بس که ؛ هیجا a.52.s.5g مونتاژ ویتنام پیدا نمیشه و همه فروشنده ها میگند:فقط هندی موجود است.

  4. ما ی گوشی داریم سامسونگ جی پرایم بیشتر از ۸ سال هست که. داریمش یکی دو سال من استفاده کردم و خیلی ازش کار کشیدم و صبح تا شب گوشی روشن بود یکی دو سال برادر زادم همش باهاش گیم بازی میکرد یکی دو سال زن داداشم برا دم دستی استفاده کرد و الان دست مامانم هست و همش وب گردی و اینستا میره….. ما همه مون بهت زدیم این گوشی چقدر سخت جونه‌…….هیچ وقت نمی‌دونستم ی گوشی سامسونگ می‌تونه هند باشع یا چی … میگفتم این گوشی اصل هست اینقدر مقاوم تااینکع چند وقته پیش این گامنتها رو خوندم رفتم سراغ این گوشی عتیقه و کنجکاو شدم مال کجاس دیدم ۰۹ نوشته و متوجه شدم مال هند هست …. ب نظر میاد مثل ماشین های سایپا که تخم مرغ شانسی هست گوشی سامسونگ ها هم همینه و الکی اسم هند خراب شده ایرانی ها هم استاد بد نام کردن ….

   1. گوشی که شانسی نمیشه تو ایران چون خیلیمردم با تقوا هستن گوشیهایی که تعمیری هستن به اسم آکبند میفروشن که مقصر شرکت گارانتی کننده هست چون فروشنده که خبر نداره کالا تعمیری هست بعد که خراب میشه طرف فکر میکنه چون ساخت هند بوده …و چون نوع هندیش بیشتره درصدش هم بالاتره. پس فکر کرپید گوشی معیوب که گارانتی تعویض میکنه چکترش میکنه .میندازه دور یا به اسم دست دو میفروشه؟ خیر …

 39. اشتباه است برای من نوشته ۱۰ است ولی گوشیم هادی است پشت گوشی هم هک شده

  1. احتمالا فروشنده گوشی رو عوض کرده و دوباره پلمپ کرده که روی گوشی یه چیزی نوشته و عدد هفتم و هشتم چیز دیگری

 40. بنده پس از سال ها حضور در عرصه موبایل به این نتیجه رسیدم که گوشی های پک هند از نظر نرم افزاری پشتیبانی بهتری دارند

  1. شما تجربه داشتین و میگین از نظر نرم افزاری نه سخف افزاری تازه هند بهترم هست با این وجود بعضی ها دوست دارن پول بیشتر بدن و میان نظر هم میدن نه ویتنام خوبه باعث میشن چهار نفر هم به اشتباه پول بیخود بدن خداروخوش نمیاد بنده خودمم مغازه دارم الکی نظر نمیدم دمت گرم درود فراوان .

 41. هیچ فرقی نداره و بازم تو ایران گوشی ویتنام رو ۳۰۰-۴۰۰ تومن گرون تر میفروشن

  1. من موبایل فروشم و کارم اینه چندباری گوشی ساخت هند گرفتم و واقعا مشتری ها ناراضی بودن و حتی خود مرکز پخش هم ساخت ویتنام رو ۳۰۰ تومن گرونتر باهامون حساب میکنه و حالا که اشنا شدم باهاشون میوه گوشی ساخت هند بهت نمیدم برات شر میشه

   1. والله منs21feگرفتم هندی..هرکی اسمش رو میشنید میگفت عجب چیزی..ولی خداشاهده هرچی عکس از مدل رنگ و مش گرفتم کرمی دودی رنگای تزکیبی..همه رو زرد بیروح نشون میده.افتضاحه دوربینش..زومش بدتر..هنوز داغ دزدیدن گوشیم رو دلم بود که داغ دوربین افتضاح سامسونگ هندی هم بهش اضافه شد

    1. دوست عزیز ممکنه گوشیت توی بار و حمل و نقل آسیب دیده باشه، وگرنه گوشیها یک به یک کنترل کیقی میشن، حالا ساختِ هر کشوری که باشن
     ضمنا a21اصولا دوربینِ خوبی نداره. نسبت به قیمتش هست دیگه
     ما توی خانواده‌؟ون یه a32هندی داریم، یه a32ویتنام داریم
     از هرنظری که بگی باهم مقایسه کردیم، نمایشگر، دوربین، باتری، پردازنده، آنتن، ظاهری، باطنی…
     مطلقاً باهم فرقی ندارن جفتشونم دوسال پیش خریدیم مشکلی ندارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن