خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار گوشی موبایلاخبار هوآویویدئو

نگاهی دقیق و جامع به نرم افزار دوربین گوشی هوآوی + ویدئو

شاید برای شما جالب باشد بدانید که هوآوی یکی از بهترین و کامل‌ترین برنامه‌های دوربین را دارد که هم به عکاسی با موبایل تنوع خوبی می‌دهد و هم کنترل بهتری نسبت به دوربین موبایل در اختیار کاربرها می‌گذارد، با ما در فروشگاه اینترنتی موبایل ۱۹کالا همراه باشید تا نگاهی به نرم افزار دوربین گوشی هواوی بیندازیم و در دنیای تنظیمات آن چرخی بزنیم.

قبل از شروع بد نیست بدانید امکانات نرم افزاری دوربین برای گوشی هوآوی بسته به مدل کمی متفاوت است، اما کلیت مواردی که در این مقاله به آن اشاره می‌شود، در دوربین اکثر مدل‌های هواوی در دسترس است. اگر هم به تماشای فیلم علاقه دارید، حتماً ویدئو موجود در صفحه را ببیند.

ویدئو نگاهی به نرم افزار دوربین گوشی هوآوی

نرم افزار دوربین گوشی هوآوی

با باز کردن برنامه دوربین هواوی در قسمت پایینی مودها و یا همان حالت‌های مختلف عکاسی را می‌بینید که در ادامه به توضیح کاملی در مورد قابلیت‌ها و عملکرد هر حالت عکاسی می‌پردازیم.

توجه داشته باشید که عکس‌های موجود در این صفحه تا حدی از نظر حجم بهینه شده‌اند، لذا بدیهی است که کیفیت و سایز اصلی عکس‌ها را نبینید!

نرم افزار دوربین گوشی هوآوی و بررسی حالت Aperture و یا همان دیافراگم

اکثر مدل‌های هواوی از مودی به نام «Aperture» استفاده می‌کنند، Aperture در واقع همان دیافراگم است و نرم افزار دوربین هواوی در این قسمت به کاربر اجازه می‌دهد که برای عکاسی بهینه تر در نور کم و زیاد نسبت به باز و یا بسته بودن دیافراگم کنترل بیشتری داشته باشید به این صورت که هرچه دیافراگم بازتر باشد، نور بیشتری وارد می‌شود و برعکس.

نرم افزار دوربین گوشی هوآوی
تصویر سمت راست در اوج ساعت نوری گرفته شده است؛ همانطور که می‌بینید، بک گراند عکس با نور سوخته و به عبارتی اکسپوز شده است. در این حالت اگر کمی دیافراگم دوربین را ببندید، نور کمتری وارد لنز می‌شود و نتیجه می‌شود عکس سمت چپ که در همان ساعت گرفته شده است، اما پس‌زمینه کاملاً مشخص است

شاید از خود بپرسید کاربرد این امکان در نرم افزار دوربین گوشی هوآوی چیست؟

برای درک بهتر تصور کنید که در اوج ساعت نوری روز در حال عکاسی با موبایل هستید، اما شدت نور آنقدر زیاد است که به خاطر وجود نور زیاد، تمام عکس‌های شما اکسپوز می‌شوند و پس زمینه با نور می‌سوزد، در این حالت اگر دیافراگم را کمی ببندید، نتیجه این می‌شود که میزان نوری که وارد لنز شده تا حد زیادی کاهش می‌یابد در نتیجه با کنترل بهتر نسبت به نورهای اضافی تصویر درستی ثبت می‌گردد.

کنترل نسبت به کنتراست در قسمت دیافراگم

البته با کمک این مود می‌توانید نسبت به کنتراست عکس نیز کنترل داشته باشید، به همین منظور سه حالت Normal، Vivid و Smooth برای تغییر رنگ و کنتراست در قسمت Aperture دوربین در دسترس است. در حالت نرمال طبیعی‌ترین رنگ‌ها ثبت می‌شوند، ویوید رنگ‌ها را تا حد زیادی سچوره می‌کند و اسموث از نظر رنگ ما بین این دو حالت قرار می‌گیرد و با اینکه رنگ‌ها کمی اشباع هستند، اما از حالت طبیعی خود خارج نمی‌شوند.

نرم افزار دوربین گوشی هواوی
عکس سمت چپ با حالت استاندارد ثبت شده است، همانطور که مشاهده می‌کنید رنگ‌ها طبیعی هستند، عکس سمت راست با حالت اسموث ثبت شده و با اینکه رنگ‌ها کمی از حالت طبیعی خارج‌ شده‌اند، اما اشباع رنگی خیلی مشهود نیست. عکس وسط هم که در حالت ویوید گرفته شده، کنتراست رنگی را تا حد زیادی بالا برده و رنگ‌ها کاملا سچوره و اشباع هستند.

گرفتن عکس پرتره با کمک Aperture

در برخی از مدل‌های هواوی که سنسور تشخیص عمق ندارند، با کمک باز و بسته کردن دیافراگم در قسمت Aperture و پیدا کردن یک فاصله مناسب بین دوربین و سوژه می‌توان عکس هم پرتره گرفت.

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۴۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۷۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۹۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

نکته: در نظر داشته باشید که حالت Aperture نرم افزاریست و تنها گوشی که قادرست دیافراگم را به صورت سخت‌افزاری تنظیم کند گوشی سری اس ۲۰۱۹ سامسونگ است؛ اما در گوشی‌های هوآوی این کار با یک حالت نرم افزاری ویژه انجام می‌گیرد.
پرتره

یکی دیگر از مودهای عکاسی پرتره است که عکس‌های آن با کمک سنسور تشخیص عمق گرفته ‌می‌شود به این صورت که سوژه و بک گراند با بلور شدن پس‌زمینه از یکدیگر جدا می‌شوند. اینکه چقدر این فرایند طبیعی اتفاق بیفتد و تشخیص سوژه از پس زمینه به درستی انجام شود، تا حد زیادی به دوربین موبایل شما بستگی دارد و هرچه دوربین گوشی هوآوی شما از سنسور تشخیص عمق با کیفیت‌تری استفاده کرده باشد، عکس‌های پرتره نیز زیباتر و طیبعی‌تر خواهند بود.

چگونه با تنظیمات نرم افزار دوربین گوشی هوآوی عکس‌های پرتره زیباتری بگیریم؟

این نکته را فراموش نکنید که حتی اگر از بهترین دوربین موبایل هم استفاده کنید و اصول مهم گرفتن عکس پرتره را رعایت نکنید، هیچگاه عکس شما حرفه‌ای نخواهد شد! برای گرفتن یک عکس زیبای پرتره حتماً نکات زیر را رعایت کنید.

 1. در فاصله مناسبی از سوژه قرار بگیرید(حداکثر میزان فاصله ۲ متر است)
 2. با یک بار ضربه زدن روی نمایشگر (دقیقاً روی سوژه) به سنسور کمک کنید تا موقعیت سوژه را به درستی تشخیص دهد.
چطور نوع بلور شدن بگراند را سفارشی کنیم؟

در نرم افزار دوربین گوشی هواوی مدل‌های مختلفی برای بلور کردن پس‌زمینه در قسمت پرتره وجود دارد که چند نمونه از آن را در تصویر زیر می‌‎بینید.

نرم افزار دوربین موبایل هوآوی

افکت‌های مختلف که قسمت تنظیمات پرتره وجود دارد و می‌توانید نوع بلور شدن بگراند را به دلخواه خود سفارشی کنید.

بررسی Night Mode و یا همان عکاسی در شب نرم افزار دوربین گوشی هوآوی

ویژگی دیگری که در اکثر مدل‌های هوآوی وجود دارد «Night mode» است، کافیست یک بار از این حالت برای عکاسی در شب استفاده کنید تا تأثیر این مود را در همان لحظه اول متوجه شوید، این حالت اجازه می‌دهد در شب عکس‌های بهتر و روشن‌تری بگیرید و کنترل مناسبی نسبت به نور داشته باشید. البته نور و نویز عکس با این حالت ممکن است در بعضی شرایط نوری صحنه از کنترل خارج شده و در این مواقع بهترست از حالت نایت مود استفاده نکنید. پیشنهاد میشود مقاله بررسی Y8P  را مطالعه فرمایید)

چه زمانی از Night Mode استفاده نکنیم؟

اگر محیط عکاسی شما نور اضافی نداشت و میزان نور کافی بود، بهترست از این حالت برای گرفتن عکس شب استفاده نکنید، زیرا پردازش‌های نرم‌افزاری باعث ایجاد نویز و کاهش شارپنس و ثبت جزئیات تصویر می‌شود.

چه زمانی از Night Mode استفاده کنیم؟

اگر نور کافی نبوده و محیط کاملاً تاریک است، با کمک حالت شب می‌توانید عکس روشنی بگیرید، در مواقعی هم ممکن است نور آنقدر زیاد باشد که کنترل آن از دست دوربین خارج شود، در این حالت نیز اگر از نایت مود استفاده کنید، عکس بهتری ثبت خواهید کرد.

نرم افزار دوربین برای گوشی هوآویدر عکس بالا به خاطر زیاد بودن نور، نتیجه عکسی مات و مه آلود است، اما این گوشی با کنترل نور‌های اضافی با کمک با «حالت نایت» مود موفق شده تصویر روشنی در شب بگیرد که هم نور کافی باشد و هم عکس تار و مه آلود نباشد.

عکاسی ماکرو در نرم افزار دوربین گوشی هواوی

برای اینکه بتوانید از این قابلییت استفاده کنید، حتماً باید در چیدمان دوربین موبایل هواوی شما، لنز اختصاصی ماکرو بکار رفته باشد. این لنز برای عکاسی از اجسام کوچک و نمای نزدیک ساخته شده، به این صورت که می‌تواند نماهای نزدیک‌ را با جزئیات خیره‌کننده ثبت کند و حتی چیزهایی را به نمایش بگذارد که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست. ( پیشنهاد میشود مقاله مقایسه Y8S با Y7P را مطالعه فرمایید)

چگونه با تنظیم دوربین گوشی هوآوی عکس ماکرو بهتری بگیریم؟

برای گرفتن عکس ماکرو باید فاصله خیلی کمی در حد ۵ الی ۷ سانتی‌متر از سوژه داشته باشید، اگر عکس شما مات شد، فاصله دوربین از سوژه را کم و زیاد کنید تا اندازه مناسب را پیدا کنید و عکس ماکرو بگیرید.

 برنامه دوربین گوشی هواویدر این عکس فاصله دوربین از سوژه دقیقاً ۵ سانتی‌متر بوده و با یک بار ضربه روی نمایشگر، دوربین را مجبور به فوکوس کرده‌ایم، جزئیاتی که از این میوه کاج می‌بینید، مدیون استفاده از لنز ماکرو است.

عملکرد PHOTO و یا همان حالت عکاسی عادی نرم افزار دوربین گوشی هوآوی

فتو؛ در واقع تنظیمات مربوط به عکاسی عادی است که البته هواوی در این قسمت افکت‌های متنوعی جای داده است تا به عکاسی با موبایل تنوع بیشتری بدهد یا بهتر بگوییم به شما اجازه گرفتن عکس‌های هنری و خاص‌تر را می‌دهد. چند نمونه از این افکت‌ها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

برنامه دوربین هواویافکت‌های که در حالت فوتو دوربین هوآوی قرار دارند، به شما کمک می‌کنند تا فضای عکسای را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید، مثلا سیاه و سفید عکس بگیرید و یا رنگ‌ها را از حالت طبیعی خودشان خارج کنید. این افکت‌ها سلیقه‌ای هستند و بیشتر برای گرفتن عکس‌های هنری بکار می‌روند.

حالت AI Lense

در قسمت بالایی نرم‌افزار دوربین گوشی هواوی گزینه‌ای به نام «AI Lense» به چشم می‌خورد، این قابلیت با ‌کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی تشخیص می‌دهد که در حال عکاسی از چه چیزی هستید تا در نهایت خروجی بهتری داشته باشد مثلاً اگر از درخت و گل و گیاه عکس بگیرید، با تشخیص آن‌ها، بافت بهتری را به تصویر می‌کشد یا با گرفتن یک عکس از کوه، این امکان بافت‌ها و رنگ‌های طیف قهوه‌ای را جذاب‌تر نشان می‌دهد.

برنامه دوربین گوشی هواویاگر در چنین محیطی با حالت AI Lense شروع به عکاسی کنید، الگوریم‌های هوش مصنوعی فضا را پاییزی تشخیص می‌دهند و حتی هنگام عکس گرفتن کلمه “Autumn” روی نمایشگر ظاهر می‌شود، در نتیجه دوربین سعی می‌کند حال و هوای پاییزی به عکس شما بدهد و با دستکاری نور، رنگ و تکسچر، عکسی به این زیبایی ثبت کند.

HDR در نرم افزار دوربین گوشی هوآوی

اگر قبل از خرید گوشی، نگاهی به اطلاعات دوربین گوشی خود در یک سایت معبتر بیندازید، عبارت HDR را در لیست قابل‌های گوشی به احتمال زیاد مشاهده می‌کنید، اما این قابلیت چیست و چه کاربردی دارد؟

HDR در واقع مخفف عبارت انگلیسی «High Dynamic Rang» است که در فارسی داینامیک رنج گسترده و یا گسترده پویا بالا ترجمه می‌شود. محدوده‌ی دینامیکی به معنای تفاوت در کنتراست بین روشن‌ترین و تاریک‌ترین المان تصویر است و استفاده از آن در دوربین گوشی باعث می‌شود تا کیفیت بهتری را تجربه کنید.

برای درک بهتر از یک سوژه یکسان دو عکس در حالت فعال و غیرفعال بودن HDR ثبت کرده‌ایم، همانطور که می‌بینید تصویری که با HDR گرفته شده هم کیفیت بهتری دارد و هم نمایش رنگ درست‌تری داشته است. به طور کلی HDR باعث جذاب شدن تصویر شما خواهد شد!

تنظیمات بیشتر در نرم افزار هوآوی

اگر دقت کنید گزینه‌ای به اسم «More» در برنامه دوربین گوشی هواوی وجود دارد، بسته به نوع گوشی، قابلیت‌هایی که در این قسمت وجود دارد متناسب با مدل گوشی هواوی شما متفاوت است.

پانوراما

مثلاً یکی از قابلیت‌هایی که در اکثر گوشی‌های هوآوی دیده ‌می‌شود، پانوراماست که اجازه ‌می‌دهد فضایی کامل و گاهی در حدود ۳۶۰ درجه را در یک عکس ثبت کنید، اما ممکن است بپرسید اصول گرفتن یک عکس پانوراما چیست؟

برای گرفتن عکس پانوراما بایستی تصور کنید وسط یک دایره فرضی ایستاده‌اید، دست خود را در یک موقعیت مشخص ثابت نگه دارید و به هیچ عنوان دست خود را به سمت بالا و یا پایین حرکت ندهید. حال حول همان نقطه و بدون اینکه از جای خود منحرف شوید، خیلی آهسته دور خودتان بچرخید. برای چرخیدن عجله نکنید! زیرا هر چقدر چرخش شما آهسته‌تر باشد، نتیجه نهایی تصویر بهتریست.

اسلوموشن

اسلوموشن هم یک قابلیت جالب دیگر در قسمت تنظیمات بیشتر دوربین گوشی هوآوی است؛ کیفیت فیلم‌های آهسته باز هم به مدلی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. برخی مدل‌های اندرویدی برای گرفتن فیلم‌های اسلوموشن زمان محدودی را در اختیار عکاس قرار می‌دهند به صورتی که مثلاً اگر بخواهید از فوت کردن شمع اسلوموشن بگیرد، باید زمان مناسبی بین فوت کردن و فشار دادن دکمه شاتر پیدا کنید و همین موضوع باعث می‌شود بسیاری از کاربران از گرفتن یک فیلم کوتاه اسلوموشن دلسرد شوند، ولی نقط قوت گوشی‌های هوآوی این است که از همان لحظه اول شروع به گرفتن اسلوموشن می‌کند و فرآیند را برای کاربران ساده و دلنشین می‌کند.

برای تماشای یک لحظه‌ی اعجاب‌انگیز از ترکیدن بادکنک پر از آب، حتماً ویدئو «نگاهی به نرم افزار دوربین گوشی هوآوی» را ببینید.

لحظه تماشایی از ترکیدن بادکنک پر از آب که توسط قابلیت اسلوموشن ضبط شده است.

تایم لپس

مقابل اسلوموشن چیزی به نام تایم لپس وچود دارد، با استفاده این قابلیت می‌توانید گذر زمان را در کسری از ثانیه ببینید، فیلم‌های سریعی که از رشد گیاهان گرفته می‌شود نیز در واقع همان تایم لپس است که مثلاً رشد ۱ ماهه گیاه را در ۱ دقیقه به نمایش می‌گذارد.

نکات گرفتن یک تایم لپس فوق‌العاده

برای گرفتن یک تایم لپس‌ شگفت‌انگیز دو قانون وجود دارد؛ اول اینکه گوشی روی چیزی مثل سه پایه ثابت باشد و دوم آنکه صبر حوصله زیادی به خرج دهید مثلاً ما برای ثبت حرکت ابرها در آسمان، گوشی را به مدت ۱ ساعت روی سه پایه قرار دادیم و نتیجه تبدیل به ۱۰ ثانیه فیلم سریع از حرکت ابرها که تماشای آن هر کسی را به وجد می‌آورد، شد! برای دیدن این ۱۰ ثانیه به ویدئو « نگاهی به نرم افزار دوربین گوشی هوآوی » مراجعه کنید.

Sticker

در قسمت More آپشن دیگری به اسم استیکر موجود دارد که روی عکس‌های شما استیکر می‌زند و این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید حس و حال خود را موقع عکس گرفتن ثبت کنید و یا حتی تاریخ عکس‌ها را با یک استیکر زیبا به نمایش بگذارید.

با فعال بودن استیکر می‌توان به وسیله یک المان فانتزی، تاریخ و روز گرفتن عکس را ثبت کرد، اگر به عکس‌های فانتزی علاقه دارید، برای یک بار هم که شده از استیکرهای جذاب هوآوی استفاده کنید.

حالت زیبایی در نرم افزار دوربین گوشی هوآوی

اکثر دوربین‌های هوآوی هنگام سلفی گرفتن کمی پردازش برای زیبایی انجام می‌دهند، ولی به خود کاربر هم اجازه ‌می‌دهد تنظیمات زیبایی را اضافه و سفارشی کند مثلا پوست را شفاف ‌می‌کند، به صورت زاویه می‌دهد و حتی رنگ و تنالیته پوست را تغییر می‌دهد.

عکس سمت چپ بدون حالت زیبایی گرفته شده است، همانطور که مشاهده می‌کنید بافت صورت طبیعیست و عکس با چهره واقعی تفاوتی ندارد، در عکس دوم با اعمال تنظیمات زیبایی هم پوست صورت صاف شده و  هم تنالیته پوست به دلخواه و سلیقه کاربر سفارشی شده است و عکس کمی با چهره واقعی تفاوت دارد.

قسمت تنظیمات دوربین Huawei

از مودها و حالت‌ها که بگذریم، به تنظیمات دوربین هوآوی می‌رسیم؛ در قسمت تنظیمات امکانات زیادی را می‌توانید سفارشی سازی کنید.

 

کافیست دوربین گوشی هواوی خود را باز کنید و از منو بالایی وارد تنظیمات شوید و مطابق با تصاویر بالا، هر امکانی را که دوست داشتید به دلخواه خود تنظیم کنید.

اولین چیزی که در قسمت تنظیمات می‌بینید «Aspect Ratio» است، با کمک این قسمت تصمیم می‌گیرید که عکس با چه نسبتی گرفته شود، برای درک بهتر ما سه عکس با ۳ Aspect Ratio متفاوت را کنار یکدیگر گذاشته‌ایم.

  در حالت ۳:۲ عکس به صورت مستطیلی گرفته شده و در نسبت ۱:۱ عکس مربعیست و در حالت Full Screen بسته به اینکه گوشی را عمودی و یا افقی گرفته‌اید، میزان فضایی که در عکس جای می‌گیرد تفاوت دارد، اما در هر صورت عکس به صورت تمام صفحه گرفته می‌شود.

در قسمت بعدی روش‌هایی برای گرفتن عکس غیر از فشار دادن دکمه شاتر وجود دارد که یکی یکی به آنها اشاره می‌کنیم. استفاده از این روش‌ها عکس گرفتن را هم ساده‌تر و هم هیجان انگیزتر می‌کند!

Audio Control

این قابلیت براساس صدا کار می‌کند و با فعال کردن این گزینه اگر موقع عکس گرفتن بگویید “چیییییییز” دوربین از شما عکس خواهد گرفت.

Capture Smiles

دومین روش “Capture Smiles” به این صورت است که با فعال بودن آن کافیست لبخند بزنید تا عکس گرفته شود. این قابلیت در گرفتن عکس‌های دسته جمعی بسیار کاربردیست و زمانیکه تمام افراد لبخند بزنند، بدون نیاز به فشار دادن دکمه پاور عکس گرفته می‌شود.

Hand-Gesture

سومین روش با کمک ژست حرکت است که اگر فعال باشد و یک لحظه کف دستتان را بالا بیاورید، خیلی سریع از شما عکس می‌گیرد. این قابلیت فقط برای عکس سلفی در دسترس است و تنها در برخی مدل‌های هوآوی وجود دارد.

تنظیمات مربوط به فیلم‌برداری

قسمت بعدی تنظیمات مربوط به ویدئو است که می‌توانید رزولوشن دلخواه برای فیلم‌برداری را انتخاب کنید، مدلی که ما تست کردیم از ۴K هم پشتیبانی می‌کرد و برای درک بهتر فیلم ما سه نوع کیفیت تصویر FullHD، ۴k و HD را در ویدئو نگاهی به نرم افزار دوربین هواوی کنار هم گذاشتیم تا تفاوت‌ها بهتر مشخص شوند و طبیعیست که هرچه رزولوشن بالاتر باشد، فیلم سنگین‌تر شده و حجم بیشتری را اشغال می‌کند.

نکته: دیدن و درک وضوح ۴K نیازمند نمایشگرهایی بزرگ‌تر از سایز موبایل است و در واقع چشم انسان نمی‌تواند ۴K را در اندازه کوچک نمایشگر موبایل تشخیص دهد، پس اگر قصد ندارید فیلم گرفته شده را بعداً در نمایشگری بزرگی مثل کامپیوتر و یا تلویزیون تماشا کنید، لزومی ندارد که حتماً از ۴k استفاده کنید و فضای بیشتری در گوشی را اشغال کنید.

خطوط کمکی در نرم افزار دوربین گوشی هواوی

بعد از تنظیمات مربوط به ویدئو، گزینه‌هایی به اسم « Assistive grids» و یا همان خطوط کمکی و «Horizontal level» و یا همان خط تراز افقی می‌بیند. Assistive gird کمک می‌کند تا سوژه را در مرکز قرار دهید و Horizontal level هم باعث می‌شود سوژه در یک خط افقی درست قرار بگیرد و عکس کج نباشد و در نهایت عکسی بگیرد که سوژه در مرز و خط افق قرار گرفته باشد.

برای گرفتن این عکس با کمک Assistive girds سوژه را دقیقاً در مرکز عکس قرار داده‌ایم و Horizontal level کمک کرده است تا اگر دستمان هنگام عکس گرفتن در یک راستا نبوده، با کمی حرکت در راستای خط افق، تصویری متناسبی بگیریم.

تایمر در نرم افزار دوربین گوشی هواوی

در پایین همین قسمت هم تایمر وجود دارد که با تنظیم آن و فشار دادن دکمه شاتر، بعد از زمانی که تعیین کرده‌اید عکس گرفته می‌شود.

Water Mark

پایین‌تر گزینه‌ای به اسم «water mark» دیده می‌شود که اگر فعال باشد پایین تمام عکس‌ها نوع دوربین و اسم گوشی هوآوی شما را به صورت یک واتر مارک نشان می‌دهد.

اگر واتر مارک را فعال کرده باشید، روی تمامی عکس‌ها در گوشه پایین سمت چپ مدل گوشی شما نوشته می‌شود و بعد از گرفتن عکس با واتر مارک امکان پاک کردن آن از روی عکس وجود ندارد، به همین خاطر بهتر است این قابلیت را غیرفعال کنید، زیرا ممکن است هنگام اشتراگ گذاشتن عکس‌ها با دوستان و در شبکه‌های اجتماعی دوست نداشته باشید کسی مدل گوشی شما را بفهمد!

Ultra Snapshot

در این قسمت آپشنی به نام «Ultra snapshot» وجود دارد و به این صورت عمل می‌کند که اگر Take Snapshot فعال باشد، کافیست ۲ بار پشت سرهم دکمه پایینی کنترل صدا را بزنید تا گوشی عکس بگیرد و اگر Open camera را انتخاب کرده باشید، با ۲ بار فشار دادن دکمه پایین راکر کنترل صدا دوربین گوشی باز می‌شود.

هدف هوآوی از ارائه این قابلیت اینست که دسترسی به دوربین موبایل راحت‌تر باشد و برای باز کردن دوربین مجبور نباشید اول قفل نمایشگر را باز کنید.

Restore Default

در پایین‌ترین قسمت تنظیمات هم گزینه‌ای به اسم «Restore Default» وجود دارد که اگر آن را فشار دهید تمامی تنظیمات و سفارشی سازی‌هایی که اعمال کردید به حالت اولیه برمی‌گردد پس بدون نگرانی تنظیمات دوربین را دست کاری کنید، در دنیای دوربین گوشی هوآوی خود گشت و گذار کنید و بعد هم با فشار دادن این گزینه همه چیز را به روز اول برگردانید.

امیدواریم که از تماشای ویدیو نگاهی به نرم افزار دوربین گوشی هوآوی لذت برده باشید اگر تجربه استفاده از دوربین گوشی هواوی را دارید، حتماً نظر خود را در قسمت کامنت با دوستان ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۹ رای

سوالات متداول

1- نرم افزار دوربین هوآوی چه امکاناتی دارد؟

هواوی یکی از بهترین برنامه‌های دوربین در بین گوشی‌های اندرویدی را دارد که امکانات و قابلیت‌های آن در مقاله گفته شده و در ویدیو موجود در صفحه به نمایش در آمده است.

2- آیا می‌توان با گوشی هواوی حرفه‌ای عکاسی کرد؟

بله، تنظیمات و امکانات متنوع برنامه دوربین هواوی این امکان را فراهم می‎کند.

3- تنظیمات دوربین در گوشی هواوی چه امکاناتی دارد؟

قسمت تنظیمات دوربین هواوی به طور کامل در ویدیو موجود در صفحه توضیح داده شده است.

نوشته های مشابه

‫۳۶ نظرها

 1. سلام من گوشیم هواوی P30 lite هست چطوری میتونم قسمت عکس گرفتن عادی افکت هاشو عوض کنم؟

 2. سلام ببخشید من یه سوال دارم گوشی من وای ۸پی هست چطوری میتونم دوربینش رو از اصلی به تشخیص عمق انتقال بدم

  1. سنسور تشخیص عمق برای تنظیم حالت بوکه هست و نمی‌تونید با اون عکس بگیرید

 3. سلام ۱۹ کالا لطفا جواب بدین که ایا تمامی گوشی های هواوی water mark دارن من میخوام nova 7i بخرم ایا اینم water mark داره ؟
  خواهشا جواب بده

  1. منظور شما واتر مارک روی عکس ها اگر هست میشه از تنظیمات این واتر مارک رو برداشت

 4. سلام و عرض خسته نباشید اگه میشه آموزش فیلمبرداری با لنز واید رو هم بزارید هواوی y 8 p دارم فقط میشه باهاش عکس گرفت اگر برنامه ای هست لطفا معرفی کنید

 5. با عرض سلام خواهشمندم مدل گوشی که استفاده کردین در این تبلیغات کدام مدل است لطفا جواب بدید میخوام گوشی بخرم ممنونتون میشم ؟؟

   1. سلام
    گوشی هواوی قبلیم در قسمت بیشتر گزینه ای به نام سند داشت (دانلود کردم) که چهارگوش کاغذ رو برای عکس گرفتن تشخیص میداد
    اما گوشی جدیدم با اینکه مدلش بالاتره این قبلیت رو براش پیدا نمیکنم!!

    1. باید اسکنر رو پیدا کنید و یا در صورت نداشتن این قابلیت برنامه های دیگه ای هم هست که می تونید استفاده کنید برای این کار

   2. سلام
    گوشی وای ۸پی دارم
    قبلاً با گوشی سامسونگ آ۲۰عکس گرفتم حالا انتقال دادم روی این گوشی عکسها را تار نشون میده
    مشکل چیه؟
    ممنون میشم جواب بدید

     1. سلام لطفا جواب بدین هواوی قابلیت کم کردن نور گوش رو داره

     2. بله تقریبا همه نمایشگر های موبایل این قابلیت رو دارند

 6. سلام دوربین های هواوی نوا۷i – موتورولا moto g9 plus- شیائومی پوکو ایکس۳ کدام بهتره؟

 7. سلام هواوی p10دارم. یه مشکلی داره می خام عکس بگیرم دوربین خاموش روشن میشه. هیچ کس نتونسته مشکلمو بر طرف کنه اگه دوستان راه حلی دارن ممنون می شم

  1. با سلام. تنظیمات خود دوربین رو ریست کنید و به حالت اولیه برگردونید.

 8. سلام
  من گوشی هواوی p30 lite دارم و واقعا دوربین فوق‌العاده و بی نظیری داره. من عکاس هستم و برای همین این گوشی رو پیشنهاد می کنم(قابلیت های بسیار زیادی داره)
  شرکت هواوی بهترین نوع دوربین و همچنین بهترین کیفیت ها رو به کاربر ارائه میده و اصلا قابل مقایسه با گوشی های دیگر شرکت ها نیست.
  کلا از کیفیتش راضی هستم و واقعا پیشنهاد می کنم هواوی بخرید
  مدل گوشیم : (p30 lite (camra 32& 24
  تمام عکس ها و فیلم هایی که با گوشیم گرفتم در داخل پیج روبیکام هست

  در ضمن بهترین سایت برای بررسی و خرید موبایل، ۱۹کالا هست
  موفق باشید

 9. هواوی از نظر سخت افزار گوشی هاش خیلی نسبت به قبل بهتر شده،

 10. امکانات دوربین هوآوی واقعا عالیه من y7p دارم ولی خیلی از دوربینش راضیم

 11. من واقعا از عکس هایی که گوشی هواویم میگیره راضی ام، عالی کار کرده تو قسمت دوربین

 12. با اینکه هواوی تحریمه بازم گوشیاش حرف ندارن دوربیناش ک قابل مقایسه نیس با خیلی گوشیا…

  1. دوست عزیز این مدل لنز ماکرو نداره ولی به واسطه فوکوس خودکار میتونه عکس های ماکرو خوبی بگیره

   1. سلام استاد
    ببخشید مزاحم شدم
    یه سوالی داشتم خدمتتون
    اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید :

    یه میکروفن سیم‌دار یقه‌ای مدل M1 خرید کردم ، با گوشی هواوی فیلم ضبط میکنم صدا رو ضبط نمیکنه !!! ولی با گوشی یکی از بچه‌ها که سامسونگ هست فیلم گرفتم صدا رو عالی از میکروفن ضبط کرد ، بنظرتون علتش چیه که در گوشی هواوی نمیشه ؟؟؟ هواوی میت ۱۰ لایت

    باتشکر و سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن