خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزارگجت‌های هوشمند

بررسی دلیل وصل نشدن ایرپاد به ایفون و راهکار‌های حل این مشکل

اگر شما هم با مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون روبرو هستید پس پیشنهاد می‌دهیم ادامه این مقاله را بخوانید.

علت وصل نشدن ایرپاد به ایفون چیست؟

همه مدل‌های ایرپاد منحصراً با گوشی اپل سازگاری دارند و تنها در این گوشی‌ها است که همه امکانات آن را می‌توانید داشته باشید و به راحتی نیز متصل می‌شود اگر این اتصال انجام نشود قطعا مشکلی وجود دارد که باید آن را پیدا و رفع کنید.

چرا ایرپاد به آیفون وصل نمی‌شود؟ اولین قدم برای رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون بررسی شبکه بلوتوث است. اگر بعد از اینکه متوجه شدید مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون از بلوتوث نبود راههای دیگر را امتحان کنید.

وصل نشدن ایرپاد به ایفون

اگر ایرپادتان به آیفون وصل نمی‌شود قطعا در یکی از بخش‌های ایرپاد یا گوشیتان، کار می‌لنگد و با توجه به قیمت هندزفری مورد بحث، حتما باید به مشکلات مختلف آن رسیدگی کرد. لیستی که در ادامه به آن اشاره شده قطعا می‌تواند از جمله دلایلی باشد که گوشی شما نمی‌تواند به ایرپاد وصل شود:

  • مشکلات نرم‌افزاری در ایرپاد یا گوشی
  • خراب شدن ایرپاد
  • عوض شدن تنظیمات گوشی
  • قطع شدن اتصالات داخلی در ایرپاد

دلیل وصل نشدن ایرپاد به ایفون

رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به آیفون

اپل تاکنون چندین مدل از این گجت را راهی بازار کرده که هر کدام امکانات مختلف و قیمت متفاوتی ارائه می‌دهد و مدل پرو به نسب سایر مدل‌ها امکانات بیشتری دارد. قیمت ایرپادپرو را می‌توانید در سایت ۱۹کالا بررسی کنید.

در اینجا بحث ما این نیست که چگونه ایرپاد را به گوشی وصل کنیم چرا که در مقاله‌ای مجزا به طور مفصل راجع به آن صحبت کرده‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را هم مطالعه کنید. اینجا هدف رفع مشکل عدم اتصال آن به گوشی مطرح است. چندین دلیل برای این سوال که چرا ایرپاد به گوشی ایفون وصل نمیشه وجود دارد که در ادامه به تک‌تک آنها اشاره خواهیم کرد…

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE  ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۸۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۷۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

بررسی اصل بودن ایرپاد

یکی از نکاتی که باید به آن قبل از هر چیز دیگری دقت کنید سریال نامبر است. باید سریال نامبر را بررسی کنید و مطمئن شوید که ایرپاد شما اصلی باشد ممکن است ایرپاد‌های غیر‌اصل به خوبی به گوشی وصل نشوند. اگر از این مورد اطمینان حاصل کردید سپس به سراغ بررسی دلایل دیگر بروید.

نداشتن شارژ کافی کیس ایرپاد

دلیل وصل نشدن ایرپاد به گوشی آیفون می‌تواند شارژ نشدن کیس ایرپاد باشد

از آنجایکه اگر کیس ایرپاد به خوبی شارژ نشود نمی‌تواند ایرپاد‌ها را هم شارژ کند پس حتما می‌تواند دلیلی بر مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون باشد، بنابراین در اولین قدم اطمینان حاصل کنید کیس به اندازه کافی شارژ دارد. پس حتما ضروری است که برای رفع مشکل حتما کیس ایرپاد خود را شارژ کنید تا شاید در همین قدم اول چالشتان برطرف شد.

درآوردن ایرپاد از کیس

ایرپاد را از کیس خود دربیاورید و دوباره در سرجایش بگذارید و در نهایت درب کیس را ببندید. احتمال آن زیاد است که با امتحان کردن هر یک از این موارد مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون رفع شود.

علت وصل نشدن ایرپاد به گوشی ایفون

حالت Pair و Unpair را امتحان کنید

حالت Pair و Unpair می‌تواند شما را از شر وصل نشدن ایرپاد به گوشی راحت کند پس کاری که باید انجام دهید این است که یکبار بلوتوث خود را قطع کنید و حتی بهتر است برای از بین بردن همه تنظیماتی که از قبل بوده، نام ایرپاد خود را هم تغییر دهید.

حال شروع به عملیات جفت کردن ایرپاد با گوشی آیفون خود کنید تا به احتمال زیاد به‌راحتی ایرپاد را به آیفون شما وصل شود. این وضعیت حتی می‌تواند دلیل وصل نشدن ایرپاد به گوشی اندروید هم باشد.

کیس ایرپاد را تمیز کنید

تجربه نشان داده که گرد و غبار هم می‌تواند برخی مواقع علت وصل نشدن ایرپاد به گوشی ایفون باشد. بنابراین یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که کیس و ایرپاد خود را کاملا تمیز کنید.

دقت کنید که این کار را به آرامی و دقت انجام دهید و دوباره برای وصل کردن ایرپاد به آیفون تلاش کنید. در این مرحله انتظار می‌رود که مشکل برطرف شود.

مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون

تنظیمات اینترنت را بررسی کنید

شبکه اینترنتی که استفاده می‌کنید هم می‌تواند موجب شود تا ایرپاد شما به آیفون وصل نشود پس قطعا به این مشکل هم باید رسیدگی کنید. اقداماتی که باید در این مرحله انجام دهید شامل این می‌شود:  قطع کردن کامل اتصال وای فای یا حتی تغییر رمز آن و اتصال دوباره برای وصل شدن ایرپاد به آیفون.

برای این اقدام نیاز است که به تنظیمات گوشی آیفونتان مراجعه کنید و گزینه General را انتخاب نمایید و در ادامه روی Reset Network Settings بزنید و با این کار تمام شبکه‌های وای‌فای‌ که در گوشی شما ذخیره بودند، پاک خواهد شد و حالا می‌توانید به یک شبکه اینترنت وصل شوید و این کار در نهایت موجب رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به ایفون شما خواهد شد.

علت وصل نشدن ایرپاد به ایفون

برنامه‌های اضافی را ببندید

ممکن است شما همیشه تعدادی از برنامه‌ها را باز می‌گذارید که همین موجب می‌شود تا ایرپادتان به گوشی آیفون وصل نشود پس برای امتحان کردن شانستان در جهت وصل شدن ایرپاد به آیفون، همه برنامه‌های اضافی را ببندید. حال ایرپاد را در کیس قرار دهید و درب آن را هم ببندید و دوباره آن را دربیاورید و حالا برای اتصال این دو دیوایس تلاش کنید.

کلام آخر

وصل نشدن ایرپاد به ایفون قطعا می‌تواند ناراحت کننده باشد. به همین دلیل در این مقاله به دلایل وصل نشدن ایرپاد به گوشی آیفون و راه حل‌های متفاوت آن پرداختیم. شما برایمان بنویسید با کدام روش توانستید ایرپاد را به گوشی آیفون خود وصل کنید؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

سوالات متداول

آیا بلوتوث می‌تواند دلیل وصل نشدن ایرپاد به آیفون باشد؟

بله ممکن است که تنظیمات بلوتوث به‌گونه‌ای باشد که امکان وصل شدن ایرپاد به آیفون وجود نداشته باشد.

اگر ایرپاد به آیفون وصل نشد چه کار باید کنیم؟

چندین دلیل وجود دارد که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن