خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزار

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی و کامپیوتر به صورت رایگان + آموزش تصویری

ثبت مکان در گوگل مپ یکی از آسان‌ترین کارهاییست که می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه و در مدت‌زمانی کوتاه انجام دهید. تنها کافیست طبق مراحلی که در ادامه نام می‌بریم پیش بروید و بعد از ۱ الی ۲ هفته مشاهده کنید که مکان مورد نظر با نامی که شما انتخاب کرده‌اید، در Google Maps ذخیره شده است…

ثبت مکان در گوگل مپ

دوست دارید وقتی در نقشه گوگل جستجو می‌کنید، نام بیزینس خود را هم ببینید و هنگام لوکیشن فرستادن مشتریان راحت‌تر شما را پیدا کنند؟ خوشبختانه گوگل به کاربران این امکان را داده که آدرس مغازه، شرکت، سالن، باشگاه و هر نوع بیزینس دیگر خود را با نامی که می‌خواهند بدون نیاز به پرداخت پول، ذخیره کنند. البته تایید درخواست ثبت مکان در گوگل مپ حدود ۲ هفته طول می‌کشد و نمی‌توان آدرس‌های غیر واقعی در آن وارد کرد. حتی اگر کسی هم نام اشتباهی وارد کند، کاربران دیگر لوکیشن های عجیب در گوگل مپ را سریع گزارش می‌دهند و از این طریق امتیازهای اکانت گوگل‌مپ خود را بالا می‌برند!

در ضمن بد نیست بدانید که اگر امتیاز اکانت شما هم بالا برود، زودتر از ۲ هفته می‌توانید لوکیشن موردنظرتان را به این برنامه اضافه کنید. با هر دو روش دسکتاپ و موبایل می‌توانید هر زمان که خواستید به ثبت آدرس در گوگل مپ اقدام کنید و اگر Google صحت اطلاعات شما را تایید کرد، بعد از چند روز خواهید دید که به نقشه اضافه شده است…

ثبت مکان در گوگل مپ

ثبت آدرس در گوگل مپ با کامپیوتر به صورت رایگان

از پیدا کردن مسیر‌ها گرفته تا پیدا کردن و ردیابی افراد با جی پی اس گوشی و اضافه کردن مکان در گوگل مپ بسیاری از امکانات هستند که در نقشه گوگل می‌توانیم پیدا کنیم که در این مقاله قصد ما تنها آموزش ثبت مکان در گوگل مپ است…

پیش نیاز ثبت لوکیشن در گوگل مپ با کامپیوتر، وارد کردن Google Account به کروم است که احتمالاً تابحال این کار را کرده‌اید؛ بنابراین تنها کاری که لازمست انجام دهید اینست که وارد وب‌سایت google.maps شوید.

اگر دوست دارید گزینه‌ها را فارسی کنید، ابتدا مراحل زیر را انجام دهید. اگرچه هم با زبان فارسی و هم انگلیسی می‌توان به ثبت کسب و کار در گوگل مپ اقدام کرد، اما برای اینکه آدرس در نقشه گوگل دقیق‌تر ذخیره شود، توصیه می‌کنیم با همان منوی انگلیسی این کار را انجام دهید و تنها در بخش “نام” اسم کار خود را به زبان فارسی بنویسید…

 1. برای فارسی کردن منو، بر روی ۳ خط مورب در بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید.
 2. در بین گزینه‌ها، بر روی Language که سومین مورد از آخرست، کلیک کنید.
 3. در بین زبان‌هایی که می‌بینید، “فارسی” را انتخاب کنید.

ثبت لوکیشن در گوگل مپ

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۹,۷۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

باز هم تکرار می‌کنیم که زبان انگلیسی برای افزودن مکان در گوگل مپ نتیجه دقیق‌تری به همراه دارد. برای شروع، اسم خیابان و شهر مورد نظر خود را سرچ کنید تا زودتر در نقشه پیدا شود. می‌توانید هم خودتان به صورت دستی خیابان مورد نظر را پیدا کنید. در ادامه مطابق با مراحلی که در زیر نام می‌بریم به ثبت مکان در گوگل مپ اقدام کنید:

 • بر روی ۳ خط مورب در بالای صفحه کلیک کرده و در بین گزینه‌ها بر روی “Add a missing place – افزودن یک مکان جا افتاده” ضربه بزنید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ

 • در ادامه ثبت رایگان مکان در گوگل مپ باکس جدیدی برای شما باز می‌شود. در بخش Place Name اسم بیزینس خود را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر اسم مکان مورد نظر “سالن زیبایی ارکیده” است همین را وارد کنید. این اسم همانیست که کاربران آن را بر روی نقشه خواهند دید.
 • در بخش “Category” دسته‌بندی مربوط به شغل خود را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر فروشنده موبایلید، “mobile یا موبایل” را (بستگی به زبان گوگل مپ دارد) وارد کرده تا دسته‌بندی‌های مربوط به شغل خود را پیدا کنید.
 • برای پرکردن بخش آدرس، بهترین کار اینست که در نقشه کوچکی که می‌بینید، بر روی “Edit map location” ضربه زده و خودتان به صورت دقیق نماد قرمزرنگ لوکیشن را بر روی ساختمان مورد نظر قرار دهید و آن را ذخیره کنید. بعد از این کار خود برنامه بخش آدرس را پر می‌کند.

ثبت آدرس در گوگل مپ

تا اینجای مقاله اگر بر روی “Submit” کلیک کنید، درخواست ثبت مکان در گوگل ارسال می‌شود. اگر دوست دارید مشخصاتی مانند ساعات کاری، عکس، شماره تلفن و… را اضافه کنید، قبل از ارسال درخواست، در پایین نقشه، بر روی “Add more details” کلیک کرده و در ادامه مراحل زیر را طی کنید:

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی

 • در کادر “Hours” ساعات کاری خود را وارد کنید. به عنوان مثال، در این بخش می‌توانید مشخص کنید که در چه روزهایی تعطیلید و در روزهای دیگر هفته چه زمانی خدمات ارائه می‌دهید. با کلیک بر روی “Add a photo” این امکان فراهم می‌شود تا ساعت‌ها را به صورت عکس اضافه کنید تا گوگل مپ خودش آنها را وارد کند، اما قول نمی‌دهیم این راه بدون اشتباه انجام شود، پس خودتان به صورت دستی اقدام به این کار کنید. در آخر هم برای ذخیره تغییرات این مرحله، بر روی “Save” ضربه بزنید.
 • در قسمت “Contact” می‌توانید دو کادر مربوطه را پر کنید تا مشتریان بتوانند با شما از طریق راه‌های دیگری هم در ارتباط باشند. به عنوان مثال، در بخش “Phone number” شماره تلفن ثابت یا همراه خود را وارد کنید. برای درست وارد کردن شماره می‌توانید الگوی زیر را مد نظر قرار دهید:
 • شماره موبایل: *******۹۸۹۱۷+
 • شماره تلفن ثابت: *******۹۸۲۱+
 • در بخش وب‌سایت بهترست آدرس سایت بیزینس خود را وارد کرده تا از این طریق گوگل به لینک شما امتیاز دهد. اگر هم سایتی ندارید، می‌توانید آدرس اینستاگرام خود را در این کادر قرار دهید.
 • در بخش “About” می‌توانید تاریخ تاسیس شغل خود را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر چند سالست که از ارائه خدمات شما می‌گذرد، با این کار به بیزنیس خود اعتبار می‌بخشید.
 • اگر دوست دارید از محیط کاری یا محصولات خود، تصاویری در گوگل مپ قرار دهید، بر روی “Add photos” ضربه بزنید.

چگونه در گوگل مپ مکانی را ثبت کنیم

در آخر هم بر روی “Submit” ضربه بزنید تا درخواست ثبت آدرس در گوگل مپ رایگان ارسال شود.

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی فارسی

در ابتدا اگر می‌خواهید به ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی فارسی اقدام کنید، از طریق زیر زبان گوگل مپ را تغییر دهید:

بر روی نماد دایره‌ای بالای صفحه کلیک کنید. این بخش مربوط به مشخصات اکانت شماست.

 1. گزینه “Settings” را انتخاب کنید.
 2. بر روی اولین گزینه یعنی “App language” ضربه بزنید.
 3. زبان فارسی را انتخاب کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی فارسی

برای ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در پایین صفحه بر روی “هم‌بخشی – Contributions ” ضربه بزنید.
 2. در ادامه بر روی “افزودن مکان – Add place” کلیک کنید.

ثبت مغازه در گوگل مپ

حدوداً ۱۴ روز زمان می‌برد تا گوگل به درخواست ثبت مغازه در گوگل مپ پاسخ دهد.

حذف یا ویرایش آدرس ثبت شده در Goggle Maps

بعد از ثبت در گوگل مپ ممکنست پشیمان شوید و بخواهید آن را کلاً حذف یا کمی ویرایش کنید. حتی اگر بعد از خرید گوشی اطلاعات اکانت قبلی خود را فراموش کردید، باز هم می‌توانید این کار را انجام دهید. برای ویرایش یا حذف مکان طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • بر روی لوکیشن مورد نظر کلیک کنید. تب جدیدی باز می‌شود. کمی به پایین بروید و گزینه “Suggest an edit” را انتخاب کنید.

افزودن مکان در گوگل مپ

 • اگر می‌خواهید اطلاعاتی مثل ساعت، لوکیشن، شماره تلفن و… را تغییر دهید، بر روی “Change name or other details” کلیک کنید.

ثبت در گوگل مپ

 • تغییرات مورد نظر را اعمال کرده و در آخر هم برای تایید آنها “Submit” را انتخاب کنید. در این بخش اطلاعاتی نظیر: ساعات کاری، دسته‌بندی شغلی، اسم، شماره تلفن و… را می‌توانید تغییر دهید.

ثبت مکان در گوگل

اگر هم قصد دارید به طور کل، آدرس را حذف کنید، گزینه “Close or remove” را انتخاب کنید. در ادامه باید مشخص کنید که دلیل اینکه می‌خواهید این مکان از روی نقشه حذف شود، چیست. به عنوان مثال، این مکان به صورت موقت یا دائم تعطیل شده است یا اصلاً در چنین جایی، بیزنیسی با این نام وجود ندارد و…

ثبت آدرس در گوگل مپ رایگان

همانطور که دیدید، ثبت آدرس در گوگل مپ رایگان است و اگر دقیقاً طبق مراحلی که گقتیم پیش بروید، نیازی نیست به شخصی دیگر پول بدهید تا آن را برای شما انجام دهد. همچنین لازمست صبور باشید، چراکه تایید کردن آدرس زمان‌برست. اگر بعد از دو هفته پاسخی به ایمیلتان ارسال نشد و آدرس جدید خود را در نقشه مشاهده نکردید، دوباره درخواست بدهید…

امیدواریم که با این مقاله یاد گرفته باشید که چگونه در گوگل مپ مکانی را ثبت کنیم . با این حال اگر باز هم در زمینه اضافه کردن و نحوه ثبت مکان در گوگل مپ با مشکلی مواجه شدید، حتماً در بخش نظرات سوال خود را با ما در میان بگذارید…

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

سوالات متداول

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی اندروید هم انجام می‌شود؟

✔️ شما برای ثبت مکان در گوگل مپ هم می‌توانید از طریق اپلیکیشن Google Maps و هم سایت مربوطه اقدام کنید که مراحل آن را در مقاله نام برده‌ایم.

برنامه ثبت مکان در گوگل مپ چیست؟

✔️ اگر می‌خواهید با خود گوشی این کار را انجام دهید، کافیست وارد اپلیکیشن گوگل‌مپ شوید و نیازی به دانلود برنامه دیگری ندارید. با این حال اگر به هر دلیلی نتوانستید این برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید، وارد سایت نقشه گوگل شوید که در مقاله مراحل انجام آن را نام برده‌ایم.

آیا به صورت فارسی هم می‌توان در گوگل مپ مکان اضافه کرد؟

✔️ بله، این برنامه در تنظیمات خود زبان فارسی هم قرار داده که طبق مراحلی که نام برده‌ایم، می‌توانید زبان آن را تغییر دهید. البته به یاد داشته باشید که وقتی منو فارسیست و بخواهید با نماد لوکیشن روی نقشه، مکان مورد نظر را مشخص کنید، گوگل بخش آدرس را در پروسه ثبت مکان وارد نمی‌کند و خودتان باید آن را تایپ کنید. به همین علت می‌توانید طبق مراحلی که در مقاله عنوان شده، از طریق منوی انگلیسی این کار را انجام دهید.

چقدر طول می‌کشد تا مکان جدید در نقشه گوگل ذخیره شود؟

✔️ به گفته خود گوگل این پروسه 2 هفته زمان می‌برد. اگر 2 الی 3 هفته صبر کردید و پاسخی دریافت نکردید، دوباره به این کار اقدام کنید. اگر هم دیدید که درخواستتان قبول نشده، این بار در وارد کردن اطلاعات بیشتر دقت کنید.

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. سلام.
  من هر کاری میکنم میزنه بخاطر تحریم ها نمیتونین آدرس ثبت کنین.
  باید چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن