آیفونسامسونگموبایل و تبلتهمه

کاربران اپل و سامسونگ؛ وفادارترین کاربرها

در آخرین تحقیقات انجام شده توسط سایت BankMyCell بر روی وفاداری به برند در گوشی‌های موبایل، این شرکت ادعا کرده که اپل و سامسونگ دو برندی هستند که در بین ساکنین امریکا بالاترین میزان حفظ نام تجاری را دارند. بر اساس این تحقیق وفاداری کاربران به برند آیفون ۷۴٫۶ درصد است. این میزان برای سامسونگ اندکی کمتر بوده و به عدد ۶۳٫۹ درصد می‌رسد. جالب اینکه ۱۲٫۸ درصد از کاربران اپل به سامسونگ و ۱۷ درصد از کاربران سامسونگ به سمت اپل گرایش پیدا کرده‌اند. داده‌های دیگری نیز مشخص کرده که با وجود اینکه کاربران گوگل ۵۱ درصد میزان وفاداری را دارند تنها ۱۰٫۱ درصد به سمت اپل روی آورده‌اند.

این تحقیق که در بین ۶۴,۲۷۳ کاربر در بازه‌ی زمانی ۱۵ ژوئن تا ۱۵ جولای ۲۰۱۹ انجام گرفته به برندهایی دیگری مثل LG ,Motorola ،HTC هم نگاهی انداخته و همه آنها وفاداری زیر ۴۱ درصد را از خود نشان داده‌اند. حدود ۱۰٫۸ درصد از کاربران اچ‌تی‌سی وفاداری خود را به این برند حفظ کرده، از این میان ۳۲٫۱ درصد به سامسونگ و ۱۷٫۱ درصد به اپل گرایش پیدا کرده‌اند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه، کاربران اندروید وفاداری بیشتری نسبت به پلتفورم iOS دارند. ۲۵٫۶ درصد از دارندگان آیفون به گوشی های اندرویدی گرایش پیدا کرده‌اند. اکثریت قریب به اتفاق کاربران اندرویدی تصمیم به ماندن در کنار این سیستم عامل گرفته‌اند. بر اساس این گزارش، ۸۲ تا ۹۰ درصد از کاربران اندرویدی در این مدت، دستگاه اندرویدی خود را ارتقاء داده‌اند. ایالت متحده تنها جایی‌ست که فروش گوشی‌های آیفون بیشترست اما کاربران اندروید وفادارترند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن