گوشی آیفون
سبک زندگیعلم و دانش

مصرف فیبر و ماست شما را در برابر سرطان بیمه می‌کند!

 • براساس یک مطالعه جدید صورت گرفته در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت، رژیم غذایی حاوی مقادیر زیادی فیبر و ماست ممکن است به جلوگیری از سرطان ریه کمک کند. نتایج بدست آمده به مزایای استفاده از دو ماده غذایی فیبر و ماست اشاره دارد. مصرف همزمان این دو ماده غذایی در سلامت روده نیز موثر است.

  ماست یک ماده غذایی تخمیری است، از این رو حاوی تعداد زیادی باکتری مفید است. در ضمن، فیبر غذایی در اصل سوخت باکتری‌های موجود در روده فرد را فراهم کرده و از طرفی هم به میکروبیوم روده کمک می‌کند و سلامت کلی آن را در پی خواهد داشت. به طور منظم خوردن غذاهای تخمیری و مقدار زیادی فیبر در رژیم غذایی مزایای زیادی دارد. 

  مصرف همزمان فیبر و ماست و جلوگیری از سرطان

  مصرف بیشتر فیبر و ماست و ارتباط آن کاهش ابتلا سرطان

  علاوه بر کمک به میکروبیوم روده و هضم بهتر غذا، مطالعات نشان داده‌اند که ماست و غذاهای سرشار از فیبر ممکن است به محافظت در برابر سرطان دستگاه گوارش و بیماری‌های قلبی و عروقی کمک کنند. جدیدترین مطالعه انجام گرفته همچنین نشان می‌دهد که مصرف این دو ماده غذایی همچنین ممکن است به محافظت در برابر سرطان ریه کمک کند.

  این یافته‌ها حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از مطالعه‌ای است که بر روی ۱٫۴ میلیون نفر در اروپا، آسیا و ایالات متحده صورت گرفته است. محققان دریافتند افرادی که بیشترین مقادیر فیبر غذایی و ماست را می‌خورند، در مقایسه با افرادی که مقداری کمتری از این ماده را مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به سرطان ریه در آنها تا ۳۳ درصد کمتر بوده است.

  ارتباط بین این رژیم غذایی و خطر ابتلا به سرطان ریه در زنان و مردان از گروه‌های مختلف، از جمله افرادی که افراد غیر سیگاری و افرادی که اکنون سیگاری می‌کشند، مشخص است. تصور می‌شود که ترکیب پربیوتیک (فیبر غذایی) و پروبیوتیک (ماست تخمیر شده) این مزیت را به همراه داشته است. از این رو محققان توصیه می‌کنند که مصرف این دو ماده غذایی را حتما در رژیم روزانه خود در نظر بگیرید.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۰,۹۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۰۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco X4 GT 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن