بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار!

بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار!

بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار!

شرکت‌های سازنده و خریداران به دنبال بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری هستند، اما بهترین گوشی‌ها از دید یک خریدار چگونه تعریف می‌شوند؟ و یا بهترین گوشی موبایل چه ویژگی‌هایی می‌بایست داشته باشد؟ صادقانه بگویم معیارها متفاوت است خصوصاً در مورد بهترین گوشی‌ های میان رده. برای شما ممکن است بهترین گوشی موبایل مدلی باشد که دوربین بهتری دارد در حالی که برای فردی دیگر عمکرد سخت‌افزاری حرف اول را بزند. در ادامه به چند مدل از بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار اشاره خواهیم کرد. 

 

بهترین گوشی های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار

در هر صورت، سخت افزار و مغز اصلی یک دستگاه موبایل همان چیزی است که بر تمام عملکردها تأثیرگذارست. بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم که اگر عملکرد بازی و یا وظایف سنگین برای شما در خرید یک گوشی موبایل در اولویت قرار دارد مدل‌هایی را که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت را مدنظر قرار دهید. به این دلیل که این گوشی‌ها را می‌توان بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار در نظر گرفت. حتی از نظر سایر خصوصیات مثل دوربین هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. 

 

از این میان می‌توان مدل‌هایی را نام برد که به عنوان بهترین گوشی‌‌‌های موبایل می توان در هنگام خرید مد‌نظر قرار داد. 

بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون شرکت‌های سازنده از فناوری‌های نوین، کسب عنوان بهترین را برای شرکت‌های سازنده کمی چالش‌برانگیز کرده است. برای مثال شیائومی یکی از شرکت‌هایی به شمار می‌رود که همیشه در ارائه فن‌آوری‌های جدید پیش قدم است. بعد از استفاده از لنز 108 مگاپیکسلی در گوشی می نوت 10، کره‌ای‌ها را هم به این فکر انداخت که در سیاست تولید گوشی‌های پرچمدار خود یک بازنگری کلی داشته باشند و نتیجه آن شد که استفاده از لنز‌های تکراری 12 و یا 13 مگاپیکسلی را به طور کلی کنار گذاشت و در سری پرچمدار اس 20 از لنز‌های 64 و 108 مگاپیکسلی استفاده کرد.

 

در ادامه به مدل‌هایی اشاره خواهیم کرد که می‌توانید هم در حوزه میان‌ رده‌ها و هم حوزه پرچم‌‍داران لقب بهترین گوشی‌‌‌‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار را به آنها بدهید؛ اما این را هم در نظر داشته باشید که خصوصاً در حوزه میان رده‌ها بهترین گوشی موبایل بر اساس اولویت شما تعیین می‌شود نه صرفاً برند و یا قیمت.

بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری و قدرت پردازنده؛ 

بهترین گوشی های موبایل

ردمی نوت 8 پرو؛ از جمله بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار:

گرچه زیر برند ردمی نسخه بعدی این گوشی را معرفی کرده و به زودی جای این گوشی با ردمی نوت 9 پرو مکس پر خواهد شد؛ اما نوت 8 پرو هنوز هم یکی از بهترین گوشی‌‌های میان رده بازار به شمار می‌رود. در واقع این گوشی به همراه ردمی نوت 8 در طی سه ماه به فروش 1 میلیون نسخه در همان اوایل عرضه رسید. نقطه قوت این گوشی تراشه آن است. شاید در ذهن همه شما تراشه‌های مدیاتک جزء تراشه‌های ضعیف موجود در بازار موبایل باشد؛ اما حقیقتاً تراشه بکار رفته در شیائومی ردمی نوت 8 پرو ذهنیت کاربران را نسبت به این شرکت تایوانی تغییر داده است. 

میانگین امتیازی که بنچمارک آنتوتو به این گوشی اختصاص داده (برای رم 6) برابر با 291733 است که در بین گوشی‌ هایی که تا ماه مارس 2020 عرضه شده‌اند بیشترین امتیاز محسوب می‌شود. همچنین از نظر دوربین نیز این گوشی می‌تواند یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای علاقمندان به عکاسی در نظر گرفته شود. نقد و بررسی کامل و مشخصات کامل آن را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید. عمکرد باتری آن هم در بین میان‌رده‌ها عالیست. برای مثال می‌توان با آن تا 14 ساعت فیلم‌های HD تماشا کرد و یا در یک شرایط استاندارد می‌توان با آن به مدت 15 ساعت 6 دقیقه به وبگردی پرداخت. به طور کلی این گوشی را می‌توان از لحاظ بسیاری جزء بهترین گوشی های میان رده 2019 در نظر گرفت.

 

ردمی نوت 9 پرو مکس و ردمی نوت 9

شیائومی ردمی نوت 9 پرو نیز در دو نسخه معرفی شده و از چندین نظر می‌توان آن را جزء بهترین گوشی های 2020 در نظر گرفت. به این دلیل که اولین بارست که شیائومی بعد از عرضه مدل‌های متعدد در این گوشی‌ها از یک باتری 5020 میلی‌آمپری استفاده کرده است؛ اما در نظر داشته باشید که نسخه فست شارژ استفاده شده در آنها فرق داشته و در واقع ردمی نوت 9 پرو از نسخه فست شارژ ضعیف‌تری استفاده کرده است.

بهترین گوشی های موبایل از نظر باتری و سخت افزار

سامسونگ گلکسی ای 71:

حقیقتاً میان‌رده‌های سامسونگ نسبت به بسیاری دیگر از گوشی‌های میان رده از لحاظ بسیاری عملکرد ضعیف‌تری دارند؛ گرچه کیفیت نمایشگر آنها را نباید نادیده گرفت. عده زیادی متعقداند که سامسونگ مدیون آوازه برند خود است تا کیفیت سرآمد محصولاتش؛ اما گلکسی ای 71 یکی از گوشی‌هایی است که به نسبت سایر مدل‌های سامسونگ سری a از چندین نظر عملکرد بهتری را از خود نشان داده و می‌توان آن را جزء بهترین گوشی‌ ها در حوزه میان‌رده‌ها در نظر گرفت. 

بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری

 

در واقع تراشه اسنپدراگون 730 تراشه جدیدی نیست و قبلاً نیز در گوشی‌های دیگری مثل سامسونگ a80، شیائومی می 9 تی و ردمی کی 20 نیز مورد استفاده قرار گرفته است. میانگین امتیاز این گوشی در بنچمارک آنتوتو نیز 265637 بوده و بعد از ردمی نوت 8 پرو قرار می‌گیرد. در مورد ویژگی‌های دیگری مثل اینکه آیا این گوشی ضد آب هست یا خیر؟ می‌توانید نقد و بررسی کامل گوشی سامسونگ a71 را مطالعه کنید.

 

اگر به دنبال یک گوشی با عملکرد خوب باتری هستید، روی گلکسی ای 71 می‌توانید حساب کنید. برای مثال می‌توانید به طور میانگین با این گوشی بدون شارژ مجدد 13 ساعت وبگردی کنید. از نظر تراشه و سخت‌افزار هم می‌توان سامسونگ a71 را بهترین گوشی سامسونگ سری a در بین میان‌رده‌های این برند برشمرد.

شیائومی 9 تی:

شیائومی می 9تی هم یکی از گوشی‌های میان‌رده‌ای است که با توجه به برچسب قیمتی آن، از نظر عملکرد باتری و پردازنده هنوز هم جزء بهترین گوشی‌‌های میان‌رده بازار است. به طور میانگین می‌توان به مدت 11 ساعت 35 دقیقه با آن به وبگردی پرداخت. پس می‌توان به عنوان یکی از بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار روی آن حساب کرد. 

می 9 تی

شیائومی می نوت 10:

در زمانی که برخی از گوشی‌های پرچمدار هنوز هم از لنزهای 12 و 13 مگاپیکسلی استفاده می‌کنند، شیائومی می نوت 10 اولین گوشی میان‌رده‌ای محسوب می‌شود که شیائومی لنز 108 مگاپیکسلی را بر روی آن مورد آزمایش قرار داد و از نظر دوربین یکی از بهترین گوشی‌ هایی است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ در واقع می‌توان آن را جزء بهترین گوشی‌ های موبایل از نظر دوربین نیز در نظر گرفت؛ اما از طرفی تراشه آن نیز عملکرد بسیار خوبی دارد.

🛒خرید شیائومی می نوت 10

میانگین امتیازی که بنچمارک آنتوتو به آن اختصاص داده 264576 است. علاوه بر تراشه عالی آن با قابلیت‌های دیگری مثل نمایشگر منحنی، باتری بزرگ، سنسور‌ اثر‌ انگشت زیر نمایشگر در قبال برچسب قیمتی فوق‌العاده‌ می‌تواند یکی از گزینه‌های ایده‌آل در بین میان‌رده‌ها در نظر گرفته شود. 

اگر به دنبال یک گوشی میان‌رده با دوربین فوق‌العاده هستید، شیائومی می نوت 10 می‌تواند به خوبی انتظارات شما را برآورده کند. از‌این‌رو یکی از بهترین گوشی‌‌ های موبایل در سال 2020 خواهد بود. سایر مشخصات و اطلاعات دقیق فنی و قیمت شیائومی می نوت 10 را می‌توانید در سایت 19کالا مشاهده کنید. باتری بزرگ استفاده شده در آن هم امتیاز دیگر آن است. نسخه فست شارژ بکار رفته نیز این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید طی 65 دقیقه 100 درصد آن را شارژ کنید.

می نوت 10

در یکی از تست‌های انجام گرفته این گوشی توانسته بدون نیاز به شارژ مجدد به مدت 12 ساعت و 32 دقیقه در زمان وبگردی روشن بماند. از‌این‌رو می‌توان آن را جزء بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری در بخش میان‌رده بازار در نظر گرفت.

خاطر نشان می‌شود که شیائومی نسخه ارزان‌تر این گوشی را به نام شیائومی می نوت 10 لایت به زودی عرضه خواهد کرد.

شیائومی می 9 لایت:

سال گذشته گوشی‌های متعددی از سری می شیائومی روانه بازار شد. می 9 لایت نیز یکی از همین موارد بود که مشخصات بسیار عالی را از خود نشان داد. تراشه بکار رفته در این گوشی اسنپدراگون 710 است که عملکرد بی‌نظیری را در میان گوشی‌های میان رده از خود نشان داده است. این تراشه نیز تاکنون در گوشی‌های متعددی مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله این مدل‌ها می‌توان به نوکیا 8.1 اشاره کرد. می ۹ لایت نسخه گلوبال می سی سی ۹ به حساب می‌آید.

این گوشی علاوه بر تراشه قدرتمند خود یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای عکاسی نیز در نظر گرفته می‌شود. عملکرد سلفی آن هم بی‌نظیر است. در واقع این گوشی ترکیبی از امکانات عالی را با برچسب قیمتی فوق‌العاده به شما ارائه خواهد داد، از‌این‌رو می‌توان آن را به عنوان بهترین گوشی میان رده در هنگام خرید در نظر گرفت. برای مشاهده اطلاعات کامل آن به لینک زیر مراجعه کنید.

 

 

همچنین با برخورداری از یک باتری 4000 میلی‌ آمپری توانسته به طور میانگین در وبگردی 13 ساعت و 25 دقیقه دوام داشته باشد.

 

سامسونگ گلکسی ای 70:

گلکسی ای 70 هم یکی از میان رده‌های سامسونگ سری a محسوب می‌شود که با عملکرد سخت‌افزاری بسیار عالی خود در لیست تاپ 10 گوشی‌های میان‌رده‌ای قرار دارد که تا ماه مارس 2020 در سایت بنچمارک انتوتو معرفی شده‌اند. همان طور که گفته شد این موبایل از سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش بهره برده است. این سنسور از نوع اپتیکال بوده و با نوع بکار رفته در پرچمداران سری اس سال 2019 فرق می‌کند.

بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری

مشخصات سخت‌افزاری ای 70 یکی دیگر از مواردی است که توجه عده زیادی از کاربران را جلب کرده، این گوشی نیروی لازم جهت اجرای بسیاری از عملکردهای خود را از تراشه Snapdragon 675 تأمین می‌کند.

میانگین امتیاز این گوشی در بنچمارک آنتوتو برابر با 210563 است که عملکرد بسیار عالی محسوب می‌شود. در واقع اگر عملکرد بازی برای شما مهم است A70 می‌تواند همان گزینه مورد نظر شما باشد. تراشه اسنپدراگون 675 سرعت لازم برای اجرای بازی‌هایی مثل PUBG تا 30 فریم‌بر‌ثانیه را فراهم می‌کند. نمایشگر عالی آن و باتری قدرتمند آن همان چیزیست که گیمرها به دنبال آن هستند.

🛒خرید بهترین گوشی سامسونگ

همچنین در اجرای بازی‌ها نیز این گوشی حداقل گرما را تولید می‌کند. برای اطلاع از ضد آب بودن، عملکرد دوربین و یا اطلاع از قیمت گلکسی a70، نقد و بررسی آن را مطالعه کنید. به طور کلی این مدل را هم به عنوان یک میان رده می‌توان جزء بهترین گوشی‌های موبایل میان رده از نظر باتری و سخت‌افزار قرار داد.

سامسونگ گلکسی ای 51:

گلکسی ای 51 نیز از جمله گوشی‌های سامسونگ سری a محسوب می‌شود که از چند نظر و در مقایسه با سایر گوشی‌های این سری ارزش خرید بالایی دارد. اگر بخواهید بدانید که عملکرد این گوشی از نظر سخت‌افزاری به چه صورت بوده و یا این گوشی ایده‌آل گیم و بازی‌هایی که گرافیک سنگین دارند هست یا خیر می‌بایست گفت که امتیازی که بنچمارک آنتوتو تا اواخر ماه فوریه به این گوشی اختصاص داده برابر با 186846 است که از دیگر گوشی‌های میان رده مذکور کمتر است؛ اما باز هم برای اجرای برخی از بازی‌ها مشکلی نخواهد داشت و می‌توان آن را جزء بهترین گوشی‌ها از نظر تراشه قلمداد کرد.

به طور کلی پردازنده Exynos 9611 قدرت لازم برای اجرای بازی‌هایی با گرافیک بالا مثل PUBGMobile و یا CODMobile دارد و پاسخ‌گوی نیاز آن دسته از کاربران علاقمند به گیم نیز هست. در واقع تراشه استفاده شده در سامسونگ a51 در واقع همان مدلیست که در گلکسی ای 50اس نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

برند نوکیا نیز مدل‌های بسیار خوبی را تولید و روانه بازار کرده است. دو مدل از میان‌رده‌های بسیار عالی آن می‌توان به نوکیا 7.2 و نوکیا 6.2 اشاره کرد که در حال حاضر نیز در بازار موجود است. 

باتری گلکسی ای 51

گوشی نوکیا 7.2 را می توان با توجه قیمت خود جزء بهترین گوشی های موبایل در نظر گرفت:

اگر طرفدار برند نوکیا هستید، نوکیا 7.2 را هم می‌توانید در زمان خرید گوشی مدنظر قرار دهید. نوکیا 7.2 هم یکی از گوشی‌هایی است که نسبت به برچسب قیمتی خود، امکانات بی‌نظیری را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال طراحی و رنگ‌بندی بسیار زیبایی داشته؛ فریم آن پلاستیکی است؛ اما برخورداری از بدنه شیشه‌ای از جنس گوریلاگلس 3 را تضمین کننده دوام و استحکام این گوشیست.

 

با توجه به اینکه نوکیا در طی سال‌های اخیر حضور پررنگی را در این میدان نداشته، شاید بخواهید بدانید که عملکرد سخت‌افزاری این گوشی‌ها چگونه بوده و آیا می‌توانند با برندهای دیگر رقابت کنند.

 

در رابطه با عملکرد گفته می‌شود که بنچمارک انتوتو امتیاز 139588 را به این مدل اختصاص داده است. تراشه اسنپدراگون 660 تاکنون در گوشی‌های متعددی مورد استفاده قرار گرفته که از آن جمله می‌توان به ردمی نوت 7 و نوکیا 7 پلاس اشاره کرد. این گوشی از اندروید خام گوگل برخوردار بوده؛ از‌این‌رو برنامه‌ها بسیار روان اجرا می‌شوند؛ از طرفی نیز نرم افزارهای پیش‌فرض و بلااستفاده بسیار کمی دارد. از نظر عملکرد بازی این گوشی نوکیا هم همین بس که بدانید می‌تواند بازی Call of Duty Mobile را با تنظیمات گرافیکی پایین اجرا کند. 

با کمک باتری آن هم می‌توان در یک شرایط استاندارد به طور میانگین به مدت 10 ساعت و 27 دقیقه به وبگردی پرداخت. بنابراین می‌توان به عنوان یکی از بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار از برند نوکیا روی آن حساب کرد.

گوشی هواوی وای 9 پرایم:

اگر طرفدار برند هواوی هستید نیز این گوشی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها از نظر باتری و  سخت‌افزار در میان‌رده‌های این برند باشد. عملکرد گیم این گوشی نیز بسیار قابل‌توجه است. امتیاز بنچمارک این گوشی نیز 140 هزار بوده که با توجه به قیمت آن بسیار قابل توجه است.

بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری؛ میان‌رده‌ها

شیائومی می نوت 10 5260 30 وات
گلکسی ای 70 4500 25 وات
ردمی نوت 9 پرو 5020 18وات
ردمی نوت 8 پرو 4500 18 وات
گلکسی ای 51 4000 15 وات
نوکیا 7.2 3500 10 وات
گلکسی ای 71 4500 25 وات

 

 

بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری و قدرت پردازنده پرچمدار

بهترین گوشی‌ های موبایل پرچمدار از نظر باتری و قدرت پردازنده

شرکت‌های سامسونگ و شیائومی از جمله اولین سازندگانی بودند که پرچمداران جنجالی خود را معرفی کردند. هر کدام از این گوشی‌ها ویژگی‌های جالب‌توجه زیادی را از خود به نمایش گذاشتند. برای اولین بار بود که ما شاهد لنزهای 108 مگاپیکسلی در گوشی‌های پرچمدار بودیم. گوشی‌های پرچمدار شیائومی در دو مدل شیائومی می 10 و شیائومی می 10 پرو و گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در سه مدل گلکسی اس 20، گلکسی اس 20 پلاس و گلکسی اس 20 اولترا که می‌توان آن را به عنوان نقطه عطف طراحی کهکشانی‌ها تا به امروز در نظر گرفت، معرفی شدند.

 

در بنچمارک انوتوتو لیست تاپ 10 گوشی‌هایی که تا ماه فوریه در بازار موجود هستند این گوشی‌ها به چشم می‌خورند. مدل‌هایی که به آنها خواهیم پرداخت در واقع گوشی‌هایی هستند که در بازار موجود بوده و در درسترس کاربران قرار دارد. مدل‌های جدید پرچمدار نقاط قوت زیادی دارند؛ اما هنوز به صورت گسترده در دسترس قرار نگرفته‌اند. 

وان پلاس 7تی؛ یکی از بهترین گوشی های موبایل از نظر باتری که در 2019 تولید شد.

وان پلاس 7تی یکی از مدل‌هایی است که در ماه سپتامبر 2019 عرضه شده و از تراشه Snapdragon 855+ استفاده کرده است. با امتیاز 494705 یکی از بهترین گوشی‌های پرچمدار 2019 در نظر گرفته می‌شود. تا ماه فوریه تنها بهترین گوشی گیمینگ بازار یا همان راگ فون 2 بود که امتیازی بالاتر از آن را از خود به ثبت رسانده است. در رابطه با عملکرد‌های چند وظیفه‌ای هم این گوشی فوق‌العادست. برای مثال بازی PUBG MOBIL را می‌توانید با نهایت تنظیمات گرافیکی بسیار نرم و روان بازی کنید؛ اما این گوشی از نظر باتری به چه صورت عمل خواهد کرد. در ادامه به شما خواهیم گفت..

 

اگر بخواهید با این گوشی بازی کنید باتری آن هم بسیار مهم است. در این مورد هم گفته می‌شود که ظرفیت باتری آن در مقایسه با گوشی‌هایی که این روزها معرفی می‌شوند خیلی قابل‌توجه نیست؛ اما می‌توان با آن به مدت 12 ساعت و 11 دقیقه به وبگردی پرداخت. در مقایسه با سایر گوشی‌های پرچمدار عملکرد قابل‌قبولی داشته و می‌توان آن را جزء بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار در نظر گرفت. 

وان پلاس 7 پرو:

این گوشی را نیز می‌توان جزء بهترین گوشی‌‌ های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار حال حاضر بازار موبایل در نظر گرفت. به این جهت که ویژگی‌های قابل‌توجه زیادی دارد. از جمله اولین نکته‌ای که آن را به عنوان یکی از بهترین گوشی‌های بازار موبایل قرار می‌دهد برخورداری از تراشه قدرتمند Snapdragon 855 است که در بنچمارک آنتوتو امتیاز 473991 را به دست آورده است.

 

سورپرایز جدید وان پلاس برای کاربران خود استفاده از یک دوربین پاپ‌آپ در این گوشیست، به این ترتیب، این گوشی نمایشگر فوق‌العاده و عالی بدون مزاحمت دوربین سلفی را در اختیار کاربران قرار داده است. از جمله اولین گوشی‌هایی بود که نرخ رفرش 90 هرتز را ارائه داد. به طور کلی وان پلاس یک ترکیب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فوق‌العاده‌ای را به شما ارائه داده که با برندهایی چون اپل و سامسونگ قابل رقابت است.

 

باتری بکار رفته در آن 4000 میلی آمپریست و به فست شارژ 30 واتی مجهز شده است. با کمک این باتری می‌توان به مدت 10 ساعت و 10 دقیقه به وبگردی پرداخت. از جمله نقاط قوت سخت‌افزاری این گوشی می‌توان به برخورداری از موارد زیر اشاره کرد:

 • تراشه قدرتمند:
 • برخورداری از 12 گیگابایت رم
 • اولین تلفن در جهان با سرعت خواندن/ نوشتن UFS 3.0 سریع‌تر

🧮 قیمت وان پلاس 7 پرو

سامسونگ نوت 10 پلاس:

شاید سامسونگ در حوزه میان‌رده‌ها نسبت به برندهای دیگری مثل شیائومی و یا دیگر برندها حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد؛ اما حقیقتاً هر سال بهترین پرچمداران را به بازار عرضه می‌کند. ردمی نوت 10 پلاس هم جزء همین موارد محسوب می‌شود. در بازار ایران این مدل با تراشه اگزینوس به بازار آمد. این گوشی با امتیاز 453939 یکی از گوشی‌هایی است که از نظر قدرت سخت‌افزاری می‌توان روی آن حساب کرد و یکی از بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری و قدرت سخت‌افزاری در نظر گرفته می‌شود.

حقیقتاً این کهکشانی را می‌توان یکی از آپشن‌های ایده‌آل برای بازی در نظر گرفت. نوت 10پلاس از یک باتری 4300 میلی‌آمپری استفاده کرده که به طور میانگین می‌تواند 12 ساعت و 7 دقیقه در زمان وبگردی دوام داشته باشد. از‌این‌رو اگر به دنبال یک گوشی پرچمدار برای کسب یک تجربه دلنشین بازی هستید، قطعاً نوت 10پلاس می‌تواند جزء بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری و سخت افزار باشد. به علاوه باتری بکار رفته در آن از آپشن‌هایی مثل شارژ سریع 45 وات، شارژ معکوس 9 وات نیز پشتیبانی می‌کند.

ردمی کی 30 پرو:

ردمی کی 30 پرو هم یکی از گوشی‌هایی است که از نظر سخت‌افزاری به نسبت قیمتی که دارد می‌تواند یکی از بهترین گوشی ها از نظر سخت‌افزار در نظر گرفته شود.

 

سامسونگ گلکسی نوت 10:

گلکسی نوت 10 نیز از پردازنده مشابه‌ای با نوت 10 پلاس بهره برده است؛ اما عملکرد بنچمارک این دو کمی فرق می‌کند و تا اندازه‌ای نوت 10 پلاس بهتر عمل کرده است. امتیاز این گوشی نیز در بنچمارک آنتوتو برابر با 448043 است. در مورد عملکرد باتری آن هم می بایست گفت که در تست مشابه با مدل‌های ذکر شده توانسته در وبگردی به مدت 11 ساعت و 47 دقیقه دوام داشته باشد. 

نوت 10

شیائومی می 9 تی پرو:

شیائومی می 9 و شیائومی می 9 تی پرو هم تاکنون کاندیدای بسیاری از بهترین‌ها بوده است. مهمترین آنها همان برچسب قیمتی آن است. در لیست تاپ 10 آنتوتو برای ماه فوریه این گوشی با تراشه اسنپدراگون 855 و کسب امتیاز 442943 بعد از گوشی می 9 قرار گرفته است.

شیائومی می ۹ تی پرو باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری را بکار گرفته است. در مورد عملکرد آن هم می‌بایست گفت که در طی ۹۰ دقیقه پخش فیلم با کیفیت Full HD و حداکثر روشنایی، تنها ۱۰درصد از ظرفیت شارژ مصرف می‌شود. همچنین این باتری از تکنولوژی شارژ سریع ۲۷ وات نیز پشتیبانی می‌کند. گرچه تست شارژ مختلفی با استاندارد‌های مختلفی انجام می‌گیرد؛ اما در یکی از تست‌های انجام شده این گوشی توانسته طی مدت ۱۰ دقیقه ۱۵٪ ، ۳۰ دقیقه ۴۸٪ و پس از گذشت بیش از یک ساعت مقدار ۱۰۰٪ شارژ شود.

می 9 تی پرو

این زمان به خصوص در مقایسه با زمان شارژ بسیار آهسته آیفون XS که حداکثر ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا به طور کامل شارژ شود، بسیار شگفت‌انگیز است. همچنین برای مدیریت و نظارت بر مصرف بهینه باتری هم در نرم‌افزار می ۹ تی پرو تنظیماتی قرار داده شده، در نتیجه برای مصرف کمتر باتری می‌توانید برخی از برنامه‌هایی که در پشت‌زمینه اجرا می‌شوند را محدود کنید.

در پایان نیز دو گوشی سامسونگ را که اواخر سال 2019 معرفی شده‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این دو مدل هم می‌توانند جزء بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار در نظر گرفته شوند.

گلکسی نوت 10 لایت:

اگر قصد خرید یک گوشی‌ پرچمدار عالی در سال 2020 دارید، گلکسی نوت 10 لایت را هم می‌توانید مدنظر قرار دهید، به این دلیل که قیمت بسیار کمتری به نسبت سایر پرچمداران 2020 سامسونگ دارد. بنچمارک آنتوتو امتیاز 3150069 را به این گوشی اختصاص داده که امتیاز فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود. در واقع هدف سامسونگ از عرضه این گوشی ارائه یک نسخه ارزان سری نوت خود بوده است. به همین دلیل نیز از تراشه دو سال قبل خود یعنی اگزینوس 9810 استفاده کرده است.

این مدل ها را می‌توان بهترین گوشی‌‌های موبایل از نظر باتری در نظر گرفت که عملکردی مشابه به پرچمداران داشته در حالی که سایر خصوصیات آنها ضعیف‌تر است

باتری بزرگ استفاده شده در آن هم در کنار تراشه پرچمدار طول عمر قابل قبولی را برایش به ارمغان آورده است. دوربین آن هم به نسبت گلکسی نوت 10 ارتقاء داشته و می‌توان به عنوان یک گوشی ایده‌آل برای گرفتن عکس‌های سلفی روی آن حساب کرد. علاوه بر قدرت سخت‌افزاری عالی، عملکرد باتری آن هم خارق‌العاده است. در واقع با یک بار شارژ کامل می‌توان به مدت 14 ساعت و 37 دقیقه به وبگردی پرداخت.

 

نوت 10 لایت

گلکسی اس 10 لایت:

گلکسی اس 10 لایت را می‌توان از لحاظ بسیاری جزء بهترین گوشی‌‌های موبایل 2020 در نظر گرفت، از جمله نقاط قوت آن می‌تواند تفاوت قیمت آن با گوشی‌های پرچمدار 2020 باشد. همانند گلکسی نوت 10 لایت این نسخه هم از تراشه سال‌های قبل استفاده کرده است. این گوشی در بنچمارک آنتوتو امتیاز 452.004 را کسب کرده و می‌تواند با نمایشگر عالی و تراشه قدرتمند خود یکی از آپشن‌های ایده‌آل برای بازی در نظر گرفته شود؛ گرچه جزء بهترین گوشی های گیمینگ ارزان نیست و قیمت نسبتاً بالایی نسبت به میان‌رده‌های گیمینگ دارد البته از سایر خصوصیات عالی آن هم نباید چشم پوشی کرد.

اس 10 لایت

گلکسی اس 10 لایت هم نیروی مورد نیاز خود را از یک باتری 4500 میلی‌آمپری می‌گیرد. با وجود این باتری می‌توان با این گوشی سامسونگ به مدت 13 ساعت و 35 دقیقه به وبگردی پرداخت. این گوشی تا ماه مارس و با امتیازی که در بنچمارک آنتوتو به دست آورده جزء بهترین گوشی‌های سامسونگ 2020 محسوب می‌شود.

 

هواوی نوا 5 تی:

هواوی نوا 5 تی نیز یکی از بهترین گزینه‌ها از نظر نسبت «قیمت به امکانات» محسوب می‌شود. این گوشی از یک باتری 3750 میلی‌آمپری استفاده کرده و طول عمر فوق‌العاده‌ای در بین گوشی‌های هواوی دارد؛ اما در واقع آنچه را که این گوشی هواوی را به یکی از بهترین گوشی‌های موبایل تبدیل می‌کند برخورداری از تراشه قدرتمند در قبال برچسب قیمتی بسیار عالی آن است.

مشخصات کامل هواوی نوا 5 تی


بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار

کلام آخر:

گوشی‌های متعددی وجود دارد که می‌توانند در لیست بهترین گوشی‌های موبایل از نظر باتری و سخت‌افزار قرار بگیرند. برای مثال پرچمداران هواوی نیز عملکرد‌های فوق‌العاده هم از نظر باتری و هم از نظر قدرت سخت‌افزاری ارائه داده‌اند. علاوه بر این گوشی‌های دیگری نیز معرفی شده و عملکرد بسیار عالی را از خود نشان داده‌اند؛ اما هنوز در سطح گسترده در دسترس قرار نگرفته‌اند. از جمله این گوشی‌ها می‌توان به ردمی کی 30 پرو، بلک شارک 3 که جز بهترین گوشی‌ ها از نظر گیمینگ در نظر گرفته می‌شود، همچنین گوشی‌های پرچمدار شیائومی می 10، گلکسی اس 20 و … نیز جزء همین دسته از گوشی‌ها در نظر گرفته می‌شوند.

شما چه گوشی‌هایی را می‌شناسید؟ تجربه خود را در رابطه با گوشی موبایلی که در حال حاضر در دست دارید را با 19کالامگ به اشتراک گذارید.

‫46 نظر

 • آریا گفت:

  سلام ممنون خیلی مقاله عالی و فوق العاده ای بود. بنظرم تو این روزا که قیمت ها افزایش شدیدی داشته گوشی های شیائومی واقعا مقرون به صرفه هستند. اما یک سوال آیا دوام و کارکرد اولیه خود را مانند روز اول میتوانند حفظ کنند چون من غیر سامسونگ گوشی دیگه ای نداشتم.ممنون میشم پاسخ بدید ، و گوشی تا ۵ تومن برا گیم که عالی باشه چی بهم پیشنهاد میدید؟؟؟؟ ممنون

  • 19 کالا مگ گفت:

   با سلام اینکه دوام دارن یا خیر، از نظر بدنه و جنس مواد ساخت بسیار عالین، اما این حقیقت رو هم در نظر داشته باشید که نه تنها گوشی های شیائومی بلکه هر گوشی اصلا هر دستگاهی بعد از یه مدت کارایی اولیه خود را نخواهد داشت. این مختص شیائومی نیست بلکه سایر برندها رو هم شامل می شه. آپشن هایی که در این مقاله ذکر شده همه از جمله بهترین گوشی ها از نظر سخت افزار هستند بقیه به سلیقه خودتون و اولویت های دیگه شما بستگی داره

 • Amir گفت:

  ببخشید مگه هواوی نوا5تی سخت افزاریه خوبی نداره؟ مشکلتون با هواوی چیه؟ نمیزارینش؟ تعصب…

 • سرمچاروک گفت:

  به نظر من نظراتی که توی این برگ نوشتی بیشتر شخصی بود و فقط سامسونگ و شیائومی رو در نظر گرفتی درحالی که هواوی گوشیهای خوبی هم دارد

 • میلاد مصلی نژاد گفت:

  بهترین گوشی میانرده هواوی nova 5t هست که گوشی redmi note 8 pro میکنه تو قوطی
  این نظر شخصی شماست که اسمی از گوشی های هواوی نیاوردین و دلیلش هم نمیدونم

  • 19 کالا مگ گفت:

   با سلام این گوشی ها از دو محدوده مختلف هستند ردمی نوت 8 پرو در بین میان رده ها عالیه نوا 5 تی جزء گوشی های رده بالا محسوب می شه در ضمن اگر مقاله رو مطالعه کنید می بینید که از گوشی های هواوی هم نام برده شده

 • ناشناس گفت:

  فکر میکردم شیائومی چینیه نه تایوانی

 • Sepehr.t گفت:

  خیلی بده که این نويسنده فقط طرفدار گوشی های سامسونگ و شیائومی هست. واقعاa51 بهتره یا هواوی میت 30 پرو با کایرن 990 5G؟ بعد گوشی مثل بلک شارک بهتری از ردمی 9 نبود؟ باتری هم بیشتر داشت. البته از سایتی که ف.ن گوی های سامسونگه بیشتر از این انتظار نمی ره!

 • شاهین گفت:

  کلا چند تا سایت هستن که کلا از برند خوبی طرفداری میکنن واقعا من قبول دارم شیاومی از هواوی و سامسونگ بهتره ولی من خودم شیامی نوت 8 پرو خریدم اولا گوشی بسیار سنگین و کیفیت صفحه نمایشش بنظرم جالب نیست، باطری عالی و با چهار تا دوربین تو dxomark امتیاز 85 بهش داده ولی وقتی با سونی z1 مدل 2013 مقایسه میکنم هم صفحه نمایش هم دوربینیش از این بهتره خب این همه برند هست یا مثلا موتورولا وان ماکرو با قیمت بسیار پایین باطریش 110گرفته تو تست دو روز وبگردی تمومش نمیکنه

 • ZZXX گفت:

  هواویy7الان من دارم مثل جت شارژش پر میشه و دیر باطریش خالی میشه فقط طرفدار برند سامسونگ و شیامی بوده

 • ZZXX گفت:

  هواویy7الان من دارم مثل جت شارژش پر میشه و دیر باطریش خالی میشه فقط طرفدار برند سامسونگ و شیامی بوده g

 • امین گفت:

  شما وان پلاس رو از قلم انداختین، من در حال حاضر گوشی وان پلاس ۵ دارم، رام هشت، چیپست اسنپ دراگون ۸۳۵ با سی پی یو هشت هسته ای، گرافیک adreno 540 واسه خودش غولیه و با اینکه باتری 3300 میلی آمپری داره برام رضایت بخشه و با مصرف معمولی حدود دوازده ساعت کامل خوب جواب میده.

 • غریبه گفت:

  بهترین باتری و رم برا بازی راگ فون 2 بعد دومین گوشی از نظر باتریS20 اولترا نه یک مشت گوشی آشغال شیاعومی از 7 گوشی تست باتری اولین گوشی که خاموش شد شیاعومی می 9 بود پس شیاعومی باتری قوی نداره دست یک گیمر بیوفته شیاعومی میپوکه

  • 19 کالا مگ گفت:

   با سلام بله گوشی اس 20 اولترا هم جز گوشی های عالی بازار هست، این مدل ها بر اساس بازار انتخاب شده، و بیشتر گوشی هایی رو در بر میگیره که در حال حاضر در بازار بیشتر در دسترس هستند در ضمن راگ فون 2 هم یکی از قدرتمندترین گوشی های گیمینگ محسوب میشه ولی تو بازار ایران نیست،

 • غریبه گفت:

  راگ فون 2 بعد یک سال هنوز بهترین باتری رو داره

 • Arad گفت:

  هواوی ول کردین رفتین سامسونگ تبلیغ میکنین y9 2019 عالیه من ۸ساعت ۳۰ دقیقه ازش اسکرین گرفتم با اینترنت ۴جی مداوم

 • توحید گفت:

  اینجا یکی از بهترین ها رو تو همه زمینه ها نویسنده محترم از قلم انداختن هواوی میت 20پرو از هر لحاظ عالیه پابجی رو HDR روان بازی کن با نت فور جی ۷ساعت مدام باطریش دوام داره خدایی یکم انصاف داشته باشین خیلی ها برا خرید مناسب این مطالبتون استفاده میکنن

  • 19 کالا مگ گفت:

   سری میت هواوی جز گوشی های عالین اما این گوشی تولید 2018 هست، الان میت 40 پرو در دست تولید داره این شرکت

 • حسن گفت:

  وقتی بهترین گوشی از نظر باتری که سامسونگ m30s نیست معلومه حرف های شما دروغ است

  • علی خاکسار گفت:

   با سلام خدمت حسن عزیز

   من خواهش میکنم،
   مطالب علمی و تخصصی خصوصا در حوزه مبایل رو قضاوت نکنید،
   اولا اینکه مدلی که میفرمایید متعلق به هند هست و قطعا وارد کشور نمیشه پس طبیعتا شامل مقالات ما نمیشه
   دوما اینکه این مساعل بسیار پیچیده هستند و حتی نوع ic و قطعات بورد و صفحه نمایش و… همه در پرفورمنس نهایی تاثیر دارن پس تا تست عملی کارشناسی انجام نشه هیچ چیز مطمعنی وجود نداره،

   ما درک میکنیم که کاربران عزیز به دید تعصب به بعضی مدلها یا برندهای خاص نگاه می‌کنند اما نوشتن این نوع مقالات فقط به نیت کمک به شماست… با. تشکر

 • سعید عشقی گفت:

  بهترین گوشی‌ میان رده حال حاضر بازار از نظر سخت افزار گوشی هواوی نوا ۵T می‌باشد. این گوشی در تست های مطرح جهان، مانند آنتوتو با ثبت رکورد ۳۱۳۰۲۴ و گیک بنچ ۱۰۰۱۳ رکورد دار گوشی های میان رده با پردازنده کرین ۹۸۰ و داشتن رم ۸ گیگ می‌باشد که میتوانید به ساده ترین روش این تست ها رو در وب سایت a مشاهده نمایید و با گوشی های برند دیگر مقایسه کنید.

  • سعید عشقی گفت:

   با سلام خدمت مسئولین سایت ۱۹ کالا.
   خواستم نکته‌ای را خدمتتان عرض کنم. بنده اسم سایتی را در کامنتم یا نظرم)، راجب گوشی ها اعلام کردم که شما اسم این سایت را در نظر بنده حذف کردین.
   اولین نکته این که این سایت اصلا یک سایت ایرانی نیست که شما بخواین به عنوان یک رقیب آن را قلمداد کرده و مانع تبلیغ آن شوید. دوماً این سایت اصلا در زمینه خرید و فروش گوشی فعالیتی انجام نمی‌دهد که باز هم شما بخواین مانع تبلیغ آن سایت بشین. هدف بنده این بود که به اشخاصی که قصد خرید گوشی دارن و می‌خواهند مقایسه دقیقی از گوشی ها رو بررسی کنند و به زبان انگلیسی هم تا حدودی آشنایی دارن. سایتی تخصصی معرفی کنم.
   شما هم میتوانید به جای اینکه در بررسی های گوشی ها نظرات شخصی خودتون رو اعلام کنید، با تحقیق در سایت های معتبر جهانی. تاییدیه های کارشناسان مطرح در زمینه فناوری ها و تست های انجام شده رو قرار بدین.

   • 19 کالا مگ گفت:

    با سلام خدمت شما دوست عزیز ما در خود مقاله ها هم از این سایت نام می بریم، در ضمن باید خدمت شما عرض کنم که گوشی هایی که در این لیست آورده شده منتخب گوشی های ماه آوریل و مارس بنچمارک انتوتو بوده و اصلا نظرات شخصی نیست و به هیچ عنوان تبلیغ برند خاصی نبوده، سعی شده که از برندهای مختلف آورده بشه، و همون طور که می دونید تعداد مدل ها زیاد هست و همه در قالب این مطلب رو نمیشه گنجاند، در هر حال نظر شما و تمام کاربران برای ما محترم هست. ممنون از اینکه نظرات خودتون را با ما به اشتراک می گذارید.

 • ایلیا گفت:

  سلام
  من مقاله شماروخوندم عالی بود
  برندسامسونگ بسیارعالیه ومن اس4داشتم
  برندشیاءومی خوبه ولی کیفیت بدنه واستهلاک بالایی داره چون فقط روی قیمت کارمیکنه خوب
  طبیعیتاکیفیت مواد بدنه وغیره بعدیه مدت کوتاه
  بشدت افت میکنه واسیب میبینه
  ولی هوآوی به کیفیت بدنه واستمرارمصرف هم دقت میکنه شماهرمدل ازهواوی روانتخاب کنید
  کیفیت بدنه وباتری. رم وتراشه. دوربین. نمایشگر
  ‌ماروناامیدنمیکنه وبایدباهمون مشخصات بادومیلیون بالاترازسامسونگ خرید کنید
  من الان y9sدارم وخیلی راضیم
  بایدتمام مطالب ومقاله هاروبخونی
  وباتعصب یابی اطلاعی فقط انتخاب نکنی
  امیدوارم موفق باشین

  • محسن گفت:

   شیایومی افت میکنه؟؟؟؟ در جریان هستی سخت افزار شیائومی همش ساخت سامسونگ هست و کوالکام اگر افت می‌کنه پس این دو تا شرکت هم بد هست

 • ایلبا گفت:

  گلکسیa20 باتریش چطوره

 • رضا گفت:

  سلام خدمت دوستان، من یک گوشی 8Cهواوی دارم الان 6 ماهه که ازش برای بازی و عکاسی وسایر موارد استفاده می کنم، هیچ جا هم اسمی ازش ندیدم، اگر دوربینش مثل A30 سامسونگ بالا بود، سامسونگ حرفی واسه گفتن نداشت، یک مقدار تعصبات خشک رو کنار بذارید، شارژ گوشی 80 درصد بود باهاش 7 ساعت و نیم کال آف دیوتی بازی کردم تازه 25 درصد دیگه شارژ داشت، بی انصاف نباشید بعد از 6 ماه هنوزم مثل روز اولش کار میکنه نه گیر داره تو بازی، نه جا میمونه، یک ماهه من به لول 100 رسیدم، فشار بیشتر از این، دوستام نوک8 و10 دارن 3 ساعته باطریشون تموم شد باطری گوشیم هنوز 60 درصد داشت، واقع نگر باشین،)پول بابت برند دادن الکیه مگر اینکه شما دنبال مارک باشین خود دانید. درود

 • Alexfernandezii گفت:

  با سلام و سپاس از توضیحات و مطالب آموزنده و مفیدی که نوشتید، به نظر من سامسونگ نوت ده پلاس از هر لحاظ گوشی خوب و پرقدرتی است، صفحه نمایشش واقعا عالیه، باطریش هم حرف نداره، هم سریع شارژ میشه و هم مدت ماندگاری شارژش بالاست، یک گوشی تمام عیار است و من خیلی ازش راضی هستم

 • Pooria گفت:

  آنر 10lite

 • سروش بوکانی گفت:

  با سلام
  من از شیائومی می آ۳ استفاده میکنم باطری ۴۰۳۰ داره به نظر من خیلی عالیه با توجه به قیمتی که دار مشخصات و کارای گوشیم عالیه

 • امیر صابری گفت:

  بهترین گوشی از نظر باتری و سخت افزار
  که از لیستی که ذکر کردی هم قویتره

  هواوی میت ۲۰ پرو هست.
  بیشتر در مورد همین گوشی تحقیق کنید.

 • mamalkamal گفت:

  نوکیا ۷.۲ با اخرین اپدیتای موجود وااققعا بی نظیر عمل میکنه
  من که کاملا راضیم

 • arman گفت:

  سلام.خسته نباشید.ی سوال داشتم اینکه از بین نوت هشت پرو و نوت ٩پرو مکس و نوا ۵تی و پوکو ایکس٢ کدوم رو ترجیح میدید ینی ارزش خرید کدوم بیشتره ب نسبت قیمت و کارایی؟ای ۵١ چطور؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 • Ali گفت:

  من y9sدارم خییییلی راضیم اونقدر راضیم ک حد نداره کیفیتش ک عااااااالیه راحت سنگین ترین بازی هارو میخونه بدون حتی کوچکترین لگ چرا اسم گوشی های هواوی تولیستتون کمه هواوی از شیاعومی خیلییییی بهتره اصلا قابل مقایسه نیست
  لطفا اسم گوشی y9sو دیگر گوشی های هواوی رو تو لیست بزارید.

 • آرش گفت:

  سلام من گوشی شیامی نوت ۱۰ خریداری کردم و گوشی قبلی که هوآوی بود هم دارم .ولی خب وقتی من میبینم یه ساعته شیاعومی رو شارژ میکنم و ۱۴ _۱۵ ساعت توی اینستا و اینترنت میچرخم به صورت خودکار یادم میره هواوی رو بزنم به شارژ خب باید قبول کنیم ۵۲۶۰ میلی امپر میزان باطری شیامی خداییش بالاست وجای تعریفم داره البته اینم بگم هواوی من هزاربار خورده زمین و مثل گوشت کوب سالم مونده 😁

 • عامر گفت:

  ای بنده خدایی هواوی دیگه بدرد نمیخوره تحریم شده.هواوی درسال ۲۰۱۷ هواوی بوددیگه هیچ چیز هم نیست گوشی های شیاومی خیلی عالی هستن هم ازلحاظ قیمت کلا گوشی خوبیه.سامسونگ هم یکی ازبهترین هاست.بقییه برندهاهم خوبن ولی به این دوتا نمیرسن.هواوی رودیگه ولش کن.دیگه به فکربرندهای دیگه باشی خوبه.

 • GOODZILLA گفت:

  بهترین گوشی از لحاظ همه چیز پی 40 پرو پلاس هستش!! شک نکنید !!

 • رایکا گفت:

  من قبلا هواوی mate 10 lite داشتم ولی الان میخوام سامسونگ a 71 بخرم .والا راضی بودم تا حدودی از گوشی قبلیم ولی میخوام ببینم گوشی که میخوام بخرم نسبت به اون پیشرفت زیادی داره یا نعهه و کلا گوشی خوبی هست یا خییر

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *