قیمت گوشی سامسونگ
برندهای دیگرموبایل و تبلتنقد و بررسیهمه

بهترین گوشی موبایل پرچمدار از نظر صدا از دید دگزومارک

 • جدیدترین گوشی شیائومی در چندین مشخصه مرزهای تکنولوژی را درنوردیده است. شیائومی می ۱۰ پرو علاوه بر کسب عنوان بهترین گوشی موبایل از نظر دوربین در واقع توانسته است بالاترین امتیاز تست صدای دگزومارک را نیز بدست آورد. این مقدار از امتیاز تمام گوشی‌هایی که تاکنون در این سایت تست شده‌اند بالاتر است. در این مقاله به نقد و بررسی صدای شیائومی می ۱۰ پرو؛ بهترین گزینه از نظر صدا از دید دگزومارک یا بهترین گوشی موبایل از نظر صدا می‌پردازیم.
  مهمترین ارتقاء انجام گرفته در این گوشی نسبت به نسخه‌های قبلی و همچنین گوشی‌هایی مثل می سی سی ۹ پرو این است که به جای یک پنجره اسپیکر مجزا از دو پنجره بهره برده است.
  mi10pro
  شیائومی می ۱۰ پرو در تست صدای دگزومارک از چندین نظر مورد بررسی قرار گرفته است. این گوشی در این تست از نظر عملکرد ضبط صدا با استفاده از میکروفن داخلی همچنین پخش موسیقی از طریق اسپیکر‌های دوگانه بررسی شده است.

  بلندگوهای استریو دو طرفه:

  تست صدا در DXOMARK: برای امتیازدهی و تجزیه و تحلیل در بررسی‌های صوتی گوشی‌های هوشمند‌، مهندسان DXOMARK انواع تست‌های عینی و بیش از ۲۰ ساعت ارزیابی ادراکی را در شرایط آزمایشگاهی کنترل شده انجام می‌دهند. این مقاله مهمترین نتایج آزمایش انجام گرفته بر روی شیائومی می ۱۰ پرو  را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که بررسی عملکرد پخش و ضبط تنها با استفاده از سخت‌افزار داخلی و برنامه‌های پیش‌فرض این دستگاه ارزیابی شده است.

  بهترین دوربین موبایل

  Mi 10 Pro با امتیاز کلی صوتی ۷۶‌، در رده‌بندی‌های صدای  گوشی به صدر جدول رسیده و رهبر قبلی در دگزومارک‌، Huawei Mate 20 X با محوریت چندرسانه‌ای را پشت سر گذاشته است. حقیقتاً این یک دستاورد چشمگیر برای Xiaomi است‌، زیرا نسل قبلی گوشی سری می یا می سی سی ۹ پرو یکی از امتیازات صوتی پایین را در بین گوشی‌های موجود در بانک اطلاعات این بنچمارک داشته است. این امتیاز پایین بیشتر به دلیل طراحی تک اسپیکری آن بود‌، بنابراین این موضوع می‌تواند یک خبر خوشحال کننده برای طرفداران این برند باشد که شیائومی  Mi 10 Pro به یک جفت بلندگو مجهز شده است.

  کسب امتیاز ۷۷ در پخش صدا

  شیائومی می 10 پرو
  شیائومی می ۱۰ پرو را مخصوصاً می‌توان یکی دیگر از گوشی‌های پیشرو در تولید دقیق باس صدا به حساب آورد.
  پخش صدا بسته به محیط نیز بسیار عالی است که به لطف استفاده از پنجره بزرگ‌تر و افزودن یک بلندگوی دوم حاصل شده است. عاشقان موسیقی و فیلم به طور یکسان از مرحله صدای فراگیر خود لذت خواهند برد که هم گسترده بوده و هم توانایی خوبی در بومی‌سازی سازهای موسیقی و سایر منابع صوتی دارد.
  جنبه‌های دیگر تولید صدای Mi 10 Pro مثل میزان حجم صدا نیز بسیار خوب است‌، اما حداکثر حجم به اندازه گوشی‌های برتر در این گروه چشمگیر نیست. مراحل افزایش و یا کاهش صدا نیز  طبیعی انجام می‌گیرد. صدای بسیار شفافی را‌، با حداقل مصنوعات ممکن تولید می‌کند؛ اما نقطه ضعف این دستگاه می‌تواند این باشد که احتمالاً برخی اوقات اسپیکرها با دست پوشیده می‌شوند.
  می ۱۰ پرو در رابطه با ضبط صدا نیز رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

  کیفیت صدا:

  در کیفیت و تن صدای ضبط شده و یا به اصطلاح تیمبر، عدد ۸۲ را به دست آورده است. این عدد نیز به لطف ضبط صدای طبیعی با تعادل خوب صدا بسته به محیط حاصل شده است. با این امتیاز  در این راستا یکی از بهترین گوشی‌های تست شده در این بنچمارک به شمار می‌رود. این امر تا حد زیادی به صدای قابل‌توجه و گسترده آن مربوط می‌شود. صداهای ضبط شده نیز بسیار طبیعی به نظر می‌رسند.
  اما در این راستا گوشی دارای نقاط ضعفی نیز هست، صداهای موجود می‌توانست با دقت بیشتری ضبط شود و صدای پس‌زمینه کمتری داشته باشند. میزان حجم صدای ضبط شده نیز قابل قبول است، اما به اندازه بهترین گوشی‌های تست شده در دگزومارک نمی‌رسد.
  شیائومی می ۱۰ پرو امتیاز کلی ۷۶ را در تست صدای دگزومارک کسب کرده که از مجموع امتیازات کلی ضبط و پخش صدا و زیر امتیازات مربوط به آن به دست آمده است.در این بخش‌، ما نگاهی دقیق‌تر به این زیر امتیازات کیفیت صدا انداخته و معنی آنها را به شما توضیح خواهیم داد.

  پخش موسیقی:

  تست Timbre میزان تولید صدا را در محدوده تنال شنیدنی اندازه گیری کرده و باس، تعادل صدا، و به طور کلی کیفیت صدا را مورد ارزیابی قرار داده است. Mi 10 Pro تولید صدای تونال بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و زیر امتیاز Timbre آن از هر گوشی که تاکنون در دگزومارک آزمایش شده بالاتر است. این واقعیت در کل در مورد دامنه تنال آن نیز صادق است‌، اگرچه باس در طول گیم نمی‌تواند خیلی بالا رود. تنها زمینه‌ای که در آن اندکی از گوشی‌های برتر دیگر عقب مانده، در پخش فیلم است.
  در مقایسه با دو گوشی برتر دیگر در رابطه با صدا، آیفون ایکس اس مکس و هواوی میت ۲۰ ایکس، می ۱۰ پرو از نظر دقت در تولید باس بهتر از آنها عمل می‌کند.

  تست Dynamics:

  تست Dynamics دگزومارک اندازه‌گیری می‌کند که چگونه یک دستگاه سطح انرژی یک منبع صوتی را تولید می‌کند. پخش صدا در Mi 10 Pro از پویایی صدای عالی برخوردار است. به طور کلی‌، کسب زیر امتیاز ۷۲ در Dynamics آن را بعد از رکوردار این گروه یعنی Huawei Mate 20 X با امتیاز ۷۵ قرار می‌دهد. نسبت به ردمی کی ۳۰ افزودن بلندگوی دوم امتیاز دیگر آن است.

  Spatial یا صدای فضایی:

  امتیاز صدای فضایی یا صدای همه جانبه ۷۷ را به دست آورده که بالاترین امتیاز در بین  گوشی‌هایی است که تا به حال تست شده‌اند.

  حجم صدا:

  در تست میزان صدا نیز هم از نظر بلندی صدا و هم از نظر کیفت صدا در زمان کاهش و یا افزایش حجم صدا بسیار خوب عمل کرده است. در کل‌، Mi 10 Pro با کسب زیر امتیاز ۷۰ در میزان و یا حجم صدا عملکردی عالی را در اینجا به نمایش می‌گذارد. حداکثر حجم خوب است‌، اما حداقل حجم آن کمی پایین‌تر حد مورد انتظار به نظر می‌رسد.

  مصنوعات یا Artifacts:

  تست‌های Artifacts اندازه‌گیری می‌کنند که تا چه میزان صدای پخش شده از طریق بلندگوی دستگاه تغییر می‌کند. اعوجاج هم به دلیل پردازش صدا در دستگاه و هم به دلیل کیفیت بلندگوها می‌تواند رخ دهد. در مورد می ۱۰ پرو می‌بایست گفت که صدا پخش شده از بلندگوهای آن شفاف‌ترین صدا در بین گوشی‌هایی که تاکنون تست شده‌اند را ارائه داده و زیر امتیاز عالی ۸۶ را کسب کرده؛ اما یکی از نقاط ضعف این نوع طراحی‌ها احتمالاً جایگاه اسپیکرهاست که ممکن است برخی اوقات با کف دست پوشیده شده و کیفیت صدا کاهش یابد.

  ضبط صدا:

  تیمبر:

  از نمودار مقایسه می‌توانید ببینید که ضبط باس Mi 10 Pro کمی ضعیف‌تر از Huawei Mate 20 X است‌، در قسمت کیفیت ضبط صدا می ۱۰ پرو امتیاز ۶۸ را کسب کرده است که آن را در ردیف گوشی میت ۲۰ ایکس قرار داده است.
  ضبط صدا

  پویایی صدا:

  پویایی صدای ضبط شده با می ۱۰ پرو نیز خوب است، گرچه ضبط باس قوی بر کلیت صدا برای مثال ضبط یک کنسرت تاثیر منفی دارد. در این قسمت نیز امتیاز ۶۳ را کسب کرده است.

  گوشی اپل مدل iPhone 13 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل iPhone 13 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  تلویزیون ال ای دی تی سی ال مدل 43D3000i سایز 43 اینچ فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۶,۷۴۹,۰۰۰ تومان
  تلویزیون ال ای دی تی سی ال مدل ۴۳D3000i سایز ۴۳ اینچ
  گوشی شیائومی Redmi 9A ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲,۸۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 9A ظرفیت ۳۲ گیگابایت
  گوشی اپل مدل iPhone 12 Pro ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۱,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل iPhone 12 Pro ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

  حجم صدا:

  Mi 10 Pro در رابطه با حجم صدا ثبت شده نیز در تمام تست‌ها کار خود را به خوبی انجام داده و به این ترتیب نمره بالاتر از ۶۸ را در تست‌های ضبط صدا کسب کرده است. با این حال‌، حداکثر حجم پایین‌تر از پرچمداران هواوی و آیفون است.
  حجم صدا

  صداهای پس‌زمینه:

  عملکرد می ۱۰ پرو در رابطه با ضبط صدای پس‌زمینه و صداهای مزاحم نیز عالی است. به طور کلی تعادل تونال آن عالی بوده و حداقل تغییر صدا را ارائه می‌دهد؛ اما در تست انجام گرفته و در هنگام ضبط از محیط داخلی برخی از نویزها اجتناب‌ناپذیر بوده و قابل‌توجه است.
  Xiaomi Mi 10 Pro چشمگیرترین عملکرد صوتی کلیه گوشی‌های مورد آزمایش را ارائه داد. جای هیچ شکی نیست که می ۱۰ پرو را می‌توان بهترین گوشی موبایل پرچمدار در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفت. به طور کلی نقاط قوت و ضعف این پرچمدار جدید شیائومی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

  نقاط قوت:

  عملکرد بسیار خوب و منسجم
  عملکرد بالاتر در عملکرد پویایی‌، کیفیت و  صدای فراگیر نسبت به سایر گوشی‌های آزمایش شده در دگزومارک
  ارتقاء قدرت و دقت باس در پخش موسیقی الکترونیکی و هیپ‌هاپ

  نقاط ضعف:

  پوشیده شدن بلندگوها توسط دست در هنگام بازی
  ارائه عملکرد صدای ضعیف‌تر در نمایش فیلم نسبت به عملکرد موسیقی
  حداکثر میزان صدا خوب بوده اما بلندی آن به اندازه برخی از گوشی‌های دیگر نیست.
  نظرات خود را با ۱۹کالامگ در میان گذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  سوالات متداول

  بهترین گوشی موبایل پرچمدار از نظر صدا از دید دگزومارک چه مدلیست؟

  ✔️ Mi 10 Pro با امتیاز کلی صوتی ۷۶‌، در رده‌بندی‌های صدای گوشی به صدر جدول رسیده و رهبر قبلی در دگزومارک‌، Huawei Mate 20 X با محوریت چندرسانه‌ای را پشت سر گذاشته است. حقیقتاً این یک دستاورد چشمگیر برای Xiaomi است‌، زیرا نسل قبلی گوشی سری می یا می سی سی ۹ پرو یکی از امتیازات صوتی پایین را در بین گوشی‌های موجود در بانک اطلاعات این بنچمارک داشته است. این امتیاز پایین بیشتر به دلیل طراحی تک اسپیکری آن بود‌، بنابراین این موضوع می‌تواند یک خبر خوشحال کننده برای طرفداران این برند باشد که شیائومی Mi 10 Pro به یک جفت بلندگو مجهز شده است.

  کیفیت صدای Mi 10 Proدر پخش موسیقی چگونه است؟

  ✔️ تست Timbre میزان تولید صدا را در محدوده تنال شنیدنی اندازه گیری کرده و باس، تعادل صدا، و به طور کلی کیفیت صدا را مورد ارزیابی قرار داده است. Mi 10 Pro تولید صدای تونال بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و زیر امتیاز Timbre آن از هر گوشی که تاکنون در دگزومارک آزمایش شده بالاتر است. این واقعیت در کل در مورد دامنه تنال آن نیز صادق است‌، اگرچه باس در طول گیم نمی‌تواند خیلی بالا رود. تنها زمینه‌ای که در آن اندکی از گوشی‌های برتر دیگر عقب مانده، در پخش فیلم است. در مقایسه با دو گوشی برتر دیگر در رابطه با صدا، آیفون ایکس اس مکس و هواوی میت ۲۰ ایکس، می ۱۰ پرو از نظر دقت در تولید باس بهتر از آنها عمل می‌کند.

  نقاط قوت و ضعف صدای می 10 پرو چیست؟

  ✔️ نقاط قوت : عملکرد بسیار خوب و منسجم، عملکرد بالاتر در عملکرد پویایی‌، کیفیت و صدای فراگیر نسبت به سایر گوشی‌های آزمایش شده در دگزومارک، ارتقاء قدرت و دقت باس در پخش موسیقی الکترونیکی و هیپ‌هاپ نقاط ضعف: پوشیده شدن بلندگوها توسط دست در هنگام بازی، ارائه عملکرد صدای ضعیف‌تر در نمایش فیلم نسبت به عملکرد موسیقی، حداکثر میزان صدا خوب بوده اما بلندی آن به اندازه برخی از گوشی‌های دیگر نیست.

  نوشته های مشابه

  یک نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن