مشخصات گوشی شیائومی Redmi 9T
شیائومیمقایسه اختصاصی گوشی های موبایلموبایل و تبلتنقد و بررسیهمهویدئو
موضوعات داغ

مقایسه پوکو ایکس ۳ با ردمی نوت ۹ تی (ویدئویی برای عاشقان عکاسی با موبایل)

تنوع محصولات شیائومی آنقدر در بازار موبایل زیاده شده است که ما در تیم فنی ۱۹کالا هرچقدر ویدئو مقایسه از گوشی های شیائومی بسازیم، بازهم کافی نیست! واقعاً مشخص نیست که این کمپانی چطور می‌تواند چنین لنزهای با کیفیتی را در یک گوشی ۲۰۰ دلاری مونتاژ کند، هرچند که راه اندازی یک خط تولید به این عظمت برای چینی‌ها کار پیش پا افتاده‌ای محسوب می‌شود. در مقایسه پوکو ایکس ۳ با ردمی نوت ۹ تی ما را تا انتها همراهی کنید.

ویدئو مقایسه شیائومی پوکو X3 با ردمی نوت ۹ تی

دوربین پوکو ایکس ۳ بهتره یا ردمی نوت ۹ تی ؟

شیائومی Poco X3 وRedmi Note 9T هم قیمت هستند و از دوربین‌های ۶۴ و ۴۸ مگاپیکسلی استفاده کرده‌اند؛ ممکن است بپرسد خوب حالا که چی؟
این روزهای اکثر موبایل‌ها دوربین ۴۸ و یا ۶۴ مگاپیکسلی دارند، اما وقتی موبایل را دست بگیرید و در محیطی پر از رنگ‌های جذاب و با‌کنتراست و نور عالی با این مدل‌ها عکس بگیرید، تازه متوجه می‌شوید که شیائومی در محدوده قیمتی خود واقعاً سلطان بی‌چون و چرای دوربین است! موافق هستید که عکاسی با دوربین پوکو ایکس ۳ و ردمی نوت ۹ تی را شروع کنیم؟ قبل از هر چیزی ما از شما دعوت می‌کنیم تا اطلاعات لنزهای استفاده شده در دوربین این دو گوشی را در جدول زیر مشاهده کنید:

Xiaomi Poco X3 Xiaomi Redmi Note 9T
لنز اصلی: ۶۴ مگاپیکسل لنز اصلی: ۴۸ مگاپیکسل
لنز اولتراواید: ۱۳ مگاپیکسل لنز اولتراواید: ندارد
سنسور تشخیص عمق: ۲ مگاپیکسل سنسور تشخیص عمق: ۲ مگاپیکسل
لنز ماکرو: ۲ مگاپیکسل لنز ماکرو: ۲ مگاپیکسل
دوربین سلفی: ۲۰ مگاپیکسل دوربین سلفی: ۱۳ مگاپیکسل

دوستان عزیز توجه داشته باشید که تصاویر موجود در این صفحه تا حد زیادی از نظر اندازه و حجم بهینه شده‌اند و لذا بدیهست که کیفیت واقعی تصاویر را مشاهده نکنید. 

برای اطلاع از قیمت redmi note 9t به سایت ۱۹ کالا مراجعه کنید

عکاسی در نور روز و محیط خارجی

مقایسه پوکو ایکس 3 با ردمی نوت 9 تی
ما عکاسی را از محیط خارجی و در نور طبیعی روز آغاز کردیم، همانطور که در تصویر می‌بینید، وضوح تصویر هر دو گوشی عالیست و از نظر آشکار سازی جزئیات نیز عملکرد خوبی داشته‌اند، اما تفاوت در ارائه رنگ دارند!
 فرق پوکو ایکس 3 و ردمی نوت 9 تی
همانطور که گفتیم، تفاوت لنز اصلی این دو گوشی در ارائه رنگ آنهاست، پوکو ایکس ۳ با کمی اغراق در نمایش رنگ، تصاویر سچوره‌ای می‌گیرد و ردمی نوت ۹ تی رنگ‌ها را کاملاً واقعی به تصویر می‌کشد.
دوربین پوکو ایکس 3 بهتره یا ردمی نوت 9 تی
تفاوت در ارائه رنگ در این تصویر نیز به خوبی مشخص است و اینکه شما دوست داشته باشید تصاویر از نظر رنگی زنده‌تر باشند و یا تصویر طبیعی ثبت شود، تا حد زیادی سلیقه‌ای است و ربط چندانی به کیفیت دوربین ندارد!
 مقایسه پوکو ایکس 3 شیائومی و ردمی نوت 9 تی
از نظر گسترده دینامیکی نیز تفاوت‌هایی دیده می‌شود و پوکو ایکس‌تری داینامیک رنج بهتری دارد، ولی از نظر وضوح تصویر با اینکه رزولوشن پوکو ایکس تری بیشترست، اما هر دو تصویر شفاف و درستی ثبت کرده‌اند.
پوکو ایکس 3 شیائومی برای بازی بهترست یا ردمی نوت 9 تی
با برای اینکه ثابت کنیم، تصاویر وضوح کافی و مناسب دارند، روی یکی از عکس‌های ثبت شده با لنز اصلی زوم کردیم، تصویری که می‌بینید قبل از زوم است…
پردازنده پوکو ایکس 3 بهترست یا ردمی نوت 9 تی
همانطور که مشاهده می‌کنید با کراپ کردن قسمتی از عکس اصلی، تصویر همچنان شارپ است و جزئیاتی که آشکار شده، خیره کنندست!
برای اطلاع از poco x3 قیمت به سایت ۱۹ کالا مراجعه کنید

عکاسی پرتره با دوربین پوکو ایکس ۳ و ردمی نوت ۹ تی

پوکو ایکس 3 خوش دست‌ترست یا ردمی نوت 9 تی
گرفتن یک عکس پرتره خوب واقعاً کار دشواری است و حتما بایستی با صبر و حوصله انجام شود، زیرا از فاصله مناسبی از سوژه نداشته باشید، به هیچ عنوان نمی‌توانید عکس پرتره خوبی بگیرید؛ با اینکه هر دو گوشی توانسته‌اند سوژه را از پس زمینه تشخص دهند، اما پوکو ایکس ۳ کنترل کمتری نسبت به نور داشته و ردمی نوت ۹ تی کمی چهره را تیره‌تر از حالت عادی نشان داده است.
 نمایشگر پوکوایکس 3 بهترست یا ردمی نوت 9تی
پرتره گرفتن از اشیاء و اجسام هم ساده‌ترست و هم معمولاً تشخص سوژه برای دوربین راحت‌تر است و با این حال در پرتره‌ای که هر دو گوشی از این گل زیبا گرفته‌اند سوژه به خوبی مشخص بوده و بگراند هم کاملاً بلور شده است.

عکاسی ماکرو

 فرق دوربین پوکو ایکس 3 با ردمی نوت 9 تی
برای گرفتن عکس ماکرو خوب نیز لازم است که فاصله کمی از سوژه داشته تا جزئیات به خوبی ثبت شوند، از این نظر نیز هر دو آشکارسازی جزئیات عالی داشته‌اند و باز هم اختلاف در ارائه رنگ دارند.

پوکو ایکس 3 بهتره یا ردمی نوت 9 تی

فرق دوربین پوکو ایکس ۳ با ردمی نوت ۹ تی در عکاسی شب

مقایسه poco x3 با redmi note 9t
عکاسی در شب همیشه چالش برانگیز بوده، اما هر دو گوشی مقایسه ما حتی در شب هم رضایت خاطر شما را جلب می‌کند و تصاویر گرفته شده، روشنایی خوب و کافی دارند!

دوربین سلفی

دوربین پوکو ایکس 3 بهتره یا ردمی نوت 9 تی
دوربین سلفی برای برخی افراد حتی از لنز اصلی هم مهم‌تر است! به نظر می‌رسد سلفی ۲۰ مگاپیکسلی Poco X3 عکس‌های بهتری می‌گیرد و بافت پوست را درست نشان می‌دهد، اما رنگ پوست روشن‌تر شده است و سلفی ۱۳ مگاپیکسلی Redmi Note 9T هم وضوح کافی دارد و هم تناژ واقعی پوست را به تصویر کشیده است.

بعد از تماشای دنیایی از عکس‌ها با رنگ‌های جذاب حتماً شما هم متوجه شدید که Poco X3 تصاویر شفاف‌تری ثبت می‌کند، رزولوشن بالاترست و رنگ‌ها سرزنده و کاربر پسند به نمایش در آمده‌اند، اگرچه اغراق رنگی آن گاهی زیاد به چشم می‌آید، اما خوب تصاویر ردمی نوت ۹ تی واقعی‌ترست، ولی چیزی که اهمیت دارد اینست که این نمونه عکس‌ها با دو گوشی در رنج قیمتی ۶ میلیون تومانی گرفته شده است!!!

شما کدام سبک را دوست دارید؟ اگر تجربه عکاسی با این دو گوشی را دارید، حتماً نظرات خود را در قسمت کامنت با دوستان ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

گوشی هوآوی Y9a ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی هوآوی Y9a ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

پوکو ایکس ۳ شیائومی برای بازی بهترست یا ردمی نوت ۹ تی 

اگر بخواهیم از دید یک کاربر، ساده و خلاصه صحبت کنیم، باید گفت که گوشی‌های شیائومی ردمی نوت ۹ پرو و ردمی نوت ۹ با یکسری مشکلات نرم‌افزاری کوچک و قابل حل دست و پنجه نرم می‌کردنند که در Poco X3 و Redmi Note 9T تا حد زیادی برطرف شده است.

ممکن است بپرسید پوکو ایکس ۳ شیائومی برای بازی بهترست یا ردمی نوت ۹ تی ! ما هر دو گوشی را تست کردیم که واقعاً برای گیم‌های معروف دنیای موبایل مثل پابجی و کال.آف.دیوتی آن هم با گرافیک فوق‌العاده ساخته شده‌اند، با اینکه Poco X3 به گیمینگ بودن معروف است، اما خیلی زود سریع‌تر بودن نوت ۹ تی را احساس خواهید کرد. گفتنیست که ردمی نوت ۹ تی به تراشه ۵G جدیدی از مدیاتک مجهز است و معمولاً این کلاس پردازنده‌ها قدرتمند هستند.

باتری پوکو ایکس ۳ خوب است یا ردمی نوت ۹ تی

ما در یک شرایط تست شارژ و مصرف مدل‌ها را نیز انجام دادیم که نتیجه را می‌توانید در جدول زیر تماشا کنید:

 Xiaomi Poco X3 NFC Xiaomi Redmi Note 9T
ظرفیت باتری: ۵۱۶۰ میلی‌آمپر ظرفیت باتری: ۵۰۰۰ میلی‌آمپر
نسخه فست شارژ: ۳۳ واتی نسخه فست شارژ: ۳۳ واتی
میزان مصرف باتری بعد در طی یک ساعت پخش ویدئو: %۳ میزان مصرف باتری در طی یک ساعت پخش ویدئو: %۴
میزان شارژ باتری بعد از نیم ساعت: %۴۵ میزان شارژ باتری بعد از نیم ساعت: %۳۰

طراحی‌ موبایل‌ها معمولاً استاندارد مشخصی دارند و بیشتر تفاوت آن‌ها در سبک طراحی پشت گوشیست که تا حد زیادی سلیقه‌ای بوده به همین خاطر نمی‌توان گفت کدام زیباتر است، اما از نظر اندازه و وزن؛ ردمی نوت ۹ تی کوچک‌تر و سبک‌تر به نظر می‌رسد و جلوه مات دارد و درب پشتی پوکو گیمینگ از پلاستیک مقام است، اما قسمت جلویی گوریلاگلس ۵ داشته و فریم هم آلومینیومیست و به همین خاطر کمی سنگین‌ترست.

دوستان عزیز امیدوارم از ویدئو مقایسه پوکو ایکس ۳ با ردمی نوت ۹ تی خوشتان آمده باشد، اما دوست داریم بدانید که فرایند ساخت ویدئو‌های ما سخت و طاقت فرساست و کامنت‌های شما همان چیزی است که به ما انرژی می‌دهد.

سوالات متداول

فرق دوربین پوکو ایکس 3 با ردمی نوت 9 تی چیه ؟

این دو گوشی هم از نظر چیدمان و هم از نظر زرولوشن دوربین با یکدیگر تفاوت دارند و خبر خوب اینکه ما در تیم فنی 19کالا دوربین این دو گوشی را در شرایط‌های مختلف نوری و محیطی با یکدیگر مقایسه کردیم و شما می‌توانید نتایج این بررسی را در مقاله و ویدئو مشاهده کنید.

می‌خوام با گوشی بازی کنم، پوکو ایکس 3 بخرم یا ردمی نوت 9 تی ؟

در اینکه پوکو ایکس 3 یک گوشی گیمینگ همه چیز تمام است شکی نیست، این گوشی با رفرش ریت سریع 120 هرتزی، سیستم خنک کنند و صد البته تراشه قدرتمند گزینه ایده‌ای برای بازی کردن است، اما جالب است بدانید که چیپست مدیاتکی که در دل ردمی نوت 9 تی قرار دارد، نسبت به تراشه پوکو ایکس 3 مدل قوی‌تری محسوب می‌شود و به طور کلی هر دو مدل از میان‌رده‌های خوب برای بازی کردند هستند.

باتری پوکو ایکس 3 خوب است یا ردمی نوت 9 تی ؟

شیائومی در کیفیت و ظرفیت باتری هیچ وقت خساست به خرج نمی‌دهد و همیشه از باتری‌های با کیفیتی استفاده می‌کند، هر دو گوشی باتری بزرگی دارند و از نسخه فست شارژ 33 واتی استفاده کرده‌اند؛ ما سرعت شارژ و میزان مصرف باتری هر دو گوشی را تست کردیم و شما می‌توانید نتایج این بررسی در مقاله تماشا کنید.

‫۳۴ نظرها

 1. محمد گفت:

  سلام من واقعا بین این دو گوشی موندم چون نوت تی هم ۵g داره هم پردازش گر قوی تر واقعا گیج شدم کدوم رو بخرم دوستان راهنمای کنید ممنون؟

 2. حسنی گفت:

  سلام دوستان من می‌خوام گوشی شیائومی بخرم اونم پوکو ایکس ۳ فقط میخواستم بگم راسته میگن زود داغ می‌کنه و دیگه اینکه گوشی خوبی هست از همه نظر یا نه
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید..

 3. هادی گفت:

  سلام گوشی پوکو ایکس۳ بهتره یا نوت ۸ پرو؟ در ضمن پوکو ایکس۳ بهتره یا پوکو ایکس۳ ان اف سی؟

 4. مهدی گفت:

  سلام دوستان
  من بین x3 و نوت ۹پرو که تقریبا هم قیمت هستن پوکو رو خریدم
  البته خانومم رد می رو ۹پرو برداشت هر دوش خوبن ولی پوکو قدرت مند تره و جذاب تر در کل بگم بنظرم بهتره و البته بروز تره ولی نوت ۹پرو هم ظریف تره و عامه پسند تر خوبیش اینه همه جا قطعات ش پیدا میشه توی هر مغازه هست ولی پوکو مشتری خاص خودش داره البته من نوت ۹پرو رو گفتم ولی توی ویدیو نوت ۹تی گفته شده که من نداشتم

 5. ashkan گفت:

  نظرم به طرف پکو ایکس ۳ جلب شده ولی بعضی ها میگن زیاد داغ میکنه موندم چکار کنم؟

 6. امید گفت:

  پوکوx3 خیلی بهتره آنتن دهی عالی داره دوربینش هم که سونی هستش تو باغ بودم گوشی. افتاد تو حوض تا درش بیارم یه ده دقیقه طول کشید چون آب لجن بود بردم تعمیراتی گفت تا یه روز دیگه خاموش میشه ولی الان بیست روزه مثل روز اول داره کار می‌کنه هیچیش نشود واقعا خودم تعجب کردم ده دقیقه تو آب عمق ۲متر

 7. Rad گفت:

  من رد می نوت ۹sدارم زود شارژ خالی می‌کنه نسبتا. چرا؟ به میزان شارژ اولیه ربط داره یا به تعداد نرم افزارهایی که نصب هستن روش؟ البته وقتایی که میگذارمش روی حالت هواپیما مشکل خالی کردن شارژ ندارم به اون صورت می‌دونم به موضوع بالا ربطی نداشت ولی به هرحال اینم ردمی نوت ۹ بود دیگه…

  1. 19 کالا مگ گفت:

   باید میزان شارژ اپلیکیشن هایی که نصب کردین رو بررسی کنید

 8. M گفت:

  سلام . دوستان نور طبیعی در نوت ۹ بهتر دیده شده .
  در پکو انگار نورش خیلی زیاد و بقول معروف انگار پنکک زدن به صورت

 9. محمد گفت:

  سلام
  ردمی نوت ۹ پرو در مقایسه با این دو گوشی در چه جایگاهی قرار میگیره؟ هم از لحاظ دوربین هم از لحاظ قدرت پردازشی و چیزای دیگه
  بعد اینکه نظرات کاربران گوشی پوکو ایکس سه رو که میخوندم بعضیا از مشکلات این گوشی مثل داغی، باگ های مختلف و مشکلات دیگه میگفتن و بعضیا میگفتن گوشی خوبیه. میخواستم ببینم چجوریه و نظر شما کارشناسان ۱۹ کالا رو بدونم
  ممنون

   1. AmiR.TBS گفت:

    گویندگی این فیلم بهتر از فیلمایی بود که قبلا از ۱۹ کالا دیدم.
    من که پوکو ایکس ۳ رو دوس داشتم

   2. ناشناس گفت:

    میشه مقایسه بعدی تون پوکو ایکس ۳ با ردمی نوت ۸ پرو باشه؟ خیلی وقته که منتظرم ولی هنوز مقایسه نکردید.

 10. روحی گفت:

  سلام فرم پوکو آلمینیومی هست؟توی کلیپ گفتید بقیه میگن پلاستیکه

 11. خلیل گفت:

  من pocx3دارم عالیه هم از دوربین هم از شارژ واقعا فول هست فقط اینترنت نقطه ب نقطه هست اگر جایی نت کمی ظعیف باش باز ۴gنشون میده وگرنه ۴gپلاس و بیشتر جاها باسرعت بالاست من راضیم و ی مورد اونم بگم ک فقط دوربین ۶۴و۲۰در گوشی نوت ۸پرو هم هست و کاملا مطابقت داره امتحانش کردم ولی چون کارایی بیشتری داره pocx3برای همین خریدمش قدرت گوشی فوق العاده هست گوشی قبلی من y6پرو بود کلا در مقابل با این صفر هست

 12. امیر گفت:

  من خودم با ردمی نوت نه پرو شیائومی کار کردم کالاف را راحت با مکس آف پی آس و گرافیک مدیوم میاره. ولی این سیزن گذاشتم روی وری های لگ شدم به نظرم گوشی ردمی نوت نه پرو خوبه شارژ دهی ض خوبه و مصرفشم زیاد نیست و من که راحت باهاش بازی می کنم ولی تا الان که پنج ماهه خریدم ازش راضیم

 13. حنانه گفت:

  پوکوx3عالیه من ازش استفاده میکنم و خیلی راضیم از کیفیتش هرچی بگم کمه دوربین هم ک عالیهـ تنها مشکل کوچیکی ک داره برنامه شاد رو نمیاره

  1. 19 کالا مگ گفت:

   با سلام
   برنامه شاد یک برنامه معمولی هست احتمالا مربوط به چیز دیگست که باید بررسی کنید

 14. سارا گفت:

  Poco x3 واقعا گوشی حرفه ای و با ارزش بالایی هست
  ممنون از اطلاعات خوبتون

  1. علیرضا منصوری گفت:

   من x3دارم چند شب پیش در یک میهمانی خانوادگی که همه گوشیهای گران قیمت داشتن موقع عکس گرفتن همه مات عکسها گوشی من شده بودن من از گوشی دوکو x3واقعا راضی هستم حتی از گوشی قبلیم که سامسونگ بهتر است ممنونم

 15. لیلا گفت:

  مقایسه جامع، دقیق و متفاوت! پوکو ایکس ۳ واقعا طراحی زیبا و خاصی داره از نظر من. کاش قیمت مدل ها رو هم میگفتید

 16. فرناز گفت:

  یکی از متفاوت ترین ویدئوهایی بود که توی ۱۹کالا دیدم! بهتر از پوکو هم مگه داریم؟؟؟؟؟؟؟؟

 17. Farshad گفت:

  صدرصد پوکو ایکس ۳ معرکس خدایی یه گوشی کامله توی رقباش به جرعت میگم حرف اول میزنه بعد‌ می ده تی لایت و موتوجی پلاس
  مرسی پوکو
  Poco X3 nfc

  1. صمد راسخی گفت:

   سلام چه ویدئو جذابی بود، دارید پیشرفت میکنید ایول، این آهنگه چی بود؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن