خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار تکنولوژیاخبار گوشی موبایلسخت افزار

نکات مهمی که باید در مورد تعمیر و تعویض قطعات موبایل بدانید

گوشی موبایل به عنوان عضو جداناپذیر از انسان، به مراقب‌های خاص خود نیاز دارد زیرا در صورت آسیب به هر بخشی از آن، کاربر را متحمل پرداخت هزینه‌های سرسام آور تعمیرات خواهد کرد و بدتر از آن اینکه حتی بعد از تعمیر دیگر کارایی اولیه خود را نخواهد داشت، در این مقاله توضیح می‌دهیم که از دست دادن قطعات اوریجینال موبایل چه پیامدهایی به همراه خواهد داشت تا از این پس حساسیت بیشتری در مراقب از گوشی خود داشته باشید.

وقتی تمام طول روز در کنار موبایل خود زندگی می‌کنیم، کاملاً طبیعیست که گوشی همواره در معرض خطر باشد و متأسفانه تولیدکنندگان پشتیبانی ضعیفی در زمینه عرضه قطعات موبایل در بازار دارند و به خصوص اینکه پیدا کردن قطعات موبایل با کیفیت و اصلی در کشور ما به دلیل عدم حضور نمایندگی رسمی بسیار سخت بوده و به معضل بزرگی برای کاربران تبدیل شده است. در ادامه به شما خواهیم گفت که تعویض هر کدام از قطعات موبایل چه پیامدهایی را به همراه خواهد داشت.

مشکلات بعد از تعویض ال سی دی گوشی

به جرأت می‌توان گفت که نمایشگر یکی از مهم‌ترین قسمت‌های گوشی است که تجربه بصری مناسبی را برای کاربر رقم می‌زند و سازندگان تمام تلاش خود را بکار می‌گیرند تا نهایت تکنولوژی را در نمایشگر به خدمت بگیرند تا در نهایت بهترین صفحه‌نمایش را به مشتریان عرضه کنند و متأسفانه مشکلات بعد از تعویض تاچ گوشی آنقدر زیاد است که گاهی کاربر را مجبور به تعویض گوشی می‌کند . در صورتی که مجبور به تعویض نمایشگر موبایل خود شوید، به راحتی خواهید دید که جذابیت رنگ‌های صفحه نمایش تغییر می‌کند، مخصوصاً میزان نور، فریم ریت و کیفیت رنگ‌ها به طور کامل عوض می‌شود و به محض دریافت گوشی از تعمیرکار، با دیدن آن از گوشی خود نا امید خواهید شد!

مشکلات بعد از تعویض ال سی دی گوشی

اگر گوشی شما از مدل‌های بالاتر باشد، اوضاع بدتر هم خواهد شد زیرا چنین گوشی‌هایی به واسطه تکنولوژی‌های جدید، بعد از تعویض دیگر کارایی قبلی خود را نخواهند داشت مخصوصاً اینکه بیشتر گوشی‌های جدید از جنس شیشه گوریلاگلس ساخته می‌شوند و نمایشگر جدید شما دیگر این پوشش محافظتی را ندارد و حتی از قبل هم شکننده‌تر و آسیب‌پذیرتر خواهد شد. ذر ادامه در مورد مشکلات بعد از تعویض ال سی دی گوشی صحبت می‌کنیم.

نقاط ضعف گوشی با نمایشگر تعویض شده:
• کیفیت و میزان پایین نور
• فریم‌ریت غیر استاندارد
• جنس ضعیف و شکننده
• کیفیت پایین رنگ‌ها

مقاله پیشنهادی: بررسی بهترین صفحه نمایش گوشی

مشکلات بعد از تعویض باتری گوشی

با مشکلات بعد از تعویض باتری گوشی آشنایی دارید؟ در صورتیکه مجبور به تعویض باتری گوشی خود شوید، نه تنها سرعت و میزان نگهداری شارژ اولیه را نخواهد داشت، بلکه باتری غیر استاندار و فیک به شدت در قدرت و عملکرد پردازنده تأثیر منفی می‌گذارد و در هنگام اجرای بازی‌های سنگین ممکن است گوشی شما سریع‌تر از معمول داغ شود و حتی لگ زدن‌های بیشتری را احساس کنید، پس اگر گوشی شما پردازنده قدرتمندی دارد، بهترست بیشتر مراقب باتری خود باشید برای مثال مشکل آیفون بعد از تعویض باتری آنقدر زیاد است که کاربران اغلب بعد از تعویض آن،پشیمان می‌شوند.

مشکل آیفون بعد از تعویض باتری
گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که باتری‌ معمولاً جز قطعات مصرفی محسوب می‌شود، اما اگر شما اصولی و درست از باتری استفاده کنید، تا مدت زمان بیشتری می‌توانید از باتری خود بهره‌ببرید.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۲۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 10 5G ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 10 5G ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۹ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 Pro ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۹,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE  ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۵,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت

نقاط ضعف گوشی با باتری تعویض شده:
• تخلیه سریع شارژ
• سرعت شارژ غیراستاندار
• تأثیر منفی در عملکرد پردازنده
• عمر کمتر باتری غیر اصلی

مراقب بدنه گوشی خود باشید، تا مجبور به تعویض آن نشوید

بدنه تنها ظاهر گوشی نیست و تا حد زیادی از آن در مقابل نفوذ گرد و خاک، بسته به نوع گوشی، محافظت می‌کند و بدنه‌های اصلی به هیچ عنوان جذابیت بدنه اوریجینال را ندارند و حتی بسیار شکننده هستند و در صورتیکه بدنه گوشی شما طرح خاصی داشته باشد، با تعویض آن دیگر طراحی قبلی را نخواهد داشت.

معایب تعویض باتری ایفون

 

از آن مهم‌تر اینکه فلت‌های بسیار ظریف آنتن‌دهی در هنگام تعویض، دچار آسیب می‌شوند و در آنتن‌دهی و سرعت اینترنت تأثیر منفی می‌گذارد.

نقاط ضعف گوشی با بدنه تعویض شده:
• جذابیت پایین طرح و رنگ
• تأثیر منفی در آنتن‌دهی و سرعت اینترنت
• استحکام و ظرافت پایین
• نفوذ پذیری در برابر آب و گرد و غبار

اگر فلَت‌های گوشی‌تان تعویض شوند:

فلت‌ها شاهراه انتقال برق به اجزای موبایل و پردازنده هستند. در صورت آسیب دیدن و تعویض آنها با فلت‌های موجود در بازار دیگر توقع کیفیت و کارایی قبل را از پردازنده گوشی خود نداشته باشید. این موضوع در آنتن‌دهی، کیفیت صدا، سرعت اینترنت و سرعت شارژ گوشی نیز تاثیر مستقییم دارد. بهترین راه برای محافظت از فلت‌ها یادگیری اصول صحیح شارژ گوشیست که می‌توانید مقاله‌ای که در این زمینه آمده کرده‌ایم را مطالعه کنید.

مشکلات بعد از تعویض تاچ گوشی

نقاط ضعف در صورت تعویض فلت‌ها
• برق‌رسانی ضعیف پردازنده
• کاهش عمر مفید دستگاه
• ضعف در آنتن‌دهی و اینترنت
• ضعف در شارژدهی باتری

در صورتی که اسپیکر گوشی‌تان تعویض شود:

فراموش نکنید که در سال ۲۰۲۱ هستیم و اسپیکر گوشی‌ ها سال‌هاست که دائما در حال ارتقاء هستند، به طوریکه که از صداهای ضعیف، تیز و زننده به صداهای صاف، شفاف و استریو تبدیل شده‌اند در نتیجه شما نمی‌‌توانید از یک اسپیکر معمول بازار، توقع ارائه کیفیت اسپیکر اورجینال را داشته باشید. اسپیکرهای غیر اورجینال، صداهای ضعیفی دارند و با بالا بردن صدا تا حداکثر، نویزهای آزاردهنده‌ای را احساس خواهید کرد.

اقدامات بعد از تعویض باتری گوشی

نقاط ضعف در صورت تعویض اسپیکر:
• حجم و کیفیت پایین صدا
• عمر مفید پایین تر اسپیکر
• نداشتن حالت استریو

برای اطلاع از قیمت انواع گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

چرا باید مراقب جک هدفون باشید؟

در صورت تعویض جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون،کیفیت صدای ورودی به هدفون کاهش پیدا کرده و حتی احتمالاً نویز زیادی به گوشتان خواهد رسید. فراموش نکنید که این قطعه مستقیماً به بورد متصل شده و تعویض دستی آن ممکن است آسیب جدی به بورد اصلی گوشی وارد کند که در نتیجه عملکرد گوشی ضعیف می‌شود و قطع و وصل شدن اسپیکر و دیگر اجزا داخلی را به همراه دارد و حتی گاهی شما را مجبور به تعویض برد گوشی می‌کند که البته مشکلات بعد از تعویض برد گوشی نیز کم نیستند!

بعد از تعویض باتری گوشی چه کنیم

پیشنهاد ما به شما این است که هنگام استفاده از هندزفری، آن را به آرامی وارد و خارج کرده و از خرید هندزفری‌های بی‌کیفیت بازار جداً خوداری کنید.

نقاط ضعف جک ۳.۵ میلی‌متری تعویض شده
• آسیب احتمالی به بورد
• قطع و وصلی احتمالی صدا
• شنیدن نویز به هنگام استفاده

اگر لنز دوربین آسیب ببیند چه می‌شود؟

هیچ اتفاقی تلخ‌تر از آسیب لنز دوربین گوشی نیست زیرا لنزها هم تکنولوژی خاص و منحصربه‌فردی دارند و هم اینکه تهیه مشابه آن در بازار عملاً غیر ممکن است و تفاوت لنزهای اوریجینال با لنزهای موجود در بازار از زمین تا آسمان است.

معایب تعویض باتری گوشی
به عنوان مثال یک لنز ۶۴ مگاپیکسل کار شده در گوشی سامسونگ و یا شیائومی به هیچ عنوان قابل مقایسه با لنزهای مشابه ساخت کارخانجات چینی نیستند.

نقاط ضعف لنز دوربین تعویض شده
• کاهش قابل توجه کیفیت دوربین
• کیفیت پایین دیافراگم
• عکس‌برداری ضعیف به خصوص در شب
• فیلم‌برداری با فریم پایین

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

سوالات متداول

بعد از تعویض نمایشگر، چه مشکلاتی برای گوشی پیش می‌آید؟

✔️ در صورتی که مجبور به تعویض نمایشگر موبایل خود شوید، به راحتی خواهید دید که جذابیت رنگ‌های صفحه نمایش تغییر می‌کند، مخصوصاً میزان نور، فریم ریت و کیفیت رنگ‌ها به طور کامل عوض می‌شود به طوری که با دریافت گوشی از تعمیرکار، در همان لحظه اول متوجه تمام این تغییرات خواهید شد.

معایب تعویض باتری گوشی شامل چه مواردی می‌شود؟

✔️ شارژ گوشی سریع‌تر از حالت معمول تخلیه می‌شود و سرعت شارژ دیگر استاندار نیست و همین موضوع باعث تأثیر منفی در عملکرد پردازنده می‌شود. از طرفی باتری تعویض شده به هیچ عنوان کارایی باتری اصلی را ندارد و عمر آن بسیار کم است.

تعویض بدنه گوشی چه پیامدهای منفی به همراه دارد؟

✔️ بدنه اصلی تا حد زیادی می‌تواند از نفوذ آب و گرد و خاک به دورن آن محافظت کند و درصورتی که بدنه تعویض شود، امکان نفوذ آب و غبار به دورن اجزای داخلی افزایش می‌یابد، از آن مهم‌تر اینکه فلت‌های بسیار ظریف آنتن‌دهی در هنگام تعویض، دچار آسیب می‌شوند و در آنتن‌دهی و سرعت اینترنت تأثیر منفی می‌گذارد.

نوشته های مشابه

‫۶ نظرها

  1. تو گوشی های هوآوی اکثر هاردها, دچار مشکل میشن ولی من بعد تعویض )دو بار) تا دو سه,سال یعنی تا الان خدا رو شکر مشکلی نداشته.

  2. سلام من ردمی نوت ۱۰پرومکس را می خواهم بخرم راجع به اون چطوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن