قیمت روز گوشی شیائومی
سبک زندگیعلم و دانش

طبق مطالعات علمی؛ زن‌ها‌ حافظه بهتری نسبت به مردان دارند!

 • وقتی صحبت از به یاد‌آوردن خاطرات می‌شود، به نظر می‌رسد که زنان موفق‌تر عمل می‌کنند. آنها قادر هستند همه خاطرات خود را به یاد بیاورند. دقیقاً به خاطر می‌آورند که چه شخصی چه مطلبی و دقیقاً در چه زمانی به آنها گفته است. می‌توانند به خاطر بیاروند که شریک زندگی‌شان پیراهن خود را کجا رها کرده و یا حتی‌ ۳ ماه پیش در یک رستوران چه چیزی را سفارش داده‌اند. در ادامه به برخی از موارد تفاوت بین زن و مرد و قدرت حافظه آنها اشاره خواهیم کرد.

  در رابطه با تفاوت زن و مرد، علم ثابت کرده که زنان واقعاً توانایی بهتری در به خاطر آوردن افراد، مکان‌ها و احساسات دارند. گاهی احساس می‌شود که زنان همه چیز را می‌دانند و وقتی کسی به اطلاعات مهمی نیاز دارد، به یک نجات‌دهنده واقعی تبدیل می‌شوند. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که زنان و مردان، درک متفاوتی از جهان دارند. این تحقیق نیز فرضیات ما را به اثبات می‌رساند.

  تفاوت زن و مردان

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۲۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۳۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 5G ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳,۴۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco C31 ظرفیت ۶۴ گیگابایت رم ۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۷۸۹,۰۰۰ تومان
  گوشی نوکیا G21 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11S ظرفیت ۶۴ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۴ گیگابایت

  بین زنان و مردان تفاوت‌های شناختی وجود دارد.

  زنان این موضوع را معمولاً به شوخی و تمسخر می‌گیرند؛ همسرانشان بدون کمک آنها نمی‌توانند حتی یکی از لباس‌های مورد نیاز برای آماده شدن و سر کار رفتن را پیدا کنند. تحقیقات بر روی تفاوت زن و مرد ثابت می‌کند که احتمالاً حقیقتی در این امر نهفته است. روانشناسان دریافتند‌ که نحوه یادآوری و درک زن و مرد از رویدادها، موضوعات و در کل دنیا متفاوت است. زنان از حافظه اپیزودیک بهتری برخوردار هستند؛ از این رو به آنها کمک می‌کند تا افراد، مکان‌ها، اشیاء و مکالمه‌هایی را که داشته‌اند را به خاطر بسپارند.

  برای اثبات صحت این فرض، محققان مؤسسه کارولینسکا از سال ۱۹۷۳ تا ۲۰۱۳، نتایج حاصل از ۶۱۷ مطالعه در رابطه با تفاوت بین زن و مرد، بر روی بیش از ۱٫۲ میلیون شرکت‌کننده را مورد تجزیه‌و‌تحلیل قرار دادند. آنها به این نتیجه رسیدند که زنان در به یادآوردن اطلاعات کلامی، توانایی‌ شناختی بهتری دارند. زنان بهتر می‌توانند کلمات، متن‌ها، مکالمات و فیلم‌ها را به خاطر بیاورند. آنها همچنین به راحتی اشیاء را پیدا کرده و دقیقاً می‌دانند که اشیاء خاص در کجا قرار دارند.

  زن ها حافظه بهتری نسبت به مردان دارند

  آنها تمام مکالمات را به خاطر می‌آورند.

  محققان دانشکده بوم Human Ecology، کرنل، آزمایش دیگری را در رابطه با تفاوت بین زن و مرد انجام دادند. آنها در طی یک هفته، ۳ پیام متنی را برای شرکت‌کنندگان ارسال کردند و از آنها خواستند که ۳۰ دقیقه آخر را با حداکثر جزئیات ممکن برای آنها شرح دهند. در پایان هفته، از آنها خواستند آنچه را که در مورد این رویدادها به خاطر آورده‌اند را به اشتراک بگذارند. زنان خاطرات بیشتری را به یاد می‌آوردند که بیشتر مسائل اجتماعی را در بر می‌گرفت. آنها در مقایسه با مردان نسبت به افراد، احساسات و گفتگوهایی که قبلاً داشتند، دقت بیشتری را از خود نشان دادند.

  .اما عملکرد مردان در مسیریابی باورنکردنی است

  زن ها بهتری رویداد ها را به خاطر می سپارند

  با این حال، مردان نیز نقاط قوت خود را دارند. محققان به این نتیجه رسیدند که مردان بهتر می‌توانند اطلاعات مکانی را پردازش کرده و به خاطر بیاورند. یادآوری تصاویر انتزاعی برای آنها ساده‌تر بوده و آنها مسیریابی بهتری دارند. عملکرد مردان در به یاد آوردن محیط اطراف عالی بوده و پیدا کردن مسیر خود از یک مکان به مکان دیگر برای آنها بسیار ساده‌تر است. آیا شما با این مطلب موافقید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن