بهترین قیمت شیائومی
فضا و نجوم

کشف جدید ناسا؛ زمینی دیگر برای زندگی!

تلسکوپ شکار سیاره ناسا (TESS (Satellite Transition Exoplanet Survey Satellite یک کشف جالب توجه را انجام داده است؛ سیاره‌ای به اندازه زمین که می‌تواند به طور بالقوه دارای آب مایع بر روی سطحش باشد. TESS در گذشته سیارات بالقوه قابل سکونت پیدا کرده، اما اینها عموماً ابعادی بزرگتر از زمین دارند که ابر زمینها نامیده می‌شوند. در یافته‌های اخیر این تلسکوپ، اولین باری است که سیاره‌ای به اندازه زمین در منطقه قابل سکونت قرار گرفته است.

 چرا سیاره TOI 700 d قابل سکونت است؟

کشف جدید ناسا؛ زمینی دیگر برای زندگی!

این سیاره در مدارهای اطراف ستاره TOI 700 قرار دارد که دمای مناسبی برای وجود آب مایع در سطح سیاره را داراست. سیاره TOI 700 d درست در لبه داخلی منطقه قابل سکونت این سیستم قرار دارد و سایر سیارات سیستم TOI 700b و TOI 700c در نزدیکی این ستاره قرار دارند. در ابتدا دانشمندان تصور می‌کردند که ستاره TOI 700 به اندازه خورشید ماست که باعث شده سیارات بزرگتر و داغ تر به نظر برسند و مانند زمین نباشند. اما وقتی دانشمندان فهمیدند که این ستاره در واقع فقط ۴۰٪ اندازه و جرم خورشید را دارا بوده، محاسبات آنها در مورد سیارات نیز تغییر کرده و آنها دیدند که سیاره‌ای به اندازه زمین در سیستم وجود دارد.

امیلی گیلبرت؛دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه شیکاگو، در بیانیه‌ای توضیح داد: «هنگامی که پارامترهای ستاره را طبق داده‌ها بررسی کردیم، اندازه سیارات آن از تصور ما کمتر بود و فهمیدیم سیاره مذکور اندازه زمین بوده و در منطقه قابل سکونت است. علاوه بر این، در طی جمع آوری ۱۱ ماه داده و بررسی آنها، ما هیچ گونه شعله سوزاننده از ستاره ندیدیم، که باعث می‌شود TOI 700 d قابل سکونت باشد و مدل‌سازی شرایط جوی و سطح آن آسان‌تر شود.»

این یک قدم بزرگ برای TESS است، زیرا این سیاره بیش از کشفیات قبلی آن، شبیه به کره زمین است. محققان اکنون با استفاده از داده‌های اضافی از تلسکوپ فضایی Spitzer، سیاره TOI 700 d را شبیه‌سازی می‌کنند تا ببینند چه نوع جو و ترکیبی می‌تواند داشته باشد.

 

 

فروش ویژه
ساعت هوشمند اپل مدل Apple Watch 6 Series 40mm Aluminum
قیمت ویژه: ۸,۶۸۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند اپل مدل Apple Watch 6 Series 40mm Aluminum
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Active گلوبال
قیمت ویژه: ۵,۱۹۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Active گلوبال
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE  ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
تبلت Xiaomi Pad 6 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۳۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Xiaomi Pad 6 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit T-Rex 2 گلوبال
قیمت ویژه: ۱۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit T-Rex 2 گلوبال
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Bip 3
قیمت ویژه: ۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Bip 3

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن