گوشی آیفون
علم و دانشفضا و نجوم

به زودی؛ تست سیستم حیاتی فرار فضاپیمای «کرو دراگون» توسط اسپیس‌ایکس!

 • اسپیس ایکس و ناسا به صورت رسمی تاریخی را برای انجام یکی از آزمایشات مهم امنیتی در پرواز فضاپیمای Crew Dragon یا همان فضاپیمای خدمه تجاری خود را به اشتراک گذاشته‌اند. abort test یا «تست سیستم فرار فضاپیما در پرواز» یکی از مهمترین آزمایشاتی است که می‌بایست قبل از اینکه فضانوردان ناسا بتوانند بر روی این فضاپیما سوار شوند و در واقع اولین سفر خود را در فضاپیمای کرو دراگون آغاز کنند، انجام گیرد. ناسا و اسپیس ایکس در حال حاضر روز شنبه ۱۸ ژانویه سال ۲۰۲۰ را برای این انجام این آزمایش سیستم فرار در نظر گرفته‌اند.

  در این پرواز آزمایشی بدون سر‌نشین موسوم به IFA یک سیستم ایمنی اضطراری را برای محافظت از فضانوردان در هنگام بروز مشکل در هنگام پرتاب را آزمایش خواهد کرد.

  به نظر می‌رسد این تست فرصتی را برای آزمایش و بررسی ایمنی سیستم فرار در فضاپیما Crew Dragon در عمل فراهم می‌کند، این سیستم برای خاتمه دادن به مأموریت در صورت بروز هرگونه اختلال و یا اشکال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع با حرکت دادن و دور کردن کپسول خدمه به دور از راکت و رساندن آن به یک منطقه امن و با حداکثر سرعت ممکن، امنیت خدمه تضمین می‌شود.

  کرو دراگون

  این یکی از آخرین و مهمترین گام‌ها در مسیر طولانی رسیدن هدف نهایی اسپیس ایکس و ناسا برای عملی کردن پرواز برنامه خدمه تجاری ناسا است. به منظور احیای مجدد توانایی آمریکا برای پرتاب فضانوردان از خاک ایالات متحده در داخل فضاپیمای خدمه ایالات متحده، SpaceX قبلاً مراحل کلیدی دیگری را انجام داده است، از جمله این تست ها می‌توان به تعدادی تست پیاپی موفق سیستم چتر‌نجات جدید که برای کنترل ایمنی فرود فضاپیمای کرو دراگون، پس از بازگشت به جو زمین، طراحی شده است.

  این شرکت به دنبال آن است که اولین پرواز Crew Dragon حامل انسان را تا اواخر ۲۰۲۰ عملی کند، مشروط بر این که همه این برنامه‌ها برای انجام این آزمایش مهم و حیاتی سیستم فرار و  امنیت این فضاپیما درست پیش رود.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco X4 GT 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳۵,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2020 ظرفیت ۱۲۸ رم ۳ گیگابایت نات اکتیو
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱,۵۳۹,۰۰۰ تومان
  گوشی نوکیا C10 ظرفیت ۳۲ رم ۱ گیگابایت

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن