قیمت گوشی سامسونگ
اپلیکیشن و نرم افزارتکنولوژیسامسونگموبایل و تبلتهمهویدئو
موضوعات داغ

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ و ترفند های عکاسی با گوشی سامسونگ + ویدئو

اگه برنامه دوربین گوشی سامسونگ خود را باز کنید، امکانات و آپشن‌های زیادی را می‌بیند که اگر با روش استفاده از آن‌ها آشنا نباشید، عملاً برای خرید گوشی پول اضافی پرداخت کرده‌اید. به همین منظور در این ویدیو قصد داریم تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ و ترفند های عکاسی با گوشی سامسونگ را بررسی کنیم، با ما همراه باشید و تماشای ویدئو موجود در همین صفحه را از دست ندهید.

ویدیو با تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ آشنا شوید

ترفند های عکاسی با گوشی سامسونگ – کاربرد More در تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

وقتی برنامه دوربین را باز می‌کنید، در قسمت پایینی چند منو متنوع می‌بینید که ما از آخرین و البته جذاب‌ترین آن یعنی «More» و یا «بیشتر» شروع می‌کنیم. در این قسمت امکانات زیادی وجود دارد که اگر از آن‌ها استفاده کنید، هم عکاسی با موبایل برای شما جذاب‌تر می‌شود و هم با حالت‌‎های بیشتری می‌توانید عکس و فیلم بگیرید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

نحوه استفاده از دوربین گوشی سامسونگ -هایپرلپس

هایپرلپس در واقع همان تایم‌لپس یا مرور زمان است و شما می‌توانید با این امکان، فیلم‌های فوق سریع مثل فیلم‌های هالیودی بگیرید. برای این کار، موبایل را ثابت و روی ابزاری مثل سه پایه قرار دهید و فیلم‌برداری را آغاز کنید و بعد از آن، چند ساعت را در چند ثانیه تماشا کنید. البته استفاده از این مود تنها به فیلم‌های هنری محدود نمی‌شود و حتی در خانه می‌توانید از آشپزی کردن و بازی با کودکان هم هایپرلپس بگیرید؛ فیلم‌هایی که این روزها خیلی در اینستاگرام پرطرفدار هستند!

تنظیم دوربین گوشی سامسونگ – اسلوموشن

امکان بعدی، حرکت آهسته و یا همان اسلوموشن است که به شما اجازه می‌دهد جالب‌ترین لحظات زندگی را آهسته‌تر ثبت کنید و از این به بعد جای اینکه فقط فیلم بگیرید، حتماً از آپشن‌های موبایل استفاده کنید.

پرتره

پرتره هم یکی دیگر از قابلیات‌های تنظیمات بیشتر دربرنامه دوربین گوشی سامسونگ است که اکثراً با آن آشنا هستید و ما فقط می‌خواهیم بگوییم که چطور پرتره‌های بهتر و قشنگ‌تری بگیرید: خیلی از سوژه دور نشوید، ۱ متر تا ۱.۵ متر بهترین فاصله است، بعد از آن روی سوژه ضربه بزنید، تا به موبایل کمک کنید سوژه را بهتر بشناسد و تمام؛ شما یک عکس پرتره حرفه‌ای گرفتید!

تنظیم دوربین گوشی سامسونگ

حالت غذا

خیلی از ماها عادت داریم از غذاها و خوراکی‌ها عکس بگیریم، سامسونگ یک گزینه به نام Food و یا همان غذا دارد که اگر از آن استفاده کنید، عکسی همانند آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید نتیجه می‌شود.

تنظیم فوکوس دوربین گوشی سامسونگ

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین گوشی سامسونگ

عکاسی شب

حالت شب نیز برای عکاسی در شب درنظر گرفته شده و ما در عکس زیر تأثیر استفاده از حالت نایت مود را به شما نشان می‌دهیم.

تنظیمات دوربین سامسونگ

تنظیم فوکوس دوربین گوشی سامسونگ – ماکرو

در ادامه نحوه استفاده از دوربین گوشی سامسونگ ماکرو هم که برای گرفتن عکس از سوژه‌های کوچک در فاصله خیلی نزدیک است را به شما نشان می‌دهیم؛ یک سوژه کوچک پیدا کنید، ۳ الی ۵ سانت از آن فاصله بگیرد و ساعت‌ها به تماشای چنین عکس زیبایی بنشینید. فراموش نکنید تنظیم فوکوس دوربین گوشی سامسونگ در عکاسی ماکرو اهمیت زیادی دارد و با یک بار ضریه روی سوژه، فوکوس بهتری ایجاد می‌شود.

ترفند های عکاسی با گوشی سامسونگ
حالت بعدی که به تازگی به برنامه دوربین گوشی سامسونگ اضافه شده، نقاشی دستی AR است که درست مانند مداد رنگی اجازه می‌دهد قبل از عکس گرفتن روی عکس سلفی نقاشی بکشید! با اینکه نقاشی دستی AR امکان شگفت‌انگیزی نیست، ولی برای افرادی که دستی در هنر دارند می‌تواند جالب باشد.

برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید.

ترفند های عکاسی با گوشی سامسونگ – پانوراما

پانوراما هم که احتیاج به معرفی ندارد و گاهی می‌تواند حتی یک فضای ۳۶۰ درجه را فقط در یک عکس ثبت کند، به شما پیشنهاد می‌دهیم برای یکبار هم که شده حتماً از قابلیت پانوراما گوشی خود استفاده کنید.

آپدیت دوربین گوشی سامسونگ

تنظیمات عکس‌برداری در تنظیمات دوربین سامسونگ

موافقید تنظیمات عکس‌برداری برنامه دوربین سامسونگ را بررسی کنیم؟ وقتی می‌خواهید با گوشی سامسونگ عکس بگیرید یک گزینه شبیه چوب‌دستی مشاهده می‌کنید که به عکس‌های شما فیلتر می‌دهد و حتی تنظیمات زیبایی به آن اضافه می‌کند. دفعه بعد حتماً از این افکت های دوربین گوشی سامسونگ استفاده کنید!

آپدیت نرم افزار دوربین گوشی سامسونگ

گوشی شیائومی (Redmi 9c (NFC ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۷۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی (Redmi 9c (NFC ظرفیت ۳۲ گیگابایت

افکت های دوربین گوشی سامسونگ – عکس متحرک

در کنار چوب‌دستی یک گزینه مربعی شکل وجود دارد که اگر روشن باشد، عکس متحرک می‌گیرد، یعنی چند ثانیه قبل از ثبت عکس را به صورت یک فیلم کوتاه به شما نشان می‌دهد، گزینه کناری مربوط به نسبت و رزولوشن است، اما کاربرد این گزینه چیست؟

افکت های دوربین گوشی سامسونگ

کاربرد قابلیت نسبت و رزولوشن

موبایل‌ها حتی اگر ۴۸ و ۶۴ مگاپیکسل باشند، در حالت نرمال خروجی ۱۲ یا ۱۶ مگاپیکسل دارند و اگر خواستید با رزولوشن واقعی عکاسی کنید، از همین قسمت باید آن را انتخاب کنید، حقیقت این است که تا وقتی عکس را فقط در سایز کوچک نمایشگر نگاه کنید، هیچ تفاوتی بین وضوح ۱۲ با ۶۴ مگاپیکسل وجود ندارد و تغییر را زمانی حس می‌کنید که قصد دارید عکس را در نمایشگر بزرگی مثل لپ-تاپ و یا کامپیوتر ببینید.

تنظیم دوربین گوشی سامسونگ و تغییر نسبت هم باعث می‌شود عکس در سایزهای مختلف مثل ۱ در ۱ ، ۳ در ۴ و …. گرفته شود که آن را هم بسته به نیاز باید انتخاب کنید و در نهایت، در انتهایی‌ترین منو بالا، تنظیمات مربوط به عکاسی وجود دارد که به چند مورد مهم آن اشاره خواهیم کرد.

استفاده از زاویه باز در سلفی گروهی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به هنگام گرفتن سلفی‌های چندنفره با مشکل جا نشدن همه‌ی افراد در عکس افقی روبه‌رو شده باشید؛ در این قسمت گزینه‌ای به نام «استفاده از زاویه باز در سلفی گروهی» وجود دارد که اگر آن را فعال کنید، در صورت وجود تعداد افراد بیشتر، به صورت اتوماتیک با زاویه گستره‌تری عکاسی خواهد کرد.

نحوه استفاده از دوربین گوشی سامسونگ

روش‌های عکس گرفتن

قسمت جالب و کاربردی دیگر در تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ بخش «روش‌های عکس گرفتن» است که اگر فرمان صوتی فعال باشد، کافیست به هنگام عکس گرفتن کلماتی مثل Cheese و یا Smile را ادا کنید تا موبایل اتوماتیک عکس بگیرد.

توجه داشته باشید که آموزش قدم به قدم و تصویری موارد گفته شده را می‌توانید در ویدئو وجود در همین صفحه تماشا کنید!

شاتر شناور

اگر دکمه شاتر شناور در همین قسمت فعال باشد، یک دکمه شاتر دیگر برای شما فعال می‌شود که می‌توانید با دست جای آن را عوض کرده و عکس بگیرید.

نمایش کف دست

اگر «نمایش کف دست» فعال شد، کافیست کف دست خود را بالا بیاورید تا بدون نیاز به فشردن دکمه شاتر، گوشی خود به خود عکس بگیرید.

تغییر از دوربین سلفی به اصلی و برعکس

اگر هم خواستید بین سلفی و دوربین اصلی جابه‌جا شوید، یک بار دست خود را روی صفحه از بالا به پایین بکشید تا دوربین را از سلفی به اصلی و برعکس تغییر دهید.

لنز اولتراواید

فراموش نکنید که از سه درخت پایینی هم استفاده کنید، آیکونی که سه درخت کنارهم را نشان می‌دهد، در واقع با لنز اولتراواید شما عکس می‌گیرد و فضای بیشتری از محیط اطراف را در عکس جای می‌دهد.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ برای عکاسی حرفه ای

برای اطلاع از قیمت روز گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید.

تنظیم دوربین گوشی سامسونگ در قسمت فیلم‌برداری

بیشتر تنظیمات گفته شده برای فیلم‌برداری نیز وجود دارد و می‌توانید فیلم‌های خود را با کیفیت‌های مختلف بگیرید، البته اگر نمی‌خواهید فیلم را روی یک صفحه‌نمایش بزرگ‌تر مثل TV و یا لپ‌تاپ ببیند، فیلم‌برداری با کیفیت بالا فقط حافظه گوشی شما را پر می‌کند. آیکونی شبیه به دست نیز در این قسمت وجود دارد که در واقع ثبت کننده تصویرست و لرزش دست را از بین می‌برد، ما در ۲ حالت روشن و خاموش فیلم گرفتیم تا تفاوت آن را به شما نشان دهیم. این فیلم را در ویدیو بالا تماشا کنید.

سخن آخر در تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

خلاصه اینکه برای استفاده از دوربین گوشی سامسونگ جسارت به خرج دهید و حسابی در قسمت تنظیمات بگردید تا از عکاسی با موبایل نهایت لذت را ببرید. امیدواریم که از تماشای ویدئو تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ لذت برده باشید، به خاطر داشته باشید که آپدیت نرم افزار دوربین گوشی سامسونگ نیز همواره امکانات بیشتری به آن اضافه می‌کند، پس از آپدیت دوربین گوشی سامسونگ خود غافل نشوید!

ما در تیم فنی ۱۹کالا منتظر انتقادات و پیشنهادات شما دوستان در قسمت کامنت هستیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۲ از ۵
از مجموع ۱۵ رای

سوالات متداول

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ شامل چه مواردیست؟

✔️ در نرم افزار دوربین گوشی سامسونگ تنظیمات زیادی برای عکاسی، فیلم‌برداری و همینطور استفاده از لنزهای مختلف دوربین وجود دارد و ما در این ویدیو تلاش کردیم تا شما را با مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها آشنا سازیم تا از این به بعد حرفه‌ای‌تر با دوربین موبایل عکاسی کنید.

ترفند های عکاسی با گوشی سامسونگ چیست؟

✔️ اگر نحوه‌ی کار با نرم‌افزار دوربین سامسونگ را بلد باشید و بدانید هر دکمه چه امکانی را فراهم می‌سازد به سادگی ترفندهای عکاسی با گوشی سامسونگ را یاد خواهید گرفت و خبر خوب اینکه ما در ویدیو بالا، تمامی این موارد را گفته‌ایم و کارکردن با آن‌ها را آموزش داده‌ایم.

چطور از افکت های دوربین گوشی سامسونگ استفاده کنیم؟

✔️ به هنگام عکس گرفتم، در منو بالایی برنامه، آیکونی شبیه به چوب دستی را مشاهده می‌کنیم که با ورود به آن، افکت‌های مختلف نمایان می‌شوند و علاوه‌بر آن حتی می‌توانید افکت‌های زیبایی نیز به عکس خود

تنظیم فوکوس دوربین گوشی سامسونگ به چه صورت است؟

✔️ اکثر دوربین‌ها، بسته به نوع گوشی از فوکوس خودکار بهرمند هستند و این یعنی دوربین خود به خود روی سوژه فوکوس می‌کند و دقت این امکان تا حد زیادی به نوع گوشی بستگی دارد، برای مثال گلکسی S21Ultra از فوکوس خودکار بی‌نظیری استفاده می‌کند، با این حال برای نتیجه بهتره، همیشه قبل از عکس گرفتن با یکبار ضربه روی نمایشگر، به خوبی روی سوژه فوکوس کنید.

نوشته های مشابه

‫۱۶ نظرها

  1. تو تنظیم دوربین گوشی a11 سامسونگ قابلیت شاتر شناور رو هم داره

  2. تنظیمات دوربین a51 رو با توجه به توضیحات شما انجانم دادن ولی بعضی از چیز هارو نداشت

  3. چگونه دوربین گوشی را فعال کنیم ؟ ممنون از راهنماییتون برای تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

  4. سلام،،گوشی من گلکسی a7 1 هستش،،داخل تنظیمات استفاده از زاویه باز سلفی گروهی برای من کلا غیر فعاله،،چیکار کنم؟؟

  5. گوشیم a50ولی قابلیت فود و چنتای دیگه رو برام نمیاره حتی زده بود برید داخل تنظیماتم فعال کنید نداشتم

  6. بهتر از این ها رو هواوی داره یه نگاه بندازید بعد مقایسه کنید

  7. عالی بود ممنون از نکات آموزنده‌ای که در مطالب قید کردید.
    من و خانواده کلاً طرفدار برند مشهور سامسونگ هستیم.

  8. سلام مدل گوشیم شیائومی نوت۸ هست. نمیدونم چرا گوشی رو خاموش میکنم کلا خاموش میشه خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن