آیفونموبایل و تبلتهمه

شناسایی یک ابزار هکینگ جدید که می تواند به فضای ابری آیفون دسترسی یابد!

یک شرکت امنیتی اسرائیلی با سابقه توسعه برخی از پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین ابزارهای هکینگ موبایل که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم این ابزارها را به طور قابل‌توجهی افزایش داده است. بر اساس گزارشی که از «Financial Times» منتشر‌شده، گروه NSO نسخه به‌روزرسانی‌شده‌ای از ابزار Pegasus را به فروش می‌رساند که می‌تواند نه تنها به اطلاعات نگهداری شده در گوشی آیفون و گوشی‌های اندروید دسترسی یابد بلکه حتی می‌تواند به اطلاعات نگهداری شده در فضای ابری کاربر هم دسترسی یابد.

 

Pegasus طراحی‌شده تا به طور مخفیانه همه عناصر دستگاه کاربر از جمله پیام‌های متنی، ایمیل‌ها و داده‌های لوکیشن، تاریخچه جست جو، شماره تلفن‌ها، عکس‌ها و غیره را نظارت کند. پگاسوس آنقدر پیشرفته است که حتی می‌تواند زمانی که یک کاربر به طور ناخواسته بر روی یک لینک پیام کلیک کرد بر روی دستگاه هدف نصب شود. بدیهی است که پگاسوس یک ابزار بسیار گران قیمتی است که میلیون‌ها دلار قیمت داشته در نتیجه بازار اولیه آن دولت‌های خارجی و آژانس‌های اطلاعاتی خواهند بود.

بد افزاری که آی کلود را حک می کند

در رابطه با قابلیت‌های جدید پگاسوس، Financial Times خاطر نشان کرده است که، این نرم افزار می‌تواند اطلاعات را از سرورهای اپل، گوگل و فیسبوک، آمازون و ماکروسافت جمع آوری کند. در نتیجه این نرم‌افزار می‌تواند عکس‌های نگهداری‌شده، پیام‌ها و حتی داده‌های مکان‌یابی از انواع مختلف سرویس‌های شخص ثالث را جمع آوری کند. طبق بیانه‌ای که در Financial Times تهیه شده، سخنگوی شرکت اپل گفته است: « ممکن است ابزارهای گران‌قیمتی هم وجود داشته باشد که دستگاه‌های بسیار کوچک مثل موبایل را هدف حمله خود قرار دهند اما ما اعتقاد داریم که این ابزارها برای حمله گسترده به مشتریان خیلی نمی‌تواند مفید باشند. در واقع پگاسوس آن چیزی نیست که کاربران اندروید و یا IOS نگران آن باشند». اما این نکته را مشخص می‌کند که داده‌های امنیتی تا چه میزان می‌توانند توسط برخی از بدافزارهای امنیتی پیشرفته در این سیاره مورد هدف قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن