خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار تکنولوژی

نکات مهم و تأثیرگذاری که باید در مورد الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ بدانید

الگوریتم اینستاگرام موارد خاصی را در سال ۲۰۲۱ اولویت‌بندی می‌کند. در این مقاله هر آنچه که باید بدانید تا مطمئن شوید پست‌های شما به حداکثر پتانسیل خود برای دیده شدن می‌رسند، در اختیار شما قرار داده شده است،  تعیین الگوریتم های جدید اینستاگرام کار دشواری است، اما پلتفرم رسانه‌های اجتماعی نظرات خوبی در مورد نحوه کار الگوریتم جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ به اشتراک گذاشته است. آنچه در گذشته کار می‌کرد، ممکن است اکنون جواب ندهد و اگر شما خود را با الگوریتم های اینستاگرام سازگار نکنید، ممکن است پیج شما آسیب ببیند.برای ایجاد تغییراتی در استراتژی و اطمینان از اینکه در بلند مدت روند پیج موفقیت آمیز خواهد بود می‌بایست نحوه رفتار و امتیازدهی این پلتفرم به کاربران را بشناسیم. در اینجا به نحوه کار الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ و کارهایی که می‌توانید انجام دهید برای اطمینان از ادامه ارسال مطالب به مخاطبان می‌پردازیم، با ۱۹کالا مرجع گوشی موبایل همراه باشید…

به جای تلاش برای غلبه بر الگوریتم جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ ، با آن‌ها همکاری کنید

به نظر می‌رسد الگوریتم جدید اینستاگرام علیه شما کار می‌کند، اما واقعیت متفاوت است. شما و اینستاگرام به دنبال ارائه بهترین تجربه ممکن برای مخاطبان خود هستید. به جای مبارزه با تغییرات الگوریتمی، آن‌ها را فرصتی برای ارائه ارزش بهتر به مخاطبان خود ببینید. آنها در دراز مدت از شما تشکر خواهند کرد و با وفاداری و تعامل زحمات شما را جبران می‌کنند.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ چیست و چگونه کار می‌کند؟

عملکردهای اصلی الگوریتم های اینستاگرام تقریبا مانند گذشته کار می‌کنند. در اینجا خلاصه‌ای از سه فاکتور مهم و جدید برای ایجاد مخاطب اینستاگرام آورده شده است. الگوریتم جدید اینستاگرام ترتیب پست‌هایی را که کاربران هنگام پیمایش از طریق فید مشاهده می‌کنند را تعیین می‌کند. بر اساس سیگنال‌های خاص، بهترین پست‌ها را اولویت بندی کرده، مهمترین پست‌ها را به سمت بالا هدایت می‌کند و بیشترین بازدید را به آنها می‌دهد، در حالی که سایر مطالب در انتهای فید قرار می‌گیرند.

زمان بندی در الگوریتم اینستاگرام

در حساب اینستاگرام شما، مواقعی پیش می‌آید که دنبال کنندگان یا همان فالوورهای شما بیشتر و یا کمتر آنلاین می‌شوند. هیچ پاسخ دقیقی برای بیشترین و کمترین زمان آنلاین بودن وجود ندارد. بسته به کشور و موقعیت مکانی این زمان متغیر است؛ مشاهده پست‌های تا حدی به زمانی بستگی دارد که فالوورهای شما بیشتر در برنامه اینستاگرام حضور داشته باشند.

الگوریتم اینستاگرام در تعداد دفعات آنلاین شدن

آیا تا به حال پیش آمده که چند روزی به اینستاگرام سر نزنید و وقتی وارد برنامه شدید اولین پستی که می‌بینید مربوط به سه روز پیش باشد؟ به همین دلیل است که تعداد دفعات باز کردن برنامه نقش اساسی در محتوایی که می‌بینید بازی می‌کند.

در الگوریتم جدید اینستاگرام اگر فالوورهای شما زمان بیشتری را در اینستاگرام صرف کنند، به احتمال زیاد پست‌ها به ترتیب زمانی به دست آن‌ها می‌رسد، اما وقتی کاربران زمان کمتری را در اینستاگرام سپری می‌کنند، این پلتفرم ابتدا مرتبطترین پست‌ها را به آنها نشان می‌دهد.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ – علاقه‌مندی‌ها

الگوریتم اینستاگرام به انواع محتوایی که بیشتر با آنها درگیر هستید توجه می‌کند. این برنامه نه تنها پست‌هایی را که دوست دارید بلکه آنهایی را که درباره آنها نظر می‌دهید و کامنت می‌گذارید نیز در نظر می‌گیرد. هر بار که وارد اینستاگرام می‌شوید، تعداد بیشتری از پست‌هایی که مرتباً با آنها درگیر می‌شوید را می‌بینید و تعداد کمتری از آنهایی که زیاد علاقه‌ای نشان نداده‌اید برایتان ظاهر می‌شود.

الگوریتم اینستاگرام

فروش ویژه
تبلت  Redmi Pad ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۹۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Redmi Pad ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
تبلت  Redmi Pad ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۳۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Redmi Pad ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco M4  5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت

آیا الگوریتم های جدید اینستاگرام برای حساب شخصی یا بیزینس متفاوت است؟

وقتی نوبت به مشاهده هر پست می‌رسد، صرفاً داشتن یک حساب کاربری بیزینس از نظر الگوریتم برتری نسبت به حساب شخصی نخواهد داد، اما اگر استفاده از اینستاگرام واقعا برای شما جدی است، تغییر حساب کاربری به بیزینس یا تجاری هم ایده خوبی است. با یک حساب کاربری بیزینس اینستاگرام، می‌توانید به اطلاعات آماری که برای حساب‌های شخصی در دسترس نیستند، دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید چه زمان مخاطبان شما اغلب آنلاین هستند و چه تعداد کاربر از پروفایل شما بازدید کرده‌اند. برای دسترسی به اطلاعات خود با حساب کاربری Instagram، به پروفایل خود بروید و View Professional Dashboard را انتخاب کنید.

آموزش الگوریتم اینستاگرام (چگونه از الگوریتم اینستاگرام به نفع خود استفاده کنیم؟)

تا اینجا کمی در مورد نحوه تعیین محبوبیت پست شما توسط اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ صحبت کردیم. سوال مهم بعدی این است: چگونه می‌توانید بیشترین استفاده را از الگوریتم های اینستاگرام ۲۰۲۱ داشته باشید و به جای اینکه به ضرر شما باشد، از آن به نفع خود استفاده کنید؟

پنج راه وجود دارد که می‌توانید پروفایل و تعامل پروفایل خود را در سیستم عامل اینستاگرام افزایش دهید…

اینستاگرام محتوایی که بیشتر با آن درگیر هستید را به کاربران نشان می‌دهد. با این حساب، اگر در پست خود از تصاویر بیشتری استفاده کنید، مثلا ۵ تصویر، باعث می‌شود کاربر مدت زمان بیشتری روی پست بماند در نتیجه پست شما مدت زمان بیشتری دیده خواهد شد. به غیر از پست کردن چند عکس‌ در قالب یک پست آلبومی، روش‌های دیگری هم وجود دارد که می‌توانید کاربران را برای مدت طولانی‌تری درگیر خود کنید. ارسال استوری‌ها و ویدئو‌ها به جذابیت پیج شما کمک می‌کند.

مقاله پیشنهادی: تکنیک گذاشتن چند عکس در استوری

الگوریتم های اینستاگرام ۲۰۲۱ -با فالوورهای خود تعامل داشته باشید

فراموش کردن جنبه اجتماعی شبکه‌های اجتماعی بسیار آسان است، اما تعامل با فالوورها برای افزایش مخاطب ضروری است. هنگام تعیین اینکه کدام پست‌ها باید به چه کسانی نشان داده شود، اینستاگرام رابطه شما با سایر کاربران را در نظر می‌گیرد. اگر پست‌های شخص دیگری را مرتباً لایک کنید و درباره آن نظر دهید و کامنت بگذارید و آنها نیز همین کار را انجام دهند، برای او مهم محسوب می‌شوید و در فید اینستاگرام آن شخص بالا می‌آیید.
نیازی نیست کل روز را در اینستاگرام بگذرانید. با این حال، بهتر است ۱۵ تا ۲۰ دقیقه وقت بگذارید تا به دیگران پاسخ دهید و با محتوای آنها درگیر شوید.

الگوریتم ۲۰۲۱ اینستاگرام

ارسال منظم پست‌ها

در ادامه الگوریتم جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ ، اینستاگرام مستقیماً پیج‌هایی که بیشتر پست ارسال می‌کنند را ترجیح نمی‌دهد، اما فعالیت شما تأثیر غیرمستقیمی بر قابلیت مشاهده شدن دارد. درصورتیکه در جایگاه خود کاملاً جا افتاده باشید، اگر هفته‌ها یا ماه‌ها با فاصله پست بگذارید، فالوورهای شما احتمالاً شما را فراموش خواهند کرد.
ارسال پست اغلب شما را در ذهن دیگران نگه می‌دارد و همچنین می‌تواند شانس شما را برای افزایش فالوور بهبود بخشد، اما مراقب باشید – بیش از حد فعال بودن ممکن است فالوورهای شما را آزار دهد و باعث شود آنها واکنشی به پست‌هایتان نشان ندهند یا حتی شما را آنفالو کنند.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ – صفحه خود را جذاب‌تر کنید

هر بار که کاربر روی پروفایل شما کلیک می‌کند، در عرض چند ثانیه تصمیم می‌گیرد که آیا می‌خواهد در پیج شما بچرخد یا نه. بهترین راه برای جلب توجه آنها داشتن پست‌های مرتب و چشم نواز است. برای ایجاد یک فید جالب‌تر، به چند رنگ اصلی بسنده کنید و آنها را در تصاویر خود بگنجانید. در صورت تمایل می‌توانید تم‌های مختلفی را ایجاد کنید.

تغییرات الگوریتم اینستاگرام 2021

یک ارزش خاص را ارائه دهید

با توجه به الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ باید توجه داشته باشید که صرفاً به خاطر اینکه مجبورید، در هفته چهار تا پنج بار پست نگذارید، به عبارتی کیفیت را فدای کمیت نکنید! چراکه مطمئناً فالوورهای شما متوجه کاهش کیفیت خواهند شد. به جای ارسال پست‌های اجباری، به این فکر کنید که چه چیزی ارزش واقعی مخاطبان شما را فراهم می‌کند. از خود بپرسید: چگونه می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید و چه مشکلاتی را می‌توانید حل کنید؟با ارائه ارزش واقعی به مخاطب خود و حفظ اعتبار، روابط طولانی مدت و بهتری برقرار خواهید کرد.

شما چقدر الگوریتم جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ را رعایت می‌کنید؟ نظر شما راجع‌به این اپلیکیشن محبوب چیست؟ نظرات خود را با دوستانتان در مجله سایت فروشگاهی ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

 

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲۳ رای

سوالات متداول

آیا الگوریتم اینستاگرام 2021 برای حساب شخصی یا بیزینس متفاوت است؟

✔️ صرفاً داشتن یک حساب کاربری بیزینس از نظر الگوریتم برتری نسبت به حساب شخصی ندارد. اما اگر استفاده از اینستاگرام واقعا برای شما جدی است، تغییر حساب کاربری به بیزینس یا تجاری هم ایده خوبی است. با یک حساب کاربری بیزینس اینستاگرام، می‌توانید به اطلاعات آماری که برای حساب‌های شخصی در دسترس نیستند، دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید چه زمان مخاطبان شما اغلب آنلاین هستند و چه تعداد کاربر از پروفایل شما بازدید کرده‌اند. برای دسترسی به اطلاعات خود با حساب کاربری Instagram، به پروفایل خود بروید و View Professional Dashboard را انتخاب کنید.

آیا پست گذاشتن زیاد در اینستاگرام برای جذب فالوور خوب است؟

✔️ اگرچه اینستاگرام مستقیماً پیج‌هایی که بیشتر پست ارسال می‌کنند را ترجیح نمی‌دهد، اما فعالیت شما تأثیر غیرمستقیمی بر قابلیت مشاهده دارد. اگر دیر به دیر پست بگذارید فالوورهای شما احتمالاً شما را فراموش خواهند کرد. ارسال پست اغلب شما را در ذهن دیگران نگه می‌دارد و همچنین می‌تواند شانس شما را برای افزایش فالوور بهبود بخشد. اما مراقب باشید – بیش از حد فعال بودن ممکن است فالوورهای شما را آزار دهد و باعث شود آنها واکنشی به پست‌هایتان نشان ندهند یا حتی شما را آنفالو کنند.

الگوریتم جدید اینستاگرام 2021 به چه فعالیت‌هایی امتیاز می‌دهد؟

✔️ پنج راه وجود دارد که می‌توانید پروفایل و تعامل پروفایل خود را در سیستم عامل اینستاگرام افزایش دهید. 1- با فالوورهای خود تعامل داشته باشید 2- ارسال منظم پست‌ها 3- صفحه خود را جذاب‌تر کنید 4- یک ارزش خاص را ارائه دهید. برای توضیحات بیشتر هریک از این موارد مقاله را مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

  1. چه خوب که اپدیت الگوریتم اینستا رو اطلاع رسانی کرید فقط من یه سوال واسم پیش اومده که ایا این مباحث واسه استوری ها هم صادق هست؟
    یعنی اینکه مدام استوری بذاری واسه پیج بهتره یا توی فواصل زمانی معین؟

  2. هر چند وقت یکبار پست بگذاریم بهتره؟ برای یک پیج تجاری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن