بهترین قیمت شیائومی
سبک زندگی

با این چند ترفند طول عمر ماشین لباسشویی‌تان را بالا ببرید!

لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانگی به شمار می‌رود که شاید زندگی بدون داشتن آن سخت به نظر برسد. بنابراین لازم است هر از گاهی وقت بگذارید و این لطف را در حق لباسشویی خانه خود بکنید و آن را تمیز کنید یا اگر ایرادی دارد، قبل از اینکه دیر شود و هزینه زیادی را روی دست شما بگذارد، آن را برطرف کنید. نگهداری از ماشین لباسشویی می‌تواند خرابی دستگاه را کاهش داده و به کنترل مصرف بی رویه آب کمک کند.

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی

مردم انتظار دارند ماشین لباسشویی‌شان هر بار ۱۰۰٪ کارایی داشته باشد. در هر صورت، این موضوع همیشه اتفاق نمی‌افتد. مشکلاتی هم ممکن است برای ماشین لباسشویی رخ دهد، چراکه همانطور که می‌دانید لوازم خانگی پس از گذشت مدت زمانی بهره‌وری اولیه خود را از دست می‌دهند.
ممکن است متوجه شوید که لباس‌های شما مانند گذشته که دستگاه جدید و نو بود، تمیز بیرون نمی‌آیند. دلیل اصلی این مسئله شاید بخاطر پوسته پوسته شدن است که به دلیل رسوبات ریز موجود در آب اتفاق می‌افتد. این مسئله می‌تواند در مناطقی که سختی آب آن‌ها زیاد است به کرات رخ دهد و مسئله شایع و جدی باشد.

در چنین شرایطی، باید کمی بیشتر حواستان به ماشین لباسشویی باشد و دستگاه خود را تمیز کنید و توجه ویژه ای به نگهداری از ماشین لباسشویی خود بکنید. می‌توانید از یک پاک کننده قوی ماشین که قادر به از بین بردن تمام پوسته پوسته شدن بدون آسیب رساندن به قطعات فلزی و پلاستیکی دستگاه است، استفاده کنید. در این مقاله از مجله اینترنتی ۱۹کالا قصد داریم به نگهداری صحیح ماشین لباسشویی بپردازیم.

• شیلنگ‌های آب را تعویض کنید

به طور مرتب شلنگ‌ها را از نظر برآمدگی، ترک خوردگی، پارگی و نشتی در قسمت انتهایی بررسی کنید. اگر مشکلی وجود دارد یا هر سه تا پنج سال به عنوان بخشی از برنامه و روش نگهداری از ماشین لباسشویی، شلنگ را تعویض کنید.

نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی
• دستگاه را حرکت دهید

بررسی کنید که حداقل ۱۰ سانتی متر بین ماشین لباسشویی و دیوار فاصله داشته باشد تا از جمع شدن شلنگ جلوگیری کند.

• حواستان به سطحی که لباسشویی روی آن قرار دارد باشد

ماشین لباسشویی ممکن است در طول چرخه خشک کن لرزش داشته باشد یا حتی روی زمین حرکت کند، که این اتفاق می‌تواند به ماشین لباسشویی آسیب برساند. بنابراین، پایه‌ها را طوری تنظیم کنید که در هر شرایطی کمترین حرکت را داشته باشد.

• فیلتر پرز را تمیز کنید

نگهداری از ماشین لباسشویی


ماشین‌های لباسشویی نیمه اتوماتیک دارای یک فیلتر پرزگیر داخل وان شستشو هستند. این فیلتر، پرزها و سایر ذرات کثیف را از فرآیند شستشو استخراج کرده و در کیسه جمع می‌کند. هر چند وقت یکبار باید این فیلتر را تمیز کنید. دلیل این امر این است که به محض پر شدن فیلتر، دیگر قادر به جمع آوری باقی مانده ذرات در آب نیست در نتیجه این بقایا روی لباس شما گیر کرده و در دستگاه نیز جمع می‌شوند.

فروش ویژه
ساعت هوشمند اپل مدل Apple Watch 6 Series 40mm Aluminum
قیمت ویژه: ۸,۶۸۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند اپل مدل Apple Watch 6 Series 40mm Aluminum
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Active گلوبال
قیمت ویژه: ۵,۱۹۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Active گلوبال
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE  ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
تبلت Xiaomi Pad 6 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Xiaomi Pad 6 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit T-Rex 2 گلوبال
قیمت ویژه: ۱۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit T-Rex 2 گلوبال
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Bip 3
قیمت ویژه: ۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Bip 3

این موضوع به نوبه خود باعث کاهش عمر دستگاه شما شده و تأثیر منفی بر عملکرد آن خواهد شد. در برخی موارد شدید، می‌تواند به بعضی از قطعات ماشین نیز آسیب برساند. تصور نمی‌کردید که چنین چیز کوچکی ممکن است این همه هزینه برای شما داشته باشد، درست است؟ بنابراین، حداقل یک بار در ماه فیلتر دستگاه خود را تمیز کنید.

بسته به نوع، مدل و برند ماشین لباسشویی شما، جمع کننده‌های پرز ممکن است در لوله‌ای که ستون مرکزی اکثر دستگاه‍ها است یا نزدیک بالای واشر قرار داشته باشد. آن را تمیز نگه دارید تا به عملکرد موثر واشر هم کمک کند.

برای اطلاع از قیمت لوازم خانگی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

• ماشین لباسشویی را بشویید

با استفاده از مواد پاک کننده ماشین لباسشویی خریداری شده از فروشگاه یا محلول آب داغ، سرکه و جوش شیرین، بقایای صابون، پودر و مواد جمع شده را از بین ببرید.

نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی
• جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی را فراموش نکنید

درب واشر یا درب ماشین لباسشویی را بعد از هر بار استفاده حداقل تا ۳۰ دقیقه باز بگذارید را باز بگذارید تا خشک شود و بوی آن تازه بماند. حواستان به رسوبات بین واشرها هم باشد، هر از گاهی آن‌ها را هم تمیز کنید.

نگهداری صحیح ماشین لباسشویی

• مواد شوینده مناسب و به اندازه استفاده کنید

انتخاب یک ماده شوینده خوب برای ماشین لباسشویی به بودجه و نیازهای خاص شما برای شستشو بستگی دارد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند از شوینده‌های مخصوص ماشین استفاده کنند، در حالی که دیگران از شوینده‌های معمولی استفاده می‌کنند. نکته‌ای که باید بخاطر بسپارید این است که ماده شوینده‌ای که استفاده می‌کنید نباید از نظر ماهیت خیلی خشن یا قلیایی باشد، زیرا این امر هم به قطعات دستگاه آسیب می‌زند و هم به لباس‌های شما. بنابراین، مواد شوینده مناسب برای شستشو انتخاب کنید.

برای اطمینان از نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی بطور صحیح، میزان مواد شوینده برای دستگاه را متناسب با حجم آب و لباس انتخاب کنید. صابون یا پودر ماشین لباسشویی زیاد می‌تواند بر روی لباس شما باقی بماند و باعث ساییدگی واشر لباسشویی شود.

برای اطلاع از قیمت ماشین لباسشویی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

• بیش از ظرفیت دستگاه در آن لباس نریزید

نگهداری ماشین لباسشویی سامسونگ

هر لباسشویی ظرفیت مشخص خود را دارد و شما نمی‌توانید بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی آن را پر کنید. مثلا نمی‌توان در ماشین لباسشویی با ظرفیت ۵ کیلوگرم به اندازه ۷ کیلو لباس بریزید. انباشته کردن بیش از حد لباس به دستگاه فشار وارد کرده و از عمر مفید آن می‌کاهد. بعلاوه لباس‌ها به خوبی شسته و آبکشی نمی‌شوند و مواد شوینده را در خود نگه می‌دارند.

مواد شوینده باقی مانده روی لباس هم ممکن است برای برخی افراد بخصوص کسانی که پوست حساسی دارند موجب حساسیت پوستی شود و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بنابراین به این نکته توجه کنید که همیشه اندکی کمتر از حداکثر گنجایش، محفظه شستشو را پر کنید. همچنین استفاده از شوینده استاندارد را هم مدنظر قرار دهید.

این موارد برای تمام برندها و مدل‌ها صدق می‌کند و نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی و نگهداری ماشین لباسشویی سامسونگ هم به همین شیوه است. شما هرچند وقت یکبار لباسشویی خود را سرویس می‌کنید؟ ترفندهای نگهداری و رسیدگی به ماشین لباسشویی شما چیست؟ نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما و دوستانتان در مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

سوالات متداول

چرا باید درب ماشین لباسشویی را پس از استفاده باز بگذاریم؟

✔️ درب واشر یا درب ماشین لباسشویی را بعد از هر بار استفاده حداقل تا 30 دقیقه باز بگذارید را باز بگذارید تا خشک شود و بوی آن تازه بماند. حواستان به رسوبات بین واشرها هم باشد، هر از گاهی آن‌ها را هم تمیز کنید.

چرا میزان حجم پودر لباسشویی مصرفی مهم است؟

✔️ میزان مواد شوینده برای دستگاه را متناسب با حجم آب و لباس انتخاب کنید. صابون یا پودر ماشین لباسشویی زیاد می‌تواند بر روی لباس شما باقی بماند و باعث ساییدگی واشر لباسشویی شود.

نحوه شست و شوی ماشین لباسشویی چگونه است؟

✔️ با استفاده از مواد پاک کننده ماشین لباسشویی خریداری شده از فروشگاه یا محلول آب داغ، سرکه و جوش شیرین، بقایای صابون، پودر و مواد جمع شده را از بین ببرید.

هرچند وقت یکبار باید فیلتر پرزگیر را تمیز کرد؟

✔️ فیلتر پرزگیر، پرزها و سایر ذرات کثیف را از فرآیند شستشو استخراج کرده و در کیسه جمع می‌کند. هر ماه یکبار باید این فیلتر را تمیز کنید. دلیل این امر این است که به محض پر شدن فیلتر، دیگر قادر به جمع آوری باقی مانده ذرات در آب نیست در نتیجه این بقایا روی لباس شما گیر کرده و در دستگاه نیز جمع می‌شوند. این موضوع به نوبه خود باعث کاهش عمر دستگاه شما شده و تأثیر منفی بر عملکرد آن خواهد شد. در برخی موارد شدید، می‌تواند به بعضی از قطعات ماشین نیز آسیب برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن