خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

مشکل گوگل پلی موزیک چیست و چرا گوگل پلی موزیک کار نمیکند ( معرفی بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک )

اپلیکیشن Google Play Music یک برنامه پخش کننده موسیقی است که بیش از ۳۵ میلیون آهنگ دارد و در مقایسه با بسیاری دیگر از برنامه‌های پخش موسیقی ویژگی‌های قابل توجهی دارد. این برنامه یک انتخاب عالیست تا بتوانید از اجرای موزیک‌های مورد علاقه خود لذت ببرید. در آغاز ماه اوت ۲۰۲۰، گوگل یک جدول زمانی برای غیرفعال کردن اپلیکیشن گوگل پلی موزیک ارائه داد. در حال حاضر این برنامه برای بسیاری از کاربران Android،iOS و وب متوقف شده و هنوز علت دقیق این مشکل گوگل پلی موزیک و تصمیم کمپانی گوگل فاش نشده است. نهایتاً کاربران باید به دنبال جایگزین گوگل پلی موزیک باشند.

چرا گوگل پلی موزیک کار نمیکند ؟

با باز کردن گوگل پلی موزیک، یک صفحه حاوی اعلان «برنامه گوگل پلی موزیک در دسترس نیست» ظاهر می‌شود که دو گزینه‌ی «مدیریت داده‌‎های خود» یا «انتقال به YouTube Music» را پیش روی کاربران قرار می‌دهد. در واقع شرایطی مهیا شده که کاربر می‌تواند کتابخانه خود را از جمله لیست پخش و دانلودها را برای مدت زمان محدودی منتقل کند. همچنین کاربران باید یا از یوتیوب موزیک به عنوان جایگزین گوگل پلی موزیک استفاده کنند یا به سراغ اپلیکیشن‌های مشابه بروند.

ممکن است بسیاری از کاربران اندروید به دنبال پاسخ سوال « چرا موسیقی گوگل پلی کار نمیکند » باشند و حتی متوجه شده باشند که بخش‌هایی از گوگل پلی موزیک در گوشی موبایل غیرفعال شده و بلندگوهای Google Assistant نیز پشتیبانی خود را از دست داده‌اند، این بلندگوهای دستیار مانند Google Nest Nest و Audio فقط با یک فرمان صوتی قادر به پخش آهنگ‌های موردعلاقه در گوگل پلی و سایر سرویس‌ها هستند که اخیراً اپلیکشن یوتیوب موزیک هم به این لیست اضافه شده است.

مشکل گوگل پلی موزیک

اساساً به یوتیوب موزیک امکانات و ویژگی‌هایی اضافه شده که بتواند جایگزین مناسبی برای گوگل پلی موزیک باشد؛ کاربران رایگان YouTube Music اکنون می‌توانند از برنامه Android Auto برای پخش آهنگ‌های دانلود شده استفاده کنند. کاربران رایگان YouTube Music می‌توانند لیست‌های پخش حاوی آهنگ‌های بارگذاری شده را دانلود کنند. این برنامه در Android TV به آپلودهای کتابخانه، اصلاحات رابط کاربری، بازی در پس زمینه دسترسی پیدا می‌کند. یوتیوب موزیک اکنون به شما امکان می‌دهد آهنگ‌های بارگذاری شده را به بلندگوهای هوشمند ارسال کنید و دیگر نگرانی از بابت باز نشدن گوگل پلی موزیک نداشته باشید.

مشکل گوگل پلی موزیک

شاید در گذشته علت کار نکردن گوگل پلی موزیک اختلالات نرم افزاری بود، اما اکنون برای حل مشکل گوگل پلی موزیک هیچ پیشنهاد معقولانه‌ای جز جایگزین گوگل پلی موزیک وجود ندارد. شاید علت از کار افتادن گوگل پلی موزیک سیاست‌های جدید این کمپانی برای ارتقای کیفی نرم افزارهای مرتبط باشد.

چرا گوگل پلی موزیک در دسترس نیست؟

گوگل این امکان را فراهم کرده است تا کاربران بتوانند کتابخانه موسیقی خود در گوگل پلی موزیک حاوی لیست پخش، دانلودها، فهرست موردعلاقه‌ها و سایر داده‌ها را از طریق ابزار انتقال موسیقی یوتیوب و Google Takeout به یوتیوب موزیک منتقل کنند، پس از این امر داده‌های کاربر در گوگل پلی موزیک حذف خواهد شد و راهکاری برای مشکل گوگل پلی موزیک ارائه می‌شود.

چرا گوگل پلی موزیک کار نمیکند

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

برنامه پلی موزیک به پایان خود رسید و حال زمان درخشش یوتیوب موزیک فرا رسیده تا جایگزین گوگل پلی موزیک باشد. همانطور که پیشتر اشاره شد پاسخی به این سوال که چرا گوگل موزیک کار نمیکند داده نشده و دیگر علت باز نشدن گوگل پلی موزیک اهمیتی ندارد. برنامه Play Music از فروشگاه Google Play و از مرورگرهای وب حذف شده است. متأسفانه، شانس افرادی که در این مرحله تعلل کرده‌اند برای انتقال محتوای خود از Google Play Music به YouTube Music کاهش یافته است.

نحوه انتقال محتوای موسیقی Google Play به YouTube Music

گوگل ادعا می‌کند که فقط یک فشار دادن دکمه در برنامه YouTube Music برای انتقال محتوا به سرویس جدیدتر و رفع مشکل گوگل پلی موزیک لازم است که در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است:

برنامه YouTube Music را از فروشگاه گوگل پلی بارگیری کنید.

برنامه YouTube Music را در گوشی اندروید خود باز کنید. سپس گزینه “Transfer your Play Music library” را مشاهده می‌کنید. برای ادامه دکمه “Let’s Go” را فشار دهید.

در نهایت با پیام “Transfer your latest Google Play Music additions” همراه با دو گزینه «Not Now » و «Transfer» در پایین صفحه مواجه می‌شوید. برای شروع مراحل، دکمه “Transfer” را فشار دهید.

چند برنامه جایگزین گوگل پلی موزیک

در حقیقت گوگل پلی موزیک و یوتیوب موزیک محبوب‌ترین برنامه‌های پخش موسیقی در جهان محسوب می‌شوند که ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و همین امر آنها را به عنوان دو نمونه از بهترین پانچ‌های تاریخ پخش ویدئو و صدا تبدیل کرده است. در حال حاضر با متوقف شدن گوگل پلی موزیک می‌توان به جرأت گفت که هیچ سرویس پخش موسیقی با آن همه ویژگی وجود ندارد و هرگز نمی توان یک جایگزین صد‌در‌صد برای آن پیدا کرد و تنها راهکار برای رفع مشکل گوگل پلی موزیک اینست که برای جایگزین گوگل پلی موزیک اقدام کنید. با ۱۹ کالامگ همراه باشید تا با بهترین جایگزین‌های گوگل پلی موزیک آشنا شده و راهکاری بیابیم که چگونه مشکل گوگل پلی موزیک را حل کنیم.

مقاله پیشنهادی: گوگل فوتو چیست ؟

بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک – Amazon Music

برنامه Amazon Music یک جایگزین مناسب برای مشکل باز نشدن گوگل پلی موزیک است. این مجموعه دارای ۶۰ میلیون آهنگ بوده و یکی از محدود سرویس‌های استریم است که اکثر مواردی که در گوگل پلی یافت می‌شود را دارد. علاوه بر این، این برنامه مجموعه‌ای متنوع با کیفیت ۲۴ بیت و ۱۹۲ کیلوهرتز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برنامه جایگزین گوگل پلی موزیک

برنامه جایگزین گوگل پلی موزیک – Apple Music

برنامه Apple Music درحال حاضر نزدیک‌ترین نسخه به گوگل پلی موزیک بوده که دارای یک کتابخانه عظیم با بیش از ۶۰ میلیون آهنگ، قابلیت گوش دادن به محتوای درخواستی و ایستگاه‌های رادیویی و همچنین امکان بارگذاری حداکثر ۱۰۰۰۰۰ آهنگ را دارد. این برنامه تقریباً همه ویژگی‌های Google Play Music را دارد که از جمله آن می‌توان به توانایی در دانلود موسیقی شخصی نیز اشاره کرد.

چگونه گوگل پلی موزیک را فعال کنیم

مقاله پیشنهادی: آموزش لینکدین و ساخت اکاند آن به صورت کامل

برنامه کاربردی جایگزین گوگل پلی موزیک –  Qobuz

برنامه Qobuz یکی از برنامه‌های جدید پخش موسیقی است که بیش از ۶۰ میلیون آهنگ با کیفیت پخش بالا دارد. اکثر ۶۰ میلیون آهنگ این سرویس با کیفیت ۱۶ بیت و ۴۴.۱ کیلوهرتز و برخی دیگر در ۲۴ بیت و ۱۹۲ کیلوهرتز ارائه می‌شوند. علاوه بر این، این برنامه از برخی از ویژگی‌های دیگر شامل صدها هزار فکتویید کوچک درباره گروه‌های مختلف، مقالات و مصاحبه‌ها و لیست‌های پخش گوناگون بهره می‌برد.

حل مشکل لیست نشدن آهنگ ها در google play music

مقاله پیشنهادی: ۸ راه حل کاربردی برای رفع مشکل موزیک پلیر سامسونگ

حل مشکل گوگل پلی موزیک با Spotify

برنامه Spotify را می توان بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک در نظر گرفت که یکی از بزرگترین برنامه‌های پخش موزیک به شمار می‌رود. شما همچنین می‌توانید به صورت رایگان موسیقی درخواستی، ایستگاه‌های رادیویی و حتی پادکست‌ها دسترسی داشته باشید. از این برنامه می‌توان در صورتی که خودرو شما به دیتا دسترسی داشته باشد نیز استفاده کرد.

چرا موسیقی گوگل پلی کار نمیکند

بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک – TIDAL

یکی از مزیت‌های دانلود موسیقی خود، کنترل کیفیت آن است. گوگل پلی موزیک این امکان را برای کاربران فراهم می‌کرد تا موسیقی را با کیفیت بالا بارگذاری کرده و سپس آن را به ۳۲۰kbps MP3 تبدیل کنند که با از کار افتادن گوگل پلی موزیک دیگر چنین قابلیتی ارائه نمی‌شود. برنامه TIDAL یکی از بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک است که به شما امکان می‌دهد موسیقی را برای گوش دادن آفلاین دانلود کنید، لیست پخش ایجاد کنید، به لیست پخش موجود گوش دهید و موسیقی را با سرعت ۱۶ بیت، ۴۴.۱ کیلوهرتز FLAC یا ۲۴ بیت، ۹۶ کیلو هرتز MQA پخش کنید.

مقاله پیشنهادی:  معرفی بهترین موزیک پلیر

گوگل پلی موزیک کار نمیکند

 

یکی از بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک Plex

یکی دیگر از برنامه جایگزین گوگل پلی موزیک  Plex است این برنامه یک انتخاب عالی برای افرادی است که نمی‌خواهند توانایی پخش موسیقی خود را از دست بدهند. اگر چه این برنامه مانند گوگل پلی موزیک از قبل سرویس پخش سفارشی ندارد، اما اساساً می‌توانید سرویس پخش اختصاصی خود را ایجاد کنید و بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک باشد.

چرا گوگل موزیک کار نمیکند

برای اطلاع از قیمت روز موبایل به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

سایر سرویس های پخش موزیک پرطرفدار

علت قطع شدن گوگل پلی موزیک هرچه که باشد، برنامه‌های جایگزین گوگل پلی موزیک باید از ویژگی‌هایی مشابه و هم رده‌ی آن برخوردار باشند، اگر شما به آن ویژگی‌ها و امکانات اضافی نیازی ندارید یا استفاده نمی‌کنید می‌توانید به سراغ اپلیکیشن‌های پخش موسیقی دیگر نظیر Pandora، Deezer و iHeartRadio رفته و از آنها بهره مند شوید.

چرا google play music کار نمیکنه

نظر شما در مورد مشکل play music چیست؟ به نظر شما علت اصلی کار نکردن گوگل پلی موزیک چه می‌تواند باشد؟ آیا شما تجربه استفاده از جایگزین گوگل پلی موزیک را داشته‌اید؟ بی صبرانه منتظر شنیدن نظرات شما کاربران گرامی هستیم.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲۰ رای

سوالات متداول

علت کار نکردن گوگل پلی موزیک چیست؟

✔️ در آغاز ماه اوت ۲۰۲۰، گوگل یک جدول زمانی برای غیرفعال کردن اپلیکیشن گوگل پلی موزیک ارائه داد. در حال حاضر این برنامه برای بسیاری از کاربران Android،iOS و وب متوقف شده و هنوز علت دقیق این مشکل گوگل پلی موزیک و تصمیم کمپانی گوگل فاش نشده است. نهایتاً کاربران باید به دنبال جایگزین گوگل پلی موزیک باشند. همانطور که پیشتر اشاره شد پاسخی به این سوال که چرا گوگل موزیک کار نمیکند داده نشده و دیگر علت باز نشدن گوگل پلی موزیک اهمیتی ندارد. برنامه Play Music از فروشگاه Google Play و از مرورگرهای وب حذف شده است . شاید در گذشته علت کار نکردن گوگل پلی موزیک اختلالات نرم افزاری بود، اما اکنون برای حل مشکل گوگل پلی موزیک هیچ پیشنهاد معقولانه‌ای جز جایگزین گوگل پلی موزیک وجود ندارد. شاید علت از کار افتادن گوگل پلی موزیک سیاست‌های جدید این کمپانی برای ارتقای کیفی نرم افزارهای مرتبط باشد.

کدام برنامه جایگزین اصلی گوگل پلی موزیک شده است و چه ویژگی‌هایی دارد؟

✔️ اساساً به یوتیوب موزیک امکانات و ویژگی‌هایی اضافه شده که بتواند جایگزین مناسبی برای گوگل پلی موزیک باشد؛ کاربران رایگان YouTube Music اکنون می‌توانند از برنامه Android Auto برای پخش آهنگ‌های دانلود شده استفاده کنند. کاربران رایگان YouTube Music می‌توانند لیست‌های پخش حاوی آهنگ‌های بارگذاری شده را دانلود کنند. این برنامه در Android TV به آپلودهای کتابخانه، اصلاحات رابط کاربری، بازی در پس زمینه دسترسی پیدا می‌کند. یوتیوب موزیک اکنون به شما امکان می‌دهد آهنگ‌های بارگذاری شده را به بلندگوهای هوشمند ارسال کنید و دیگر نگرانی از بابت باز نشدن گوگل پلی موزیک نداشته باشید.

آیا برنامه Apple Music جایگزین مناسبی برای گوگل پلی موزیک است؟ این برنامه چه ویژگی‌هایی دارد؟

✔️ بله. برنامه Apple Music درحال حاضر نزدیک‌ترین نسخه به گوگل پلی موزیک بوده که دارای یک کتابخانه عظیم با بیش از ۶۰ میلیون آهنگ، قابلیت گوش دادن به محتوای درخواستی و ایستگاه‌های رادیویی و همچنین امکان بارگذاری حداکثر ۱۰۰۰۰۰ آهنگ را دارد. این برنامه تقریباً همه ویژگی‌های Google Play Music را دارد که از جمله آن می‌توان به توانایی در دانلود موسیقی شخصی نیز اشاره کرد.

برنامه TIDAL چه شباهتی با برنامه گوگل پلی موزیک دارد؟

✔️ یکی از مزیت‌های دانلود موسیقی خود، کنترل کیفیت آن است. گوگل پلی موزیک این امکان را برای کاربران فراهم می‌کرد تا موسیقی را با کیفیت بالا بارگذاری کرده و سپس آن را به ۳۲۰kbps MP3 تبدیل کنند که با از کار افتادن گوگل پلی موزیک دیگر چنین قابلیتی ارائه نمی‌شود. برنامه TIDAL به شما امکان می‌دهد موسیقی را برای گوش دادن آفلاین دانلود کنید، لیست پخش ایجاد کنید، به لیست پخش موجود گوش دهید و موسیقی را با سرعت ۱۶ بیت، ۴۴.۱ کیلوهرتز FLAC یا ۲۴ بیت، ۹۶ کیلو هرتز MQA پخش کنید.

نوشته های مشابه

‫۲۶ نظرها

 1. مشکل گوگل پلی موزیک – چرا گوگل پلی موزیک کار نمی کند ؟ معرفی بهترین جایگزین گوگل پلی موزیک عالی بود

 2. چگونه گوگل پلی موزیک را فعال کنیم ؟ یعنی تنها راهش اینه که برنامه جایگزین نصب کنیم؟

 3. مشکل گوگل پلی موزیک با جایگزین کردن یک برنامه حل کردم

 4. سلام ویدیویی درباره تغییرات سیستم گوشی دربروزرسانیmiui12.6تهیه کنید

 5. البته فیلترشکن برا دسترسی به بقیه امکاناتش که اینترنتی هست وگر نه برا آهنگ خونذچدن که برا من کار. می‌کنه

 6. خوش‌بختانه گوشی شیائومی من MI Music برای خودش داره و از نظر من میتونه جایگزین پلی موزیک باشه،قابلیت های خوبی داره و کار باهاش راحته.

 7. برامن که اهمیتی نداره خوشحالم قطع شد رابط کاربری افتضاح داشت و بدرد نمیخورد من همیشه از samsung music استفاده میکنم که بینظیره و رقیب نداره

 8. سلام به نظر من ازطریق این سیستم اطلاعات و اخبار شخصی که زیرنظر میباشد برداشته شده وآن اطلاعات فروخته می‌شود و گوگل فهمیده که لورفته و این اپ راغیر فعال کرده و جوابی هم برای آن نداده از نوع ترانه ای که گوش میکنید روانشناسی میشوید و سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی با این روش شخص مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند برای اهداف خود استفاده می کنند.

  1. نه دوست عزیز گوگل این نرم افزار را به نفع یوتیوب میوزیک غیر فعال کرد

  2. شماهم مث بعضیا توهم دشمن فرضی زدید به نفع یوتیوب غیر فعال شده

 9. خودش که یا فعال نیست یا باگ داره، جایگزینایی که معرفی کردید خیلی بهترن!

 10. بعضی وقتا کار میکنه بعضی وقتا هم برنامه بسته میشه ولی دیگه قابل استفاده نیست

 11. یعنی دیگه گوگل پلی واس همیشه غیرفعال شده و باید یک برنامه دیگه بزاریم جاش….

  1. کار میکنه چون نسخه ی قدیمیه و هنوز اپدیت نکردی .
   اگه اپدیت بشه دیگه کار نمیکه
   درضمن کسانی ک میخوان موزیک پلی براشون کار کنه تو گوگل نسخه ی قدیمی پلی موزیک رو سرچ کنن و نصبش کنن مشکلشون حل میشه فقط باید مراقب باشی که اپدیتش نکنی وگرنه باید دوباره نسخه ی قدیمی‌ رو دانلود کنی

  2. مترجم زبان فارسی روشن کردن فعالیت برنامه ها سایت ها با زی ها دانلود ذخیره سازی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن