آیفونموبایل و تبلتهمه

همکاری اپل و اینتل برای تامین مودم گوشی های اپل

در روز سه شنبه مورخ ۱ مرداد مجله وال استریت ژورنال اعلام کرده است که اپل در حال انعقاد یک قرارداد تجاری برای خرید مودم های اینتل است. این گزارش چند ماه بعد از اعلام آتش بس میان اپل و کوالکام اعلام شد تا از عرضه مداوم مودم های آن برای گوشی های در حال ساخت اطمینان حاصل شود. گفته می شود که این قرارداد کل اختراعات و کارکنان اینتل را پوشش خواهد داد و ۱ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

همکاری شرکت اپل و اینتل

زمانی که قرار داد نهایی شد بیانیه دیگری اعلام خواهد شد. خرید مودم های اینتل برای سازنده گوشی آیفون بسیار حیاتی است زیرا اپل می تواند اجرای برنامه های مربوط به توسعه مودم های خود را تسریع بخشد. این شرکت به دنبال راه اندازی یک بخش مشابه برای تیم توسعه تراشه ساخت خود برای مودم ها است. این امر اطمینان خواهد داد که این شرکت این پتانسیل را دارد که تراشه مودم های ساخت خود را برای مدل های بعدی گوشی آیفون توسعه دهد.

 

اپل تیم مهندسی و عوامل اجرایی خود را برای این کار به خدمت گرفته که اکثر آنها از شرکت اینتل هستند. دسترسی به استعدادها و اختراعات اینتل باعث افزایش قابل توجه سرعت اجرای برنامه ساخت این مودم ها خواهد شد. این امر مخصوصاً در چند سال آینده بسیار مهم خواهد بود به این دلیل که در چند سال آینده تکنولوژی ۵G به تکنولوژی شبکه سلولار اصلی موبایل ها تبدیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن