گوشی شیائومی
فضا و نجوم

ناسا؛ کشف طوفانی به بزرگی تگزاس بر روی سیاره مشتری

 • ناسا طوفان دیگری را روی مشتری کشف کرده که به بزرگی تگزاس است.

  فضاپیمای جونو جاسو ناسا پس از پشت سر گذاشتن از یک وضعیت مرگبار، یک کشف غافلگیرکننده‌ را ثبت کرده است: این فضاپیما از یک طوفان یا طوفانی خبر داده که دیگر روی مشتری وجود دارد و اندازه‌ای برابر با اندازه شهر تگزاس دارد. این طوفان در قطب جنوب این سیاره واقع شده و به شش طوفان مشابه دیگر که همگی در منطقه خوشه‌بندی شده‌اند پیوسته است. این طوفان در تاریخ ۳ نوامبر در طول ۲۲ پرواز فضاپیما طی مدت بیش از سه سال پس از آغاز ماموریت کشف شد.

  جونو یک فضاپیمای خورشیدی است، به این معنی که برای ادامه کار به نور خورشید وابسته است.

  جونو یک فضاپیمای خورشیدی است، به این معنی که برای ادامه کار به نور خورشید وابسته است. ناسا می‌گوید تیم پشت این مأموریت هفته‌ها قبل فهمید که مدار جونو قصد دارد آن را به سایه مشتری نزدیک کند که احتمالاً این فضاپیما را به دلیل عدم توانایی در گرم نگه داشتن خود از کار می‌انداخت.

  ناسا؛ کشف طوفانی به بزرگی تگزاس بر روی سیاره مشتری

  در هر حال این فضاپیما به لطف عکس العمل و توسعه و بکارگیری یک راه حل کاملاً جدید به کار خود ادامه داد. در واقع این راه حل سازنده به فضاپیمای به جونو اجازه داد از سایه مشتری پرش کند، ادامه می‌دهد. درست در طرف دیگر این مانور نجات بخش، یک کشف جدید قرار داشت و این تیم را به خاطر تلاش‌هایشان پاداش خود را دریافت کردند.

  فضاپیمای جونو جاسو ناسا

  در ژوئیه سال ۲۰۱۶، جونو اولین کشف خود در رابطه با طوفان های مشتری را انجام داد: شش طوفان یا گردباد در قطب جنوب سیاره مشتری و نه قطب شمال آن واقع شده است. محققان در مورد این طوفان‌های نخ ریسی سوالات زیادی داشتند، از جمله اینکه آیا این وقایع ریسندگی اساساً دائمی هستند یا اینکه آیا آنها از بین می‌روند.

  چند سال بعد، هنوز هم طوفان‌ها حضور داشته و ناسا هفتمین مورد را به این لیست اضافه کرده است. این سیکلون تازه کشف شده از تگزاس بزرگتر است، اما در مقایسه با خواهر و برادرهای خود اندازه‌ای کوچکتر  را نشان می‌دهد. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده، برخی از طوفان‌های دیگر به اندازه کل ایالات متحده بوده و آنها را فراتر از هر چیزی که در سیاره خودمان دیده‌ایم نشان می‌دهد.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی آنر ۷۰ ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy M13 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A52s 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۶۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن