تکنولوژیسبک زندگیهمهویدئو

ربات کمک آشپز Chef Bot؛ عضو جدید و جذاب خانه هوشمند سامسونگ!

سامسونگ یکی از شرکت‌هایی است که قصد دارد ربات‌ها را به خانه هوشمند وارد کند. این رابت‌ها با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی ساخته شده و عمل خواهند کرد. در نمایشگاه CES 2020 دستگاه‌های مختلفی از این غول الکترونیکی دیده شد؛ اما یکی از هیجان‌انگیز‌ترین و خاص‌ترین محصول معرفی شده در این نمایشگاه ربات کمک آشپز یا Bot Chef بود. این ربات دو جفت بازوی هوشمند داشته که برای درست کردن سالاد و یا مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ربات آشپز با فرمان صوتی ساده «سلام Bot Chef بیا سالاد درست کنیم» کار خود را شروع می‌کند.

این ربات آشپز با فرمان صوتی ساده «سلام Bot Chef بیا سالاد درست کنیم» کار خود را شروع می‌کند. در رابطه با عرضه این Bot Chef مواردی مطرح است برای مثال این بازوها باید بتوانند وزن‌های سنگین‌تری را تحمل کنند. یا باید بتوانند بطری روغن و یا مواردی از این قبیل را بلند کرده و بتوانند روی آنها کنترل داشته باشد. از طرفی دیگر نیز برای اینکه Bot Chef کمک آشپز تأثیر بسزایی داشته باشد، باید مقرون به صرفه نیز باشد. چرا که این ربات سامسونگ قرار نیست مصارف صنعتی داشته باشد و می‌بایست در خانه‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد؛ از‌این‌رو می‌بایست تا جایی که می‌شود قیمت آن پایین نگه داشته شود.

Bot-Chef روبات کمک آشپز سامسونگ

Bot Chef از شش جهت آزادی عمل داشته، بازوی اصلی آن چهار مفاصل و سه انگشت برای چنگ‌زدن و نگه داشتن وسایل مختلف آشپزخانه دارد. قطر آنها و قابلیت کشش و باز شدن این بازو‌ها به معنای تقلید از بازوهای انسان بوده و در واقع سعی شده که تا جایی که می‌شود کارایی این بازو به بازوی انسان نزدیک باشد.

همچنین گفته می‌شود که این روبات نه تنها امروز می‌تواند از پس وظایفی که به آن سپرده می‌شود برآید بلکه می‌تواند در گذر زمان مهارت‌های جدیدی را نیز یاد گرفته و آنها را به انجام رساند. نظر شما چیست؟ آیا یک ربات که بتواند در کارهای خانه کمک کرده تا سریع‌تر بتوانید آنها را به انجام برسانید هیجان انگیز نیست؟ نظرات خود را با ۱۹ کالا در میان گذارید؟

در ویدئو زیر می‌توانید با این ربات آشنا شوید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن