خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

روشی آسان و کاربردی برای اضافه کردن زیرنویس به فیلم در گوشی اندرویدی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که ذوق فراوانی برای تماشای یک فیلم داشته باشید، اما به دلیل مسلط نبودن به زبان اصلی، از تماشای آن صرف نظر کنید؟ یا اینکه به سراغ زیرنویس آن رفته و با لذت به تماشای فیلم مورد علاقه خود پرداخته‌اید؟ امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند همانطور که تمام امور خود را با گوشی موبایل انجام می‌دهند، فیلم‌ها و سریال‌های مورد علاقه خود را هم با موبایل تماشا کنند. یکی از راه‌هایی که فیلم را ملموس می‌کند توصیف آنست؛ زیرنویس‌ها در واقع متن‌هایی هستند که مضمون مکالمات کاراکترها را به صورت کتبی در می‌آورند تا برای مخاطبان قابل درک باشد. در ادامه آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید را خواهیم گفت و به چند روش ساده  برای چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید اشاره خواهیم کرد.

زیرنویس فیلم همچنین این امکان را به کاربران می‌دهد تا در محیط‌های پر سرو صدا و محیط‌های آرام فیلم را تماشا کرده و همچنین برای افرادی که مشکل شنوایی دارند یک راهکار خوب در نظر گرفته می‌شود. کاربر می‌تواند هم به صورت دستی و هم خودکار نسبت به چسباندن زیرنویس به فیلم اندروید اقدام کند.

چگونه زیرنویس را روی فیلم بگذاریم ؟ آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید

در صورتی که علاقه‌ای به تایپ دستی زیرنویس ندارید به شما پیشنهاد می‌شود از روش های زیر برای افزودن اتوماتیک زیرنویس به فیلم در گوشی موبایل استفاده کنید.

چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید به صورت خودکار با برنامه VLC

نحوه چسباندن زیرنویس به فیلم :

۱- دانلود VLC برای اندروید (رایگان)

برنامه را باز کرده و ویدیویی که می‌خواهید پخش کنید را انتخاب کنید. روی نمایشگر ضربه بزنید تا کلیدهای مرتبط ظاهر شوند، سپس آیکون پخش کننده را در پایین سمت چپ بزنید.

۲- با ضربه زدن روی پیکان رو به پایین در کنار آن، فهرست زیرنویس‌ها را گسترش دهید. سپس، Download subtitles را انتخاب کنید.

چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید

فروش ویژه
تبلت Redmi Pad ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۷۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Redmi Pad ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 12X ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۲X ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

۳- در این قسمت چندین زیرنویس ظاهر می‌شود و با ضربه روی نماد بارگیری هر یک از زیرنویس‌ها، به ویدیوی شما اضافه می‌شوند.

آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید

اگر در زیرنویس تأخیر وجود داشته باشد، می‌توانید در همان پنجره تغییراتی ایجاد کنید یا یک زیرنویس جدید را دانلود کنید. درصورتی که زیرنویس به طور خودکار کار نکند، ممکن است لازم باشد به صورت دستی آن را ضمیمه فیلم کنید، در زیر به این موضوع خواهیم پرداخت.

چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید به صورت خودکار با استفاده از MX Player

برنامه MX Player را به طور رایگان از گوگل پلی دانلود کنید.

برنامه را باز کنید، سپس لیستی از پوشه‌ها را در گوشی اندرویدی خود مشاهده خواهید کرد. پوشه همراه ویدیو را انتخاب کرده تا منوی دانلود باز شود.

چسباندن زیرنویس به فیلم اندروید

روی سه نقطه افقی کنار ویدیوی خود ضربه بزنید و جستجوی زیرنویس را انتخاب کنید. برنامهMX Player ، زیرنویس ویدیوی پخش شده را جستجو کرده و نمایش می‌دهد.

روش چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید

اکنون، روی Online subtitles ضربه بزنید. لیستی از زیرنویس‌های ویدیو را مشاهده خواهید کرد. روی کادر تأیید ضربه بزنید و دانلود را انتخاب کنید.

زیرنویس به طور خودکار به فیلم شما اضافه می‌شود.

طریقه چسباندن زیر نویس به فیلم در اندروید

مقاله پیشنهادی: تبدیل فیلم به گیف

روش چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید به صورت جایگزین با استفاده از MX Player

پس از دانلود و باز کردن MX Player، زیرنویس‌های ویدیو را در موبایل خود دانلود کنید. همانطور که در بالا توضیح داده شد، می توانید برای بارگیری پرونده‌های زیرنویس برای فیلم‌های خود از Get Subtitles استفاده کنید.

نام فایل دانلود شده را تغییر دهید تا نامی مشابه ویدئوی شما داشته باشد (البته می‌توانند پسوندهای مختلفی داشته باشند). به عنوان مثال MyVideo.srt و. MyVideo.sub.

روی گزینه‌های منو ضربه زده و گزینه «زیرنویس» را انتخاب کنید. سپس روی Open ضربه زده و فایلی را که قبلاً بارگیری کرده‌اید انتخاب کنید.

اکنون MX Player فیلم شما را با زیرنویس پخش می‌کند. زیرنویس‌ها باید به صورت خودکار پخش شوند، اما اگر به درستی کار نمی‌کنند باید آنها را به صورت دستی تنظیم کنید.

چگونه در گوشی زیرنویس را روی فیلم بگذاریم ؟

شخصی سازی تنظیمات زیرنویس در MX Player

برنامهMX Player را باز کنید، سپس روی نماد Hamburger در بالا سمت چپ ضربه بزنید.

روی Local Player Settings و سپس Subtitle کلیک کنید.

چسباندن همیشگی زیرنویس به فیلم در اندروید

محل ذخیره فایل‌های زیرنویس خود، نحوه نمایش متن روی صفحه، زبان ترجیحی و تنظیمات بیشتر را انتخاب کنید.

چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم در اندروید

مقاله پیشنهادی: آموزش تدوین با کاین مستر – نرم افزار ادیت فیلم

طریقه چسباندن زیر نویس به فیلم در اندروید با Dedicated Subtitle Downloader

اگر اغلب روی گوشی موبایل خود فیلم تماشا می‌کنید، استفاده از یک برنامه اختصاصی برای بارگیری زیرنویس ایده‌ای منطقیست. این برنامه‌ها توانایی اضافه کردن سریع زیرنویس‌ها به صورت دسته‌ای را فراهم می‌کنند به صورتی که باعث راحتی کار می‌شود.

توجه داشته باشید که این اپلیکیشن‌های زیرنویس اختصاصی از نام اصلی ویدئو برای جستجوی زیرنویس به صورت خودکار استفاده می‌کنند. بنابراین، باید مطمئن شوید که از نام مناسب برای بهترین نتیجه استفاده می‌کنید.

نحوه چسباندن زیر نویس به فیلم در اندروید با Subtitle Downloader

این اپلیکیشن به طور خودکار همه ویدیوها را در گوشی جستجو می‌کند و این امکان را می‌دهد تا نام یک فیلم را تغییر داده تا بتوان نتایج جستجوی دقیقی را بدست آورد. می‌توان از آن برای چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید به صورت دستی و انبوه استفاده کرد.

چگونه در گوشی زیرنویس را به فیلم بچسبانیم

برنامه چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید با Get Subtitles

این برنامه راهی سریع برای یافتن زیرنویس‌های دقیق فراهم می‌کند و به طور خودکار فیلم‌ها را در گوشی شما یافته و آنها را در رابط اصلی نمایش می‌دهد. در ادامه نحوه‌ی استفاده از آن آورده شده است:

آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید

برنامه را باز کنید و برای مشاهده فیلم‌های موجود، جستجوی خودکار (Auto Search) را انتخاب کنید. اگر ویدیوی مورد نظر خود را مشاهده نمی‌کنید، روی جستجوی دستی (Manual Search) ضربه بزنید و آن را پیدا کنید.

برای نمایش لیستی از فایل‌های زیرنویس، روی ویدیویی که باید زیرنویس کنید، ضربه بزنید و روی گزینه «Subtitles Download» کلیک کنید.

زیرنویس و زبان موردنظر جهت دانلود را انتخاب کنید، نهایتاً زیرنویس به ویدیو شما اضافه خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت روز گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

چسباندن زیرنویس به فیلم اندروید به صورت دستی با استفاده از اپلیکیشن VLC

گاهی اوقات، با استفاده از برنامه VLC نمی‌توان زیرنویس‌های موردنظر را پیدا کرد، بنابراین باید فایل زیرنویس را به صورت دستی در گوشی اندرویدی دانلود کرد.

برخی از وب سایت‌های معروف که به شما امکان دانلود زیرنویس برای فیلم‌ها را می‌دهند:

Subscene.com
Opensubtitles.org
Podnapisi.net

پس از بارگیری فایل زیرنویس، آن را در گوشی خود جستجو کرده و باز کنید (احتمالاً یک پرونده SRT است). اگر این یک فایل به صورت ZIP است، ابتدا باید آن را استخراج کنید.

پس از استخراج فایل و ذخیره‌ی آن در گوشی برای چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

فیلم خود را در برنامه VLC باز کنید و برای نمایش کلیدهای مرتبط، روی صفحه ضربه بزنید. روی دکمه پخش کننده در گوشه پایین سمت چپ کلیک کرده و سپس منوی زیرنویس را گسترش داده و روی گزینه Select subtitle file ضربه بزنید.

به محل ذخیره فایل .srt یا .sub رفته و آن را انتخاب کنید تا زیرنویس به فیلم شما اضافه شود.

نحوه چسباندن زیرنویس به فیلم بدون نرم افزار

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه بدون استفاد از اپلیکیشن در گوشی زیرنویس را به فیلم بچسبانیم؟ برای این امر نیز راهکاری وجود دارد، کافیست که نام پرونده زیرنویس و نام فیلم با یکدیگر یکسان شوند. به عبارت دیگر فایل فیلم و فایل زیرنویس را در یک پوشه قرار دهید، سپس نام فیلم را کپی کرده و با کلیک روی فایل زیرنویس، نام فیلم را پیست (paste) کنید. در این حالت دو فایل فیلم و زیرنویس با نام‌های مشابه به صورت مجزاء در پوشه ذخیره می‌شوند؛ نهایتاً با اجرای فیلم، زیرنویس هم نمایش داده می‌شود.

در دنیایی که صدا همیشه یک گزینه نیست، زیرنویس برای ارائه وضوح محتوای ویدیو ضروریست. قرار دادن زیرنویس روی ویدئو با استفاده از اندروید، آسانتر از چیزیست که تصور می‌کنید؛ به صورتی که می‌توانید فایل‌های زیرنویس را جداگانه بارگیری کرده و روی فیلم‌های خود قرار دهید یا از یک برنامه برای زیرنویس کردن آنها به صورت خودکار استفاده کنید.

آیا تجربه‌ی چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید را داشته‌اید؟ صمیمانه منتظر دریافت نظرات شما کاربران گرامی ۱۹کالا هستیم.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴۴ رای

سوالات متداول

نحوه چسباندن زیرنویس به فیلم بدون نرم افزار در گوشی اندرویدی به چه صورت است؟

✔️ شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه بدون استفاد از اپلیکیشن در گوشی زیرنویس را به فیلم بچسبانیم؟ برای این امر نیز راهکاری وجود دارد، کافیست که نام پرونده زیرنویس و نام فیلم با یکدیگر یکسان شوند. به عبارت دیگر فایل فیلم و فایل زیرنویس را در یک پوشه قرار دهید، سپس نام فیلم را کپی کرده و با کلیک روی فایل زیرنویس، نام فیلم را پیست (paste) کنید. در این حالت دو فایل فیلم و زیرنویس با نام‌های مشابه به صورت مجزاء در پوشه ذخیره می‌شوند؛ نهایتاً با اجرای فیلم، زیرنویس هم نمایش داده می‌شود.

چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم با استفاده از برنامه Get Subtitles ؟

✔️ این برنامه راهی سریع برای یافتن زیرنویس‌های دقیق فراهم می‌کند و به طور خودکار فیلم‌ها را در گوشی شما یافته و آنها را در رابط اصلی نمایش می‌دهد. در ادامه نحوه‌ی استفاده از آن آورده شده است: رنامه را باز کنید و برای مشاهده فیلم‌های موجود، جستجوی خودکار (Auto Search) را انتخاب کنید. اگر ویدیوی مورد نظر خود را مشاهده نمی‌کنید، روی جستجوی دستی (Manual Search) ضربه بزنید و آن را پیدا کنید. برای نمایش لیستی از فایل‌های زیرنویس، روی ویدیویی که باید زیرنویس کنید، ضربه بزنید و روی گزینه «Subtitles Download» کلیک کنید. زیرنویس و زبان موردنظر جهت دانلود را انتخاب کنید، نهایتاً زیرنویس به ویدیو شما اضافه خواهد شد.

روش چسباندن خودکار زیرنویس به فیلم در گوشی اندرویدی با استفاده از MX Playerچگونه است؟

✔️ برنامه MX Player را به طور رایگان از گوگل پلی دانلود کنید .برنامه را باز کنید، سپس لیستی از پوشه‌ها را در گوشی اندرویدی خود مشاهده خواهید کرد. پوشه همراه ویدیو را انتخاب کرده تا منوی دانلود باز شود. روی سه نقطه افقی کنار ویدیوی خود ضربه بزنید و جستجوی زیرنویس را انتخاب کنید. برنامهMX Player ، زیرنویس ویدیوی پخش شده را جستجو کرده و نمایش می‌دهد. اکنون، روی Online subtitles ضربه بزنید. لیستی از زیرنویس‌های ویدیو را مشاهده خواهید کرد. روی کادر تأیید ضربه بزنید و دانلود را انتخاب کنید. زیرنویس به طور خودکار به فیلم شما اضافه می‌شود.

نوشته های مشابه

‫۳۲ نظرها

 1. برنامه چسباندن زیرنویس به فیلم کدومش بهتره همونو استفاده کنم

 2. چسباندن زیرنویس به فیلم رو طبق روش شما انجام دادم جواب داد

 3. چجوری زیرنویس به فیلم پچسبونیم که وقتی فیلمو ارسالش میکنیم به کسی زیرنویس خودش بیاد یعنی زیرنویس رو ارسال نکنیم؟

  1. برای همه ی گوشی های اندروید مثل همه بالا کامل توضیح داده

   1. ببخشید من زیرنویسو دانلودم کردم داخل پوشه گذاشتم ولی نمیدونم چرا میرم داخل این برنامه VLC, mxplaer, همشون میرم قسمت زیر نویس پوشه رو پیدا کردم ولی زیرنویس داخلش نشون نمیده مشکل چیه؟؟؟؟؟

 4. وقتی زیر نویس فرمت sub و idx دارد چگونه زیر نویس را به فیلم اضافه کنیم که هر دو با هم اجرا شوند؟

 5. سلام یه سوااال دقت کنیپچد میخواستم با گوشی به فیلم زیرنویس بچسبونم به صورت دائمی که روی tv نمایش داده بشه نه روی گوشی میشه همچین کاری با گوشی کرد؟

 6. طرز چسباندن زیرنویس به فیلم در اندرویدیعنی به همین راحتیه؟

 7. نحوه چسباندن زیرنویس به فیلم در گوشی رو به روش شما رفتم الان دارم فیل با زیرنویس تو گوشی میبینم

 8. من یه سوال داشتم که چگونه زیرنویس را به فیلم اضافه کنیم در گوشی شیائومی

 9. فکر نمیکردم چسباندن زیرنویس به فیلم در اندروید به این راحتی باشه ممنون

 10. سلام راحت ترین و بهترین برنامه نصب برنامه max player هست تو گوشی .کافیه زیرنویسو داشته باشی . برنامه رو باز کنین و گزینه اضافه کردن زیر نویس رو داره

 11. من VLC رو وصل کردم خیلی خوبه ولی یه مشکلی داره رو قسمت دانلود زیر نویس میزنم تا بتونم ببینم بالا نمیاد

 12. چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم ؟برای گوشی‌های آیفون هم میشه؟

 13. سلام برنامه خیلی خوبیه ولی چنتا دیگه هم من می‌شناختم ولی جالب نبودن

 14. زیرنویس حتما باید با فیلم هم اسم باشند تا به هم بچسبند؟

  1. بله همان طورکه در مقاله هم توضیح د اده شده اسم فیلم و ساب تایتل باید یکی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن