گوشی شیائومی
اخبار آیفوناخبار گوشی موبایل

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو ( آیفون اکتیو بخریم یا نه؟)

 • اگر قصد خرید گوشی آیفون جدید را داشته باشید، احتمالاً در قسمت مشخصات خرید با عبارت ایفون نات اکتیو و ایفون اکتیو برخورد داشته‌اید، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست ؟ آیفون اکتیو بهتره یا نات اکتیو ؟ با فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

  تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو

  برخی گوشی‌های آیفون صرفاً برای یک کشور خاص(مبداء) تولید و ارسال می‌شوند و لذا فروش آن‌ها در کشورهای دیگر همواره با محدودیت همراه است به همین منظور فروشنده‌های آیفون پلمپ گوشی را در کشور مبداء باز می‌کنند و آن را برای فروش به کشورهای دیگر آماده و به اصلاح اکتیو می‌کنند. در طی این فرآیند تنها لاک کشور مبداء باز می‌شود و گوشی مجدد پلمپ خواهد شد، لذا نباید اکتیو بودن ایفون را به معنای دسته دوم بودن تلقی کرد.

  تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو

  اکتیو در ایفون دلیل دیگری هم دارد و آن چیزی نیست جز تحریم شدن اپ-استور در ایران و شرکت اپل از نظر قانونی نمی‌تواند به کاربران ایرانی به واسطه تحریم‌ها خدمات ارائه دهد در نتیجه اکتیو ایفون بدون اپل ایدی در یکی از کشورهای همسایه انجام می‌شود تا بتوان بدون نگرانی از این موضوع گوشی در ایران استفاده کرد.

  مقاله پیشنهادی: تفاوت پارت نامبر های آیفون و روش های تشخصیص آنها

  آیفون ۱۳ اکتیو چیست ؟

  ممکن از از خود بپرسید که مثلاً آیفون ۱۳ اکتیو چیست و یا چرا ایفون ۱۳ اکتیو است و یا اکتیو در مدل‌های دیگر به چه معناست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که آیفون ۱۳ اکتیو تنها یکبار در کشور مبداء( مثلاً امارات) باز شده و بعد از آنلاک شدن آن برای پشتیبانی از شبکه مخابراتی ایران، مجدد پلمپ و به ایران ارسال می‌شود. این گوشی از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کاملاً با آیفون ۱۳ نات اکتیو یکسان است هیچ تفاوتی از این نظر با یکدیگر ندارند.

  حال ممکن است بپرسید تشخیص آیفون اکتیو شده از گوشی دسته دوم به چه صورت است؟ همانطور که گفتیم اکتیو شدن ایفون یعنی تنها یکبار روشن شدن آیفون در کشور فروشنده آن هم بدون ریجیستری در نتیجه همین رجیستر نشدن بیانگر این است که گوشی نو بوده و دسته دوم نیست.

  از کجا بفهمیم ایفون اکتیو شده یا نه ؟

  اگر سریال نامبر گوشی جدید خود را در سایت اپل وارد کنید، خود شرکت به شما خواهد گفت که گوشی از قبل روشن شده و یا خیر. برای مثال اگر سریال نامبر روی جعبه یک گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس نات اکتیو را در سایت رسمی اپل وارد کنید بایستی پیغامی مبنی بر اینکه این گوشی قبلاً روشن نشده را دریافت کنید. به این منظور ابتدا مطابق با تصویر زیر سریال نامبر گوشی خود را پیدا کنید:

  فرق اکتیو و نات اکتیو

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۱,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت اکتیو
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۲۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro Max ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

  سپس این عبارت را در سایت رسمی اپل وارد کنید، اطلاعات گوشی شما مطابق با تصویر زیر نمایش داده می‌شود. البته در تصویر زیر یک مدل اکتیو را مشاهده می‌کنید و اگر از قبل روشن نشده باشد، در قسمت Activation Status عبارت NOT active نوشته خواهد شد. اگر سریال نامبر گوشی آیفون جدید خود را به این طریق چک کرده‌اید، حتماً نتیجه را در قسمت کامنت با ما و دوستان ۱۹کالا نیز به اشتراک بگذارید.

  ایفون اکتیو یا نات اکتیو

  مقاله پیشنهادی: کد تشخیص اصل بودن گوشی اپل چیست ؟

  گوشی ایفون نات اکتیو چیست ؟

  سوال بعدی که در رابطه با این موضوع مطرح می‌شود، این است که آیفون نات اکتیو چیست در پاسخ به این سوال باید گفت که نات اکتیو بودن ایفون به این معناست که گوشی قبل از اینکه به دست شما برسد، به هیچ عنوان از جعبه باز و یا روشن نشده است. برای مثال ایفون ۱۳ پرومکس نات اکتیو و یا ایفون ۱۳ پرو نات اکتیو در هیچ کشوری از قبل روشن و پلمپ آن باز نشده است.

  آیفون اکتیو بخریم یا نات اکتیو ؟

  در پاسخ به این سوال که آیفون اکتیو بخرم یا نات اکتیو بایستی گفت که یک تفاوت قیمتی ۱ الی ۲ میلیون تومانی بین ایفون نات اکتیو با ایفون اکتیو وجود دارد و کاملاً منطقیست که خرید آیفون نات اکتیو بهترست، اما اگر آیفون اکتیو شده را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید هیچ جای نگرانی نیست و تفاوتی بین آیفون اکتیو و نات اکتیو از نظر کیفیت وجود نخواهد داشت.

  جالب است بدانید بیش از ۹۰ درصد آیفون‌های داخل کشور اکتیو ایفون هستند و فروشنده موظف است این موضوع را قبل از خرید به اطلاع خریدار برساند و به شما بگوید که آیفون اکتیو یعنی چه زیرا اختلاف قیمتی بین آیفون اکتیو یا نات اکتیو حدود ۵% بوده و ایفون نات اکتیو گران‌ترست.

  برای برخی کاربرها این سوال پیش می‌آید که چگونه آیفون را اکتیو کنیم ؟ اگر نات اکتیو ایفون خریده‌اید، این بدان معناست که آن گوشی در کشور ما برای استفاده مشکلی ندارد در نتیجه لازم نیست که کار خاصی انجام دهید و تنها باید گوشی را با استفاده از کد رجیستر کنید که فروشنده به شما می‌دهد.

  امیدست که توانسته باشیم به سوال تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست به خوبی پاسخ داده باشیم، با همه‌ی این تفاسیر آیفون اکتیو بخریم یا نه ؟ منتظر نظرات ارزشمند شما در بخش کامنت‌ها هستیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  سوالات متداول

  آیفون اکتیو بخریم یا نات اکتیو ؟ کدام بهترست؟

  ✔️ تفاوت ایفون اکتیو با نات اکتیو چیزی در حدود 1 الی 2 میلیون تومان است، درست است که خرید آیفون نات-اکتیو بهترست، اما اگر آیفون اکتیو را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید، هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

  تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟ آیفون ۱۳ نات اکتیو یعنی چه ؟

  ✔️ در پاسخ به این سوال که آیفون اکتیو شده یعنی چه باید گفت که این آیفون ها یک مرتبه در کشور مبدا روشن می‌شوند و برای ارسال به ایران آماده می‌شوند، اما آیفون نات اکتیو از قبل نه روشن شده و نه از پلمپ خارج شده است. آیفون 13 نات اکتیو نیز به همین صورت بوده و از قبل به هیچ عنوان روشن نشده است.

  تشخیص ایفون اکتیو به چه صورت است ؟

  ✔️ اگر سریال نامبر آیفون را در سایت رسمی اپل وارد کنید، به شما خواهد گفت که آیفون قبلا روشن شده و یا خیر، در مورد آیفون‌های اکتیو پیغامی مبنی برانیکه آیفون قبلاً روشن شده است را دریافت خواهید کرد.

  چگونه بفهمیم ایفون کی اکتیو شده ؟

  ✔️ بازهم با وارد کردن سریال نامبر در سایت اپل، اطلاعات مربوط به اکتیو شدن آیفون به شما نمایش داده می‌شود و می‌توان فهمید چه موقع و کجا آیفون اکتیو شده است.

  چطور گوشی آیفون را اکتیو کنیم ؟ لازم است آیفون نات-اکتیو را فعال کنیم؟

  ✔️ اگر آیفون نات اکتیو خریده‌اید، لزومی ندارد که آن را اکتیو کنید و تنها رجیستر کردن آن کفایت می‌کند.

  نوشته های مشابه

  ‫۶ نظرها

  1. سلام ، ایا ۱۹کالا در برار ایفون های اکتیو خودش ضمانتی میده که مشکل دیگه ای نداشته باشه؟

   1. سلام
    بله گوشی های آیفون اکتیو ۱۹کالا همگی گارانتی دارند.

  2. سلام الان گوشیهای شیائومی که گذاشتید نوشتید اکتیو تکلیف اونا چیه بنا بر حرف شما الان باید گوشیهای شیائومی که گذاشتید اکتیو باید یک میلیون با همون نات اکتیو اختلاف داشته باشه ولی قیمت شما هیچ تغییر نکرده (بجز اون تخفیف که گذاشتید میگم)

   1. دوست عزیز گوشی های شیائومی هیچ کدوم اکتیو نیستند

    قضیه اکتیو و نات اکتیو فعلا مختص گوشی های آیفون هست که در مقاله هم توضیح داده شده و ما هیچ کدوم از گوشی های شیائومی رو اکتیو اعلام نکردیم

    1. سلام دوباره شما فکرکنم داخل بخش فروش سرکاری ندارید برید نگاه کنید گوشی شیائومی دارید اکتیو
     گوشی موبایل شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت ۶۴ گیگابایت رم ۴GB
     و گوشی موبایل شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶GB
     دو مدل دیگه هم بود الان نیست ولی الباقی شیائومی ها پسوندی ندارن
     من طبق حرفی که گفتید نظر دادم
     واگرنه علاقه ای به شیائومی ندارم الان هواوی بدون گوگل پلی دستمه و تا وقتی گوشی بگیرم هم هواوی میگیرم یه وفادار واقعی

     1. دوست عزیز این اسمی هست که خود شرکت شیائومی براش درنظر گرفته
      ما بی تقصیریم
      این فقط اسمش هست و ربطی هم به اکتیو و نات اکتیو بودنش نداره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن