خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار گوشی موبایل

بهترین رمز الگو برای گوشی (۶ الگو گوشی نا امن را بشناسید)

رمز الگو برای گوشی

انواع الگو برای رمز گوشی –  بهترین رمز برای گوشی چیست ؟

قابل پیش بینی بودن انسان‌ها در مواردی چون استفاده از کلمات عبور، کلمات مخفی، رمز الگو برای گوشی ، لپ تاپ و تبلت می‌تواند راه سواستفاده و زیان‌های غیر قابل برگشت را باز بگذارد. بسیاری از ما از اسامی مثل تاریخ تولد و دیگر مواردی که حدس زدن آنها آسان است را به عنوان کلمه عبور انتخاب می‌کنیم و شگفت آورست که هنوز “۱۲۳۴۵” جز رمزهای محبوب جهانی است. در مورد رمز الگو صفحه‌ای یا همان security pattern نیز همین امر صادق است. محققین یکی از شرکت‌های نرم افزاری به نام Itera انواع الگو برای رمز گوشی را به صورت کامل آنالیز کرده‌اند که نتایج شگفت انگیزی دارد.

اشتباه اول در انتخاب رمز الگو برای گوشی : اینکه مردم تمایل دارند برای قفل صفحه نمایش موبایل و تبلت از رمز الگو آسان تر استفاده کنند. تعداد زیادی از مردم از الگوهایی مانند حروف استفاده کرده که به هیچ وجه برای محافظت از اطلاعات هر دستگاه مناسب نیستند. جالب است بدانید که تنها با افزودن یک عدد به الگو گوشی حدود ۴٫۵ برابر ترکیب مختلف پدید آمده که حدس آنها را سخت‌تر می‌کند. طول متوسط برای تمام قفل الگو ها در تحقیق حدود ۵ عدد است-این الگو برای محافظت از گوشی هوشمند یا برنامه به اندازه کافی مناسب نیست اما این طول به شما حدود ۷،۰۰۰ ترکیب می‌دهد این در حالی است که در رمز الگو محبوب ۴ عددی، فقط ۱۶۰۰ ترکیب امکان پذیر است.

 

رمز الگو

اشتباه دوم در انتخاب الگو گوشی : استفاده از نقطه شروع الگو است که حدس زدن آن را راحت‌تر می‌کند. به طور مثال ۷۳ درصد مردم تمایل دارند از گوشه ها به عنوان نقطه آغاز الگو استفاده کنند و در حدود نیمی از تمام الگوها نقطه شروع در گوشه سمت چپ و بالا است و بعد از آن گوشه‌های بالای سمت راست محبوب بیشتری دارند.

و در آخر یکی دیگر از نتایج این تحقیق حاکی از این نکته است که زنان تمایل به استفاده از الگوهای ضعیف‌تر و آسان‌تر از مردان دارند و سن یک شخص نیز مهم است، جوانتر‌ها بیشتر از الگوی قوی تری استفاده می‌کنند. بنابراین، شناختن جنس و سن افراد واقعاً می‌تواند به پیش بینی الگوی مورد نظر آنها منجر شود.

بهترین رمز برای گوشی

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

در راستای موارد گفته شده بهترست نکات امنیتی زیر را در انتخاب انواع رمز گوشی همیشه مدنظر داشته باشید:

  • هرگز از ترکیبات واضح مانند رمز الگو های ذکر شده استفاده نکنید.
  • بهترست آغاز قفل الگو از نقاط شروعی باشد که به ندرت استفاده می‌شود، بهترین نقاط برای کشیدن الگوی گوشی وسط سمت راست بوده و بعد از آن گوشه پایین سمت راست نیز بسیار خوب است.
  • بهترین طول کشیدن الگو برای رمز گوشی بین ۸ تا ۹ عدد بوده زیرا ترکیب فراوان و زمان طولانی‌تری برای باز کردن نیاز داشته و عملاً این کار را غیر ممکن می‌کند.
  • در آخر اینکه هر ازچندگاهی الگوی خود را عوض کرده تا از فاش شدن آن جلوگیری شود.​

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۶ رای

سوالات متداول

چطور الگو امن‌تری برای گوشی اندرویدی خود انتخاب کنیم؟

✔️ اغلب مردم تمایل دارند برای قفل صفحه نمایش موبایل از الگوهای آسان تر استفاده کنند. تعداد زیادی از مردم از الگوهایی مانند حروف استفاده کرده که به هیچ وجه برای محافظت از اطلاعات هر دستگاه مناسب نیستند، پس سعی کنید از الگوهای پیچیده‌تر و غیرقابل حدسی استفاده کنید.

اشتباه رایج بیشتر مردم به هنگام انتخاب الگو برای قفل صفحه‌نمایش موبایل چیست؟

✔️ ۷۳ درصد مردم تمایل دارند از گوشه ها به عنوان نقطه آغاز الگو استفاده کنند و در حدود نیمی از تمام الگوها نقطه شروع در گوشه سمت چپ و بالا است و بعد از آن گوشه‌های بالای سمت راست محبوب بیشتری دارند، پس سعی کنید نقطه شروع دیگری برای الگو انتخاب کنید تا حدس زدن پترن شما سخت‌تر شود.

چه نکاتی را بایستی به هنگام انتخاب الگو مد نظر قرار دهیم؟

✔️ هرگز از ترکیبات واضح استفاده نکنید، بهترست آغاز پترن از نقاط شروعی باشد که به ندرت استفاده می‌شود، بهترین طول کشیدن الگو بین ۸ تا ۹ عدد بوده زیرا ترکیب فراوان و زمان طولانی‌تری برای باز کردن نیاز داشته و عملاً این کار را غیر ممکن می‌کند در آخر اینکه هر ازچندگاهی الگوی خود را عوض کرده تا از فاش شدن آن جلوگیری شود.​

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن