قیمت گوشی سامسونگ
موبایل و تبلتهمه

۶ الگوی قفل ناامن در گوشی‌های اندروید را بشناسید

 • الگوی اشتباه قفل موبایل

  قابل پیش بینی بودن انسان‌ها در مواردی چون استفاده از کلمات عبور، کلمات مخفی، PIN کدها در گوشی موبایل، لپ تاپ و تبلت می‌تواند راه سواستفاده و زیان‌های غیر قابل برگشت را باز بگذارد. بسیاری از ما از اسامی مثل تاریخ تولد و دیگر مواردی که حدس زدن آنها آسان است را به عنوان کلمه عبور انتخاب می‌کنیم و شگفت آورست که هنوز “۱۲۳۴۵” جز رمزهای محبوب جهانی است. در مورد الگوهای قفل صفحه‌ای یا همان security pattern نیز همین امر صادق است. محققین یکی از شرکت‌های نرم افزاری به نام Itera این الگوها را به صورت کامل آنالیز کرده‌اند که نتایج شگفت انگیزی دارد.

  اشتباه اول: اینکه مردم تمایل دارند برای قفل صفحه نمایش موبایل و تبلت از الگوهای آسان تر استفاده کنند. تعداد زیادی از مردم از الگوهایی مانند حروف استفاده کرده که به هیچ وجه برای محافظت از اطلاعات هر دستگاه مناسب نیستند. جالب است بدانید که تنها با افزودن یک عدد به پترن حدود ۴٫۵ برابر ترکیب مختلف پدید آمده که حدس آنها را سخت‌تر می‌کند. طول متوسط برای تمام الگوها در تحقیق حدود ۵ عدد است-این الگو برای محافظت از گوشی هوشمند یا برنامه به اندازه کافی مناسب نیست اما این طول به شما حدود ۷،۰۰۰ ترکیب می‌دهد این در حالی است که در الگوهای محبوب ۴ عددی، فقط ۱۶۰۰ ترکیب امکان پذیر است.

  الگوی اشتباه در موبایل

  اشتباه دوم: استفاده از نقطه شروع الگو است که حدسزدن آن را راحت‌تر می‌کند. به طور مثال ۷۳ درصد مردم تمایل دارند از گوشه ها به عنوان نقطه آغاز الگو استفاده کنند و در حدود نیمی از تمام الگوها نقطه شروع در گوشه سمت چپ و بالا است و بعد از آن گوشه‌های بالای سمت راست محبوب بیشتری دارند.

  چرخ گوشت پارس خزر مدل بوفالو 2020 فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲,۲۵۵,۰۰۰ تومان
  چرخ گوشت پارس خزر مدل بوفالو ۲۰۲۰

  و در آخر یکی دیگر از نتایج این تحقیق حاکی از این نکته است که زنان تمایل به استفاده از الگوهای ضعیف‌تر و آسان‌تر از مردان دارند و سن یک شخص نیز مهم است: جوانتر‌ها بیشتر از الگوی قوی تری استفاده می‌کنند. بنابراین، شناختن جنس و سن افراد واقعاً می‌تواند به پیش بینی الگوی مورد نظر آنها منجر شود.

  19kala

  در راستای موارد گفته شده بهترست نکات امنیتی زیر را همیشه مدنظر داشته باشید:

  • هرگز از ترکیبات واضح مانند الگوهای ذکر شده استفاده نکنید.
  • بهترست آغاز پترن از نقاط شروعی باشد که به ندرت استفاده می‌شود، بهترین نقاط برای کشیدن پترن وسط سمت راست بوده و بعد از آن گوشه پایین سمت راست نیز بسیار خوب است.
  • بهترین طول کشیدن الگو بین ۸ تا ۹ عدد بوده زیرا ترکیب فراوان و زمان طولانی‌تری برای باز کردن نیاز داشته و عملاً این کار را غیر ممکن می‌کند.
  • در آخر اینکه هر ازچندگاهی الگوی خود را عوض کرده تا از فاش شدن آن جلوگیری شود.​

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۱ رای

  سوالات متداول

  چطور الگو امن‌تری برای گوشی اندرویدی خود انتخاب کنیم؟

  ✔️ اغلب مردم تمایل دارند برای قفل صفحه نمایش موبایل از الگوهای آسان تر استفاده کنند. تعداد زیادی از مردم از الگوهایی مانند حروف استفاده کرده که به هیچ وجه برای محافظت از اطلاعات هر دستگاه مناسب نیستند، پس سعی کنید از الگوهای پیچیده‌تر و غیرقابل حدسی استفاده کنید.

  اشتباه رایج بیشتر مردم به هنگام انتخاب الگو برای قفل صفحه‌نمایش موبایل چیست؟

  ✔️ ۷۳ درصد مردم تمایل دارند از گوشه ها به عنوان نقطه آغاز الگو استفاده کنند و در حدود نیمی از تمام الگوها نقطه شروع در گوشه سمت چپ و بالا است و بعد از آن گوشه‌های بالای سمت راست محبوب بیشتری دارند، پس سعی کنید نقطه شروع دیگری برای الگو انتخاب کنید تا حدس زدن پترن شما سخت‌تر شود.

  چه نکاتی را بایستی به هنگام انتخاب الگو مد نظر قرار دهیم؟

  ✔️ هرگز از ترکیبات واضح استفاده نکنید، بهترست آغاز پترن از نقاط شروعی باشد که به ندرت استفاده می‌شود، بهترین طول کشیدن الگو بین ۸ تا ۹ عدد بوده زیرا ترکیب فراوان و زمان طولانی‌تری برای باز کردن نیاز داشته و عملاً این کار را غیر ممکن می‌کند در آخر اینکه هر ازچندگاهی الگوی خود را عوض کرده تا از فاش شدن آن جلوگیری شود.​

  نوشته های مشابه

  یک نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن