چه شرکتی سازنده گوشی با لنز 192 مگاپیکسلی خواهد بود؟

چه شرکتی سازنده گوشی با لنز 192 مگاپیکسلی خواهد بود؟

چه شرکتی سازنده گوشی با لنز 192 مگاپیکسلی خواهد بود؟

لنز 192 مگاپیکسلی متعلق به چه برند گوشی خواهد بود؟

جنگ بر سر ارتقاء مگاپیکسل همچنان ادامه دارد و شرکت‌ها سعی دارند با افزایش رزولوشن از بقیه رقبای خود پیشه گیرند. گرچه برخی معتقداند که این افزایش تنها بازی عدد و ارقام بوده و تأثیر چشمگیری بر قابلیت‌های عکسبرداری با موبایل نخواهد داشت؛ اما حقیقاً این افزایش بی‌تأثیر نخواهد بود؛ چرا که اگر شرکت‌های سازنده بر این امر واقف بودند؛ این همه هزینه و زمان صرف ساخت و ارتقاء لنز‌های خود نمی‌کردند که هم بر قیمت گوشی و هم بر کیفیت تأثیرگذار خواهد بود.

موارد مختلفی وجود دارد که افزایش مگاپیکسل در آن تأثیرگذارست. ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. حال گزارشات خبری از وجود یک گوشی با لنز 192 مگاپیکسلی در آینده خبر می‌دهند.

گوشی با لنز 192 مگاپیکسلی

گوشی با لنز 192مگاپیکسلی

یکی از شرکت‌های سازنده بر روی دستگاهی با سنسور تصویر 192 مگاپیکسلی و تراشه اسنپدراگون 765G (SM7250) کار می‌کند. گفته می‌شود که سامسونگ هم بر روی یک سنسور بزرگ 150 مگاپیکسلی کار می‌کند و شیائومی اولین کاندیدای استفاده از این نوع لنز در گوشی‌های خود خواهد بود. این احتمال وجود دارد که این شرکت در اواخر امسال از این گوشی رونمایی کند.

شیائومی همواره در استفاده از این نوع لنز‌ها جزء اولین‌ها بوده و همان طور که می‌دانید قبلاً نیز جز اولین سازندگانی بود که از سنسور تصویر 108 مگاپیکسلی استفاده کرد. با این حال استفاده از سنسور 150 مگاپیکسلی احتمالاً در گوشی‌های اپو و یوو  هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت و این گوشی‌ها احتمالاً سال 2021 به بازار خواهند آمد.

 

با وجود تراشه اسنپدراگون 765G، مشخص است که این می‌تواند یک گوشی میان‌رده ممتاز باشد.

 

با وجود تراشه اسنپدراگون 765G، نشان می‌دهد که این مدل می‌تواند یک دستگاه میان‌رده ممتاز باشد و دوربین 192 مگاپیکسلی در گوشی های می نوت و رنو و ویوو زد مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مدلی از گوشی موتورولا اج هم با تراشه اسنپدراگون 765 در راه‌ است که احتمال وجود آن در این گوشی هم هست؛ اما مدل Edge + از سنسور 108 مگاپیکسلی بهره خواهد برد. بنابراین بعید به نظر می‌رسد که نسخه معمولی آن از این لنز استفاده کند. ISP این تراشه همخ به اندازه کافی قدرتمند بوده و برای پشتیبانی کامل از این سنسور نیاز به تراشه دیگری نخواهد داشت.

 

در مورد جزئیات پیرامون این گوشی با لنز 192 مگاپیکسلی و در کل این سنسور هنوز اطلاعات زیادی منتشر نشده؛ اما احتمالاً همانند سنسور 150 مگاپیکسلی که قبلاً خبرهای مربوط به آن منتشر شد از تکنولوژی nonapixel (ادغام 9 پیکسل در 1) استفاده خواهد کرد. این سنسور عکس‌های 21 مگاپیکسلی تولید می‌کند. د

ر هر حال هنوز مشخص نیست که سامسونگ سازنده قطعی این نوع سنسور باشند به دین جهت که احتمال ساخت این سنسور تصویر توسط شرکت‌های سونی و آنی ویژن نیز هست. نظر شما چیست؟ آیا تجربه استفاده از لنزهای با رزولوشن بالا را داشته‌اید؟ آیا در عمل تفاوتی ایجاد کرده‌اند؟ نظرات و تجربه خود پیرامون این نوع لنزها را با 19 کالامگ در میان گذارید.

منبع: gsm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *