قابلیت حذف خودکار پیام‌های خصوصی به واتساپ اضافه می‌شود

قابلیت حذف خودکار پیام‌های خصوصی به واتساپ اضافه می‌شود

قابلیت حذف خودکار پیام‌های خصوصی به واتس‌اپ اضافه می‌شود

واتساپ یکی از پیام‌رسان‌های رایگان و محبوب بوده که هر روز بر قابلیت‌های آن و از طرفی بر کاربران آن اضافه می‌شود. در واقع یکی از اپلیکیشن‌هایی است که جزء جدایی‌ناپذیر گوشی همه ماهاست. قبلاً خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه واتساپ برای مدیریت بهتر پیام‌های قدیمی بر روی قابلیتی کار می‌کند که با استفاده از آن پیام‌ها بعد از مدتی حذف می شوند از‌این‌رو حافظه گوشی اشغال نخواهد شد.

طبق اطلاعاتی که قبلاً منتشر شد قرار بود ابتدا این قابلیت «Disappearing Messages» نامگذاری شود سپس این گزینه با نام «delete messages» در برخی از کدهای این برنامه نشان داده شد. حال خبرهای جدید از این حکایت دارد که این قابلیت برای چت‌های خصوصی نیز به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. این ویژگی self-destructing یا قابلیت حذف خودکار پیام‌های خصوصی واتساپ نام خواهد گرفت.

قابلیت self-destructing واتساپ؛ حذف خودکار پیام‌ها طبق مدت زمان تعیین شده

مدتی نیست که قابلیت تم تیره به واتساپ اضافه شده است. اکنون گمانه زنی می‌شود که این شرکت به زودی از قابلیت جدیدی پرده‌برداری خواهد کرد. این قابلیت هم اکنون در پیام رسان‌های دیگر وجود داشته و آن چیزی نیست به جز حذف خودکار پیام‌ها یا self-destructing.

در دو نسخه بتای این برنامه، گزینه‌ای برای تنظیم قابلیت «سلف دیستراکت» در گپ‌های خصوصی وجود دارد. این نسخه‌ها 2.20.83 و 2.20.84 هستند. با استفاده از این قابلیت می‌توانید مدت انقضا پیام‌ها را یک ساعت، یک روز، یک هفته، یک ماه یا یک سال انتخاب کنید. سپس، پیام‌ها بعد از مدت زمان تعیین شده حذف خواهند شد.

پس از تنظیم تایمر، یک نماد ساعت در کنار زمان ارسال پیام ظاهر می‌شود، بنابراین می‌توانید زمان حذف و یا ناپدید شدن پیام‌های موجود در چت خصوصی را پیگیری کنید.

با این حال، هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه این قابلیت چه زمانی در نسخه پایدار این برنامه در دسترس قرار خواهد گرفت، منتشر نشده است. این اطلاعات نشان می‌دهد که تیم توسعه‌دهندگان روی این ویژگی کار می‌کنند و به زودی شاهد این ویژگی خواهید بود. نظر شما در مورد قابلیت حذف خودکار پیام‌های خصوصی واتساپ چیست؟ به نظر شما آیا این قابلیت می‌تواند مفید باشد؟ دیدگاه‌های خود را با 19کالا در میان گذارید.

منبع: gsm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *