قیمت گوشی سامسونگ
اپلیکیشن و نرم افزارهمه

ریجن گوشی چیست ؟ تفاوت ریجن ها در محصولات الکترونیکی

 • امروزه با گسترده شدن بازار جهان در حوزه محصولات الکترونیک مشکلات زیادی گریبان بازار کشورها شده است که یکی این مشکلات مربوط به کالا و محصولات تقلبی و کپی است. برخی مواقع مهم نیست که شما چه چیزی را می خواهید خریداری کنید در هر صورت فروشندگان با اطلاعات درست و غلط مخصوصا در مورد وسایل الکترونیک مانند: گوشی موبایل، کنسول بازی و…… شما را گیج خواهند کرد و نمی دانید حرف کدام را بپذیرید.

  ریجن گوشی چیست ؟

  ریجن «Region» موضوع یا مطلب جدیدی نیست و کمپانی ها برای جلوگیری از کپی و به دست آوردن آمار دقیق فروش در هر منطقه کالاهای خود را ریجن بندی می کنند. کنسول ها و بازی های ویدئویی شرایط خاصی دارند، کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس وان در ۴ ریجن مختلف به فروش می رسد: ریجن ۱ آمریکا، ریجن ۲ اروپا، ریجن ۳ آسیا و در نهایت ریجن ۴ مربوط به قاره استرالیاست

   

  ریجن بندی در جهان

  یکی از سوالاتی که اکثر کاربران درگیر آن هستند این است که، کدام ریجن بهتر است؟ بگذارید خیالتان را راحت کنم کیفیت ساخت هیچ کدام از ریجن ها با هم فرقی نداشته و به یک شکل ساخته شده اند. در مورد بازی ها که ریجن های متفاوت دارند تفاوتی وجود ندارد و فقط ممکن است صحنه هایی از بازی حذف شده باشد. به عنوان مثال در بازی شوتر ممکن است صحنه ای غیر انسانی مانند کشتار مردم بی گناه حذف یا قبل از آن هشداری به شما بدهد. برای درک بهتر به عنوان مثال: « در بازی Far Cry 5 » در نسخه ریجن ۲ آن صحنه های اولیه و مراسم مذهبی که نشانه های ضد مسیح دارند حذف یا سانسور شده است.

  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۸,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
   گوشی جی پلاس P10 ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱,۹۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی جی پلاس P10 ظرفیت ۳۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A22 5G ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۵,۲۶۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A22 5G ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۱,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A72 4G ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A72 4G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A52 4G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A52 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  به غیر از این تغییرات محتوای بازی تغییری نکرده و فرقی نمی کند ریجن کنسول شما و بازی شباهت وجود داشته باشد. یکی از مشکلات احتمالی این است که مهم ترین تفاوت بر خلاف بازی ها، دیسک بلوری فیلم ها با یک ریجن مشخص در انواع کنسول بازی پخش نمی شود. که این موضوع اهمیت چندانی برای ما ایرانی ها ندارد. یکی از تفاوت های مهم مربوط به محتویات بازی مانند «DLC» ها است که قبل از خرید آنها ریجن بازی باید با اکانت یکی باشد. این قابلیت و تفاوت در شبکه استیم هم وجود دارد و کسانی که بر روی «PC» بازی می کنند این موضوع را در نظر داشته باشند.

  و در آخر کم اهمیت ترین تفاوت بین ریجن های کنسول جا به جایی برخی از تنظیمات کنسول است. به عنوان مثال در نسخه های ژاپن و آسیا، از دکمه X برای تغییر و از O برای تایید استفاده می شود در صورتی که در ریجن ۲ بر عکس انجام می شود. در آخر باید توجه داشته باشید کسانی که به شما می گویند ریجن ۱ یا ۲ بهتر است می خواهند منفعت مالی برده و هیچ فرقی با هم ندارند. امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان مفید باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  سوالات متداول

  ریجن در محصولات الکترونیکی به چه معناست؟

  ✔️ ریجن «Region» موضوع یا مطلب جدیدی نیست و کمپانی ها برای جلوگیری از کپی و به دست آوردن آمار دقیق فروش در هر منطقه کالاهای خود را ریجن بندی می کنند. کنسول ها و بازی های ویدئویی شرایط خاصی دارند، کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس وان در ۴ ریجن مختلف به فروش می رسد: ریجن ۱ آمریکا، ریجن ۲ اروپا، ریجن ۳ آسیا و در نهایت ریجن ۴ مربوط به قاره استرالیاست

  آیا تنظیمات کنسول در ریجن‌های مختلف متفاوت است؟

  ✔️ کم اهمیت ترین تفاوت بین ریجن های کنسول جا به جایی برخی از تنظیمات کنسول است. به عنوان مثال در نسخه های ژاپن و آسیا، از دکمه X برای تغییر و از O برای تایید استفاده می شود در صورتی که در ریجن ۲ بر عکس انجام می شود. باید توجه داشته باشید کسانی که به شما می گویند ریجن ۱ یا ۲ بهتر است می خواهند منفعت مالی برده و هیچ فرقی با هم ندارند.

  کدام ریجن در بازی ها بهتر است؟

  ✔️ کیفیت ساخت هیچ کدام از ریجن ها با هم فرقی نداشته و به یک شکل ساخته شده اند. در مورد بازی ها که ریجن های متفاوت دارند تفاوتی وجود ندارد و فقط ممکن است صحنه هایی از بازی حذف شده باشد. به عنوان مثال در بازی شوتر ممکن است صحنه ای غیر انسانی مانند کشتار مردم بی گناه حذف یا قبل از آن هشداری به شما بدهد. برای درک بهتر به عنوان مثال: « در بازی Far Cry 5 » در نسخه ریجن ۲ آن صحنه های اولیه و مراسم مذهبی که نشانه های ضد مسیح دارند حذف یا سانسور شده است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن