آیفونموبایل و تبلتهمه

استفاده اپل از تکنولوژی جدید جهت پایین آورن مصرف باتری!

بیشترین شکایت کاربران اپل آیفون و سایر کاربران مربوط به طول عمر متوسط مدل های موبایل اپل است. ظاهراً این شرکت در نهایت مشکل خود را شناخته و در حال مطالعه برخی راه های جدید جهت بهبود استفاده از گوشی های هوشمند خود است. بر اساس تحقیقی که توسط شرکت IHS Markit Apple انجام شده به نظر می رسد که تکنولوژی صفحه نمایش تغییر داده خواهد شد.

استفاده اپل از تکنولوژی جدید جهت پایین آورن مصرف باتری!

این شرکت می تواند ترانزیستور نازک پلی کریستالی دمای پایین تر ( LTPO) را جایگزین ترانزیستور دمای پایین فیلم نازک پلی سیلیکونی (LTPS TFT) کند در حال حاضر به طور عمده در ساخت گوشی از پنل های OLED استفاده می شود.

اپل سه حق اختراع مربوط به پنل های LTPO در سال ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و در سال ۲۰۱۸ را به ثبت رسانده است. به گفته یکی از تحلیل گران این گزارش، این حرکت به نظر اپل بسیار جالب خواهد بود که به جای همکاری با تامین کنندگان، مسیر خاصی را برای توسعه صفحه زیر نمایشگر در پیش بگیرد. این تحلیل گر دلایلی را عنوان کرده که توضیح می دهد چرا شرکت US این کار را انجام می دهد:

• داشتن سهم بیشتر در تکنولوژی و هزینه ساخت پنل های OLED انعطاف پذیر

• کاهش مصرف باتری در محصولات اپل

• افزایش حرکت الکترون ها برای رزولوشن بیشتر نمایشگر

• مدیریت بهتر زنجیره تامین و سایر تولید کنندگان

با به کارگیری صفحات LTPO، گوشی های آیفون می توانند از ۵ تا ۱۵ درصد مصرف انرژی کمتری داشته باشند اما این امر چندان ساده به نظر نمی رسد. در حال حاضر فرآیند توسعه نمایشگرهای LTPO به ترانزیستورهای فیلم های نازک بزرگ تر نیاز داشته که از ترانزیستور کمتر در زیر لایه صفحه نمایش برخوردار هستند در نتیجه منجر به پایین آمدن رزولوشن می شود. همچنین مشکلات روزافزون در توسعه این تکنولوژی نیاز به تجهیزات گران قیمت داشته و به علاوه، کل فرآیند تولید نیز پیچیده خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن