شیائومیموبایل و تبلتهمه

شیائومی؛ ثبت دو طرح خلاقانه و کاربردی دیگر برای گوشی‌های تاشو!

شاید شیائومی یکی از شرکت‌هایی باشد که در حال حاضر بیشترین پتنت‌ها را از گوشی‌های بعدی خود نشان می‌دهد؛ برای مثال در چند روز قبل پتنتی از این برند در خبرها منتشر شد که یک گوشی با ۷ دوربین پاپ‌آپ را نشان می‌داد. حال تصاویری از یکی طرح‌ دیگر، برای مدل‌های بعدی گوشی شیائومی منتشر شده که در ادامه به بررسی و مشخصات این پتنت خواهیم پرداخت. طرحی از یکی از جدیدترین گوشی‌های شیائومی توسط (دفتر مالکیت معنوی جهانی) یا WIPO منتشر شده است. در این ثبت اختراع تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید، دیده شده است. آیا این گوشی در صورت تولید می‌تواند بهترین گوشی تاشو بازار باشد؟

طرحی از یکی از جدیدترین گوشی‌های شیائومی توسط (دفتر مالکیت معنوی جهانی) یا WIPO منتشر شده است. در این ثبت اختراع تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید، دیده شده است. آیا این گوشی در صورت تولید می‌تواند بهترین گوشی تاشو بازار باشد؟

گوشی تاشو شیائومی

دو دستگاه در اختراع ثبت شده وجود دارد، نمایشگر هر دو گوشی موبایل دو‌طرفه بوده که در جهات مختلف تا می‌شوند. اولین مورد آن، صفحه نمایش شبیه به گوشی Xiaomi Mi Mix Alpha است. تفاوت مهم این گوشی موبایل با نمایشگر Mi Mix Alpha این است که نمایشگر می میکس آلفا در  امتداد هر دو لبه عمودی پیچیده می‌شود، در حالی که این پتنت نشان می‌دهد که نمایشگر تنها در یک طرف تا می‌شود. این طرح بیشتر شبیه به  گوشی هوآوی میت ایکس است از یک طرف تا می‌شود.

گوشی تاشو شیائومی

دستگاه دوم دارای نمایشگری است که در جهت دیگری تا می‌شود. مدل «B» دارای صفحه‌ای است که در امتداد لبه افقی گوشی بسته می‌شود.

قسمت عقب آن داری یک هول-پانچ بوده که برای جای دادن دوربین دوگانه در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که هر دو دستگاه فاقد دوربین‌های سلفی اختصاصی بوده و دوربین اصلی به جای دوربین سلفی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا قسمت عمده دستگاه صفحه‌نمایش است.

گوشی شیائومی

مطابق با این حق ثبت اختراع، به نظر نمی‌رسد که هیچ کدام از این گوشی‌ها دارای دکمه‌های فیزیکی باشد، اما این را هم در نظر داشته باشید که این پتنت تنها برای نشان دادن نمای کلی و شکل ظاهری این مدل‌ها انتشار یافته و احتمالاً در تصاویری که بعداً منتشر خواهد شد دکمه‌های آنها نیز نمایش داده شوند.

این طرح‌ها جدای از اینکه طرح‌های جالبی از گوشی‌های تاشو جدید به حساب آمده، می‌توانند بسیار کاربردی‌تر و بهتر از طراحی مدل‌هایی مثل می میکس آلفا باشند. بدون شک با ورود شیشه و نمایشگر‌های منعطف به حوزه موبایل، به زودی شاهد نوآوری‌ها و تغییر چشمگیر در گوشی‌های موبایل خواهیم بود. به نظر شما کدام شرکت می‌تواند با طراحی خاص و منحصر به فرد بازار گوشی‌های تاشو و منعطف خاص را در دست بگیرد؟ نظرات خود را با ۱۹کالامگ در میان گذارید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن