بهترین قیمت گوشی ساعت و تبلت
خودروعلم و دانش

۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

 • این که آیا شما سالهاست که صاحب یک ماشین هستید یا یاد گرفته اید که چگونه رانندگی کنید دلیل این نیست که هر نکته‌ای را راجع به ماشین بدانید.

  در حقیقت، کارشناسان ماهر خودرو به شما خواهند گفت که بعضی از مواردی که فکر می کنید درباره اتومبیل خود می‌دانید ممکن است درست نباشد. به عنوان مثال تعداد زیادی از کارهایی که برای ماشین خود انجام می‌دهید ممکن است غیر ضروری باشد. ما در  ۱۹کالامگ لیستی از نکات و ترفندهای تخصصی را که باید بدانید با شما به اشتراک می گذاریم.

  ۱- ممکن است باتری ماشین شما نیازی به تعویض نداشته باشد.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  اگر به نظر می‌رسد باتری اتومبیل‌تان مشکل دارد، اولین حرکت غریزی شما این است که باتری را جایگزین کنید. غالباً سیم‌های باتری به دلیل خوردگی مشکل ایجاد می‌کنند. ترفندی که می‌تواند برای رفع این مشکل استفاده شود ریختن نوشابه مشکی روی سیم‌هاست که به مقابله با فرسایش آنها کمک می‌کند. یا ممکن است باتری به شارژ نیاز داشته باشد که از تعویض آن ارزان‌تر و آسان‌تر است.

  ۲-  قبل از اینکه روغن را تعویض کنید، مطمئن شوید ماشین روغن دارد.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  اگر فکر می‌کنید روغن اتومبیل نهایتاً ۴۸۰۰ کیلومتر دوام دارد، باید بدانید که کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که این میزان به صورت واقعی حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر است، در حالی که برخی دیگر از متخصصان ادعا می‌کنند صبر برای تعویض روغن تا حدود ۱۶۰۰۰ کیلومتر بی‌خطر است. وقتی صحبت از روغن خودرو می شود، مطمئن شوید ماشین شما به جای کثیف بودن روغن دچار تبخیر و از دست رفتن آن نشده است.

  ۳- زنگ زدگی روی لنت‌های ترمز خود را بررسی کنید.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  اگر صدای گوش خراشی هنگام ترمز کردن می‌شنوید اولین حرکت غریزی شما این است که لنت‌های ترمز را جایگزین کنید. اما قبل از این کار بهتر است زنگ زدگی آنها بررسی شود و با یک برس یا مسواک زنگ زدگی‌ها را بخراشید. به طور کلی، لنت های ترمز نیازی به تعویض ندارند تا زمانی که ۹۰٪ آنها فرسوده شوند.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی F5 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۲۳,۴۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی F5 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۷,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۱۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه 4G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۶,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه ۴G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

  ۴- مراقب سرویس‌های رایگان باشید.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  وقتی مکانیک به شما می گوید ماشینتان به چیزهایی نیاز دارد و چه چیزی را انجام نمی دهد ، احتمالاً نمی خواهید یک حرفه ای را زیر سؤال ببرید. اما متأسفانه ، مکانیک هایی وجود دارند که مشکل تراشی بیهوده می‌کنند و به دنبال گرفتن پول بیشتر هستند. بخصوص وقتی با تبلیغاتی چون سرویس و چک کردن رایگان ماشین روبرو می‌شوید. نشانه فریبکاری آنها هم به راحتی قابل تشخیص است زیرا  اینگونه افراد تنها مدعی هستند که یک قسمت نیاز به تعویض دارد بدون اینکه هیچ دلیلی برای سخن خود داشته باشند در صورتی که یک مکانیک قابل اعتماد قسمت دارای مشکل را نشان داده و درباره آن توضیح خواهد داد.

  مکانیکی که فقط انتظار دارد کورکورانه قطعه‌ای را جایگزین کنید تنها می‌خواهد رقم صورت حساب شما را بالا ببرد. مراقب مکانیکی باشید که ادعا می‌کند مشکلات برای توضیح بیش از حد پیچیده هستند ، آنها سعی می‌کنند شما را از فکر کردن به نکته‌ای که لازم است بدانید، بترسانند. همیشه سعی کنید نظر مکانیک دوم را در مورد مشکل حودروی خود جویا شوید.

  ۵-  از چراغ‌های هشدار روشن نترسید.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  رایج ترین دلیل چراغ موتور شما در داشبورد شما ظاهر می شود زیرا درب باک خودرو به درستی بسته نشده است و باعث می شود اکسیژن وارد سیستم احتراق شود. اغلب، آنچه در داشبورد شما ظاهر می‌شود ، به جای مشکلات واقعی ماشین، به طراحی وسیله نقلیه یا مشکلات نرم افزار بستگی دارد.

  ۶- احتمالاً نیازی به مواد افزودنی خاصی ندارید.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  اغلب  مکانیک ماشین مواد افزودنی خاصی را برای موتور و مخزن بنزین شما پیشنهاد می‌دهد تا به عملکرد ماشین شما کمک کند. در واقع، ماشین شما به غیر از بنزین و روغن موتور بهتر است مواد افزودنی خاصی دریافت نکند. نکته مهمی که باید در اینجا به خاطر بسپار این است که به طور منظم روغن را عوض کنید.

  ۷-  دوره‌های رانندگی آنلاین می‌توانند به پیشرفت تجربه رانندگی شما کمک کنند.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  دوره های رانندگی آنلاین مزایای بسیاری دارند: آنها می‌توانند به شما در پس انداز کردن بیمه اتومبیل ، ارزیابی رانندگی شما و درک بهتر قوانین راهنمایی و رانندگی کمک کنند.

  ۸-  از سرعت بیش از حد خودداری کنید.

  ۸ راز بزرگ که فقط رانندگان باتجربه می‌دانند

  سرعت زیاد تنها هنگامی که  The Fast and Furious بازی می‌کنید خوب است. هرگز نباید هنگام رانندگی از سرعت مجاز عبور کنید. این موضوع نه تنها خطر تصادف و جریمه شدن را افزایش می‌دهد، فقط در سفر‌های طولانی تاثیرگذار است. در سفری کمتر از ۸۰۰ کیلومتر سرعت زیاد در هر ساعت تنها  ۱۲ دقیقه زمان برای شما ذخیره می‌کند.

  اگر نکات دیگری در مورد خودرو و رانندگی در ذهن دارید، با ما به اشتراک بگذارید!

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن