قیمت گوشی های شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاربرندهای دیگرموبایل و تبلتهمه

عزم جزم سازندگان چینی موبایل برای ساخت جایگزین گوگل پلی استور!

در اوایل سال گذشته، Google برخی از فعالیت‌های تجاری خود را با شرکت هواوی به حالت تعلیق درآورد که شامل ممنوعیت استفاده از خدمات Google و Play Store شد. پس از آن، این شرکت یک مجوز ۹۰ روزه دیگر را برای انجام امور تجاری خود با شرکت‌های آمریکایی دریافت کرد. به دنبال این امر، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه این شرکت کار خود برای ساخت گزینه‌های جایگزین گوگل پلی را آغاز کرده است. ظاهراً شرکت‌های دیگر سازنده گوشی موبایل نیز دست‌به‌کار شده‌اند. می‌بایست دید که این عزم جزم سازندگان چینی موبایل برای ساخت جایگزین گوگل پلی استور در آینده ثمر بخش خواهد بود یا خیر؟

براساس آخرین گزارشات و طبق گفته‌های اخیر، غول‌های موبایل‌سازی چینی شامل شیائومی، هواوی، اپو و ویو دست به دست هم داده و  قرار است پلتفورم جدیدی را جایگزین گوگل پلی استور ایجاد کنند تا بتوانند قدرتمندانه با خدمات گوگل پلی رقابت کنند.

GDSA

گفته می‌شود این چهار غول موبایل‌سازی در حال ایجاد یک فروشگاه Play به نام Global Developer Service Alliance (GDSA) هستند که به توسعه‌دهندگان در خارج از کشور چین نیز اجازه خواهد داد تا همه برنامه‌های خود را در این فروشگاه‌ها بارگذاری کنند. گفته می‌شود پلتفورم GDSA به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را در بازارهای خارج از کشور چین نیز به راحتی بازاریابی کنند.

 گوشی ال جی K41S ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۷۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی ال جی K41S ظرفیت ۳۲ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت ۳۲ گیگابایت
 گوشی جی پلاس Q10 ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی جی پلاس Q10 ظرفیت ۳۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۱۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A02 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۱۲,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۷,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

گفته می‌شود این پلتفرم تا ماه مارس رونمایی خواهد شد، اما ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا این تاریخ تغییر کند.

در حال حاضر یک نمونه وب‌سایت از این پلتفورم وجود دارد و به طور کلی این سرویس ۹ منطقه از جمله هند، اندونزی، روسیه و … را شامل خواهد شد. گفته می‌شود این پلتفرم تا ماه مارس رونمایی خواهد شد، اما ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا این تاریخ تغییر کند. اگر چهار غول چینی واقعاً دست به دست هم دهند تا با این سیستم عامل جدید، Google Play Store را در اختیار بگیرند، این امکان را به کاربران خواهند داد تا به طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مشابه Google Play Store دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که شیائومی دخالت HUAWEI را انکار کرده در حالی که سه شرکت دیگر HUAWEI ،OPPO و Vivo از اظهار نظر در اینباره خودداری کردند. همچنین گفته می‌شود که این پلتفرم جدید، توسعه دهندگان بیشتری را جذب می‌کند و این به نوبه خود، دسترسی کاربران به مجموعه‌ای از برنامه‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. تماشای این پیشرفت جالب خواهد بود و ۱۹کالامگ در روزهای آینده اخبار بیشتری را در این مورد منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن