فوریه 2020؛ شیائومی سومین سازنده بزرگ گوشی موبایل در دنیا!

فوریه 2020؛ شیائومی سومین سازنده بزرگ گوشی موبایل در دنیا!

فوریه 2020؛ شیائومی سومین سازنده بزرگ گوشی موبایل در دنیا!

طبق خبرها و آماری که برای ماه فوریه 2020 اعلام شد شیائومی در این ماه موفق به کسب مقام سوم فروش گوشی موبایل در دنیا شد. این غول سازنده موبایل برای اولین بار موفق شد که هوآوی را کنار زند و از‌ این رو طی این دوره، هواوی در مقام چهارم قرار گرفت و شیائومی سومین سازنده بزرگ گوشی موبایل در دنیا شد.

شرکت هواوی بعد از فروش 5.5 میلیون نسخه از گوشی‌های موبایل جایگاه سوم خود را به شرکت شیائومی با فروش 6 میلیون نسخه داد. از طرفی هم آمار و ارقام نشان می‌دهد که هر دو شرکت نسبت به ماه ژانویه 2020 کاهش ناگهانی در فروش را داشته‌اند. در ماه ژانویه شرکت هواوی 12.2 میلیون نسخه و شرکت شیائومی نیز 10 میلیون نسخه را به فروش رساندند.

شیائومی سومین سازنده بزرگ گوشی موبایل

شرکت هواوی نسبت به ماه فوریه 2019 یک کاهش 70 درصدی در فروش گوشی موبایل را نشان داده است، در حالی که شیائومی نسبت به همین دوره در سال گذشته تقریباً 30 درصد کاهش داشته است. 

شیائومی

در رابطه با کل گوشی‌های موبایلی که به بازار عرضه شده نیز گفته می‌شود که ماه فوریه 2020 عدد 62 میلیون واحد را نشان می‌دهد که در مقایسه با همین دوره در سال 2019 مقدار 39% کاهش داشته است. در طی ماه فوریه 2020 سامسونگ با فروش 18.2 میلیون دستگاه بیشترین فروش را داشته و شرکت اپل نیز با فروش 10 میلیون نسخه بعد از آن قرار گرفت.

در رابطه با شرکت هواوی می‌بایست گفت که این شرکت به این دلیل که گوشی‌های آن نمی‌توانند از خدمات گوگل پشتیبانی کنند، اکثر بازارهای خود را در خارج از چین از دست داده است.

در رابطه با شرکت هواوی می‌بایست گفت که این شرکت به این دلیل که گوشی‌های آن نمی‌توانند از خدمات گوگل پشتیبانی کنند، اکثر بازارهای خود را در خارج از چین از دست داده است. این در حالیست که شرکت شیائومی سومین سازنده بزرگ گوشی موبایل، مدل‌های متعددی در خطوط تولید متفاوت با قیمت‌های رقابتی را تولید کرده و با این سیاست کاربران زیادی را جذب می‌کند.

در همین حال، شیوع COVID-19 را می‌توان اساساً دلیل اصلی نابودی بازار چین در ماه فوریه دانست. با این حال چین در حال بهبود است، در حالی که بازارهای غربی هنوز به طور کامل تحت تأثیر این امر قرار دارد. شرکت سامسونگ هم در ماه ژانویه تا فوریه و هم نسبت به سال گذشته کمترین میزان کاهش را داشته است. به ترتیب 1.9 میلیون واحد و 13%.

جدا از موارد دیگر، دلیل کاهش فروش گوشی‌های موبایل یک دلیل واضح دارد و آن هم شیوع ویروس کروناست. بدین دلیل که تمام شرکت‌ها و واحد‌های تولیدی در این کشور بسته شده‌اند. نظرات خود را با 19کالامگ به اشتراک گذارید.

منبع:GSM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *