قیمت گوشی سامسونگ
فضا و نجومهمه

شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی کدامند؟!

 • مسافرت فضایی و احتمال سکونت در سیاره دیگر، همیشه بشر را مجذوب خود کرده است. اما علیرغم وجود همه تلسکوپ‌ها و رصدخانه‌های عالی، ما سیاره دیگری پیدا نکردیم که بتوانیم آن‌ را به قطعیت خانه خود بنامیم. با این حال، برخی از این اجسام آسمانی تقریباً شبیه به زمین هستند. در این مقاله ۱۹ کالامگ، برخی از قابل سکونت‌ترین سیارات کشف شده تاکنون را مرور کرده است.

  شبیه‌ترین‌ها به زمین

  Teegarden b

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  بعد از تحقیق بر روی Teegarden b، از ژوئیه سال ۲۰۱۹، این سیاره قابل سکونت‌ترین سیاره کشف شده بر اساس شاخص شباهت به زمین خواهد بود. طبق این شاخص، ۹۵٪ شبیه زمین است.

   

  TRAPPIST-1e

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  این سیاره به اندازه زمین تقریباً ۴۰ سال نوری از ما دور است. براساس معیارهای زیستگاه پذیری سیاره‌ای، Trappist 1-e از سیارات دارای پتانسیل سکونت است که ۹۵٪ شبیه زمین است.

   

  TRAPPIST-1d

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  به نظر می‌رسد TRAPPIST-1 سیار‌ ای قابل سکونت است. اعتقاد بر این‌ست که این سیاره دارای دمای بسیار مشابهی با زمین بوده و حتی ممکن است دارای جو، اقیانوس‌ها و یا لایه‌های یخی باشد. دانشمندان این سیاره را ۸۹٪ شبیه زمین می‌دانند.

   

  Kepler-438b

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  دانشمندان حدس می زنند که آب مایع ممکن است در سطح کره زمین وجود داشته باشد. اما همچنین برخی از مطالعات نشان می دهد که این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از ستاره خود تابش پرقدرت دریافت می کند که ممکن است سیاره را غیرقابل سکونت کند. در حال حاضر ، این سیاره ۸۸٪ شبیه زمین است.

  Proxima Centauri b

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  ممکن است آب مایع روی سطح این سیاره وجود داشته باشد، اما از آنجا که یک طرف سیاره به طور مداوم با خورشید روبرو می‌شود و طرف دیگر همواره تاریک است، تصور می‌شود زندگی در نزدیکی مرز این ۲ طرف امکان‌پذیر است. این سیاره ۸۷٪ شبیه زمین است.

   

  Kepler-442b

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  این سیاره سنگی شبیه به زمین از نظر اندازه و دما توصیف شده که میزان این شباهت ۸۴٪ است.

  گوشی هوآوی Y6p ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی هوآوی Y6p ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی هوآوی nova 8 4G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۱,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی هوآوی nova 8 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco M3 Pro 5G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M3 Pro 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۸,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت

   

  EPIC 201238110.02

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  این سیاره که اخیراً کشف شده است یکی دیگر از شبیه‌ترین‌ها به زمین است. EPIC 201238110 در حدود ۵۲۲ سال نوری از ما فاصله دارد و بین صورتهای فلکی لئو و ویگرا قرار دارد.

   

  Teegarden’s Star c

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  این سیاره بسیار نزدیک به زمین از لحاظ شباهت است که تصور می‌شود قابل سکونت باشد. به دلیل دمای آن، تصور می‌شود که آب یا یخ در سطح آن وجود دارد. طبق شاخص گفته شده  ۶۸٪ شبیه زمین است.

   

  Wolf 1061c

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  ستاره این سیاره تا ۴۰۰-۵۰۰ میلیارد سال توانایی سوختن دارد که تقریباً ۴۰ تا ۵۰ برابر بیشتر از خورشید است. این سیاره ۷۶ درصد شبیه زمین محسوب می‌شود.

   

  Ross 128 b

  شبیه‌ترین سیارات به زمین برای زندگی

  این نزدیکترین سیاره خارج از منظومه شمسی ما است که در اطراف یک ستاره کوتوله قرمز خاموش گردش می‌کند و به همین دلیل یکی از بهترین نامزدها برای سکونت در نظر گرفته می‌شود. اگر سیاره دارای جو باشد، درجه حرارت ممکن است به اندازه کافی مناسب باشد تا آب مایع را روی سطح خود نگه دارد و آن را ۸۶٪ شبیه زمین می کند.

   

  به نظر شما آیا ما هرگز سیاره‌ای را پیدا خواهیم کرد که دقیقاً مانند زمین قابل سکونت باشد؟ و اگر این کار را انجام دهیم، آیا ما قادر خواهیم بود فناوری را توسعه دهیم تا به ما در طی مسافت‌های نجومی کمک کند؟

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن