قیمت گوشی سامسونگ
فضا و نجومهمهویدئو

روسفیدی اسپیس‌ایکس در آزمایش فرود اضطراری کرو دراگون!

 • اسپیس‌ایکس از آزمایشی که برای اثبات سیستم ایمنی و فرود اضطراری در شرایط  بحرانی بود و با کرو دراگون انجام شد، روسفید بیرون آمد و ثابت کرد که قادر به نجات جان فضانوردان در شرایط اضطراری خواهد بود. به طور کلی این یک مرحله ضروری تلقی می‌شود قبل از اینکه ناسا به فضانوردان اجازه دهد تا به عنوان بخشی از برنامه اصلی، خدمه با SpaceX پرواز کنند و به ایستگاه فضایی بین المللی برسند.

  روسفیدی اسپیس‌ایکس در آزمایش فرود اضطراری کرو دارگون!

  در انتهای مطلب ویدئوی این آزمایش تحسین برانگیز آمده است.

  نحوه انجام آزمایش کرو دراگون

   

  روسفیدی اسپیس‌ایکس در آزمایش فرود اضطراری کرو دارگون!

  به گفته SpaceX ، آزمایش Crew Dragon، که ابتدا قرار بود شنبه ۱۸ ژانویه برگزار شود ، به دلیل “وزش باد شدید و  شرای جوی نامناسب در منطقه ” به یکشنبه ۱۹ ژانویه تغییر یافت.  راکت فالکون ۹ و کرو دارگون به صورت عمودی پرتاب شدند و بعد  راکت از دراگون جدا شده و در آسمان منفجر شد اما با باز شدن چتر نجات کرو دراگون به سلامت در اقیانوس اطلس فرود آمد. درون دارگون، ۲ آدمک قرار داده شده بود تا تأثیر انفجار بر آنها سنجیده شود.

  روسفیدی اسپیس‌ایکس در آزمایش فرود اضطراری کرو دارگون!

  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت 512 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت

  درون کپسول کرو دراگون ۸ موتور سوپردریکو وجود دارد که در صورت سفر انسان با این وسیله به فضا و به وجود آمدن خطر احتمالی با تمام توان کپسول را از راکت منفجر شده دور می‌کند و بعد چتر نجات‌ها باز شده و کپسول را به سمت اقیانوس اطلس حرکت می‌دهند تا به آرامی و به سلامت روی آب فرود بیاید.

   

  دلایل اهمیت آن:

  این آزمایش که “جدا شدن به هنگام احساس خطر یا اختلال در پرواز” نام داشت به جز مسائل امنیتی از یک لحاظ دیگر هم بسیار مهم بود زیرا به نقطه عطفی در تلاش برای اعزام انسان‌ها به مدار زمین تبدیل شد. این پرتاب آخرین آزمایش مهم این کپسول بود تا پس از آن اسپیس ایکس فضانوردان را از طریق دراگون به “ایستگاه فضایی بین‌المللی” اعزام کند و سرانجام در سال ۲۰۲۰ شاهد این اتفاق مهم و تأثیرگذار تاریخ هوافضا خواهیم بود!
  از یک منظر دیگر این موفقیت به ناسا در ارسال انسان به فضا کمک بسیاری خواهد کرد زیرا قطع وابستگی به روسیه را به ارمغان می‌آورد.

  شاتل فضایی ناسا که در سال ۲۰۱۱ بانشسته بود پیش از این کار ارسال انسان را به فضا برعهده داشت و ناسا به دنبال جایگزین برای آن بود. اسپیس‌ایکس و ایلان ماسک از داوطلبان مهم انجام این کار بودند و قرار بود تا سال ۲۰۱۷ تمام شود که با مشکلات متعددی روبرو شد و برای همین این آزمایش حائز اهمیت بود.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن