حافظه نهان؛ بلای جان گوشی‌های اندرویدی!

حافظه نهان؛ بلای جان گوشی‌های اندرویدی!

کمبود حافظه ذخیره‌سازی شاید برای تلفن‌های اندرویدی ۱۲۸ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت یا حتی ۱ ترابایت حافظه، اتفاق نیفتد، اما اگر گوشی شما ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی یا کمتر دارد، ممکن است بخواهید با پاک کردن حافظه نهان در دستگاه، فضایی را آزاد کنید. حافظه نهان اغلب مملو از پرونده‌ها و تصاویر است که هر زمان که از یک برنامه استفاده می‌کنید یا از وب‌سایت بازدید می‌کنید، ذخیره می‌شوند و بدون هیچ مشکلی می‌توان حذفشان کرد. در حقیقت، پاک کردن حافظه نهان، عملکرد تلفن شما را بهبود می‌بخشد و سرعت آن را تا حد زیادی ارتقاء می‌یابد.

حافظه نهان بلای جان گوشی‌های اندرویدی

نحوه پاک کردن حافظه نهان در گوشی‌های اندرویدی

این روند اصلاً پیچیده نیست. به تنظیمات بروید و در بخش smart storange دسته‌بندی‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد؛ عکس و فیلم، موسیقی و صدا، بازی‌ها و برنامه‌های دیگر.

  • لیستی از برنامه‌ها را در هر دسته مشاهده خواهید کرد. روی هر کدام یک ضربه که بزنید اطلاعات مربوط به آن را خواهید دید.
  • حالا اندازه پرونده‌های ذکر شده در زیر حافظه نهان را بررسی کنید .
  • گزینه Clear cache که در زیر نام هر برنامه وجود دارد، نشان می‌دهد با انتخاب آن چه میزان حافظه آزاد خواهد شد.

حافظه نهان بلای جان گوشی‌های اندرویدی

با انتخاب Clear cache حافظه پنهان به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. در طی این فرآیند خواهید دید که مرورگرهای موبایل بیشترین تعداد فایل بی‌فایده را جمع می‌کنند. برنامه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی نیز تصاویر و پرونده‌هایی را در حافظه نهان ذخیره می‌کنند. به همین دلیل بهترست این کار را برای همه برنامه‌های خود انجام دهید تا حافظه نهان تلفن خود را کاملاً پاک کنید.

در تست میزان ذخیره سازی مورد استفاده در Pixel 2 XL دراین روش از ۵۴٪ به ۴۷٪ (۳۴٫۳۹ GB به ۳۰٫۱۵ گیگابایت) کاهش یافته است. به خاطر داشته باشید که پس از پاک کردن حافظه نهان در تلفن Android خود ، دوباره پر شدن آن شروع می‌شود. سعی کنید آن را مرتباً پاک کنید یا حداقل هر زمان که احساس کردید گوشی کند کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *