گوشی آیفون
علم و دانشفضا و نجوم

تصاویر هابل از جشن هالووین در فضا!

 • تصاویر هابل از جشن هالووین در فضا!دانشمندان آژانس فضایی اروپا درست در زمان هالووین، این تصویر را که توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است، منتشر کرده‌اند و نشان می دهد چه چیزی شبیه چهره‌ی ارواح است که از اعماق تاریک فضا بیرون می‌آید. در این تصویر شبح‌وار، دو کهکشان به شکل خشنی با هم برخورد کرده‌اند.

   آنچه هنگام ادغام دو کهکشان اتفاق می‌افتد!

  به طور کلی هنگامی که کهکشان‌ها به یکدیگر نزدیک می‌شوند؛ ممکن است یک کهکشان توسط دیگری نابود شود (این همان موردی است که اخترشناسان معتقدند هنگام برخورد با ابر بزرگ ماژلانیک در دو میلیارد سال دیگر با راه شیری اتفاق می‌افتد).
  از طرف دیگر، ممکن است کهکشان‌ها به طور مسالمت آمیز ادغام شوند تا به یک کهکشان بزرگتر تبدیل شوند. ستاره‌شناسان هنوز هم کاملاً مطمئن نیستند که تصویر منتشر شده از برخورد کهکشان‌ها منجر به خوشبختی یا نابودی خشونت‌آمیز خواهد شد، اما فکر می‌کنند این مربوط به سیاه چاله‌های فوق‌العاده است که در مراکز کهکشان‌ها قرار دارند.

  یکی دیگر از تأثیرات ادغام دو کهکشان این است که گرد و غبار و گاز که هر کهکشان را احاطه کرده است، توسط گرانش پیچ خورده و کشیده می‌شوند. این نکته می‌تواند منجر به ادغام شود کهکشان‌ها با اشکال مختلف و غیرمعمول شد. در این حالت، نزدیکی دو کهکشان یک ساختار حلقه‌ای نادر ایجاد کرده است که همان تصویری است که جلوه آن در چشم به شکل جمجمه خود را نشان داده است.

  فقط چند صد کهکشان حلقه‌ای در اطراف ما واقع شده‌اند و این ساختار حلقه به مدت طولانی دوام نخواهد داشت. ما فقط وقتی حلقه‌ها را می‌توانیم ببینیم که کهکشان‌ها در جهت صحیح از ما باشند تا مستقیماً آنها را ببینیم و به زودی کهکشان‌ها جریان ادغام خود را کامل می‌کنند و حلقه‌های ظریف از بین می‌روند.

  ثبت Spooky Skull در فهرست اجرام کیهانی عجیب

  این برخورد در فاصله ۷۰۴ میلیون سال نوری از ما قرار دارد و در فهرست نجومی موسوم به کاتالوگ کهکشان‌های عجیب و غریب جنوبی ثبت شده است. کاتالوگ اجرام کیهانی عجیب و غریب برای اولین‌بار توسط ستاره شناس هالتون سی آرپ در سال ۱۹۶۶ گردآوری شده سپس با اخترشناسی به نام باری اف. مادور، برای گسترش فهرست در سال ۱۹۸۷ تلاش کرد. در کاتالوگ، این برخورد با نام نه چندان هیجان انگیز (Ars-Madore 2026-424 AM 2026-424) ثبت شده، اما بهترست آن‌را کهکشان Spooky Skull بنامیم.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۰,۹۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۱۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱,۵۳۹,۰۰۰ تومان
  گوشی نوکیا C10 ظرفیت ۳۲ رم ۱ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳۵,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2020 ظرفیت ۱۲۸ رم ۳ گیگابایت نات اکتیو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن