قیمت گوشی های شیائومی
سبک زندگیعلم و دانشهمه

تحقیقات جدید: کسانی هم که علائم کرونا ندارند، ناقل بیماری هستند!

کرونا در روزهای اخیر به یک خطر بین‌المللی تبدیل شده است و سازمان بهداشت جهانی در مورد آن هشدار داده است. دانشمندان با توجه به تحقیقات اخیر خود بر این باورند که کسانی هم که علائم کرونا را ندارند ممکن است ناقل این بیماری باشند!

آیا این ادعا اثبات شده است؟

دلیل این ادعا فردی است که در آلمان مبتلا به ویروس شده و هیچ سفری به آسیای شرقی و به ویژه چین نداشته است. با جستجو در شرح حال این بیمار نتیجه عجیبی حاصل شده؛ وی با فردی چینی ملاقات داشته است که در سفرش به آلمان و بعد از آن هیچ علامتی از بیماری کرونا نداشته است.

این پرونده که سر و صدای زیادی به پا کرده، بعد از تأیید توسط ۱۷ پزشک معتبر در مجله‌ی «اقتصاد نیوز» آلمان به چاپ رسیده و نگرانی عمومی را به همراه داشته است. این واقعیت که ۲۰۱۹ nCoV می‌تواند در بین افرادی بدون علامت آن گسترش یابد تهدید جدی برای تلاش‌های بین‌ المللی در جهت مهار آن است.

ویروس کرونا

در این گزارش آمده است: « این واقعیت که افراد بدون علامت از منابع احتمالی و بلقوه انتقال عفونت ۲۰۱۹ nCoV هستند، احتمالاً ارزیابی مجددی را پیرامون نوع و نحوه انتقال این ویروس می‌طلبد.»

 گوشی جی پلاس Q10 ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی جی پلاس Q10 ظرفیت ۳۲ گیگابایت

با وجود اینکه مهار و ردیابی یک بیماری مسری و واگیر‌دار بدون علامت، دشوارتر است، اما تا آن حد نیز نگران کننده نیست؛ زیرا احتمال کمتری دارد تا افراد از فردی که عطسه و سرفه نمی‌کند مبتلا به این گونه عفونت شوند تا فردی که علائم آشکاری دارد. از این گذشته، گرفتن ویروس از کسی که به نظر سالم می‌رسد دشوارتر از کسی است که همه جا عطسه می‌کند.

ویروس کرونا چیست؟

با توجه به این که کرونا به یک تهدید جهانی تبدیل شده بهتر است به شستشوی دست‌ها و علائمی مانند سرماخوردگی بیشتر توجه کرد.

در صورت بروز هرگونه تب طولانی، سرفه‌ و  تنگینفس

حتماً به پزشک مراجعه شود.

منبع: thehill.com

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن