بررسی عملکرد باتری آیفون اس ای 2020؛ گوشی ارزان اپل!

بررسی عملکرد باتری آیفون اس ای 2020؛ گوشی ارزان اپل!

بررسی عملکرد باتری آیفون اس ای 2020؛ گوشی ارزان اپل!

آیفون از نسل دوم گوشی آیفون اس ای رونمایی کرد؛ اما به ظرفیت باتری آن و مقدار دقیق رم اشاره‌ای نکرد. از طرفی به لطف سایر منابع خبری این مقدار باتری مشخص شده است. با کمال تعجب می‌بینید که در مقایسه با ایفون 8 مقدار رم آن ارتقاء داشته؛ اما باتری تفاوتی ندارد. گوشی آیفون se جدید از یک باتری با ظرفیت 1,821 میلی‌آمپری بهره می‌برد. در این مقاله به بررسی عملکرد طول عمر باتری آیفون اس ای 2020 خواهیم پرداخت.

 

بررسی عملکرد طول عمر باتری آیفون اس ای 2020!

 

همان طور که می‌بینید اندازه این باتری در مقابل میان‌رده‌هایی که این روزها از باتری‌های 4500 و یا 5000 میلی‌آمپری استفاده کرده‌اند قابل‌توجه نیست و شما به عنوان یک خریدار قطعاً این سوال را از خود خواهید پرسید که آیا با این باتری آیفون اس ای 2 می‌تواند طول عمر باتری قابل‌قبولی را ارائه دهد یا خیر؟ در ادامه به این سوال شما پاسخ خواهیم داد…

همان طور که اشاره شد گوشی آیفون اس ای 2020 از باتری 1,821 میلی‌آمپر استفاده کرده و نسخه فست شارژ آن 18 واتی است.

مصرف باتری و طول عمر و عملکرد آن برآیند کار مشخصه‌های مختلف یک دستگاه است. باتری این روزها یکی از مهمترین عوامل و دغدغه‌های کاربران در هنگام خرید گوشی است. سیاست اپل به گونه‌ای است که مقایسه طول عمر باتری مدل‌های آیفون خیلی راحت نیست؛ اما در این مقاله تمام مشخصات و متغیرها جمع‌آوری شده تا بتوانید طول عمر باتری مدل‌های مختلف گوشی آیفون را مقایسه کرده و بتوانید در هنگام خرید گوشی آیفون تصمیم درستی را اتخاذ کنید.

در ادامه به نکته‌ای اشاره می‌کنیم که اگر طول عمر باتری برای شما مهم است می‌توانید در نظر داشته باشید…

«عمر باتری نتیجه ترکیبی از عمر باتری فیزیکی، راندمان تراشه و رفتار سیستم عامل است. گرچه می‌توان تحت یک استاندارد مشخص یک عدد تقریبی را برای عمر باتری به دست آورد؛ اما از آنجایی که عمر باتری با توجه به عواملی مثل عملکرد پردازنده گرافیکی در بازی‌ها، موقعیت جغرافیایی و عملکرد افراد تغییر می‌کند، به دست آوردن داده‌های دقیق برای هر فرد نیز مشکل است. جالب است بدانید که حتی اگر جایی زندگی می‌کنید که سیگنال تلفنی ضعیف است، گوشی شما برای برقراری و حفظ اتصال، بیشتر کار خواهد کرد؛ از‌این‌رو طول عمر گوشی در این مواقع کاهش می‌یابد. اما آیا اپل در گوشی میان‌رده جدید خود راهکاری دارد؟ در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد….»

در سال‌های اخیر اپل با اتخاذ راهکارهایی مثل بهینه سازی‌های نرم‌افزاری و یا استفاده از باتری‌هایی با ظرفیت بیشتر، سعی کرده که طول عمر دستگاه‌های خود را به نحو قابل‌توجهی افزایش دهد. یکی از معیارهایی معتبر برای تست عملکرد باتری، پخش ویدئو است. این تست اساساً نشان می‌دهد که یک گوشی موبایل تا چه مدت می‌تواند بی‌وقفه و بدون شارژ مجدد ویدئو پخش کند.

این تست اساساً نشان می‌دهد که یک گوشی موبایل تا چه مدت می‌تواند بی‌وقفه و بدون شارژ مجدد ویدئو پخش کند.

عملکرد باتری آیفون اس ای

تا به امروز پادشاه باتری در دنیای آیفون، آیفون 11 پرو مکس است که از طرفی بزرگترین و گران‌قیمت‌ترین مدل‌های این اکوسیستم نیز محسوب می‌شود. این گوشی یک باتری 4000 میلی‌آمپری را به خدمت گرفته و رقیبی برای گوشی‌های اندرویدی به شمار می‌رود.

عمر باتری آیفون اس ای 2020 با پرچمداران این برند قابل رقابت نیست، برای اینکه هزینه تمام شده پایین آید، آیفون از همان باتری آیفون 8 استفاده کرده است. در این تست آیفون اس ای 2020 می‌تواند به مدت 13 ساعت فیلم‌های ذخیره شده در گوشی را پخش کند. یعنی عمر باتری آن تقریباً برابر با iPhone SE اصلی است. 

 

از آخرین تخفیفات گوشی های موبایل و سایر محصولات سایت مطلع شوید.

 

با این حال در استفاده معمولی آیفون اس ای 2020 باز هم می‌تواند یک روز دوام داشته باشد؛ اما اگر بخواهید بازی کنید مطمئنأ نیاز به شارژ مجدد خواهید داشت.

 

عملکرد باتری آیفون اس ای 2020

عملکرد شارژ سریع باتری آیفون اس ای 2020:

یکی دیگر از عواملی را که باید در زمان خرید در رابطه با عملکرد باتری مدنظر قرار داد، نسخه فست شارژ است. این امر برای بسیاری از افراد در اولویت نیست؛ اما افراد دیگری هم هستند که به آن توجه ویژه‌ای دارند. 

از زمان آیفون 8، می‌توانید از نسخه‌های سریع‌تر فست شارژ بهرمند شوید. اپل از آن زمان از نسخه 18 وات برای تسریع در روند شارژ بهره برده است. آیفون 8، آیفون ایکس، آیفون 11 و آیفون اس ای 2020 همه می‌توانند طی مدت نیم ساعت تا 50% شارژ شوند.

در این مقاله به بررسی عملکرد طول عمر باتری آیفون اس ای 2020 پرداخته شد. نظر شما در مورد این نوع باتری چیست؟ به نظر شما گوشی آیفون اس ای 2020 می‌تواند از نظر عمر باتری با گوشی‌های میان‌رده اندرویدی رقابت کند؟ نظرات خود را با 19کالامگ به اشتراک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *